Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 55

Θέμα: ..και στις διακοπες οτι μπορουμε!

  1. #1

    ..και στις διακοπες οτι μπορουμε!

    ...δεν βαζω το ποστακι μου στα ''ταξιδιωτικα'' γιατι πιθανοτατα θα αναρτησω κατι πιο αναλυτικο απο τις διακοπες μου με την joan φετος....


    Απλα απο την προηγουμενη φορα που ηρθα στην μυκονο του αργοσαρωνικου...τα μαγευτικα ΜΕΘΑΝΑ....(!)......εντοπισα πανω σε κατι χωριουδακια στο ΠΟΥΘΕΝΑ καινουργια και στρωμενη ασφαλτο με μεση συχνοτητα περαστικων αυτοκινητων.....1 αμαξι/εβδομαδα!

    ...οποτε τωρα κατεβηκα ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΣ!

    ....επειδη τα μπαγκαζια ηταν πολλα και δεν ελεγε να ερθω παλι οδικως οσο και αν το R1 ενδυκνειται για τουρισμο φορτωμενο και δικαβαλο (!) , αλλα ηρθαμε με την γραμμη του αργοσαρωνικου...και αφου μπορεσα και χωρεσα την dainese και τις μποτες σε ενα τεραστιο σακ βουαγιαζ [..παλι(!)..] , το shoei στο κεφαλι και...........



    ....μπορεσα να κανω την ταυλα μου και στις διακοπες!
    ......μαλιστα η joan ανελαβε και χρεη φωτογραφου!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	racing r1 zefos.jpg 
Προβολές:	1164 
Μέγεθος:	55,0 KB 
ID:	171516
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  2. #2
    ...δεν ζουμαρει καλα ο φακος γιατι ειχα μεγαλη ταχυτητα εξοδου στην Κ-καπου!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	imgp1135.jpg 
Προβολές:	1164 
Μέγεθος:	70,0 KB 
ID:	171518
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  3. #3
    ...οκ!
    ..ειχαμε και αυτα τα ηλιοβασιλεματα και.........


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc01292.jpg 
Προβολές:	1161 
Μέγεθος:	83,1 KB 
ID:	171522
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  4. #4
    Ρακόμελος...... Το avatar του/της JAD
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    145

  5. #5
    ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΤΙΠΟΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ!



    ........................χτες ξαναπηγα!
    ..........πατερ δεν αντεξα στον πειρασμο και αμαρτησα!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	racing agioi theodoroi 2 reduced.jpg 
Προβολές:	976 
Μέγεθος:	48,7 KB 
ID:	171662
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  6. #6
    Ειχαμε και πιο καλες ληψεις αυτη τη φορα.....αλλα δεν καθησαμε πολυ ωρα γιατι με την φορμα και με τετοια ζεστη........

    ...καλα οσο ειμασταν εκει δεν περασε ουτε ενα , μα ουτε ενα , ΟΥΤΕ ΕΝΑ ..... ΡΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!!


    Το μονο που ανησυχουσα μη με ''δωσουν'' στην δικαιοσυνη τιποτα ντοπιοι...ρε λες να μου πηραν την πινακιδα?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2racing agioi theodoroi reduced 2.jpg 
Προβολές:	959 
Μέγεθος:	43,5 KB 
ID:	171664
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  7. #7
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx

    ...καλα οσο ειμασταν εκει δεν περασε ουτε ενα , μα ουτε ενα , ΟΥΤΕ ΕΝΑ ..... ΡΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!!



  8. #8
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Το οτι προσεχουμε (ή ακομη καλύτερα δεν τα κάνουμε αυτα)σε δημόσιο δρόμο το ξέρεις όμως έτσι ;

  9. #9
    καρακουκλαρα η ρενα σας!!ναστε καλα να την χαιρεστε!!!
    νιαου

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
    Το οτι προσεχουμε (ή ακομη καλύτερα δεν τα κάνουμε αυτα)σε δημόσιο δρόμο το ξέρεις όμως έτσι ;
    Χαιρομαι που το λες αυτο φιλε και ειναι μια καλη ευκαιρια να ανοιξουμε και μια χαλαρη κουβεντουλα πανω σε ενα θεμα που εχουν γινει συζητησεις επι συζητησεων και χιλιαδες καυγαδες (ηλεκτρονικοι και μη)........

    Επειδη ανηκω σε μια γενια ελαφρως παλαιοτερη (οχι απαρχαιωμενη κιολας) θα πω τουτο:Καποτε επρεπε να ισχυριστουμε οτι ''ξυσαμε τα αυτια μας'' , ''οτι ειμαστε πυ-πυ-πυραυλοι'' και γενικοτερα οτι ''το'χουμε'' με προφορικο τροπο......
    Ετσι λοιπον δημιουργηθηκε η ρηση που ελεγε : ''μετα τους κυνηγους και τους ψαραδες οι χειροτεροι ψευτες ειναι οι μηχανοβιοι''.....σιγουρα θα το εχετε ακουσει!

    ....η δευτερη επιλογη ηταν να εχεις αυτοπτες μαρτυρες που βγηκες βολτα παρεα και ηξεραν απο πρωτο χερι οτι εισαι γΛηγορος περαν αμφισβητησεως!

    Τελος παντων μετα ηρθε το ιντερνετ και ολα αλλαξαν!..πλεον μπορεις να ποσταρεις και να ανεβασεις γιουτουμπιες και φωτο με τα κατορθωματα σου (για τα οποια δεν πληρωνεσαι καθοτι κανεις-κανω-κανουμε την ταυλα μας και μαλιστα με τους γνωστους κινδυνους που εγκυμονει αυτο-οχι δεν το αμφισβητω)...

    Αν θες και την γνωμη μου ουσιαστικα δεν υπαρχει λογικη να τρεχεις με την μηχανη......επισης δεν υπαρχει λογικη και να πας να ψηφισεις την στιγμη που τωρα που μιλαμε η ελλαδα καιγεται απο πυρκαγιες και σε λιγους μηνες μολις ξεχαστουν οι υποσχεσεις για αναδασωση θα χτισουνε τα πρωτα αυθαιρετα.............επισης δεν υπαρχει λογικη να πιστευεις σε μια θρησκεια που κατω απο τους ναους της υπαρχουν αρχαια μνημεια που θαφτηκαν σκοπιμως......οπως και δεν υπαρχει λογικη στο να ταιζουμε αυτους που ειναι πλουσιοτεροι απο εμας......ισως και να φταιω που δεν εψαξα ποτε την λογικη του να εχω μηχανη που με πρωτη στο κιβωτιο παραβιαζει ολα τα ορια ταχυτητας και παντα μου αρκουσε σαν εξηγηση οτι απλα το γουσταρα......

    ...και επειδη η σκεψη μου τρεχει μακρια και για να επανελθω στο θεμα , η αρχικη μου προθεση οταν ανεβασα το ποστ δεν ηταν να το παιξω γρηγορος , αλλα να μοιραστω (με οποιον ενδιαφερεται βεβαια) την ευκαιρια που βρηκα να ''χωσω'' την ψωρα που τραβαω εδω και χρονια , ακομα και στις διακοπες μου.....χωρις να υπαρχουν προυποθεσεις καθολου μπορεσα και τις δημιουργησα και εξηγω:
    Δεν γουσταρω το καλοκαιρι καθολου για βολτες , ειδικα ημερησιες!......ζεστη , ιδρωτας , απιστευτη κινηση σε καθε εξοδο της αθηνας και μεθυσμενοι/διαλυμενοι οδηγοι αυτοκινητων να καραδοκουν παντου..........τουλαχιστον οι προγραμματισμενες μου διακοπες φετος ηταν αντι-μοτοσυκλετιστικες , δηλαδη ναι μεν θα πηγαινα με την μηχανη , αλλα χωρις αυτη να ειναι το επικεντρο (σε προεκταση του λογου της βολτας ετσι?) , οπως σε μια βολτα πχ με τους φιλους μου!...ουσιαστικα η μηχανη στις διακοπες θα ηταν το μεταφορικο μεσο και τιποτα αλλο!

    Για να μπορεσω να πω οτι δημιουργησα τις προυποθεσεις επρεπε να ειχα την φορμα/μποτες/κρανος/γαντια/θωρακα μου , τον δρομο που θα ηταν εφικτο , και τον χρονο......και το εκανα , και τουλαχιστον για εμενα σημαινει κατι .....ισως να μοιραστηκα το συναισθημα και με αλλους που ξερεις?

    Επισης απο οσο γνωριζω δεν ειμαι τρελος....δηλαδη τοσο τρελος ωστε να καταστρεψω για ενα απεξ τις διακοπες μου (εμενα και της κοπελας μου) , την μηχανη που με τοσο κοπο πληρωνω και την ακεραιοτητα μου!
    ....σχημα οξυμωρο γιατι αραγε μονο τωρα θα ητανε κακη μια πτωση?....και ολο τον υπολοιπο χρονο τι θα ητανε?....καλη?

    ....για να το ερμηνευσω και πιο τεχνικα περαν απο τον εξοπλισμο που θεωρω αναποσπαστο κομματι για τις βολτες μου , βρηκα και μια πολυ ησυχη διαδρομη , επελεξα ενα κομματι που οι στροφες ειχαν καλη ορατοτητα , και πανω απο ολα δεν χρησιμοποιησα το 100% των δυνατοτητων μου.

    ....αυτα εχω να πω , αντε και απο σεπτεμβρη θα πλακωθω στα track day εστω και στα μεγαρα....
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos-hyper
    καρακουκλαρα η ρενα σας!!ναστε καλα να την χαιρεστε!!!
    Σας ευχαριστω να'στε καλα!!!
    πετσα μη συμβατη , bye bye love

  12. #12
    Με φώναξε κανείς??? Α, εδώ είσαι!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
    ..........πατερ δεν αντεξα στον πειρασμο και αμαρτησα!
    Αμαρτία εξομολογημένη δεν είναι αμαρτία τέκνον μου.



    Μ' άρεσε ο τρόπος που σκέφτεσαι και εκλογικεύεις τα πράγματα, οπότε από εμένα κήρυγμα γιοκ!
    Fun Is Not A Straight Line

  13. #13
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    "Ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω"




  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
    "Ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω"



    +1000
    Έτσι...

    :a13:
    Fun Is Not A Straight Line

  15. #15
    original Mελος Το avatar του/της nic mor
    Εγγραφή
    13/03/2008
    Μηνύματα
    1.016
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
    "Ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω"



    +1000000000



    και δεν το λεω μονο για τον φιλο που εξεφρασε
    αντιθετη αποψη!!
    ειναι μια γενικη φιλοσοφια που εχω.
    no one will judge me..


    Μ.Γ.Δ

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF