Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Έχασα το μοναδικό κλειδί Hiss

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    11

    Έχασα το μοναδικό κλειδί Hiss

    Καλησπέρα σας
    Είμαι κάτοχος ενός Honda Cbr 600F 2000 το οποίο έχει immobilizer HISS και έχασα το μοναδικό κλειδί που είχα.Διάβασα στο παρόν forum κάποια σχετικά θέματα με τα immobilizer και τις αντιγραφές αυτών αλλά κανένα δεν είναι ξεκαθαρο.
    Σε ένα οδηγό αναφέρει ότι για την αντιγραφή είναι απαραίτητο το προγραμματισμένο κλειδί το οποίο εγώ στερούμαι!
    Είναι δυνατον να ξαναδώσω "ζωή" στην μηχανή μου δίχως να αλλάξω ηλεκτρονική και κλειδαριές
    (κόστος 800Ε περίπου) και αν ναι με ποιο τρόπο???
    Ευχαριστώ όλα τα μέλη προκαταβολικά :smilea:

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω πως εοναο σκουρα τα πραγματα....

  3. #3
    Είχα ακούσει πως με ταυτοποίηση ότι είσαι ο κάτοχος της συγκεκριμένης moto να μπορούν να βγάλουν και να σε στείλουν νέο κλειδί-α από το εξωτερικό. Πρέπει να μιλήσεις με την αντιπροσωπία γι αυτό που σε λέω.
    Fun Is Not A Straight Line

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από +Arxiereas+
    Είχα ακούσει πως με ταυτοποίηση ότι είσαι ο κάτοχος της συγκεκριμένης moto να μπορούν να βγάλουν και να σε στείλουν νέο κλειδί-α από το εξωτερικό. Πρέπει να μιλήσεις με την αντιπροσωπία γι αυτό που σε λέω.
    έχω μιλήσει με την αντιπροσωπεία και μου είπανε για αλλαγή κλειδαριάς και ηλεκτρονικής!!!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisvolos
    Εγγραφή
    08/07/2007
    Μηνύματα
    879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από neuro
    έχω μιλήσει με την αντιπροσωπεία και μου είπανε για αλλαγή κλειδαριάς και ηλεκτρονικής!!!!
    Πήρες στα κεντρικά στον Σαρακάκη και στο είπαν αυτό ή σε κάποιο συνεργείο???

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από neuro
    έχω μιλήσει με την αντιπροσωπεία και μου είπανε για αλλαγή κλειδαριάς και ηλεκτρονικής!!!!
    Σαρακάκης κεντρικά και μου απέκλεισαν οποιαδήποτε άλλη λύση π.χ. με αριθμο πλαισίου κ.λ.π. αλλά δεν με έπεισαν να πάω να δώσω ένα κάρο λεφτά

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisvolos
    Εγγραφή
    08/07/2007
    Μηνύματα
    879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από neuro
    Σαρακάκης κεντρικά και μου απέκλεισαν οποιαδήποτε άλλη λύση π.χ. με αριθμο πλαισίου κ.λ.π. αλλά δεν με έπεισαν να πάω να δώσω ένα κάρο λεφτά
    Για ψάξου και στείλε κάνα mail στη μαμά χόντα στην Ιαπωνία αλίμονο αν χάναμε τα κλειδιά μας και έπρεπε
    να αλλάζουμε και την πλακέτα μαζί!

  8. #8
    Φίλε μου χλωμό σε βλέπω.

    Εγώ που είχα ένα Ducati Monster S4 είχα παρόμοιο πρόβλημα αλλά επειδή είχα χάσει το κόκκινο κλειδί από το οποίο έβγαιναν και τα αντικλείδια. Τελικά βρήκα από eBay ένα τρόπο με άκοπτο κλειδί που έδινε αυτό το μαγαζί και το πήγα σε κλειδαράδικο με ειδικό μηχάνημα που μου αντέγραψε το κλειδί και έφτιαξα άλλα 3.

    Μην στα πολυλογώ, στο Ducati, αν έχανες όλα τα κλειδιά και το κόκκινο μαζί , έπρεπε να αλλάξεις κλειδαριά και immobilizer, οπότε φαντάζομαι και στο δικό σου το ίδιο θα ισχύει.

    Αλοίμονο ξε-αλοίμονο παίδες παντώς, έτσι είναι. Αν χάσεις όλα τα κλειδιά του σπιτιού σου δεν θα πάρεις άλλη κλειδαριά; Φροντίζεις να έχεις παραπάνω κλειδιά. Μακάρι πάντως να είμαι λάθος και να βρεθεί λύση φίλε μου

  9. #9
    Φιλε μου πιστευω οτι απο τα κεντρικα της Honda στον Σαρακακη ή τουλαχιστον απο Ιαπωνια αν τους πεις τους αριθμους της μηχανης θα σου (βγαλουν) τα κλειδια σου.αλλα δεν τους συμφερει!κανουν αυτο που τους συμφερει!να παρουν δηλαδη τα 8 κατοσταρικα για κλειδαριες,ηλεκτρονικη
    Και μιας και το ανοιξαμε το θεμα,εχω την ιδια μηχανη και εχω ενα και μοναδικο κλειδι
    που μπορω να βγαλω αλλο???
    Rock hard ride free

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    11
    ευελπιστώ να βρω έναν κλειδαρά τσακάλι να μου δώσει μια λύση

  11. #11
    Σε Honda με HISS αν χάσεις και τα 2 κλειδιά πας για ηλεκτρονική και διακόπτη καινούργιο και δεν το κάνουν για να σου πάρουν 800 ευρώ δεν γίνεται διαφορετικά (τεχνικά) τέλος

    Αν έχεις μόνο ένα κλειδί και θες να βγάλεις 2ο πας στην αντιπροσωπεία ή σε καλό εξουσιοδοτημένο και με το κλειδί, την άδεια κυκλοφορίας και την ταυτότητα σου βγάζουν 2ο με 15 ευρώ μόνο

  12. #12
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Πας για αλλαγή κλειδαριάς και ηλεκτρονικής....
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  13. #13
    Sorry φιλος αλλα πρεπει να σου το πω

    Πως πας για αλλαγη

    Πολλα τα λεφτα αλλα και τι να κανεις

    Ενας φιλος μου το επαθε και τωρα δεν εχει 2 κλειδεια αλλα εβγαλε και τριτο

    Γιατι ποτε δεν ξερεις

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από supergeorge

    Αν έχεις μόνο ένα κλειδί και θες να βγάλεις 2ο πας στην αντιπροσωπεία ή σε καλό εξουσιοδοτημένο και με το κλειδί, την άδεια κυκλοφορίας και την ταυτότητα σου βγάζουν 2ο με 15 ευρώ μόνο
    Τότε μάλλον για τέτοια περίπτωση είναι αυτό που είπα.

    Κρίμα ρε γαμώτο, πολλά λεφτά. Ο father μου που είχε αλλάξει στο αμάξι του κλειδαριά με immobilizer πλήρωσε 400-450Ε αλλά όπως πάντα τα ανταλλακτικά μοτο είναι από χρυσάφι γι' αυτό ειναι και τόσο ακριβά... μη χέ..!
    Fun Is Not A Straight Line

  15. #15
    Αν έχεις μόνο ένα κλειδί και θες να βγάλεις 2ο πας στην αντιπροσωπεία ή σε καλό εξουσιοδοτημένο και με το κλειδί, την άδεια κυκλοφορίας και την ταυτότητα σου βγάζουν 2ο με 15 ευρώ μόνο [/B][/QUOTE]



    Λοιπων το δευερο κλειδη που βγαλα εγω μου κόστισε
    23? Το κλειδη απο αντιπροσωπεία
    7? Το κοψιμο του κλειδιου σε κλειδαρα
    40? Ο προγραμματισμός Σε επισιμο αντιπρόσωπο

    Συνολο 70? και οχι 15?

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF