Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: ΠΟΙΟ Megascooter(scooter) ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ.....?

  1. #1

    ΠΟΙΟ Megascooter(scooter) ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ.....?

    Καλησπερα,επειδη ειμαι ετοιμος να παρω σκουτερ θα ηθελα την βοηθεια σας μα καταληξω καπου.....

    Πρωτα πολλα το θελω για εδω στην Αθηνα,και για καμια κοντινη εξορμηση...μεχρι 100-200 κμ
    και θελω να εχει ευπρεπεις χωρους,και τιμη μεχρι 1700-1800 ευρω,ξερω οτι τα σκουτερ με 12'' τροχους εχουν χωρους αλλα μου εχουν πει οτι ειναι επικινδυνα,τωρα με τροχους 16'' ειναι πιο ασφαλεστερα αλλα χωρις επαρκεις χωρους.

    Εχω σκεφτει σε μεταχειρω σε piaggio x9,σε magesty 180,σε honda pantheon,και σε καινουργιο
    το kymco agility city 150....εαν εχετε καιμια αλλη ιδεα ευπροσδεκτη !!!!!!!!!!!!!!

    Επειδη ειμαι νεος στον χωρο εχω μαυρα μεσανυχτα...λιγη βοηθεια βρε παιδια.....η ηλικια μου ειναι 33 ετων....

  2. #2
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    kymco
    Accipere quam facere praestat injuriam

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    kymco
    Καπου διαβασα οτι χωραει jet κρανος κατω απο την σελα,στην μαγαζιερα που θα βαλω,ενα το παρω,θα χωραει 2 κανονικου μεγεθους....?

    Ακουω και αλλες γνωμες παιδια...

    +1 σε kymco.....

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tzrypvs
    Εγγραφή
    18/05/2005
    Μηνύματα
    103
    δεν ξέρω κατα πόσο έιναι καλό να πάρεις μεταχειρισμένο scooter.

  5. #5
    Σε καινουργιο καμια αλλη ιδεα για σκουτερ στα 1700-1800 ευρω?

    αυτο με τα κρανη χωραει στην μπαγαζιερα 2 κανονικα?

  6. #6
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    To Agility δεν έχει ικανοποιητικό χώρο κάτω από τη σέλα, χωράει ένα κράνος jet μόνο. Εκτός αυτού δεν είναι megascooter, πράγμα που θα σε περιορίσει σε αυτά που μεταφέρεις από τη μία χωρίς βαλίτζα, από την άλλη θα έχεις αυξημένη ευελιξία μέσα στην πόλη. Οι μεγάλοι τροχοί συνεισφέρουν σε άνεση στις λακούβες και πιο ήπιες αντιδράσεις στα γλυστρήματα. Οι κινητήρες που αναφέρεις είναι μικροί για ταξίδια για megascooter. Όλα καλά είναι τα υπόλοιπα, εκτός της εμφάνισης που είναι υποκειμενικό θέμα, θα κοίταγα ποιό είναι στην καλύτερη κατάσταση. Δεν ξέρω άλλα μοντέλα στα χρήματα που αναφέρεις.

  7. #7
    Εξόρμηση 100-200χιλ με το Agility 150 δύσκολα κάνεις. (Εκτός και αν είσαι σε επαρχία και μιλάς για επαρχιακό οδικό δίκτυο).

    Είναι μηχανάκι πόλης με κάπως "σπόρ" συμπεριφορά για ευχάριστη οδήγηση σε δρόμους με μικρές ταχύτητες*.


    Το πόσα κράνη χωράει μια μπαγκαζιέρα εξαρτάται απο τη χωρητικότητα της.
    Με την αύξηση της χωρητικότητας αυξάνεται και η τιμή.
    Στο Agility δύσκολα θα βάλεις πάνω απο 33lt μπαγκαζιέρα γιατί είναι λεπτό μηχανάκι και θα χαλάσει πολύ την αεροδυναμική του.

    Εσύ θέλεις αυτό:

    ΝΕΟ XCITING-R 300i κόστος 4.290?


    * Μέχρι 90-100χ/α


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	1431.jpg 
Προβολές:	369 
Μέγεθος:	52,1 KB 
ID:	172154
    A Noisy Tappet is a Happy Tappet!

  8. #8
    ένας φίλος αντιπρόσωπος αταιρείας αγόρασε πριν 7 μήνες ένα SYM CityCom 300i και έχει κάνει μέχρι τώρα 27000χλμ σε αποστάσεις 50-250χλμ με ταχύτητες 100-140χλμ χωρίς κανένα πρόβλημα.Τιμή καινούργιο γύρω στα 4000Ε.

  9. #9
    ε ναι τετοια σκουτερ ειναι για ταξιδακια...πανω δλδ απο 250κ.εκ...κοιτα για gilera nexus αλλα με τα λεφτα που δινεις λιγο δυσκολο να παρεις κατι που και θα σε ταξιδεψει απροβληματιστα κ θα ειναι κ ανετο...

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF