Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 96

Θέμα: "καλυτερα πάρτο απ'εξω..."

  1. #1
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162

    "καλυτερα πάρτο απ'εξω..."

    ρωτάω σε μαγαζί αν θα κάνουν καμιά προσφορά για Shoei XR1000 τώρα που βγαίνουν και τα 1100

    κατάστημα: Ε, κοίτα αυτά που είναι στα ?499 θα πάνε 439...

    εγω: τίποτα κάτω από 400 υπάρχει περίπτωση να παίξει;

    κ: μπα όχι, αποκλείεται...

    ε: λέω μήπως κάνεις καμιά καλύτερη τιμή για να μην ψωνίσουμε απ'έξω

    κ: όχι, καλύτερα πάρτο απ'έξω

    ε: οκ, ευχαριστώ.


    ότι πεις φίλε μου!
    Give me fuel, Give me fire

  2. #2
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098

    Re: "καλυτερα πάρτο απ'εξω..."

    Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86

    ε: λέω μήπως κάνεις καμιά καλύτερη τιμή για να μην ψωνίσουμε απ'έξω

    κ: όχι, καλύτερα πάρτο απ'έξω






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gunhead.jpg 
Προβολές:	909 
Μέγεθος:	21,8 KB 
ID:	170613
    Accipere quam facere praestat injuriam

  3. #3
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Ε ναι μωρε

    Σταματα να με ζαλιζεις και πηγαινε ψωνησε απ'οπου θες

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Μα αν δινοντας το κατω απο 400 ευρω το μαγαζι εχει ζημια, τι αλλο να σου πει ?
    Πολυ σωστο τον κόβω τον κυριο.

    Οταν ειπα στο λαστιχα μου ποσο βρηκα καποια λαστιχα στην Αγγλια μαζι με τα μεταφορικα , κιαν θα μπορουσε να μου κανει μια αντιπροσφορα.....τα ιδια μου ειπε.....παρτα απεξω....εγω για να στα δωσω σε αυτη την τιμη θα πρεπει να βαλω και το χερι στην τσεπη....οχι απλα να χασω προμηθεια.



  5. #5
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Μα αν δινοντας το κατω απο 400 ευρω το μαγαζι εχει ζημια, τι αλλο να σου πει ?
    Πολυ σωστο τον κόβω τον κυριο.

    Οταν ειπα στο λαστιχα μου ποσο βρηκα καποια λαστιχα στην Αγγλια μαζι με τα μεταφορικα , κιαν θα μπορουσε να μου κανει μια αντιπροσφορα.....τα ιδια μου ειπε.....παρτα απεξω....εγω για να στα δωσω σε αυτη την τιμη θα πρεπει να βαλω και το χερι στην τσεπη....οχι απλα να χασω προμηθεια.


    το ξέρω ότι έτσι είναι όπως τα λες αλλά μου κάνει εντύπωση που ο Άγγλος στο site του έχει το ίδιο ακριβώς κράνος στα ?300 περίπου ή και φθηνότερα...
    Give me fuel, Give me fire

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/07/2009
    Μηνύματα
    21
    Δεν ξέρω παιδιά, εγώ νομίζω ότι το κέρδος είναι αυτών που έχουν τα μαγαζιά. Δηλαδή σε περίοδο εκπτώσεων πως κάνουν 30 και 40 % εκπτώσεις? Από τότε που άρχισα να ψωνίζω απέξω και άρχισα να το σκευτομαι εκεί έχω καταλήξει

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Εγω μετα απο πααααρα πολυ καιρο...αποφασισα να ξαναψωνισω απο καταστημα εδω στην Ελλαδα.

    Επροκειτω για μια ζελατινα φιμε SHOEI και επειδη ειχε ακριβως την ιδια τιμη με Αγγλια...ειπα να την παρω απο εδω.

    Οταν ρωτησα την υπάλληλο...αν και αυτη ειναι το ιδιο anti-scratch οπως και η λευκη (γιατι οντως η λευκη μου κρατησε 3 χρονια αγρατζουνιστη) ακουσα το εξης :

    -Αγορι μου....anti-scratch δεν σημαινει οτι δεν γρατζουνιεται....αλλα οτι δεν σπαει σε κομματια....δλδ αραχνιαζει οπως ενα μπαρμπριζ αυτοκινητου.
    -Μα....τι μου λετε....αγγλικα ξερω....και anti - scratch σημαινει αυτο που λειι και η λεξη.
    -Αχχχχ δεν θα μας μαθεις την δουλεια μας....τοσα σεμιναρια εχουμε κανει πανω στα SHOEI
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Και μονο γιαυτο...για να γλυτωνουν τα αυτακια μου απο τετοιες κοτσανες ειδικων επιστημονων θα αγοραζω απεξω...ακομα κιαν ειναι ακριβοτερα.
    Λογω τιμης.


  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    χααχαχααχαχαχχ,

    τι μου θυμησες μπαγασακο ..

    :rotflmao:

    Πηγα κ ρωτησα στον γνωστο εξατμισα στον πειραια για φθηνες εξατμισεις για το φζ6 μου κ μου λεει 450 !

    Μα , του λεω , εγω εχω βρει απ'εξω leovince με δωρο air filter 400e !

    και ............................ χωρις δισταγμο κ καθυστερηση ................... μου λεει .......................

    Πάρτες απ'εξω

    αααααααααααααααααααααααααααααχχααχαχχαχαχ

    κ τις πηρα .

    :rotflmao:

  9. #9
    Ρε παιδιά πλάκα κάνουμε; Δηλαδή ο άγγλος που το δίνει 300 ευρώ δεν βγάζει τίποτα και ο έλληνας αν το δώσει κάτω από 400 θα μπει και μέσα; Για μα......κες μας περνάνε;
    Εγώ προ τριμήνου αγόρασα εξατμίσεις LEOVINCE από Ιταλία με 430 ευρώ στο σπίτι μου, την ώρα που ο επίσημος μου έλεγε 850 ακατέβατα. Δηλαδή ο Ιταλός μου τις έκανε δώρο;
    Απλά επειδή ο κόσμος ξυπνάει και με την κρίση που υπάρχει, θα επιβιώσουν μόνο οι σωστοί επαγγελματίες.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Αρχικά δημιουργήθηκε από emilio
    Ρε παιδιά πλάκα κάνουμε; Δηλαδή ο άγγλος που το δίνει 300 ευρώ δεν βγάζει τίποτα και ο έλληνας αν το δώσει κάτω από 400 θα μπει και μέσα; Για μα......κες μας περνάνε;
    Εγώ προ τριμήνου αγόρασα εξατμίσεις LEOVINCE από Ιταλία με 430 ευρώ στο σπίτι μου, την ώρα που ο επίσημος μου έλεγε 850 ακατέβατα. Δηλαδή ο Ιταλός μου τις έκανε δώρο;
    Απλά επειδή ο κόσμος ξυπνάει και με την κρίση που υπάρχει, θα επιβιώσουν μόνο οι σωστοί επαγγελματίες.
    Καλα δεν ειναι ακριβως ετσι.
    Εδω μια επιχειρηση για να επιζήσει πληρωνει πολλααααααααααα γαμησιατικα σε κρατος,εφορια,τεβε,ικα υπαλληλων,ενοικια κλπ κλπ.

    Βεβαια και εξω υπάρχουν ολα αυτα...αλλα εδω ειναι μεγαλη η κλεψια.
    Αν ηταν να το καναν απλα για τα λεφτα....θα τους βλεπαμε τους εδω μαγαζατορες να κυκλοφορουνε με Bentley...και οχι να πληρωνουν τους προμηθευτες τους με 6 μηνες και 9μηνες επιταγες.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    δηλαδη θα ψοφησουν ολοι

    :rotflmao:

    εν'τομεταξυ πρεπει να πω οτι ηταν πολυ γρηγορη κ αποτομη η απαντηση ...

    Σαν να μην ημουν ουτε ο πρωτος , ουτε ο δευτερος που του πεταξε την ατακα - εχω βρει απ'εξω με τοσο -



    Γιαυτο ειναι τοσο ετοιμολογοι

    (ενα φιλαρακι παρεπιπτωντος πηρε απον Πειραιωτη κ εσκασε 550ε για την varadero του !!! και καραφλιασε οταν του ειπα 410ε με το φιλτρακι δωρο - κ ο ηχος , νταξ δεν θα πω τπτ, ασχολιαστο!)

    Αντε γεια μας ... μιας κ ξυπνησαμε ας ξυπνησουμε κ αλλους κοιμησμενους συνανθρωπους μας για να γινει μια μαζικη προσπαθεια εξοντωσης των ποταπων εκμεταλλευτων κακων επαγγελματιων ..

    wake up , neo ...

  12. #12
    Τώρα ετοιμάζεται αγορά Arai Viper GT στα 400 ευρώ τη στιγμή που η γνωστή αποθήκη της Ηλιούπολης το δίνει 570.........

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Καλα δεν ειναι ακριβως ετσι.
    Εδω μια επιχειρηση για να επιζήσει πληρωνει πολλααααααααααα γαμησιατικα σε κρατος,εφορια,τεβε,ικα υπαλληλων,ενοικια κλπ κλπ.

    Βεβαια και εξω υπάρχουν ολα αυτα...αλλα εδω ειναι μεγαλη η κλεψια.
    Αν ηταν να το καναν απλα για τα λεφτα....θα τους βλεπαμε τους εδω μαγαζατορες να κυκλοφορουνε με Bentley...και οχι να πληρωνουν τους προμηθευτες τους με 6 μηνες και 9μηνες επιταγες.
    Ρε εσυ portishead,

    διαφωνω καθετα κ οριζοντια ...

    υποννοεις εστω κ για μια στιγμη οτι οι αγγλοι πχ πληρωνουν λιγοτερα στο κρατος απο οτι οι ελληνες ψευτοεπιχειρηματιες ? μιλαμε για μια απο τις ποιο ακριβες χωρες της ευρωπαικης ενωσης !

    Απλα ο ελληνας μαγαζατορας εχει κανει καρτελ - μονοπωλειο - εκμεταλλευομενος την ελλειπη ενημερωση κ παιδια κ παντελη ελλειψη ιντερνετικης καταρτησης ...

    Ποιανου ειναι τα κωτερα στην παραλιακη ? ποσοι πλουσιοι υπαρχουν τελος παντων ??? Δικα μου ή δικα σου ... κ πιστεψε το , ειναι πολλα τα κωτερα !

  14. #14
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Παιδιά... δεν είναι θέμα καταστημάτων.. Δεν έχουν το κέρδος που νομίζετε. ΤΟ κέρδος το έχουν οι ενδιάμεσοι.. δλδ οι εισαγωγείς. Κανένα απο τα καταστήματα δεν μιλάει απευθείας με την SHOEI, ARAI, etc. Κάποιος υπάρχει ώς ενδιάμεσος και τα παιρνουν και εκείνοι εδώ.

    Για το γεγονός όμως οτι οι αγορές απο έξω συμφέρουν , δεν το αμφισβητώ καθόλου , για αυτό και πλέον τις περισσότερες αγορές (μιας και με συμφέρουν) τις κάνω απο έξω.. εκτός και αν μιλάμε για διαφορες της τάξης των 10-20ευρώ οπότε θα το κάνω απο εδώ.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  15. #15
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    έπρεπε να τράβαγα βίντεο την φάτσα κάθε λαστιχά που ρώταγα για απλή τοποθέτηση... ήμουν με τα λάστιχα από αγγλία στο χέρι και όταν τους έλεγα ότι τα πήρα μόλις 178 ευρώ ξενέρωναν την ζωή τους, αλλά πιο πολύ ξενέρωναν αυτοί που έβαζαν λάστιχα εκείνη την στιγμή, οι οποίοι είχαν πληρώσει χαλαρά τα διπλάσια χρήματα... αλλά σιγά σιγά θα ξυπνήσει ο κόσμος και τότε ίσως βάλουν μυαλό και οι local heroes - εισαγωγείς - κλπ. μέχρι τότε, ακόμα και φίλτρο αέρα απ' έξω θα παίρνω.

Σελίδα 1 από 7 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 09:41
  2. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23
  3. Ψωνια Απ' Εξω;;
    από latris mixanis στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2005, 18:39
  4. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2004, 02:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF