Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Κανένας μάστορας που γύρισε απο διακοπές???

  1. #1

    Κανένας μάστορας που γύρισε απο διακοπές???

    Πήγα και πήρα το άφρικα ντάλα καλοκαίρι δεκαπενταύγουστο... Και δεν βρίσκω ούτε ένα συνεργείο ανοιχτό να του κάνω σέρβις, ούτε λαστιχά να του βάλω λάστιχα....Και κάθομαι και το κοιτάω!!... Δεν είμαι κι απο δω και πάω ρωτώντας. Κάτι γνωστοί μου πρότειναν το μοτο ιντερνασιοναλ στη μεσογείων, πάω εκεί, λέει στην πορτα ραντεβού το σεπτέμβρη. Μου λένε μετά το μοτο πλέτσας στη μιχαλακοπούλου μία από τα ίδια κ κει... Τα ξέρει κανείς αυτά τα συνεργεία, αξίζει να περιμένω ή έχετε να προτείνετε κανένα που πήρε το μάτι σας ανοιχτο? Και είναι κ αρκετά αυτά που θέλει, εκτός από τα αναλώσιμα, μάλλον ρουλεμάν λαιμού, φλάντζα στο καπάκι και ρύθμιση βαλβίδες καρμπυτατέρ. Για δώστε κανα χέρι βοηθείας...

  2. #2

    Να κ το αφρικα για του λογου το αληθες

    να και το αφρικα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5973_1094956617201_1325133996_30205258_3961565_n.jpg 
Προβολές:	276 
Μέγεθος:	57,0 KB 
ID:	171299

  3. #3
    undefined μέλος Το avatar του/της Morton
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    31
    Ψαχνόμουν και εγώ και βρήκα έναν ανοιχτό στην βουλιαγμένης 98 (μετά την διασταύρωση με ηλία ηλιού στο δεξί σου χέρι) .
    Παίζει να είναι ο μόνος ανοιχτός σε όλη την αθήνα
    ☠☠☠

  4. #4
    Τι λέει, σου έκανε δουλειά? Η ακόμα δεν την πήρες πίσω?

  5. #5
    undefined μέλος Το avatar του/της Morton
    Εγγραφή
    10/12/2008
    Μηνύματα
    31
    Για ψιλοδουλειές πήγα. Αλλαγή λαδιών και τέντωμα αλυσίδας.
    Θετικές εντυπώσεις μου άφησε μιας και λάδωσε κιόλας την αλυσίδα και τις ντίζες και τσέκαρε πιέσεις χωρίς καν να το ζητήσω.
    ☠☠☠

  6. #6
    όταν η ρόδα γυρίζει Το avatar του/της sas
    Εγγραφή
    07/08/2003
    Μηνύματα
    1.013
    Για λάστιχα στον Μπούκη. Είναι ανοικτός 210-9713577

  7. #7
    Μπράβο παιδιά, μήπως κ δω φως στο τουνελ!!! Αύριο έχω μια δουλειά προς αγ. δημήτριο, θα περάσω κ από το συνεργείο να δούμε τι θα μου πει. Ελπίζω να μου αφήσει θετικές εντυπώσεις κ στην τιμή.

  8. #8
    δεν λεω να μην πανε διακοπες οι ανθρωποι, ολοι χρειαζομαστε αλλα και γω που εψαχνα να κλεισω ραντεβου σε 2-3 εξουσιοδοτημενα , δεν το σηκωνε κανεις το τηλ...χαμος.. εχουν εξαφανιστει ολοι...

    με τα λεφτα που τους δινουμε ολο τον χρονο Dubai θα κανουν διακοπες....... χχχαχααχχα :rotflmao:

    αντε μετα να βρεις μερα να κλεισεις ραντεβου....Για Οκτωβριο με βλεπω...


    Παλια οι γυναικες θελανε αντρα και λεβεντη,
    τωρα θελουν αδερφη και τον φωναζουν trendy.-

    Fz6
    CB500
    XT600E
    XR250
    C50

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/03/2005
    Μηνύματα
    260
    ...oraio to Africa.
    An ebafes kai ta aspra - mayra txatan Asteri.

    Aikidimi
    If you are not part of the solution You are part of a problem...

  10. #10
    Ελα ρε Aikidimi, που χάθηκες? Αφού το εγκρίνεις κι εσύ τελείωσε, η αγορά ήταν καλή!!
    Τα φτερά κι εγώ σκεφτόμουν να τα βάψω μαύρα, νομίζω το είδα στο ίδιο χρώμα εδω μέσα με τα φτερά βαμμένα. Νομίζω του tifoefs και του πάει πολύ. Έγινε σέρβις στο οποίο ξεχασα να του πω να βάλει πιο χοντρό λάδι και μου έβαλε 10-40 και οι ταχύτητες κοπανάνε ειδικά μόλις ζεσταθεί... Εβαλά λάστιχα. Επίσης είχε τη δεξιά δισκόπλακα στραβή και τις άλλαξα κ τις δύο, όπως και τακάκια. Το πήγα μερικά χιλιόμετρα για να πατήσουν τα τακακια, αλλά πάλι μου χοροπηδάει και δεν ξέρω τι είναι. Την έβαλα στο διπλό σταντ, έβαλα κάποιον να την κρατάει σούζα, γύρισα αργά τη ρόδα, δεν είναι στραβιά καμιά από τις καινούργιες δισκόπλακες. Το ρουλεμάν τροχου είναι καλό και δεν κουνάει καθόλου πέρα δώθε. Ο άξονας δεν πρέπει να είναι στραβός. Θα τον είχε δει ο μάστορας κάτι θα είχε πει. Εάν έχεις καμιά ιδέα εσύ ή κανένας άλλος ας πει. Επίσης άλλαξα λάδια στο πηρούνι και ο μάστορ είπε τα ελατήρια είναι καλά. Πείτε καμιά σοφή ιδέα εσέις οι παλαίμαχοι. Αλλιώς θα σταματάω άφρικα σρον δρόμο και θα τους δίνω να κάνουν βόλτα μπας και το βρούν τι είναι!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/03/2005
    Μηνύματα
    260

    problima

    File Dimitas kalispera.
    Den xatxika... parakoloutxo siopila ta gegonota sto forum.
    Sto problima sou: Eixes klidareia sto diskofreno otan strabose o diskos?
    An nai, mporei na epireastike kai i dagana, i bides tis...

    Aistxanese ena statxero ritxmiko tromparisma sto xeri tou gaziou?

    Des ta ekseis. Bale ti mixani sto kentriko, girna ton troxo kai des an girna eleftera.
    PITXANOTITA 1: Isos kolan ta pistonakia ton frenon kai den gyrizoun piso me apotelesma na akoumpan sto disko.
    Pare ena kragion, kane kyklo mesa ekso apo tous diskous kai des pou feygei to xroma na deis pou akoumpa. An einai sta pistonakia txa sou po ti na kaneis...

    PITXANOTITA 2: Na min einai kala balmenos o aksonas, na min katxete kala, na min exei bidotxi kala, na min exoun mpei ola sosta, isos to saligari tou konter, des an i kontra einai apo tin kato pleyra tou nixiou sto kalami.

    PITXANOTITA3 (malloon oxi) naxei parei i mia mpoukala kai etsi na akoumpoun ta takakia, mias kai den einai isia.

    PITXANOTITA4 Strabia zanta. Kane zigostatxmisi.

    Ayta geia tora, an den breis lisi ksanarota.

    Nase kala.

    Aikidimi
    If you are not part of the solution You are part of a problem...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF