Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: piaggio bervely vs kymco agility city

  1. #1

    piaggio bervely vs kymco agility city

    Καλησπερα,βρηκα ενα beverly 200 μεταχειρισμενο σε πολυ καλη κατασταση και τιμη (1300 ευρω)
    ειναι ζημιαρικο να το προτιμισω,απο service πως πανε τα πραγματα?Παιρνει κατω απο την σελα full face κρανος
    η να πρωτιμησω το Agility city 150,αλλα αυτο που με χαλαει λιγο ειναι οτι δεν μπορω να βαλω κανονικο κρανος(επειδη θα ειναι και η συζηγος μαζι θα εχουμε 2 κρανη)λεπτομερειες θα μου πειτε αλλα........

    Ακου γνωμες για αυτα τα 2 μηχανακια και εκ τον προτερων σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!

  2. #2
    το agility δεν ειναι τοσο ζημιαρικο οσο το beverly...κανενα δεν χωραει full face κρανος...μονο jet...στην θεση σου θα το σκεφτομουν λιγο καλυτερα για μονοκυλινδρο του 2003-2004 με χλμ στην πλατη του...

  3. #3

    Re: piaggio bervely vs kymco agility city

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tassos A
    Καλησπερα,βρηκα ενα beverly 200 μεταχειρισμενο σε πολυ καλη κατασταση και τιμη (1300 ευρω)
    ειναι ζημιαρικο να το προτιμισω,απο service πως πανε τα πραγματα?Παιρνει κατω απο την σελα full face κρανος
    η να πρωτιμησω το Agility city 150,αλλα αυτο που με χαλαει λιγο ειναι οτι δεν μπορω να βαλω κανονικο κρανος(επειδη θα ειναι και η συζηγος μαζι θα εχουμε 2 κρανη)λεπτομερειες θα μου πειτε αλλα........

    Ακου γνωμες για αυτα τα 2 μηχανακια και εκ τον προτερων σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!
    Το beverly προφανώς θα έχει πολλά χλμ και καλύτερα να το αποφύγεις. Τα μεγάλα service του (ιμάντας κλπ) που είναι κάθε 12.000 χλμ έχουν κανένα 200άρι ?. Λάδια κάθε 6.000 λέει η piaggio και το κόστος πάει όπου σε πιάσουν ή καθόλου αν τα αλλάζεις μόνος σου.

    Το agility δεν το ξέρω. Τι προέλευσης είναι? Κράνος full face εκτός απ΄τα mega scooter & ΧΜΑΧ δεν παίρνει σχεδόν κανένα. Μόνο jet κρανάκι κάτω απ΄τη σέλλα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #4
    Το Agility είναι τίμιο σκούτερ με καλή ποιότητα κατασκεύης,φτηνά ανταλλακτικά και σέρβις και πάρα πολύ καλή αντιπροσωπεία.
    Χώρα προέλευσης Taiwan εργοστάσιο παραγωγής στην Κίνα.
    Η Kymco πάντως είναι πολύ καλή εταιρέια στο είδος αυτό.

    Το σκούτερ τώρα:
    Τραβάει αρκετά καλά αλλά τελική έχει 90 χ/α. (Το δεύτερο άτομο δεν το επηρεάζει ίσα ίσα βελτιώνει τη συμπεριφορά καθώς....

    ... είναι πολύ ελαφρύ πράγμα που φαίνεται κοντά στην τελική του.

    Θέλει οποσδήποτε λάστιχα με την αγορά του (+140?).

    Για μες στην πόλη είναι τρελό εργαλείο, φορτώνεται σαν σκυλί (βοηθάει το ίσιο πάτωμα).
    Χώρος κάτω απο τη σέλα για jet κράνος, ένα ντουλαπάκι για γυαλιά και γάντια με το ζόρι.

    Αλλαγές λαδιών κάθε 2000χιλ. κόστος 10?.

    Μέχρι στιγμής στα 3500χιλ μου έβγαλε έναν καμένο ανορθωτή στα 1000χιλ που αλλάχθηκε φυσικά δωρεάν εντος εγγύησης. Έχει βέβαια και μανιβέλα οπότε δύσκολα μένεις.

    Επίσης είναι φτηνό και εμφανίσημο.

    Για το Beverly 200 έχω ακούσει ότι δεν βγήκε καλό, καμία σχέση με το 250.

    Τα κράνη στην μπαγκαζιέρα...
    A Noisy Tappet is a Happy Tappet!

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BlackAdder
    Για το Beverly 200 έχω ακούσει ότι δεν βγήκε καλό, καμία σχέση με το 250.
    Δεν το νομίζω....Απλά το σταμάτησε το 2005 και η παραγωγή του συνεχίστηκε με άλλο κουστούμι ως aprilia sportcity 200.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BlackAdder
    Το Agility είναι τίμιο σκούτερ με καλή ποιότητα κατασκεύης,φτηνά ανταλλακτικά και σέρβις και πάρα πολύ καλή αντιπροσωπεία.
    Χώρα προέλευσης Taiwan εργοστάσιο παραγωγής στην Κίνα.
    Η Kymco πάντως είναι πολύ καλή εταιρέια στο είδος αυτό.

    Το σκούτερ τώρα:
    Τραβάει αρκετά καλά αλλά τελική έχει 90 χ/α. (Το δεύτερο άτομο δεν το επηρεάζει ίσα ίσα βελτιώνει τη συμπεριφορά καθώς....

    ... είναι πολύ ελαφρύ πράγμα που φαίνεται κοντά στην τελική του.

    Θέλει οποσδήποτε λάστιχα με την αγορά του (+140?).

    Για μες στην πόλη είναι τρελό εργαλείο, φορτώνεται σαν σκυλί (βοηθάει το ίσιο πάτωμα).
    Χώρος κάτω απο τη σέλα για jet κράνος, ένα ντουλαπάκι για γυαλιά και γάντια με το ζόρι.

    Αλλαγές λαδιών κάθε 2000χιλ. κόστος 10?.

    Μέχρι στιγμής στα 3500χιλ μου έβγαλε έναν καμένο ανορθωτή στα 1000χιλ που αλλάχθηκε φυσικά δωρεάν εντος εγγύησης. Έχει βέβαια και μανιβέλα οπότε δύσκολα μένεις.

    Επίσης είναι φτηνό και εμφανίσημο.

    Για το Beverly 200 έχω ακούσει ότι δεν βγήκε καλό, καμία σχέση με το 250.

    Τα κράνη στην μπαγκαζιέρα...
    Φιλε μου χωρανε 2 κανονικα κρανη στην μπαγαζιερα?

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tassos A
    Φιλε μου χωρανε 2 κανονικα κρανη στην μπαγαζιερα?
    υπάρχει μπαγκαζιέρα που χωράει 2 κράνη αλλά θα είναι τόσο μεγάλη που ή δεν θα μπαίνει ή θα είναι αστεία ειδικά πάνω στο agility

  8. #8
    To jet κράνος κάτω απο τη σέλα και το full face στη μπαγκαζιέρα.
    Αλλιώς το ένα το παίρνεις μαζί σου.

    Μπαγκαζιέρα που χωράει δύο κράνη κάνει για το Agility. Ούτε για το Beverly.

    A Noisy Tappet is a Happy Tappet!

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kiloMeater
    Εγγραφή
    02/08/2006
    Μηνύματα
    200
    Πήγα και ρώτησα για τα service του Agility
    μου ειπανε λαδια & βαλβίδες καθε 5 Κ (~40 ευρώ) και ιμάντα καθε 10-12 (60 ευρά)
    Ισχύουν αυτά?

    Επίσης, ποσο ευκολα ρυθμίζει βαλβιδες και αλλάζει ιμάντα μόνος του κάποιος με μια σχετική ικανότητα στα τεχνικά?

  10. #10
    Agility city 150 έχω κι εγώ. 4.000 χλμ έχω κάνει και λέμε:

    Το μικρό σέρβις 20 ευρώ και το μεγάλο 50.
    Ξεπερνάει τα 100 χαω , αλλά όχι και πολύ. Τα 90 τα έχει και σε ανηφόρα.

    Τα λάστιχα δεν τα έχω αλλάξει και δεν θα τα αλλάξω αφού με ικανοποιούν.

    Τα φρένα του ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ. Διπλές δαγκάνες πίσω και σωληνάκια υψηλής μπρος-πίσω.

    Το μόνο μειονέκτημα που βρίσκω είναι οι πολύ σκληρές αναρτήσεις.
    Για να χωρέσουν δυο κράνη χρειάζεται έξτρα μπαγκαζιέρα τουλ.42 λίτρων.



    ΥΓ: το piaggio δεν το ξέρω και δεν θα το μάθω γιατί όταν βλέπω "made in Italy" το βάζω στα πόδια γενικώς.

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
    ΥΓ: το piaggio δεν το ξέρω και δεν θα το μάθω γιατί όταν βλέπω "made in Italy" το βάζω στα πόδια γενικώς.
    Καλά κάνεις, γιατί θα πας πιο γρήγορα απ΄ότι με το Agility
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2005
    Μηνύματα
    337
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Καλά κάνεις, γιατί θα πας πιο γρήγορα απ΄ότι με το Agility
    ρε μλκ βύρωνα κλαίω, κλαίω!

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Καλά κάνεις, γιατί θα πας πιο γρήγορα απ΄ότι με το Agility
    Πλην όμως , και στις δυο περιπτώσεις...θα φτάσω.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikonian
    Πλην όμως , και στις δυο περιπτώσεις...θα φτάσω.
    Φυσικά. Με βήμα βαδίζω, ζωή κερδίζω (και στις δύο περιπτώσεις)

    Να ΄χες κανένα Japan να το καταλάβω φίλε μου.
    Το να έχεις ταιβανέζικο σκούτερ κατασκευασμένο στη Κίνα και να κράζεις τα ιταλικά είναι για πολλά γέλια.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Φυσικά. Με βήμα βαδίζω, ζωή κερδίζω (και στις δύο περιπτώσεις)

    Να ΄χες κανένα Japan να το καταλάβω φίλε μου.
    Το να έχεις ταιβανέζικο σκούτερ κατασκευασμένο στη Κίνα και να κράζεις τα ιταλικά είναι για πολλά γέλια.
    Δεν ξέρω αν είναι για γέλια ή για κλάματα. Μια αναδυόμενη οικονομία σαν την κινέζικη, απλά με την επίβλεψη της Kymco , να βγάζει αξιόπιστα μηχανάκια με χαμηλό κόστος και τα γειτονάκια μας με 120 χρόνια ιστορία στα οχήματα ακόμα να μην μπορούν να φτάξουν κάτι (αυτοκίνητο, μηχανάκι , ελικόπτερο) εξίσου αξιόπιστο.

    Σκέψου ότι και για αυτοκίνητο, ενώ μου άρεσε ένα ιταλικό, προτίμησα να δώσω κάτι ΠΑΡΑΠΑΝΩ για ένα αντίστοιχο Κορεάτικο, όταν μου ομολόγησαν (χαμηλόφωνα) κάτι φίλοι με Punto ότι στον πρώτο χρόνο της εγγύησης πήγαν 5-6 φορές συνεργείο. Αν κάποτε βγώ στη σύνταξη κι έχω άπλετο χρόνο....βλέπουμε.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF