Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Ασφαλτόστρωση στον Κηφισό

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349

    Ασφαλτόστρωση στον Κηφισό

    Εδώ και 2-3 μήνες έχουν αρχίσει να ασφαλτοστρώνουν τον Κηφισό.

    Στο κομμάτι που χρησιμοποιώ εγώ καθημερινά δηλαδή από το ύψος της Ν. Φιλαδέλφειας μέχρι τη Μεταμόρφωση, στρώνουν κάποια κομάτια (κάποια, χωρίς συνεχεια, ένας θεός ξέρει γιατί). Αρχικά στην άνοδο και πιο πρόσφατα στην κάθοδο.

    Στην αρχή χάρηκα. Επιτέλους σκέφτηκα καιρός ήταν, από τους Ολυμπιακούς είχαμε να δούμε νέα άσφαλτο στον Κηφισό. Άσε που η προηγούμενη ήταν τόσο χάλια που μέσα σε ένα χρόνο ειχε γεμίσει τρύπες.

    Έλα όμως που αυτή η χώρα ποτέ δεν σε αφήνει να χαρείς.
    Το πρώτο ξενέρωμα το έφαγα όταν είδα ότι δεν έστρωσαν συνεχόμενα ένα κομμάτι του Κηφισού αλλά πολλά μικρά κομμάτια αφήνοντας ανάμεσα και την παλιά άσφαλτο, ωστε να μην μπερδευτεί κανείς και νομίζει ότι είναι σε άλλη χώρα.

    Οκ λέω έστω κι αυτό καλό είναι, τουλάχιστον επέλεξαν τα πιο κατεστραμένα κομμάτια.
    Το δεύτερο ξενέρωμα ήρθε όταν μετά από μερικές μέρες έφτιαξαν την διαγράμμηση. Απλή μπογιά του θεού, δεν μιλάμε για αντιολίσθηση αστεία πράγματα, και μάλιστα κακής ποιότητας. Μέσα σε 10 μέρες είχε αρχίσει να ξεφτίζει.

    Οκ ξαναλέω δεν γαμιέται, τουλάχιστον να υπάρχει καλή άσφαλτος να μην γλυστράμε και ποιός την χέζει την διαγράμμηση.
    Έλα όμως που ηρθε και τρίτο ξενέρωμα. Έχουν περάσει μόλις 2-3 άντε 4 μήνες από τότε που άρχισαν να στρώνουν και ΗΔΗ η άσφαλτος έχει μετατραπεί σε γυαλί στο μεγαλύτερο μήκος του δρόμου. Μιλάμε για ΓΥΑΛΙ. Όσοι περνάτε από εθνική θα το έχετε δει.

    Και λέω εγώ τώρα. Ρε καριόλη εργολάβε, οκ πήρες το έργο προφανώς με τον τρόπο που παιρνουν όλοι τα έργα στην Ελλάδα. Λάδωσες από εδώ κι απο κει, το πήρες. Δεν με ενδιαφέρει.
    Βάλε ρε άσφαλτο της προκοπής, η οποία να κρατήσει τουλάχιστον 2-3 χρόνια (εκεί έχουμε φτάσει αντι να ζητάμε το αυτονόητο δηλαδή καμία δεκαρία χρόνια).

    3 μήνες ρε πούστη! Μόνο για 3 μήνες άσφαλτο έφτιαξες?

    Συγγνώμη για τα μπινελίκια.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Καλά ο εργολάβος....
    Ο υπεύθυνος του ΥΠΕΧΩΔΕ που παραλαμβάνει το έργο;

  3. #3
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Καθόλου συγνώμη δεν χρειάζεται φίλε μου...!

    έτσι όπως τα λες είναι, σε πάρα πολλές ασφαλτοστρώσεις η ποιότητα είναι τόσο γελοία που σε μικρό χρονικό διάστημα έχει μετατραπεί σε πίστα για πατινάζ....
    Give me fuel, Give me fire

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2006
    Μηνύματα
    169
    Πιό πολύ και από το λαμόγιο τον εργολάβο φταίει ο επιβλέπων του ΥΠΕΧΩΔΕ.

  5. #5
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548

    Re: Ασφαλτόστρωση στον Κηφισό

    Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
    Εδώ και 2-3 μήνες έχουν αρχίσει να ασφαλτοστρώνουν τον Κηφισό.

    Στο κομμάτι που χρησιμοποιώ εγώ καθημερινά δηλαδή από το ύψος της Ν. Φιλαδέλφειας μέχρι τη Μεταμόρφωση, στρώνουν κάποια κομάτια (κάποια, χωρίς συνεχεια, ένας θεός ξέρει γιατί). Αρχικά στην άνοδο και πιο πρόσφατα στην κάθοδο.

    Στην αρχή χάρηκα. Επιτέλους σκέφτηκα καιρός ήταν, από τους Ολυμπιακούς είχαμε να δούμε νέα άσφαλτο στον Κηφισό. Άσε που η προηγούμενη ήταν τόσο χάλια που μέσα σε ένα χρόνο ειχε γεμίσει τρύπες.

    Έλα όμως που αυτή η χώρα ποτέ δεν σε αφήνει να χαρείς.
    Το πρώτο ξενέρωμα το έφαγα όταν είδα ότι δεν έστρωσαν συνεχόμενα ένα κομμάτι του Κηφισού αλλά πολλά μικρά κομμάτια αφήνοντας ανάμεσα και την παλιά άσφαλτο, ωστε να μην μπερδευτεί κανείς και νομίζει ότι είναι σε άλλη χώρα.

    Οκ λέω έστω κι αυτό καλό είναι, τουλάχιστον επέλεξαν τα πιο κατεστραμένα κομμάτια.
    Το δεύτερο ξενέρωμα ήρθε όταν μετά από μερικές μέρες έφτιαξαν την διαγράμμηση. Απλή μπογιά του θεού, δεν μιλάμε για αντιολίσθηση αστεία πράγματα, και μάλιστα κακής ποιότητας. Μέσα σε 10 μέρες είχε αρχίσει να ξεφτίζει.

    Οκ ξαναλέω δεν γαμιέται, τουλάχιστον να υπάρχει καλή άσφαλτος να μην γλυστράμε και ποιός την χέζει την διαγράμμηση.
    Έλα όμως που ηρθε και τρίτο ξενέρωμα. Έχουν περάσει μόλις 2-3 άντε 4 μήνες από τότε που άρχισαν να στρώνουν και ΗΔΗ η άσφαλτος έχει μετατραπεί σε γυαλί στο μεγαλύτερο μήκος του δρόμου. Μιλάμε για ΓΥΑΛΙ. Όσοι περνάτε από εθνική θα το έχετε δει.

    Και λέω εγώ τώρα. Ρε καριόλη εργολάβε, οκ πήρες το έργο προφανώς με τον τρόπο που παιρνουν όλοι τα έργα στην Ελλάδα. Λάδωσες από εδώ κι απο κει, το πήρες. Δεν με ενδιαφέρει.
    Βάλε ρε άσφαλτο της προκοπής, η οποία να κρατήσει τουλάχιστον 2-3 χρόνια (εκεί έχουμε φτάσει αντι να ζητάμε το αυτονόητο δηλαδή καμία δεκαρία χρόνια).

    3 μήνες ρε πούστη! Μόνο για 3 μήνες άσφαλτο έφτιαξες?

    Συγγνώμη για τα μπινελίκια.




    Εχεις δικιο να εισαι αγανακτησμενος το ιδιο ειμαστε ολοι με μπαλωματα δε επισκευαζεται δρομος ...... αλλα τι κανουμε σαν πολιτες για να εναντιωθουμε σε ολα αυτα τιποτα..... αν γινοταν κατι τετοιο σε καμμια Γερμανια θα τους ειχε παρει ο διαολος και τον εργολαβο και το εκει Υπεχωδε....

  6. #6
    Eλάτε να δείτε τον επαρχιακό Χανιά-Σούγια, πέρα απ'το κομμάτι των 2-3 χιλιομέτρων που άνοιξαν και έστρωσαν εννιαία, ξεκινάς να στρίβεις και στη μέση της -τυφλής- στροφής βλέπεις τη γραμμή που διαχωρίζει την καινούργια άσφαλτο απ'την παλιά...

    Είναι τραγικοί και κανείς μας δεν κάνει τίποτα γι'αυτό, χαλάλι μας λοιπόν οι τσαπατσοδουλειές τους και χαλάλι τους οι κονόμες... κι εγώ αν έκλεβα και δεν μου μιλούσανε θα έκλεβα περισσότερο.


  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/03/2008
    Μηνύματα
    495
    Σας παρακαλω κυριοι.
    Πρέπει να είμαστε υπερήφανοι που είμαστε Έλληνες.
    Οταν εμείς φτιάχναμε Παρθενώνες κλπ, οι Γερμανοί ζουσαν σε σπηλιές....

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    ναι μονο που απο τους παρθενωνες περασαμε

    απευθειας στο να τα κανουμε ολα πουτανωνες (ποιητικη αηδια)

  9. #9
    Το ρεμάλι της Φ.Νέγρη Το avatar του/της LsKostas
    Εγγραφή
    17/02/2007
    Μηνύματα
    446
    Να ρωτησω κατι αφελες...

    Κανα μαζικο εξωδικο προς τον κατασκευαστη και ΥΠΕΧΩΔΕ μπορουμε να υπογραψουμε σαν μοτοσυκλετιστες?

    Μπορουμε να προσβαλουμε το εργο ,ως υπερβολικα ολισθηρο και κατα συνεπεια ακαταλληλο για οδηγηση???

    ... ή πρεπει πρωτα να φαει καποιος τα μουτρα του και να τον καταγραψει το ΤΟΤΑ?


    Αν υπαρχει καποιος δικηγορος ας απαντησει παντως δεν μιλαμε για την περιπτωση λακουβας
    που ξερουμε τι να κανουμε αλλα για εναν δρομο ΠΡΟΣΦΑΤΑ τελιωμενο με ΟΛΙΣΘΗΡΟΤΗΤΑ οσο δεν παει.


    Λοιπον ?
    Τα λογια πρεπει να ακολουθουνται απο πραξεις.Αλλιως...τουφες :-)

    "ΘΕΛΩ ΝΑ ΝΙΚΗΣΩ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΚΗΘΩ"

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Τι να πω.
    Κάνουμε ένα βήμα εμπρός και δέκα πίσω. Που θα πάει αυτή η ιστορία?
    Εντάξει είπαμε δεν έχουμε καλούς δρόμους. Αλλά να τους φτίαχνουμε μόνο και μόνο για να κονομάει ο εργολάβος και ο κάθε κρατικός λειτουργός χωρίς να γίνεται καθόλου έργο, ε αυτό πιά δεν καταπίνεται με τίποτα.

    Δεν ξέρω τι θα μπορούσαμε να κάνουμε. Πραγματικά αν κάποιος έχει κάποια γνώση ας την μοιραστεί μαζί μας.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  11. #11
    Η κηροζίνη συμφέρει Το avatar του/της objecto
    Εγγραφή
    22/07/2009
    Μηνύματα
    40
    Ο συνηγορος του πολίτη βοηθάει σε τετοια πραγματα?

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.522
    Για την Κορίνθου-Πατρών όταν παραπονεθήκαμε

























    ...........βάλαν διόδια

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Αρχικά δημιουργήθηκε από objecto
    Ο συνηγορος του πολίτη βοηθάει σε τετοια πραγματα?
    Καμια καταγγελια/διαμαρτυρια στο συνηγορο του Πολιτη σκεφτομουν κι εγω...
    Η που θα βαλουν τα γελια στο ΥΠΕΧΩΔΕ...
    ...cause the place seems still alive...

  14. #14
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    εγω σαν κινηση ειχα στο μυαλο μου να παρω ενα σπρει πρασινο,κοκκινο κατι τετοιο και να κυκλωνω τις λακουβες.μαλιστα 5 μετρα πιο πριν να εχω βαλει και ενα βελος να την δειχνει.
    ειναι ωραια σκεψη αν το εκαναν ολοι και γεμιζε ολη η πολυ κυκλους ισως θα γινονταν λιγο πιο πολυ ρεζιλι οι υπευθυνοι.
    (και συμβαλει στο να το δει κανεις οτι ερχετε λακουβα εγκαιρος)

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 950dim
    Εγγραφή
    20/06/2006
    Μηνύματα
    536
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
    εγω σαν κινηση ειχα στο μυαλο μου να παρω ενα σπρει πρασινο,κοκκινο κατι τετοιο και να κυκλωνω τις λακουβες.μαλιστα 5 μετρα πιο πριν να εχω βαλει και ενα βελος να την δειχνει.
    ειναι ωραια σκεψη αν το εκαναν ολοι και γεμιζε ολη η πολυ κυκλους ισως θα γινονταν λιγο πιο πολυ ρεζιλι οι υπευθυνοι.
    (και συμβαλει στο να το δει κανεις οτι ερχετε λακουβα εγκαιρος)
    Ρεζιλι....δε νομιζω...ειναι πολλα τα λεφτα Αρη...
    Ισα ισα...βλεποντας τις κυκλωμενες λακουβες θα πιστευε πως το εργο ειναι σωστο...κι οι αλλοι εργολαβοι ετσι το κανουν...θα σκεφτοταν!
    ...cause the place seems still alive...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF