Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: Κινητοποιηση λογω αδιαφοριας οδηγων..

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615

    Κινητοποιηση λογω αδιαφοριας οδηγων..

    Με αφορμη τα αρκετα ασχημα δυστυχως νεα που εχουν κοινο αξονα τους απροσεκτους οδηγους των αυτοκινητων,και τους μοτοσυκλετιστες σαν θυματα,μηπως πρεπει να κινητοποιηθουμε για να μας προσεχουν πιο πολυ στο δρομο ????

    μηπως κατι πρεπει να "αλλαξει" , αν μπορει να γινει κατι τετοιο ?

    δεν μπορω αλλο να ακουο τετοιες ειδησεις..
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  2. #2
    είπα μήπως....αλλά δεν... Το avatar του/της Pokermon
    Εγγραφή
    07/04/2005
    Μηνύματα
    1.255
    Θα ιδρώσει κανενός το αυτάκι όμως? Μου φαίνεται ότι μόνο όσοι οδηγάμε μηχανές και έχουμε αυτοκίνητα προσέχουμε….. οι άλλοι απλά μας γράφουνε…λες και δεν υπάρχουμε…..
    @ Pokerland

  3. #3
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    φιλε γιαννη εγω συμφωνω. Τι εχεις κατα νου να κανουμε ομως?
    Δεν θελω να ειμαι απαισιοδοξος αλλα ακομα και ΑΝ οργανωσουμε την εκδηλωση και ΑΝ ερθουν πολλα ατομα και ΑΝ υπαρξει καλη εκτελεση του εργου (και οχι ευκαιρια για αναρχιες και μαλακιες) και ΑΝ βρει απηχηση στα ΜΜΕ, νομιζεις οτι κατι θα αλλαξει, εστω και προσωρινα? Οτι θα μιλησουμε στην συνειδηση των οδηγων και θα γινουν καλυτεροι οδηγοι?
    Το μονο που θα μπορουσες να προσπαθησεις ειναι διαδηλωση προς το κρατος και την κυβερνηση που ειναι υπευθυνη για ολα αυτα, αλλα και εκει αμφιβαλλω αν πετυχεις τιποτα αν δεν υπαρξει μαζικη και συνεχης διαδηλωση μεχρι να αλλαξει κατι και οχι σε στιλ ΚΝΕ (χωρις να θιγω κανενα απλα επειδη τα εχω δει μιλαω γιαυτο) που κανουν τα παιδια επειδη δεν εχουν αλλο πραγμα να κανουν λεγοντας αοριστες κουβεντες και αερολογιες.
    Αν εχει κανεις καμια καλη ιδεα τοτε σιγουρα count me in.

  4. #4
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    δυστυχώς για να έχει απήχηση στα ΜΜΕ οποιαδήποτε εκδήλωση πρέπει το λιγότερο να πέσει ξύλο ή να κλείσει το κέντρο για κάνα 5ωρο

    η τελευταία πορεία διαμαρτυρίας που είχε γίνει πέρασε σχεδόν στο ντούκου από τα ΜΜΕ


    πάντως αυτό δεν συμαίνει ότι δεν πρέπει να συμμετέχουμε σε ό,τι γίνεται στην κατεύθυνση της προστασίας και της προβολής της μοτοσυκλέτας, θα ακουστούμε κάποια στιγμή

  5. #5
    Η προηγουμενη πορεια ειχε γινει Σαββατο ''για να μην εμποδιζουμε τον κοσμο''

    Οπως ακριβως κανουν και οι ταξιτζηδες,οι αγροτες και ο καθε πικραμενος....

    ΛΑΚΑΜΙΕΣ

    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ

    αλλα σας εχω και συνεχεια

    Την αμεσως επομενη μερα θα κατεβουμε ολοι στο κεντρο με τα ΑΜΑΞΙΑ ΜΑΣ!

    2 ΣΕ 1

    Και διαμαρτηρια για τα ΠΑΝΤΑ,ΚΑΙ διαδηλωνουμε την αξια της μοτοσυκλετας στην κινηση

    Και ναι,θα κλεισουμε το κεντρο για ολη την μερα,ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ

    ΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΜΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΚΡΑΝΟΥΣ(που φοραω ΠΑ-ΝΤΟ-ΤΕ),αλλα και ΦΠΑ σαν ειδος πολυτελειας!

    Θα τυλιχτω με ΤΝΤ και θα μπω στην βουλη το κερατο μου!!!

  6. #6
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    εγω λεω να κλεισουμε ολο το κεντρο τριτη με τεταρτη με μηχανες και κουτια μετα. Αμα γινει αυτο θα κλεισω εισητηριο να ανεβω πανω! Αν μη τι αλλο θα γινει τεραστιο γεγονος στα ΜΜΕ κι θα βρει μεγαλη απηχηση. Αμα δεν γινει κατι της προκοπης τσαμπα ενεργεια ξοδευουμε.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    ΣΩΣΤΟΣ !

    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ οι πολυγραφοτεροι εδω μεσα ???

    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  8. #8
    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ..
    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΟΥ ΓΥΡΝΑΕΙ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ, ΝΥΣΤΑΓΜΕΝΟΣ, ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ,ΚΤΛ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙΣ ΜΥΑΛΟ,
    ΜΕ ΜΙΑ ΔΙΑΔΗΛΩΣΗ Η ΜΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ,.
    ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ,ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΩ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΗΛΙΘΙΟ ,ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ !!!
    ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΨΕΜΑ ΑΝ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ, ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΟΡΘΙΟΣ ΧΑΡΗ ΣΤΗΝ ΤΥΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.
    ΟΠΟΤΕ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΧΗ,,, ΚΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	image.gif 
Προβολές:	100 
Μέγεθος:	11,3 KB 
ID:	13603
    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.


    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ


  9. #9
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Λοιπον ...

    Για να δουμε ...

    Θα αναθεσουμε σε 5-6 μαλ... εεε κοροϊ... εεε καλα παιδια, να οργανωσουν (με οτι συνεπαγεται αυτο) την ολη φαση.

    Τωρα για την μερα ...

    Καθημερινη καλυτερα ...

    Μπααααα
    Θα εχουν ολοι δουλειες και ΔΕΝ θε ερθει κανενας!

    Κυριακη?

    Μπααααα
    Θα πανε εκδρομες, βολτες και ποιος την βαμει την διαδηλωση ...

    Το βρηκα!
    Σαββατο που θα μπορουν οι περισσοτεροι!
    Ναι αλλα ΔΕΝ θα 'χει και τοσο πολυ κοσμο το κεντρο και ποιον θα ενοχλησουμε ...

    Μωρε τι καθομαι και σκαω εγω ... :wacko:

    Ας βρουν την μερα οι μαμακες οι "οργανωτες"!


    Εγω απο την μερια μου εριξα την ιδεα σ' ενα καφενειο ... εεε ... forum!

    Τωρα οταν κι αμα το οργανωσουν ...

    ΑΝ εχω κεφια ...
    ΑΝ καταφερω και ξυπνησω ...
    ΑΝ δεν ειναι ξυνισμενος ο καφες ...
    ΑΝ δεν στραβοβαμησα χτες ....
    ΑΝ ...
    ΑΝ ...
    ΑΝ ...

    Μπορει να περασω κι εγω μια βολτα για να δω τι καταφεραν οι ηλιθιοι ...


    Οταν στο δρομο θα μας ρωτανε βεβαια γιατι το κανουμε αυτο ...
    Θα τους λεμε ...

    "Θελουμε να ΜΗΝ μας πατατε" !!!

    Ειναι ενα σοβαρο θεμα, τι διαολο ?

    Προπαντων ειναι σαφεστατο!

    Δεν υπαρχει κανεις που ΔΕΝ θα το καταλαβει ... :wacko:




    Και για να "στεναχωρησω" και λιγο παραπανω, μιας κι ειμαι και "πολυγραφοτατος" ...

    ΔΕΝ θυμαμαι στις εκδηλωσεις που εχουν γινει κατα καιρους και πολλους απο αυτους που εχουν γραψει σ' αυτο εδω το ποστ ...

    Μπορει να φταιει και το Αλτσχαϊμερ ...
    Δε λεω ...

    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  10. #10
    [FONT=century gothic]Συμφωνώ κι εγώ (το ανέφερα κι εγώ αλλά στο ατυχές Post, μαλακία μου αλλά δεν κρατήθηκα)

    Πρέπει να γίνει καθημερινή και σε ώρες αιχμής και χωρίς καμία προειδοποίηση σε ΜΜΕ Και Μπάτσους!!! Αν βρεθούν με την πλάτη στον τοίχο τι θα γίνει? Κι αμα λάχει και παρεκτραπει η όλη φάση (αφού θα παίξουν ΜΠΑΤΣΟΙνίλες ειναι σίγουρο) δεν νομίζω να έχουμε πρόβλημα! Το θέμα είναι να μην ανακοινωθεί πουθενά περαν των μοτοσικλετιστικών forums έτσι ώστε να γίνει το ΧΑΟΣ το ίδιο!!! Πρέπει όμως να οργανωθούμε, πανό, τρελά συνθήματα με ντουντούκες και ότι άλο παιζει

    Φαντάσου να ξεκινήσεις από Παναθηναϊκό (όπως τότε) και πας Βουλή ο ένας πίσω από τον άλλον εν ώρα πλήρης κυκλοφοριακής σύγχησης!!
    Ρε αυτά πρέπει να τα κάνουμε και συχνότερα!!! Πόσα παιδιά ακόμα θα χάσουμε? Ούτε πόλεμο να είχαμε? .... ή μήπως έχουμε??

    [/FONT]
    "In Groove We Trust" - W.F.P.
    www.wolfyfunkproject.com

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    ελα ρε Χρηστε,τι να κανουμε..δεν ειμαστε απο Αθηνα να ειμαστε τελειως ανετοι..και στο τσακ μπαμ σε εκδρομες κλπ κλπ κλπ.

    Το οτι εριξα μια ιδεα δεν σημαινει ολα τα παραπανω..Δες το σαν μια προτροπη..

    Τι να πω..οπως τα λαμβανει ο καθενας..
    Δικιο εχουμε ολοι..

    Και το πολυγραφοτεροι ειναι καλο,οχι κακο.

    Αλλη βαρυτητα εχει να λες εσυ κατι που ξερεις και προσωπικα πολλους απο εδω,και αλλο εγω ή ο καθενας που ειτε ειναι απο μακρυα και δεν μπορει να εχει πρροσωπικη επαφη,ειτε απλως δεν εχει επαφη τοσο κοντινη οσο εσεις.Απλα.
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  12. #12
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Γιαννη το προβλημα δεν ειναι η δικη σου διαθεση αλλα η διαθεση ολων και εκει ειναι το προβλημα!
    Αλλοι θα ερθουν και αλλοι θα πουν ωχ αδερφε!

    Ναι αλλα αυτο που δεν αλλαζει οτι καποιοι θα εχουν τρεξει κανονισει τυπωσει δεν ξερω τι αλλο και τελικα τι θα γινει θα μαζευτουμε καμια 50αρια να κανουμε τους καραγκιοζηδες!!!!


    Αυτα

  13. #13
    [FONT=century gothic]ίσως να μην χρειάζεται τρελή προετοιμασία!
    ίσως με ένα Post όπως αυτά των εκδρομών "ΤΗΝ ΤΑΔΕ ΤΡΙΤΗ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΚΑΛΛΙΜΑΡΜΑΡΟ ΤΗΝ ΤΑΔΕ ΩΡΑ..... ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΑΔΕ ΠΟΡΕΙΑ" (αντίστοιχα σε Σαλόνικα, Πάτρα, Γιάννενα κι όλες τις άλλες μεγάλες πόλεις)
    ίσως να είναι τόσο απλό

    ... τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ...

    Στάθη ούτε καν αφίσσες. Έστω όσοι μπαίνουν internet. Τουλάχιστον στα 3 γνωστά forums. Του πούστη! Δεν μπορεί. Έχουμε δείξει πιστεύω κατά καιρούς την ευαισθησία μας και την ανθρωπιά μας. Και 100 μηχανές να μαζευτούν (που δεν νομίζω να είναι τόσο λίγες) σιγά σιγά θα καταφέρουμε κάτι. Και τότε να δω την "κυρία" Στάη τι σχόλιο θα κάνει (αν θυμάστε στο ρεπορτάζ ου Γιώργου )
    [/FONT]
    "In Groove We Trust" - W.F.P.
    www.wolfyfunkproject.com

  14. #14
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Giannis_L
    ..........................
    Το οτι εριξα μια ιδεα δεν σημαινει ολα τα παραπανω..Δες το σαν μια προτροπη..
    .........................

    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι εχει πολυ μεγαλη σημασια, να εισαι πρωτα απ' ολα ΕΣΥ σοβαρος, για να σε παρουν κι οι αλλοι στα σοβαρα!

    Αν αρχιζω πχ να φωναζω στον δρομο, οτι δεν μου φτανει ο μισθος για Ferrari, θα γελανε ολοι, ενω οι ιδιοι θα μου συμπαρασταθουν, αν φωναζω οτι δεν μου φτανει για να φαω!

    Απο την αλλη ...
    Οσοι ηταν στις εκδηλωσεις της "Προτοβουλιας Μοτοσυκλετιστων", περα απο λεσχες κλπ, ξερουν με ποση δυσκολια, μαζευοταν κοσμος, μιας κι ετσι κι αλλιως ειμαστε ζαμανφουτιστες.

    Τωρα η φωτια εφτασε στην πορτα μας και ξυπνησαμε!
    Φωναζουμε μαλιστα και τον γειτονα σε βοηθεια, οταν εμεις ΔΕΝ πηγαμε οταν καιγοταν το δικο του σπιτι!

    Τα ειπε πριν καμμια 20αρια μερες ξανα κι ο Γιωργος (ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ) αυτα, αλλα και τοτε ΔΕΝ του "δωσαμε" σημασια ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  15. #15
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Αρχικά δημιουργήθηκε από superfour
    [FONT=courier new]....................
    ... τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ...
    [/FONT]

    Δεν ειναι ετσι Κωστα, δυστυχως!

    Και τις προηγουμενες φορες, με ΠΟΛΛΑ ποστς κι αλλη προετοιμασια, ελαχιστοι ηταν αυτοι που "χαλαλισαν" τον υπνο τους για να ερθουν ...
    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2005, 02:16
  2. Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 16:46
  3. Πωλείται μοτο λόγω εγκυμοσύνης
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2004, 09:54
  4. Λογω Εργασιασ...
    από nimbus στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:21
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 10:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF