Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: ιχδες αθηναιοι στην επαρχια vol.II

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bikas
    Εγγραφή
    20/07/2009
    Μηνύματα
    484

    ιχδες αθηναιοι στην επαρχια vol.II

    Τωρα θελετε να με πειτε γκαντεμη δεν ξερω τα συμπερασματα δικα σας.

    το ιδιο σκηνικο με αυτο των 2 εβδομαδων πριν.ξανα στο δρομο για το λιμανι αλλα αυτη τη φορα οδηγουσα εγω.
    πλησιαζοντας σε διασταυρωση τυπου Υ και εχοντας στοπ (παρολο που κινουμε σε ανηφορικο δρομο ενω οι αλλοι διασταυρουμενοι ειναι κατηφοτικοι) πριν καλα καλα φτασω στο σημα του στοπ απο το οποιο κι υπαρχει μονο (το τονιζω,μονο απο εκει εχει λιφη ορατοτητα) βλεπω ενα κοκκινο αυτοκινητο να μπαινει οπως να ναι. μαλλον κινηθηκε και στο αντιθετο ρευμα για να στριψει εκει που ημουν εγω.

    Σε αυτο το σημειο τονιζω οτι δεν θα εδινα σημασια στο γεγονος λογω του οτι κινουμουν με μικρη ταχυτητα και καταλαβα αμεσως οτι επροκειτο περι μαλ@@@@@@κα μεγαλου.

    Κοντοσταματαει , λοιπον , μπροστα μου ενας γερακος περι 75 ετων τουλαχιστον συνοδευομενος απο την γυναικα του , συνοηλικης κι αυτη της Ακροπολεως και μου λεει με ενα υφος Γ@μ@ω Ταο

    -μην βιαζεσαι ρε εχεις και στοπ.

    Εκεινη την στιγμη η τεστοτερονη μου εσπρωηε την καρδιακη πιεση στα 20mmHg με αποτελεσμα να κρατιεμαι με ωυσια και με δοντια στην κυριολεξια απο το να πεταξω τη μηχανη μαζι και τον αδελφο μου κατω και να τον πιασω τον κωλογερο και να τον βγαλω απο το παρθυρο.πραγματικα και αυτην την ωρα που το σκεφτομαι οι καρδιακοι παλμοι βρισκονται σε ανοδο.

    Δεν ξερω αν καταλαβαινετε την κατασταση αλλα ελπιζω να μην βρεθει κανεις γιατι εγω δεν θεωρω και τον εαυτο μου τοσο οξυθυμο κι ομως ηουν ετοιμος να τον στειλω οχι στον διαολο προφορικα αλλα πραγματικα.

    και για να φτασουμε στον επιλογο βεβαια του ειπα να παει να γ@@@@θει κι ας ηταν παππους δεν προχωρησα σε περεταιρω ομωτητες γιατι αν με δει κανεις θα πει αμεσως α το κωλοπαιδο με τον γλυκουλη το γερακο τα εβαλε..///τς τς ντοπη του του αλητη. αλλα και δεν ειμαι τετοιος χαρακτηρας.

    φευγωντας ο κωλογερος βλεπω τις πινακιδες του και τι βλεπω............
    προκειται για κανεναν που ζει 11 μηνες στην αθηνα και ερχεται 1 μηνα για να σκοτωσει κανεναν στην επαρχια.κι επειδη φυσικα αυτος οδηγαει στην αθηνα ΞΕΡΕΙ να οδηγαει ενω εμεις που ζησαμε στην επαρχια δεν ξερουμε.

    οταν εννοω ρε σεις αθηναιοι δεν εννοω οτι ολοι οι αθηναιοι ειναι ντουγανια.
    σαν αθηναιους οδηγους εννοω οχι ολους οσους ζουν στην αθηνα αλλα αυτους που ζουν σε μεγαπουπολεις (κι εγω ζουσα εκει για μα μην νομιζετε οτι κατηγορω μονο τους αλλους) αλλα εχουν σαν αλλοθι οτι ολοι οι χωριατες δεν ξερουν να οδηγουν γιατι ειναι χωριατες και δεν ξερουν ενω αυτοι που ολο το χρονο ειναι στους δρομους (σταματημενοι τις περισσοτερες φορες λογω κινησης χαχα) ειναι οδηγαρες .

    καλες βολτες ορθιοι παντα και μακρια απο τους μαλ...κες


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dic.jpg 
Προβολές:	808 
Μέγεθος:	78,6 KB 
ID:	171157

  2. #2
    πεστα φιλε μου πεστα...γιατι εδω στην Συρο τα ιδια τραβαμε! σημερα το πρωι μου ετυχε ενας να μη πω Αθηναιος αλλα πινακιδες απο εκει ειχε... ο οποιος εκει που πηγενε ωραια και καλα με 5 χιλιομετρα λογο κινησης στο λιμανι (εχουμε πιξει στο ''ξενο'' ιχ ) ολο μαζι και ξαφνικα γιατι ετσι του κατσε..κανει αριστερα σε δρομο διπλης κατευθυνσης με σκοπο να κανει αναστροφη,ως διαμαγιας γλυτωσε ενα παπι που ερχοταν αντιθετα... αλλα ο ΙΧις...εκανε το θαυμα του! αφου καταλαβε οτι δεν τον επερνε η στροφη και αρχισε τις μανουβρες σκαει το λιμενικο...και αρχιζει το σοου και ζητουσε και ρεστα ! βασικα ελπιζω να εφαγε την κλησουλα του,και χαιρομαι για το παιδι με το παπι που την γλυτωσε!

  3. #3
    ρε συ bikas δεν ξερω απο που εισαι, ας πουμε εισαι απο την επαρχια bika

    εχεις την εντυπωση πως αν πλακωσουν τουριστες απο τη Συρο στην επαρχια σου δεν θα γινονται τα ιδια ?

    εσυ απο την Συρο αν ερθουν χιλιαδες τουριστες μπικιωτες στο νησι σου δεν θα κανουν τα ιδια ?
    ειναι λογικο οτι αν αυξηθει ο αριθμος αυτοκινητων αποτομα σε μια περιοχη και οι οδηγοι δεν εχουν μαθει τα μερη να γινονται τετοια

    αποφασιστε αν θελετε τουριστες ή οχι

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sakis67
    ρε συ bikas δεν ξερω απο που εισαι, ας πουμε εισαι απο την επαρχια bika

    εχεις την εντυπωση πως αν πλακωσουν τουριστες απο τη Συρο στην επαρχια σου δεν θα γινονται τα ιδια ?

    εσυ απο την Συρο αν ερθουν χιλιαδες τουριστες μπικιωτες στο νησι σου δεν θα κανουν τα ιδια ?
    ειναι λογικο οτι αν αυξηθει ο αριθμος αυτοκινητων αποτομα σε μια περιοχη και οι οδηγοι δεν εχουν μαθει τα μερη να γινονται τετοια

    αποφασιστε αν θελετε τουριστες ή οχι
    τουριστες θελουμε αλλα να μη ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ....αλλα να σεβοντε τους ανθρωπους που ζουν στο μερος που επισκεπτοντε
    δεν λεμε να μη ερθουν τουριστες...αλλα μπορουν να ερθουν με την μοτο τους,η να νοικιασουν ενα αυτο/το απο εδω...ακομα και με τα μεσα μεταφορας μπορουν να κανουν διακοπες,οχι αυτος ο χαμος με το τρελο πληθος ΙΧ που ερχεται καθε καλοκαιρι! και η δικη τους ζωη θα γινει πιο ευκολη και θα καταλαβουν διακοπες και η δικη μας θα γινει που πρεπει να παμε στην δουλεια μας καθημερινα! οσοι δεν το ζουν δεν το καταλαβενουν...

  5. #5
    στη μια ροδα
    Εγγραφή
    15/11/2008
    Μηνύματα
    28
    φιλε bika μη ξεχνας οτι οσοι κανουν διακοπες πιστευουν οτι δεν θα τους συμβει ποτε τπτ.
    ξεχνας επισης οτι σε διαβαζουν κ αθηναιοι η σαλονικεις ως επι το πλειστον.
    ξεχνας οτι μεγαλωσες σε κηπο με σκυλακια κ κοτουλες ενω αλλοι μεγαλωσαν με λαπτοπ.
    ξεχνας οτι η τσικουδια που επινες ως νεανιας ηταν ο φρουτοχυμος της πρωτευουσας.
    ξεχνας οτι την κυριακη που πηγαινες εκκλησια με το σχολειο οι αλλοι ξυνανε σερρες-μεγαρα.
    ξεχνας οτι τλκ τα περισσοτερα χιλιαρια εμεις της επαρχιας τα ξεμπουκωνουμε.
    ξεχνας οτι οταν καναμε εμεις το πρωτο μας μεθυσι οι αλλοι καναν το πρωτο ορθογραφικο λαθος.
    ξεχνας οτι εμεις τιμαμε τα αρματα μας κ αλλοι τα μοστραρουν στο τζολι καφε.
    ξεχνας οτι τα φερνουν με τραινα κ τρειλερ σερρες αντι να λιωνουν λαστιχα στα βουνα.
    ξεχνας οτι ειμαστε αντιστασιακοι κ δεν τρωμε στα γκουντις.
    ε θυμησου κ κατιτις βρε..
    ξυνω οτι κρεμεται

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bikas
    Εγγραφή
    20/07/2009
    Μηνύματα
    484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από shoken
    φιλε bika μη ξεχνας οτι οσοι κανουν διακοπες πιστευουν οτι δεν θα τους συμβει ποτε τπτ.
    ξεχνας επισης οτι σε διαβαζουν κ αθηναιοι η σαλονικεις ως επι το πλειστον.
    ξεχνας οτι μεγαλωσες σε κηπο με σκυλακια κ κοτουλες ενω αλλοι μεγαλωσαν με λαπτοπ.
    ξεχνας οτι η τσικουδια που επινες ως νεανιας ηταν ο φρουτοχυμος της πρωτευουσας.
    ξεχνας οτι την κυριακη που πηγαινες εκκλησια με το σχολειο οι αλλοι ξυνανε σερρες-μεγαρα.
    ξεχνας οτι τλκ τα περισσοτερα χιλιαρια εμεις της επαρχιας τα ξεμπουκωνουμε.
    ξεχνας οτι οταν καναμε εμεις το πρωτο μας μεθυσι οι αλλοι καναν το πρωτο ορθογραφικο λαθος.
    ξεχνας οτι εμεις τιμαμε τα αρματα μας κ αλλοι τα μοστραρουν στο τζολι καφε.
    ξεχνας οτι τα φερνουν με τραινα κ τρειλερ σερρες αντι να λιωνουν λαστιχα στα βουνα.
    ξεχνας οτι ειμαστε αντιστασιακοι κ δεν τρωμε στα γκουντις.
    ε θυμησου κ κατιτις βρε..

    ολα που λες ακυρα

  7. #7
    τι άσχετο θρεντ είναι τούτο;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    τι άσχετο θρεντ είναι τούτο;
    Eλα μου ντε


    Ρε παλληκάρια.....δεν πάτε σε καμμιά παραλία με παρεούλα να ρίξετε κανα δυο, μπας και κατέβει η τεστοστερόνη λίγο? Με το ζωνάρι λυμένο και έτοιμη για μανούρα όλοι ??
    Του είπε λέει ο παππούς σιγά έχεις και stop (που είχες κι όλας :hypnotize ) και σου ανέβηκε το άιμα στο κεφάλι και θα τον έβγαζες απ΄το παράθυρο....

    Τι λε ρε παιδί μου....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #9
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Eλα μου ντε


    Ρε παλληκάρια.....δεν πάτε σε καμμιά παραλία με παρεούλα να ρίξετε κανα δυο, μπας και κατέβει η τεστοστερόνη λίγο? Με το ζωνάρι λυμένο και έτοιμη για μανούρα όλοι ??
    Του είπε λέει ο παππούς σιγά έχεις και stop (που είχες κι όλας :hypnotize ) και σου ανέβηκε το άιμα στο κεφάλι και θα τον έβγαζες απ΄το παράθυρο....

    Τι λε ρε παιδί μου....
    Νεα γενηα ρε>Βραζει το αιμα τους.:rotflmao: :rotflmao:

  10. #10
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    Re: ιχδες αθηναιοι στην επαρχια vol.II

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bikas
    Τωρα θελετε να με πειτε γκαντεμη δεν ξερω τα συμπερασματα δικα σας.

    το ιδιο σκηνικο με αυτο των 2 εβδομαδων πριν.ξανα στο δρομο για το λιμανι αλλα αυτη τη φορα οδηγουσα εγω.
    πλησιαζοντας σε διασταυρωση τυπου Υ και εχοντας στοπ (παρολο που κινουμε σε ανηφορικο δρομο ενω οι αλλοι διασταυρουμενοι ειναι κατηφοτικοι) πριν καλα καλα φτασω στο σημα του στοπ απο το οποιο κι υπαρχει μονο (το τονιζω,μονο απο εκει εχει λιφη ορατοτητα) βλεπω ενα κοκκινο αυτοκινητο να μπαινει οπως να ναι. μαλλον κινηθηκε και στο αντιθετο ρευμα για να στριψει εκει που ημουν εγω.

    Σε αυτο το σημειο τονιζω οτι δεν θα εδινα σημασια στο γεγονος λογω του οτι κινουμουν με μικρη ταχυτητα και καταλαβα αμεσως οτι επροκειτο περι μαλ@@@@@@κα μεγαλου.

    Κοντοσταματαει , λοιπον , μπροστα μου ενας γερακος περι 75 ετων τουλαχιστον συνοδευομενος απο την γυναικα του , συνοηλικης κι αυτη της Ακροπολεως και μου λεει με ενα υφος Γ@μ@ω Ταο

    -μην βιαζεσαι ρε εχεις και στοπ.

    Εκεινη την στιγμη η τεστοτερονη μου εσπρωηε την καρδιακη πιεση στα 20mmHg με αποτελεσμα να κρατιεμαι με ωυσια και με δοντια στην κυριολεξια απο το να πεταξω τη μηχανη μαζι και τον αδελφο μου κατω και να τον πιασω τον κωλογερο και να τον βγαλω απο το παρθυρο.πραγματικα και αυτην την ωρα που το σκεφτομαι οι καρδιακοι παλμοι βρισκονται σε ανοδο.

    Δεν ξερω αν καταλαβαινετε την κατασταση αλλα ελπιζω να μην βρεθει κανεις γιατι εγω δεν θεωρω και τον εαυτο μου τοσο οξυθυμο κι ομως ηουν ετοιμος να τον στειλω οχι στον διαολο προφορικα αλλα πραγματικα.

    και για να φτασουμε στον επιλογο βεβαια του ειπα να παει να γ@@@@θει κι ας ηταν παππους δεν προχωρησα σε περεταιρω ομωτητες γιατι αν με δει κανεις θα πει αμεσως α το κωλοπαιδο με τον γλυκουλη το γερακο τα εβαλε..///τς τς ντοπη του του αλητη. αλλα και δεν ειμαι τετοιος χαρακτηρας.

    φευγωντας ο κωλογερος βλεπω τις πινακιδες του και τι βλεπω............
    προκειται για κανεναν που ζει 11 μηνες στην αθηνα και ερχεται 1 μηνα για να σκοτωσει κανεναν στην επαρχια.κι επειδη φυσικα αυτος οδηγαει στην αθηνα ΞΕΡΕΙ να οδηγαει ενω εμεις που ζησαμε στην επαρχια δεν ξερουμε.

    οταν εννοω ρε σεις αθηναιοι δεν εννοω οτι ολοι οι αθηναιοι ειναι ντουγανια.
    σαν αθηναιους οδηγους εννοω οχι ολους οσους ζουν στην αθηνα αλλα αυτους που ζουν σε μεγαπουπολεις (κι εγω ζουσα εκει για μα μην νομιζετε οτι κατηγορω μονο τους αλλους) αλλα εχουν σαν αλλοθι οτι ολοι οι χωριατες δεν ξερουν να οδηγουν γιατι ειναι χωριατες και δεν ξερουν ενω αυτοι που ολο το χρονο ειναι στους δρομους (σταματημενοι τις περισσοτερες φορες λογω κινησης χαχα) ειναι οδηγαρες .

    καλες βολτες ορθιοι παντα και μακρια απο τους μαλ...κες
    ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ..και απο τη συχνοτητα που τα γραφεις τωρα το καλοκαιρι...για τετοια περιστατικα..


    το χειμωνα πρεπει να βγαινεις με τη μοτο..και να συναντας 3 το πολυ αυτοκινητα(απο τα οποια τα 2 τα ξερεις κιολας κ λετε και καλημερα)
    γιατι εμεις οι αθηναιοι για τσιγαρα παμε μεχρι το περιπτερο και αυτο που περιγραφεις ειναι οτι πιο φυσιολογικο να γινει στη πρωτη διασταυρωση που συναντουμε.
    το βρισκω απολυτα λογικο να γινεσαι ετσι τουρκος μιας και δεν εχεις συνιθισει ετσι.

    προσπαθησε να εισαι πιο χαλαρος καλοκαιριατικα και αλλαξε διαδρομη για το κωλολιμανο πια... :rotflmao:

  11. #11

    Re: Re: ιχδες αθηναιοι στην επαρχια vol.II

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    και αλλαξε διαδρομη για το κωλολιμανο πια... :rotflmao:

    :rotflmao: :rotflmao:
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #12
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Duk εγραψες παλι!!!!!

    Φίλε bika καταλαβαινω τι λες όπως και πολλοι εδω υποθετω ,
    απλα εδώ (Αθήνα) αυτά είναι καθημερινο φαινόμενο...
    Πάντως αν κατάλαβα καλά απο την περιγραφή σου
    καλά κάνεις και συγχύζεσαι το οτι έχεις stop δεν δίνει στους άλλους
    το δικαιωμα να περάσουν απο πάνω σου για να μπουν
    στο δρόμο σου!!!
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  13. #13
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    τι άσχετο θρεντ είναι τούτο;


    γιατι ρε Καπτεν



    σε χαλαει που εισαι "Αθηναιος"
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  14. #14
    Μιας και αναφερατε τους Τουρκους,
    Το τριημερο της Παναγιας επισκεφτηκα την πολη με την οικογενεια και το κουτι.
    Αν και εχω ξαναπαει Τουρκια με μηχανη (παραλια μικρας Ασιας) και νομιζα οτι τα ειχα δει ολα απο Τουρκους οδηγους αυτη τη φορα απλα πιστεψα οτι επαιζα σε survival τηλεπαιχνιδι.
    Με δυο λεξεις ο θανατος σου η ζωη μου my friend. Η μαλλον η ανθρωπινη σχιζοφρενεια πολλαπλασιαζομενη επι της τρικυμιας κρανιου εις το τετραγωνο σε εκδοση οδηγικου edition. Δυο φορες η εγκυος γυναικα μου με την μικρη μου κορη κινδυνεψαν να ποτοπατηθουν απο επερχομενους ταριφες ενω απειρες φορες γλυτωσαμε στο τσαφ απο το να πολτοποιηθουμε απο λεοφωρεια, τραμ, φορτηγα και οτι αλλο κινειται σε εκεινους τους κωλοδρομους. Και ενοειται πως καθε φορα ολο αυτο συνοδευοταν απο κορναρισμα και βρισιμο του οδηγου.
    Α ναι, καποια στιγμη ενω κινουμαι στην παραλιακη της Πολης με το κουτι (με 70 km περ.) βλεπω ξαφνικα ενα προπορευομενο Van να κανει αλλαγη πορειας, να χτυπα εναν ταριφα και να υπταται δυο μετρα μπρος μου, να σκαει στις δυο και ευτυχως να το σωζει την τελευταια στιγμη φευγοντας συριζα δεξια μου. Φυσικα στην ολη φαση ειχα και ενα λεωφορειο κολλημενο πισω μου στο μετρο.
    Θα μπορουσα να σας πω απιστευτα περιστατικα αλλα οσοι εχετε παει Τουρκια σιγουρα θα τα εχετε βιωσει ηδη.
    Συμπερασμα: Μια χαρα οδηγοι ημαστε, εχει πολυ χειροτερα, ζητω συγνωμη για οσους εχω βρισει, δειρει, παρενοχλησει σαν οδηγος (χα χα).
    Κι ενα τελευταιο: μετα απο 3 μερες στην πολη μετρησα μολις ενα CBR 1000. Μου θελανε και πιστα οι ..
    Υ Γ. Μυνημα προς την Ελληνικη κυβερνηση: αν θελετε την εξοντωση του Τουρκικου λαου χαριστε τους μοτοσυκλετες, μεσα σε εξι μηνες θα εχουν αλληλοεξοντωθει

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bikas
    Εγγραφή
    20/07/2009
    Μηνύματα
    484
    Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Duk εγραψες παλι!!!!!

    Φίλε bika καταλαβαινω τι λες όπως και πολλοι εδω υποθετω ,
    απλα εδώ (Αθήνα) αυτά είναι καθημερινο φαινόμενο...
    Πάντως αν κατάλαβα καλά απο την περιγραφή σου
    καλά κάνεις και συγχύζεσαι το οτι έχεις stop δεν δίνει στους άλλους
    το δικαιωμα να περάσουν απο πάνω σου για να μπουν
    στο δρόμο σου!!!
    επιτελους να κι ενας που καταλαβε το νοημα.για περι αθηναιων και λιγων αυτοκινητων και αλλες λεπτομερεις που πιανεστε και κολλατε τα εχω γραψει ξανα και ξανα,τωρα γιατι μερικοι θιγεστε δεν ξερω.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF