Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 45

Θέμα: gsxr ( k5 k6 ) k7?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/08/2009
    Μηνύματα
    7

    gsxr ( k5 k6 ) k7?

    Γεια σας

    αρχες του νεου ετους θα ειμαι σε θεση να αγορασω
    μηχανη


    η επιλογη μου μετα απο οδηγηση yamaha r1 και suzuki ηταν το gsxr οδηγησα r1 μοντελο 2005 και gsxr k5

    και το suzuki για δικους μου λογους ηταν η επιλογη μου..

    λοιπον να δωσω 7.000 ? για ενα κ5

    η να δωσω 8.000+ για ενα κ7

    το πιο σημαντικο τελικα τα κ5 κ6 εχουν προβλημα με το πλαισιο ??? ραγισματα κτλπ ???

    ξερω για την ανακληση αλα υπαρχουν κρουσματα η προληπτικα τα τσεκαρει η suzuki?

    γιατι αν υπαρχει θεμα προτιμο να δοσο +1000 ευρο να παρω το κ7 να τελιωνω

    δεν με ενδιαφερει αν το κ7 ειναι πιο γρηγορο απο το κ5 κ6 η μηχανη ειναι υπερβολικα γρηγορη για εμενα οποτε δεν μετρα για εμενα αυτο απλοσ κετεληξα στο gsxr 1000 αλα εφαγα σκαλωμα με αυτα που εμαθα.


    ευχαριστω....

    επισης αν υπαρχει καποιο αλο ελατωμα ας το πει καποιος.

  2. #2
    Μακρυά από Κ5,Κ6 όταν το καταλάβεις θα είναι αργά.

  3. #3
    Πάρε το κ7,όχι για κανέναν άλλον λόγο αλλά γιατί είναι πιο καινούργιο μοντέλο και τα 1000+ που θα δώσεις θα τα πάρεις πίσω όταν θα το πουλήσεις.Π.χ αν το κ5 το πάρεις 7.000 και το πουλήσεις μετά από δυο χρόνια 5.500 και το κ7 το πάρεις 8.000 και το πουλήσεις μετά από δύο χρόνια 6.500 τα λεφτά σου πίσω θα τα πάρεις και μην σου πω θα πάρεις και περισσότερα ακριβώς επειδή είναι πιο καινούργιο μοντέλο
    Fortis Fortuna Adiuvat

  4. #4
    starship crew member
    Εγγραφή
    28/06/2009
    Μηνύματα
    174
    Aν δεις φωτο στο internet με σπασμενα κ5 θα ανατριχιασεις η θα σου πεσουν τα μαλλια εντελως...σπαζουν σαν φρυγανιες!!!ειμαι κατοχος κ5 και ευτυχως το δικο μου δεν εσπασε,αλλα την ενισχυση την εβαλα εννοειτε.Γνωμη μου να δωσεις το χιλιαρικο και να παρεις το κ7 οπως σου λενε και τα αλλα παιδια, αν μου επιτρεπανε τα οικονομικα μου θα το αλλαζα και εγω το δικο μου

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Δλδ τα Κ7 δεν κόβουν σκελετό,μόνο τα Κ5?

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Δλδ τα Κ7 δεν κόβουν σκελετό,μόνο τα Κ5?
    Αφορά και τα Κ7 η ανάκληση? :a13:
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Αφορά και τα Κ7 η ανάκληση? :a13:

    Δεν έκλεισαν 4ετία αυτά ακόμα...:rotflmao:

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Δεν έκλεισαν 4ετία αυτά ακόμα...:rotflmao:
    Ούτε και τα Κ6, αλλα είναι κερασμένα in advance απ΄τη μαμά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #9
    starship crew member
    Εγγραφή
    28/06/2009
    Μηνύματα
    174
    μαζευω λεφτα να δωσω το κ5 και να παρω κανενα ''heavy metal'' Harley, να εχω το κεφαλι μου ησυχο:rotflmao:

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Τέλοσπάντων αυτό που θέλω να πω είναι ότι τα Κ7/Κ8 κόβουν σκελετό το ίδιο εύκολα με τα Κ5/Κ6,οπότε δεν μπορεί αυτό να αποτελεί κριτήριο αγοράς...

    Και για του λόγου το αληθές,πάρε και μια φωτό απ'το πρόσφατο απόκτημα μου...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	κομμενο κ7.jpg 
Προβολές:	491 
Μέγεθος:	79,5 KB 
ID:	172186

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Τέλοσπάντων αυτό που θέλω να πω είναι ότι τα Κ7/Κ8 κόβουν σκελετό το ίδιο εύκολα με τα Κ5/Κ6,οπότε δεν μπορεί αυτό να αποτελεί κριτήριο αγοράς...

    Και για του λόγου το αληθές,πάρε και μια φωτό απ'το πρόσφατο απόκτημα μου...
    Ρε ΤΡΕ όλα κόβουν αν σκάσουν κάπου. Το θέμα είναι να μην κόβουν απο τουμπίτσες ή σούζα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #12
    starship crew member
    Εγγραφή
    28/06/2009
    Μηνύματα
    174
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Τέλοσπάντων αυτό που θέλω να πω είναι ότι τα Κ7/Κ8 κόβουν σκελετό το ίδιο εύκολα με τα Κ5/Κ6,οπότε δεν μπορεί αυτό να αποτελεί κριτήριο αγοράς...

    Και για του λόγου το αληθές,πάρε και μια φωτό απ'το πρόσφατο απόκτημα μου...
    αυτο φιλε ειναι δικο σου απ'οτι καταλαβα. θα ηθελα να μαθω πως εγινε, αν δεν γινομε αδιακριτος...

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από twat
    αυτο φιλε ειναι δικο σου απ'οτι καταλαβα. θα ηθελα να μαθω πως εγινε, αν δεν γινομε αδιακριτος...
    Δεν ήταν και πολύ δύσκολο,κάρφωσε ο φίλος με ~60-70 χλμ στην πόρτα ενός αμαξιού...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Ρε ΤΡΕ όλα κόβουν αν σκάσουν κάπου. Το θέμα είναι να μην κόβουν απο τουμπίτσες ή σούζα.
    Τώρα για την σούζα δεν ξέρω,λίγο περίεργο μου φαίνεται... Τέσπα

  15. #15
    starship crew member
    Εγγραφή
    28/06/2009
    Μηνύματα
    174
    Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
    Δεν ήταν και πολύ δύσκολο,κάρφωσε ο φίλος με ~60-70 χλμ στην πόρτα ενός αμαξιού...
    αφου εγινε ετσι με 60-70 km/h τοτε εμενα τουλαχιστον με επεισες,ουτε για κ7 ειμαστε... ισως να περιμενουμε τη suzuki να τα ανακαλεσει κι αυτα μετα απο 4-5 χρονια...''κατοπιν εορτης'' δηλαδη! αλλα ρε γαμωτο οι μεντεσεδες τις πορτας να "νικησουν'' το πλαισιο...

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF