Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 96

Θέμα: "καλυτερα πάρτο απ'εξω..."

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    ποια εμπιστοσυνη κ πρασινα αλογα ??

    πηγα στον τζωρτζο (..πούλο) επισημο εισαγωγεα της shoei κ μου λεει στα προιοντα της shoei δεν κανω εκπτωσεις , ποτε ! ...


    Για στακα λιγο ρε μεγαλε .. γιατι δεν κανεις εκπτωσεις ??? εχεις ηδη τοσο χαμηλα τις τιμες δηλαδη που δεν εχεις περιθωριο να τις κατεβασεις αλλο ???

    Ε, παρτα @@ μου τωρα , που εγω ψωνιζω απεξω , να δω ποσο κερδος θα σου μεινει στο τελος ...

    φιλικα παντα , φιλε τζωρτζ

    θα μεινει χωρις καυσημα η πορσε ..
    :rotflmao: :rotflmao:

    Περασα κιεγω απο κει το Σαββατο για ενα καλοκαιρινι παντελονι cordura.
    Μου δειχνει ενα....
    -ποσο ?
    -145
    -Καμια καλυτερη τιμη ? 140 ας πουμε ?
    -Οχι-οχι...145.
    -Πλακα σου κανω βρε.Για 5 ευρω θα ξευτιλιστουμε τωρα.
    Κιεφυγα.

    Δλδ. προτιμησε να χασει 140 ευρω για ενα ταλιρο.
    Μα ποοοοοοοοοσο LARGE ειναι επιτελους ο τυπος ?


  2. #62
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Ελεύθερο εμπόριο έχουμε, οπου θέλουμε αγοράζουμε...

    Ετσι απλα....

    Μερικα πραγματα ειναι πιο φτηνα στα μαγαζια στην Ελλαδα σε σύγκριση με την αγορα απο εξωτερικο (αν συμπεριλάβεις τα μεταφορικα και ισως και το τελωνείο) αλλα ειναι ελάχιστα και κυριως... βαρια και μεγαλα...

    Τεσπα δεν απαιτώ ο μαγαζάτορας/μεσάζοντας/εισαγωγεας να «πεσει» στις τιμες internet αλλα να προσπαθήσει να τις πλησιάσει μειώνοντας το κέρδος του

    ΑΝ θελει... και αν δε θελει και εγω θα αγοράσω απο το internet… απλα πραματα...

    Το μονο που με ενοχλεί στην ολη ιστορια ειναι το να συνειδητοποιώ οτι ενας μαγαζατορας απο ενα μαγαζι 5Χ5 να θεωρει οτι ειναι φυσιολογικό και απαραίτητο να βγαζει καθαρο κερδος που θα ζει αυτος, η οικογενεια, οι σπουδες των παιδιων στην Αγγλία, να εχει λεφτα να παρει 3ο αμαξι και να κλεινει το μαγαζι για ενα μηνα το καλοκαίρι και να παρει και το εξοχικο στη Μυκονο που ειχε παντα για ονειρο του... ε δε βγαινει.... καπου πρεπει να αναθεωρήσει... ο ανταγωνισμος θα τον νικήσει σιγουρα γιατι οταν δουλευεις με 100-200% κερδος θα υπάρξει παντα εναλλακτική. (ειτε internet ειτε πιο απελπισμένος εγχώριος ανταγωνιστής ειτε μεγαλύτερο μαγαζι που βγαζει λιγότερο κερδος στο κοματι αλλα πουλαει τα 10πλασια κομμάτια)

    Στη τελικη λιγοι ειναι οι συνειδητοποιημένοι που σου παρέχουν και after sales εξυπηρέτηση... αρα γιατι να τους προτιμήσω?

    Ο καλος επαγγελματίας ομως πρεπει και να ανταμείβεται... δεν ειμαι ενάντιος σε ΟΛΑ τα μαγαζια... υπαρχουν και καλοι εκει εξω... καντε ερευνα αγορας πρωτα (και κυριως ρωτηστε εμπειρίες απο γνωστους φιλους που αγορασαν απο καπου)

    προσωπικα αγοραζω και απο ελλαδα αλλα και απο internet (εχω παρει σχεδον τα παντα απο εξω...) και εκει θελει πολυ ψαξιμο η δουλεια... προτιμω τα παλιοτερα μοντελα που προσπαθουν να ξεστοκαρουν τα μαγαζια ....

    αλλα και παλι μπορει να βρεις κατι σε καλη τιμη και μετα απο 2 μερες μια ακομα καλυτερη ενω εχεις idi αγορασει... την εχω παθει αλλα ετσι ειναι.. ειναι και λιγο "λαχειο" το ιντερνετ και ειδικα το e-bay θελει υπομονη και επιμονη

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Η πλακα ειναι οτι για να βγαλει τα σπασμενα απο εσενα

    στον επομενο θα του πει για το ιδιο παντελονι 160 ...


  4. #64
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    παντως οπως ειπωθηκε η τεραστια διαφορα ειναι στα ρουχα...αγορασα 2 συλλεκτικες μπλουζες απο ιαπωνια με 40 ευρω και τις 2 μαζι με μεταφορικα...αψογες,μεσα σε ζελατινες με καρτελακια...το μοναδικο μαγαζι που τις πουλαω εδω Ελλαδα ηθελε 60 ευρω την μια απο κρεμαστρα φορεμενη...και την μια παραγγελια οταν και αν ερθει... απειρες ιστοριες,θελει υπομονη στο ψαξιμο αλλα μετα απο 1 χρονο διαδικτυακων αγορων εχω βρει μαγαζια για ο,τι θελω...απο μοτοσυκλετιστικα αξεσουαρ,εξοπλισμο μεχρι ειδη καμπινγκ...και βεβαια καθε παραγγελια με δωρακια...
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Το καλο στα μαγαζια εδω περα ειναι οτι χρησιμευουν σαν δοκιμαστηρια ! Μπαινεις δοκιμαζεις , βγαινεις κ παραγγελνεις απο εξω !

    Λετε να την ψηλιαστουν τα μαγαζια εδω , κ να χρεωνουν κ τις δοκιμες ..



    :rotflmao:

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472
    Αλλος ξυπνιος μαγαζατορας εχθες.
    Μπαινω σε μαγαζι με οπτικα να παρω κατι γυαλια ηλιου της κορης μου.
    Βλεπω καποια που κανουν θραυση στα πιτσιρικια.
    -Ποσο εχουν αυτα ?
    -Απο 80...60
    Λεγοντας θρασυτατα ψεμματα του λεω οτι τα βρηκα στο internet 50 ευρω και μαλιστα απο ελληνικο μαγαζι.
    Παω να φυγω μονο και μονο για να δω και 2-3 αλλα....οχι επειδη δεν ηθελα να τα παρω...εκει θα επεστρεφα παλι γιατι ειναι ωραιος τυπος.
    Αυτος φοβηθηκε μη με χασει και με το που φτανω στην πορτα...μου λεει.

    -Δωσε οσα τα ειδες στο Internet και παρτα.


  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    χαχααχα,

    δηλαδη εγω αν παω στο τζωρτζ κ του πω οτι το κρανακι που εχει 400ε το βρηκα στο ιντερνετ 200ε , λιγο πριν φυγω απ την πορτα θα μου ελεγε , ψιτ , δωσε οσα το ειδες στο νετ κ παρτο ?!

    :rotflmao:

  8. #68
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    χαχααχα,

    δηλαδη εγω αν παω στο τζωρτζ κ του πω οτι το κρανακι που εχει 400ε το βρηκα στο ιντερνετ 200ε , λιγο πριν φυγω απ την πορτα θα μου ελεγε , ψιτ , δωσε οσα το ειδες στο νετ κ παρτο ?!

    :rotflmao:
    standardaκι λεμεεε!!!!!!!!!!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  9. #69
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Αλλος ξυπνιος μαγαζατορας εχθες.
    Μπαινω σε μαγαζι με οπτικα να παρω κατι γυαλια ηλιου της κορης μου.
    Βλεπω καποια που κανουν θραυση στα πιτσιρικια.
    -Ποσο εχουν αυτα ?
    -Απο 80...60
    Λεγοντας θρασυτατα ψεμματα του λεω οτι τα βρηκα στο internet 50 ευρω και μαλιστα απο ελληνικο μαγαζι.
    Παω να φυγω μονο και μονο για να δω και 2-3 αλλα....οχι επειδη δεν ηθελα να τα παρω...εκει θα επεστρεφα παλι γιατι ειναι ωραιος τυπος.
    Αυτος φοβηθηκε μη με χασει και με το που φτανω στην πορτα...μου λεει.

    -Δωσε οσα τα ειδες στο Internet και παρτα.

    φαντάσου γιατί περιθώρια κέρδους μιλάμε...αμολάς μια τιμή στην τύχη και απάντησε στο φτερό....
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
    εδώ θα λύσεις πολλές απορίες σου: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=71741

    thanks
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Προς transalpblack

    1. απο που παραγγελνουμε πραγματα απο το εξωτερικο?
    Απο επωνυμα site που εχουν αγορασει 1000δες κοσμος πριν απο εμας
    απροβληματιστα και με ασφαλεια.Καπου υπαρχει sticky post εδω στο moto με
    τα περισσοτερα απο αυτα

    2. πως τα πληρωνουμε και κατα ποσο ειναι ασφαλη?
    Ενα απο τα πολλα σεναρια :
    Ανοιγεις εναν καινουργιο λογαριασμο σε μια τραπεζα.
    Βγαζεις μια χρεωστικη καρτα (δεν πιστωνεται...δουλευει μονο με οσα εχει μεσα ο λογαριασμος) και την συνδεεις με αυτο τον λογαριασμο.
    Στις αγορες σου στο internet πληρωνεις με αυτη την καρτα...οπου μεσα εχεις βαλει προηγουμενος το αντιτιμο που θες.
    Ακομα καλυτερα ειναι το Paypal...ψαξε εδω και θα μαθεις...εχει πολλα threads.

    4. αντικαταβολη παιζει?
    Μονο απο ελληνικα e-shops

    5. πως καταλαβαινουμε την εγκυροτητα και ασφαλεια του καθε site?
    Εμπειρικα...ποσα χρονια υπαρχει στην αγορα...ποσοι αλλοι πριν απο μας εχουν αγορασει απο κει κλπ.

    6. πως τα παραλαμβανουμε?
    Με ταχυδρομειο ή courier...αναλογα πως τα στελνει ο πωλητης

    7. μετα απο ποσες μερες?
    Εξαρταται...Αγγλια-Γερμανια.....1-2 βδομαδες το πολυ.

    9. αν γινει πατατιά πως βρισκουμε την άκρη?
    Δεν ρισκαρουν το ονομα τους εξω για μια παραγγελια.Ειδικα αν ειναι απo ebay....τους καιει η αξιολογηση που θα κανεις μετα την αγορα γιατι την βλεπουν ολοι οι χρηστες.



    :a19: :a19: :a19: :a19: :a19: :a19: :a19: :a19: :a19:
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  12. #72
    ρε παιδια εγω θελω κρανακι απο εξω κανα καλο μαγαζι εκτος fc-moto.de??


    αν και εχω παρει καποια πραγματα απο εξω εχω και μια μικρη φοβια στο νουμερο γιατι εχω ακουσει μαγαζια απο ισπανια δινουν κρανη με αμερικανικα νουμερα.....παιζει κατι τετοιο???



    να σας πω και γω ενα παραδειγμα ελληναρα μαγαζατορα??2 ψειρες led 8 ευρα και τα ιδια στο ebay 0.5 το ζευγαρι καραφλιασα.......
    ......''Only a Biker knows why a dog sticks his head out of a car window.'' ............
    "μοτοσυκλετα"..
    η μαγεια του μεγαλου ρισκου για ενα ονειρο που μονο εσυ βλεπεις......

  13. #73
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
    φαντάσου γιατί περιθώρια κέρδους μιλάμε...αμολάς μια τιμή στην τύχη και απάντησε στο φτερό....
    εκτός αν μιλάμε για επαγγελματία που έχει επιταγές κι επειδή έχει πέσει η δουλειά το δίνει στην τιμή που θέλει ο πελάτης για να μπορέσει να μαζέψει τα λεφτά....

    υπάρχουν και αυτά τη σήμερον ημέρα....\
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  14. #74
    Και εγώ από το ιντερνετ αγοράζω από μουσικά όργανα έως κράνη και από σκηνές μέχρι βιβλία.
    Εκτός από την ελληνική μ@λ@κία των μαγαζιών, δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι τα ιντερνετικά μαγαζιά δεν έχουν να πληρώσουν υπαλλήλους, άδειες, τεβε, ενοίκιο κλπ κλπ και άρα μπορούν να πουλάνε φθηνότερα. Επίσης απευθύνονται σε εκατομμύρια πελάτες ανά τον κόσμο και άρα μπορούν να επιτυγχάνουν καλύτερες τιμές από τους προμηθευτές τους, λόγω όγκου.
    Αυτά για να είμαστε δίκαιοι.
    Από εκεί και πέρα, εσύ κάνεις έρευνα αγοράς και ψωνίζεις από όπου σε συμφέρει.

  15. #75
    Μέλος Έξτρα Σπέσιαλ Το avatar του/της MitsosNaked
    Εγγραφή
    13/07/2007
    Μηνύματα
    318
    Από αγγλία στην έκθεση μοτοσυκλέτας πήρα μαύρο SHOEI XR1000 με 160 λίρες. Περιττό να σας πώ ότι μετά από λίγη ώρα το μετάνοιωσα γιατί σε άλλο στάντ πουλούσανε τα RX7 σε χρώματα Χάγκα, Νακάνο, Έντουαρντς κλπ 250 λίρες. Αυτό που αξίζει είναι άν κάποιος θέλει να ψωνίσει πράμα σε σούπερ τιμές, χτυπάει ένα εισιτηριάκι easyjet ή aegean για φεβρουάριο όταν έχει MCN motorcycle show και πάει και τα παίρνει απο κεί κοψοχρονιά.
    ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΑΣΟ ΜΟΥ ΑΤΑΣΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΣΛΙΚ !!!!



    Wings for Life - Φιλανθρωπικός Οργανισμός με σκοπό την Θεραπεία Τραυμάτων στη Σπονδυλική Στήλη

    http://www.wingsforlife.com


Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 09:41
  2. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23
  3. Ψωνια Απ' Εξω;;
    από latris mixanis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 18:39
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2004, 02:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF