Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 36

Θέμα: Σενάρια μεταγραφής Lorenzo

  1. #1

    Σενάρια μεταγραφής Lorenzo

    Ακούσατε που ο Lorenzo διαπραγματευόταν με τη Honda, αλλά τελικά δεν τα βρήκανε.

    Τώρα έρχεται η Ducati και του προσφέρει κάτι μεταξυ 6,5 και 8 εκ. ευρώ ετησίως, για να αγωνιστεί από του χρόνου με τους κόκκινους.

    Εγώ πιστεύω ότι αλλά αυτά τα νούμερα τα έκανε για να ανεβάσει την προσφορά της Yamaha, η οποία νομίζω είναι στα 4 εκ. από τα 2 που παίρνει τώρα, αλλά σίγουρα δεν περίμενε να του γυρίσει
    μπουμερανγκ, ερχόμενη η Ducati με τέτοια προσφορά

    Η πλάκα είναι τώρα που εσκασε μύτη η Ducati , τη στιγμή που ο Stoner παίρνει 3,8 εκ, τι θα κάνει ο Ισπανος?

    Σιγά μην πάει στην Ducati να φάει τα μούτρα του, όπως και όσοι άλλοι
    προσπάθησαν να δαμάσουν το θηρίο (εκτός του Stoner).

  2. #2
    ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της JAPANESE
    Εγγραφή
    28/03/2009
    Μηνύματα
    48
    Εγω νομιζω οτι θα παει ducati o lorenzo αφου η honda εκλεισε τους οδηγους της για 2 χρονια ασε που εκανε παραπονα για την yamaha οτι δεν τον προωθει οσο τον γιατρο.Ας γινει κοκκινος πας και αναψουν τα αιματα.Οσο για τον stoner τι εχει δεν μας λενε και ειναι αρρωστος μαλλον κανει τον δυσκολο.
    Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΘΟΣ!!!

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από JAPANESE
    .Ας γινει κοκκινος πας και αναψουν τα αιματα.
    Το ξανασκεφτηκε μιας και δεν του πάει το κοκκινακι, είπε να πιεί το πικρό ποτήρι και να παραμείνει στη yamaha

    Αν κάνεις μπλοφίτσες, πρέπει να έχεις και τα @@ να τις τραβάς....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harvester
    Εγγραφή
    08/07/2008
    Μηνύματα
    319
    Αρχικά δημιουργήθηκε από JAPANESE
    Εγω νομιζω οτι θα παει ducati o lorenzo αφου η honda εκλεισε τους οδηγους της για 2 χρονια ασε που εκανε παραπονα για την yamaha οτι δεν τον προωθει οσο τον γιατρο.Ας γινει κοκκινος πας και αναψουν τα αιματα.Οσο για τον stoner τι εχει δεν μας λενε και ειναι αρρωστος μαλλον κανει τον δυσκολο.
    με τι @@ θα πηγαινε στην ντουκατι. μονο τον στονερ δεν χαντακωσε
    εδω γκρεμιζεται με το πιο γρηγορο μηχανακι στην εισοδο δεν θα γκεμιζοταν με την ντουντουκα?

  5. #5
    Ρακόμελος...... Το avatar του/της JAD
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    145
    Όπως αναμενόταν, ο Jorge Lorenzo απέρριψε τελικά την προσφορά μαμούθ της Ducati, και θα παραμείνει στην ομάδα της Fiat Yamaha. Ο νεαρός ανανέωσε τελικά για ένα χρόνο, με τις διαπραγματεύσεις να έχουν ξεκινήσει από τον προηγούμενο χειμώνα.



    Η Ducati έκανε μια ιδιαίτερα δελεαστική πρόταση στον Ισπανό, αλλά τελικά ο Lorenzo επέλεξε να μη ρισκάρει, και θα συνεχίσει ως team mate του Valentino Rossi. Η προσφορά των Ιταλών φημολογείται ότι ήταν κοντά στα 15 εκατομμύρια λίρες, για δύο χρόνια συνεργασίας, ενώ ο Lorenzo υπέγραψε τελικά στην Yamaha, για τα μισά περίπου χρήματα.



    "Είμαι πολύ χαρούμενος", δήλωσε ο Ισπανός. "Σήμερα είναι μια καλή ημέρα, διότι αποφάσισα να παραμείνω στην ομάδα της Yamaha, για έναν ακόμα χρόνο. Ήταν μια δύσκολη και σημαντική απόφαση και γι' αυτό χρειάστηκε και τόσο καιρό για να την πάρω. Νομίζω ότι σε αυτή τη φάση, η επιλογή μου είναι η καλύτερη. Θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους της Yamaha, διότι πάντα πραγματοποιούσαν τις υποσχέσεις τους, και ιδιαιτέρως θέλω να ευχαριστήσω τον Lin Jarvis και τον Masao Furusawa."



    Η απόφαση του Lorenzo βάζει τέλος στις ελπίδες όσων διεκδικούσαν τη θέση του team mate, του Rossi. Ο Pedrosa φαίνεται πως καθυστερούσε την υπογραφή με την Repsol Honda, μέχρι να δει ποια θα ήταν η απόφαση του Lorenzo. Ο Hayden, που επίσης ακουγόταν ότι διεκδικούσε τη θέση του Lorenzo, μετά από ενδεχόμενη μεταγραφή του Ισπανού στην Ducati, δεν έχει ούτε αυτόw εξασφαλίσει θέση για την επόμενη χρονιά.



    Η πιθανότερη πάντως εξέλιξη είναι ο Pedrosa να ανανεώσει για δύο ακόμα χρόνια με την εργοστασιακή ομάδα της Hοnda και ο Hayden να συνεχίσει για μια ακόμα χρονιά στην Ιταλική ομάδα, για να αποδείξει αν τελικά μπορεί να προσαρμοστεί πάνω στη σέλα της Desmosedici.



    Το μέλλον του Colin Edwards, είναι λιγότερο βέβαιο, από την άλλη πλευρά. Αφενός, περιμένει να δει την εξέλιξη των πραγμάτων με τον Ben Spies. Αν ο Spies επιλέξει να μεταφερθεί στα MotoGP, η φήμες λένε ότι θα πάρει τη θέση του Edwards στην ομάδα της Monster Yamaha Tech 3, παρά τις καλές φετινές επιδόσεις του Τεξανού.


    Πηγή: http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=2399

  6. #6
    Το φαντάστηκα ότι η λουλού θα κιοτεψει :rotflmao: :rotflmao:

  7. #7
    Θα ηταν μεγαλη βλακεια να εγκαταληψει την κορυφαια ομαδα του Moto GP...
    Ηξερε πως κατα 90% δεν θα βολευτει στην σελα της ducati...

    Βεβαια αν πηγαινε θα αποκτουσε μεγαλυτερο σεβασμο στο Rossi καταλαβαινοντας τι Θεος ειναι στο στησιμο της Μηχανης...

    Υπομονη μικρε Jorge...Ο Γιατρος σε κανα δυο χρονακια θα αρραξει οποτε θα τσιμπισεις ενας Τιτλο...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της harvester
    Εγγραφή
    08/07/2008
    Μηνύματα
    319
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
    Θα ηταν μεγαλη βλακεια να εγκαταληψει την κορυφαια ομαδα του Moto GP...
    Ηξερε πως κατα 90% δεν θα βολευτει στην σελα της ducati...

    Βεβαια αν πηγαινε θα αποκτουσε μεγαλυτερο σεβασμο στο Rossi καταλαβαινοντας τι Θεος ειναι στο στησιμο της Μηχανης...

    Υπομονη μικρε Jorge...Ο Γιατρος σε κανα δυο χρονακια θα αρραξει οποτε θα τσιμπισεις ενας Τιτλο...
    και τωρα ξερει οτι οσο ειναι ο γιατρος κουπα δεν σηκωνει

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
    και τωρα ξερει οτι οσο ειναι ο γιατρος κουπα δεν σηκωνει

    και γω rossi υποστηρίζω δαγκωτά αλλά μετά τον χθεσινό αγώνα βλέπουμε ότι όλα τα σενάρια είναι ανοιχτά.

  10. #10
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Παντως ο Rossi δεν φαινεται χαρουμενος με την παραμονη του Lorenzo στην Yamaha.
    Καθε ομαδα δηλωσε εχει εναν "καλο" οδηγο, η Yamaha δυο. Με λιγα λογια μαλλον σκεφτεται να την κανει καποια στιγμη.

    Αν και Rossi-κος δεν μου αρεσε αυτη η δηλωση.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Αν και Rossi-κος δεν μου αρεσε αυτη η δηλωση.
    Συμφωνώ απόλυτα και ψιλοστράβωσα να πω την αλήθεια όταν το άκουσα πριν λίγες μέρες απ'τον Διατσίδη, αυτά τα ντιβαϊλίκια ποτέ δεν μου άρεσαν και ειδικά όταν γίνονται από έναν θρύλο.. λες κι είχε την ανάγκη να πει..τι; Μέχρι και με τον προστατευτικό εξοπλισμό του Lorenzo στράβωσε!
    Παλιότερα βλέπαμε πολιτικές που άλλαζαν ψυχολογίες μεταξύ των αγωνιζομένων, μάγκικες καταστάσεις απ'όπου κι αν προέρχονταν.. αυτά τα ξεκατινιάσματα όμως.. μα στα moto.gp;


  12. #12
    Τι είπε ρε παιδιά γιατί εγώ δεν το άκουσα

    Για πείτε

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
    Τι είπε ρε παιδιά γιατί εγώ δεν το άκουσα
    Για πείτε
    Eν ολίγοις ο Ρόσσι θέλει να είναι το No1 στη Yamaha (λες και δεν είναι) έχοντας όμως πολύ μεγαλύτερη διαφορά απ'τον δεύτερο ομόσταυλό του ώστε όλα τα φώτα να πέφτουν πάνω του χωρίς να ζορίζεται και πολύ, κάτι που ο Lorenzo δεν του προσφέρει και τόσο απλόχερα..


    Πιο Κατίνα αισθάνομαι εγώ τώρα

  14. #14
    Εγω παλι το βλεπω και καπως διαφορετικα... γουσταρω να φυγει ο vale απο τη yamaha για να αποδειξει οτι μπορει να παρει πρωταθλημα αμα λαχει και με... bmx (suzuki etc)

    FORZA VALE!!!
    money cant buy me love !!!

  15. #15
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Mαλλον για Ferrari τον κοβω τον Vale!

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF