Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Er-6f ΤΑΠΑ ΣΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ;

  1. #1

    Er-6f ΤΑΠΑ ΣΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ;

    Καλησπερα σας,ειναι το πρωτο μου μηνυμα στο φορουμ

    Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν ισχυει οτι η kawasaki εβαλε ταπα στην εξατμιση ωστε να πληρει τις προδιαγραφες ρυπων Euro 3.
    Αν γνωριζετε κατι θα ηθελα πολυ να μου απαντησετε

  2. #2

    Re: Er-6f ΤΑΠΑ ΣΤΗΝ ΕΞΑΤΜΙΣΗ;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bacterium
    Καλησπερα σας,ειναι το πρωτο μου μηνυμα στο φορουμ

    Ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν ισχυει οτι η kawasaki εβαλε ταπα στην εξατμιση ωστε να πληρει τις προδιαγραφες ρυπων Euro 3.
    Αν γνωριζετε κατι θα ηθελα πολυ να μου απαντησετε
    Οι ρύποι προέρχονται απ΄την καύση. Το αν έχει τάπα ΜΕΤΑ τον καταλύτη δεν έχει καμμία σημασία.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    Τοτε ισως βρισκεται πριν την εξατμιση;

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bacterium
    Τοτε ισως βρισκεται πριν την εξατμιση;
    Aν θυμάμαι καλά το μοντέλο κυκλοφορεί πριν το 2007 που μπήκαν σε εφαρμογή τα euro3. Πιθανόν να έκαναν κάποια τροποποίηση στην εξάτμιση/πρόγραμμα για να περνάει τις νέες προδιαγραφές.

    Τι σε απασχολεί? Οι ρύποι ή ο θόρυβος?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #5
    Πηρα την 2009,με απασχολει οτι εχει ελαττωθει ο θορυβος και η ιπποδυναμη και θελω να γνωριζω αν μπορει να βγει

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bacterium
    Πηρα την 2009,με απασχολει οτι εχει ελαττωθει ο θορυβος και η ιπποδυναμη και θελω να γνωριζω αν μπορει να βγει
    Πως ξέρεις αν έχει μειωθεί η ιπποδύναμη? Είχες το προηγούμενο μοντέλο?

    Σύμφωνα με τα specs που δίνει η kawa πάντως το 2009 έχει 1 ίππο περισσότερο απ΄αυτό του 2006
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #7
    Απλα μου ειπαν οτι για να συμμορφωνεται στις προδιαγραφες εβαλαν ταπα και της εκοψαν 8 αλογα,και οι προηγουμενες τα ιδια ειχαν το ξερω
    Τι να πω ισως ειναι ραδιο αρβυλα,ευχαριστω για τις απαντησεις

  8. #8
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    Με 1 ιππο φανταζεσαι τι μπορει να κανει η μηχανη εεε!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Οπως και να εχει δεν νομιζω να αλλαξει κατι με την εργοστασιακη εξαγωγη-εισαγωγη ή τουλαχιστων δεν θα ειναι αισθητη η διαφορα.

    Με αφτερμαρκετ μπορει κατι να κανεις.


Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF