Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: κρανη γενικα

  1. #1
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577

    κρανη γενικα

    λοιπον εκανα μεγαλη ερευνα για κρανη και κατεληξα στα εκ γερμανιας ( https://ssl.kundenserver.de/order.mo...rading.com/de/ ) καθως και γερμανοφωνος και λογω συχνων επισκεψεων εκει (οποτε γλυτωνω ταχυδρομικα).

    (λογω διαλυσης του προηγουμενου κρανους)

    Διαβασα ολα τα ποστ σας αλλα πουθενα δεν λετε για AGV και HJC και UVEX. Ειδικα τα πρωτα ειναι πολυ αξιολογα και εχουν τεραστα γκαμα και τα τελευταια επισης. Συγκρινονται τωρα με εφαρμογη ασφαλεια κλπ με τα υπολοιπα κρανη (Shoei Arai)?

    Και τωρα κατι γενικο αλλα σημαντικο.

    1)Γενικα ποια ειναι τα βασικα κριτιρια για επιλογη κρανους (εκτος της τιμης)?

    2)Λετε πχ οτι τα ταδε εχουν καλυτερη εφαρμογη. Τι ρολο βαραει η εφαρμογη πρακτικα? Για να εισαι πιο ανετος ή για να εισαι πιο ασφαλης σε περιπτωση πτωσης?

    3)Και τελικα εχουν ολα τα κρανη την ιδια προστασια (απο μεγαλες εταιρειες AGV Arai Shoei Shark Xlite UVEX) ή διαφερουν?

    4) Τα ανοιγομενα ειναι πιο ανασφαλη απο τα full face? Δηλαδη πχ υπαρχει περιπτωση να σπασει σε μεγαλη τρακα το καλουπι που ανοιγει η να χαλαρωσει και να την φας στο σαγονι\

  2. #2
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕ 50% ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΟ ARAI ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ;; ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ SITE ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΧΑΧΑ
    ΑΝ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Το κράνος που υπάρχει στην πρώτη σελίδα με 50% έκπτωση, είναι Airoh.

  4. #4
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    ΣΩΣΤΑ ΓΡΑΨΕ ΛΑΘΟΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  5. #5
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕ 50% ΕΚΠΤΩΣΗ ΤΟ ARAI ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ;; ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ SITE ΕΧΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΧΑΧΑ
    ΑΝ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ
    βασικα εχουν εκπτωση οσο λεει δηλαδη μεχρι 70% (απο 299 σε 99 και απο 333 σε 109) οποτε πιστευω ειναι πολυ καλη προσφορα οποια και αν ειναι η ποιοτητα τους. (η οποια μαλον καλη ειναι καθως και η μαρκα ειναι αξιοπρεπης και η original τιμη υψηλη)

    Τωρα απο εφαρμογη ανεση ασφαλεια κλπ παω πασο φυσικα, δεν τα ξερω τα συγκεκριμενα (αν και 1-2 airoh που εχουν πεσι στα χερια μου δεν ηταν τοσο καλα οσο το Nolan που εχω)



    ΥΓ) γιατι γλυτωνεις μεταφορικα?

  6. #6
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    αν ναι και κατι αλλο αμα κανεις scroll down αφου κανεις κλικ στο εικονιδιο με το 50%
    θα βρεις και Shoei 30% εκπτωση (απο 620 σε 450), RX7 στα 650, και κατι μποτες SIDI 30% εκπτωση. Καθως και μερικα ενδιαφεροντα κρανη για IDI και λιοπους ''κακους'' του φλορουμ οπως το παρακατω


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fuzhatz_buggha_big.jpg 
Προβολές:	699 
Μέγεθος:	7,2 KB 
ID:	13688

  7. #7
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    η το αγαπημενο μου:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fuzhatz_george_big.jpg 
Προβολές:	698 
Μέγεθος:	6,4 KB 
ID:	13689

  8. #8
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    ΧΑΧΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΑΥΤΑ .....
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΡΑΝΟΣ ΘΑ ΔΩ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΓΕΙΛΩ ΑΝ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΩ ΣΤΟ ΘΕΙΟ ΜΟΥ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΕΙΛΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ...
    ΠΑΝΤΩΣ ΑΠ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΞΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΡΑΩ ΚΑΙ ΤΑ ΓΥΑΛΙΑ ΜΟΥ

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  9. #9
    Γιατι ετσι σας αρέσει Το avatar του/της Alchimistis
    Εγγραφή
    17/11/2004
    Μηνύματα
    375
    Εχω καποιες ερωτήσεις
    Στο e-buy αγοραζεις μονο με πιστωτική?
    Εχω βρει καποια κρανη στο moto plus και θελω την γνωμη σας εχω βρει το diabolic της shoei 390 euro https://ssl.kundenserver.de/order.mo...ading.com/en/.
    Και της ΑGV σε τρελες τιμες που δεν ξεπερνουν τα 300 ευρω οπως το Mirage me 230 ευρω https://ssl.kundenserver.de/order.mo...rading.com/en/
    , το Stelth me 260 Eυρωhttps://ssl.kundenserver.de/order.mo...rading.com/en/ και τo Κseries με 160ευρω https://ssl.kundenserver.de/order.mo...ading.com/en/.
    Tα φωτα σας...ποιο μου προτινεται?
    Η αγορα απο το Motoplus ειναι αξιοπιστη?

  10. #10
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Μα ποιος αγοραζει κρανος χωρις να το δοκιμασει ;

    Αν το παρετε μεσω δικτυου αγοραζετε γουρουνι στο σακι !!!

    Απ' οτι ξερω πας σε ενα μαγαζι παιρνεις ενα τεστ κρανος, πας αυτοκινητοδρομο ριχνεις τα γκαζια σου κανα 4 ωρο και αν δε κουφαθεις η δε σου ξεκολλησει κανας αυχενικος πας πισω στο μαγαζι και παιρνεις το επομενο τεστ κρανος μεχρι να βρεις αυτο που σου καθεται !!!

    Αντε ελληναρες ξυπνατε !! Θα βγουν ανεκδοτα και για μας οπως εχουν οι Ολλανδοι για τους Βελγους !


  11. #11
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
    Μα ποιος αγοραζει κρανος χωρις να το δοκιμασει ;

    Αν το παρετε μεσω δικτυου αγοραζετε γουρουνι στο σακι !!!

    Απ' οτι ξερω πας σε ενα μαγαζι παιρνεις ενα τεστ κρανος, πας αυτοκινητοδρομο ριχνεις τα γκαζια σου κανα 4 ωρο και αν δε κουφαθεις η δε σου ξεκολλησει κανας αυχενικος πας πισω στο μαγαζι και παιρνεις το επομενο τεστ κρανος μεχρι να βρεις αυτο που σου καθεται !!!

    Αντε ελληναρες ξυπνατε !! Θα βγουν ανεκδοτα και για μας οπως εχουν οι Ολλανδοι για τους Βελγους !


    παιζουν τοσες δοκιμες?!?!? αληθεια?!?!?!?
    εγω παντος θελω να παρω ενα καλο κρανος, αλλα δε βγαζω ακρη εχω δει τοσα πολλα στα ποστ που τα εχω χασει τελειως!!!! (ειμαι και ασχετη ακομα!)
    το original α-μηχανο™ μελος

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της GeorgeFZR
    Εγγραφή
    08/06/2005
    Μηνύματα
    175

    Kranos

    Kanones gia agora kranous

    1)Den loipomaste ta lefta..makria apo krani pou poulane se super-market dipla apo ta tyria.To kranos einai olh h asfalia mas panw sthn mhxanh kai eniote katw apo thn mhxanh.
    2)koitame an exei egrisi apo tin evrwpaiki enwsh..an tirei dld ta standar pou 8etei i evrwpaiki enwsh
    3)PANTA to forame prin to agorasoume..den prepei oute na einai poli sfixto alla oute kai xalaro.Prosoxi dinoume sto louraki pou denei,na min mas enoxlei sto laimo!
    4)Koitame thn imerominia liksis
    5)DEN IPOLOGIZOUME TO KOSTOS...na exeis r1 alla na kikloforeis me kranos apo tin monzaviki einai toulaxiston vlakeia..
    Auta!
    Έμαθα Να Αγαπώ Τον Εαυτό Μου,Να Τον Σέβομαι,Και Να Τον Καρφώνω Σε Οποιο Ντουβάρι θέλω....

    ------------------------------------------------------

  13. #13
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938

    Re: Kranos

    Αρχικά δημιουργήθηκε από GeorgeFZR
    Kanones gia agora kranous

    1)Den loipomaste ta lefta..makria apo krani pou poulane se super-market dipla apo ta tyria.To kranos einai olh h asfalia mas panw sthn mhxanh kai eniote katw apo thn mhxanh.
    2)koitame an exei egrisi apo tin evrwpaiki enwsh..an tirei dld ta standar pou 8etei i evrwpaiki enwsh
    3)PANTA to forame prin to agorasoume..den prepei oute na einai poli sfixto alla oute kai xalaro.Prosoxi dinoume sto louraki pou denei,na min mas enoxlei sto laimo!
    4)Koitame thn imerominia liksis
    5)DEN IPOLOGIZOUME TO KOSTOS...na exeis r1 alla na kikloforeis me kranos apo tin monzaviki einai toulaxiston vlakeia..
    Auta!

    thanx!!! kala to kostos einai to mono pou den ipologizo...skeftomai na paro arai alla thelo na pao na dokimaso merika..apla mperdeftika me ola afta pou diabasa gia thoribous, eksaerismo, baros klp
    το original α-μηχανο™ μελος

  14. #14
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    Μη κοιτας τις τιμες !

    1. Κατ' αρχην πρεπει να σου ερχεται ΓΑΝΤΙ στο κεφαλι.
    2. Να ειναι οσο το δυνατον αθορυβο.
    3. Να εχει οπτικο πεδιο.
    4. Να αντεχει ΜΟΝΟ ΕΝΑ χτυπημα και μετα να ειναι για πεταμα. Αυτο το ΕΝΑ χτυπημα θα σου σωσει τη ζωη !
    5. Να ανταποκρινεται στις τελευταιες προδιαγραφες.
    6. Να κουμπωνει και ν΄ ανοιγει ευκολα οταν φορας γαντια !

    Μετα απο ολα αυτα διαλεγεις χρωμα !!!!



  15. #15
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
    Μη κοιτας τις τιμες !

    1. Κατ' αρχην πρεπει να σου ερχεται ΓΑΝΤΙ στο κεφαλι.
    2. Να ειναι οσο το δυνατον αθορυβο.
    3. Να εχει οπτικο πεδιο.
    4. Να αντεχει ΜΟΝΟ ΕΝΑ χτυπημα και μετα να ειναι για πεταμα. Αυτο το ΕΝΑ χτυπημα θα σου σωσει τη ζωη !
    5. Να ανταποκρινεται στις τελευταιες προδιαγραφες.
    6. Να κουμπωνει και ν΄ ανοιγει ευκολα οταν φορας γαντια !

    Μετα απο ολα αυτα διαλεγεις χρωμα !!!!


    ouf telika einai POLI pio diskolo ap oti perimena!!! pos ksero pos antexei mono ena xtipima kai einai kai athoribo?!?!
    το original α-μηχανο™ μελος

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Επειδη γενικα τα πραγματα αναψαν λιγακι..ακουστε κατι
    από hornet στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 15:35
  2. Rear Vision System για κράνη
    από greekshadow στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2004, 14:33
  3. Photo-grey ζελατίνες και για κράνη
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 16:50
  4. Μειωμενο Φπα Στα Κρανη.....
    από SpyrosTDM στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2004, 17:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF