Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 26

Θέμα: V-strom 07 Αγορα μεταχειρισμένης-Αξίζει?

  1. #1

    Question V-strom 07 Αγορα μεταχειρισμένης-Αξίζει?

    Γεια σας! Καταρχας θα ηθελα να χαιρετησω ολους οσους βρισκονται εδω και να παρατηρησω οτι το forum λύνει πολλες απορίες οσοι εχουμε πανω στο θέμα της μηχανής!
    Θα θεσω αμεσως το ερωτημα μου και ελπιζω οι γνωριζοντες του θεματος και λατρεις του στρωματος να με κατατοπισουν στη σωστη κατευθυνση!!

    Εχουμε και λεμε, σκεφτομαι για την αγορα στρώματος μοντέλο 07, με 9500 χλμ, ABS , και τα εξής έξτρα: χούφτες, βαλίτσα GIVI, καγκελα GIVI, κεντρικο διπλο σταντ και καρίνα της vstrom.....σε τιμή 5400ευρώ!!
    Το ερωτημα μου ειναι λοιπον ειναι καλή η τιμή που την βρίσκω?
    Μιπως να του κάνω παζάρια η σε αλλη περιπτωση να ψάξω για παραεισαγωγής αν και ειλικρινα δεν το πολυγνωριζω το status με αυτα τι γίνεται!!!
    Ελπιζω οι λατρεις και μη της μηχανης να με βοηθησουν με τις συμβουλές τους ωστε και εγω να γίνω μελος στην εδω παρεα σας.

  2. #2
    Φυσάει κόντρα!!! Το avatar του/της emiliano
    Εγγραφή
    05/03/2009
    Μηνύματα
    150
    Απέκτησα πρόσφατα το ίδιο μοντέλο με περίσσοτερα χλμ και υψηλότερη τιμή, γι' αυτό θα σου έλεγα να κοιτάξεις κάποια βασικά πράγματα όπως αν είναι αντιπροσωπείας, πότε παράχθηκε και πότε βγήκε η πρώτη άδεια να την πάς σε ένα μηχανικό για ένα βασικό έλεγχο και προχώρα.
    "Μην ντρέπεσαι να ρωτήσεις Σύντροφε/ Μην αφεθείς να πείθεσαι/ Μάθε να βλέπεις συ ο ίδιος!/
    Ο,τι δεν ξέρεις ο ίδιος/ καθόλου δεν το ξέρεις/ Έλεγξε το λογαριασμό/ Εσύ θα τον πληρώσεις/
    Ψάξε με τα δάχτυλα κάθε σημάδι/Ρώτα: πώς βρέθηκε αυτό εδώ/Εσύ να πάρεις πρέπει την εξουσία."

    "Εγκώμιο για τη μάθηση" Μπέρτολτ Μπρεχτ

  3. #3
    Μπαλαλάικα Το avatar του/της miraze
    Εγγραφή
    24/11/2005
    Μηνύματα
    439
    Αυτή τη στιγμή υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ μεταχειρισμένα Στρομ.

    Για εμένα προσωπικά το ποιό σημαντικό είναι η "προίκα" του που θα έχει το μηχανάκι, σε γλυτώνει από αρκετά χρήματα.

    Πάντως συμφέρει να το αγοράσεις μεταχειρισμένο αρκει να είναι με ABS.
    Αυτό το μονοπάτι που να οδηγεί




  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από miraze
    Αυτή τη στιγμή υπάρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ μεταχειρισμένα Στρομ.

    Για εμένα προσωπικά το ποιό σημαντικό είναι η "προίκα" του που θα έχει το μηχανάκι, σε γλυτώνει από αρκετά χρήματα.

    Πάντως συμφέρει να το αγοράσεις μεταχειρισμένο αρκει να είναι με ABS.
    Ναι η μηχανη ειναι με ABS φυσικα!
    Απλως ρωταω αν σαν προσφορα ειναι καλη με βαση τα συνολικα χλμ κ αυτα που μου δινει!!!!

  5. #5
    Μπαλαλάικα Το avatar του/της miraze
    Εγγραφή
    24/11/2005
    Μηνύματα
    439
    Αρχικά δημιουργήθηκε από angelucky
    Ναι η μηχανη ειναι με ABS φυσικα!
    Απλως ρωταω αν σαν προσφορα ειναι καλη με βαση τα συνολικα χλμ κ αυτα που μου δινει!!!!
    Είναι δυνατόν ρε angelucky 10.000 χλμ να είναι πολλά?????????????????

    Η τιμή καλή φαίνεται αφού κάπου εκεί πωλούνται τα Στρομ του 07.

    Με 100 και 200 Ε δε σώζεσαι.......τσέκαρε σε δικό σου μηχανικό ότι το μηχανάκι είναι ΟΚ και αν το γουστάρεις............καλορίζικο
    Αυτό το μονοπάτι που να οδηγεί




  6. #6
    5.4 για ενα μηχανάκι που το βρίσκεις καινουργιο 6,5, οσα χλμ και να εχει.... το παιρνεις καινουργιο και εχεις το κεφαλι σου ησυχο. Τα εξτρα αυτα δεν λενε τιποτε

  7. #7
    Πάντως πραγματικά μου κάνει εντύπωση πώς γίνεται όλα τα μηχανάκια στις αγγελίες να έχουν 10.000, 5.000, 3.000 χιλιόμετρα.

  8. #8
    Η τιμή είναι normal.Αν δε θες να το πάρεις καινούριο θα έλεγα οτι το συγκεκριμένο είναι μια καλή περίπτωση.Πήγαινε το όμως σε κάποιον μηχανικό να το δει.

  9. #9
    Πριν 1,5 μήνα πήρα v-strom του 2007 με 14550 χιλιόμετρα και:
    Καρίνα,
    Bagster,
    Μπάρες,
    Μπαγκαζιέρα 49 λίτρα,
    Συναγερμό,
    Χούφτες
    και φτερό στην πίσω ρόδα.
    Επίσης είχε καινούρια μπαταρία, λάστιχα 2 μηνών και είχε κάνει service 1 μήνα πριν.
    Η κατάστασή της εξεραιτική και η τιμή της 5500 ευρώ. Απλά δεν έχει ABS (όχι ότι με ενδιέφερε ιδιαίτερα).
    Κάνε την σύγκρισή σου και αποφάσισε μόνος σου. Πάντως να ξέρεις υπάρχουν πολλές μεταχειρισμένες v-strom. Μην βιαστείς να αγοράσεις. Κάνε πρώτα μία έρευνα αγοράς και μετά αποφασίζεις.
    I would rather make history than read about it.

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2007
    Μηνύματα
    352
    Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
    Πάντως πραγματικά μου κάνει εντύπωση πώς γίνεται όλα τα μηχανάκια στις αγγελίες να έχουν 10.000, 5.000, 3.000 χιλιόμετρα.
    +1

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277
    το πουλάνε αυτοί που δεν τους μάγεψε, ή δεν το χρειαζόντουσαν πραγματικά, ή είναι τουρίστες στο άθλημα, εγώ σε ένα χρόνο έχω 17000χλμ και δεν μου περνάει από το μυαλό να την πουλήσω, ένας που την έχει 14 μήνες όπως εγώ και την καβαλάει κάθε Σάββατο μπορεί και να την βαρεθηκε, δεν είναι απαραίτητα απατεώνας που γύρισε το κοντέρ!
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalogeros
    Πριν 1,5 μήνα πήρα v-strom του 2007 με 14550 χιλιόμετρα και:
    Καρίνα,
    Bagster,
    Μπάρες,
    Μπαγκαζιέρα 49 λίτρα,
    Συναγερμό,
    Χούφτες
    και φτερό στην πίσω ρόδα.
    Επίσης είχε καινούρια μπαταρία, λάστιχα 2 μηνών και είχε κάνει service 1 μήνα πριν.
    Η κατάστασή της εξεραιτική και η τιμή της 5500 ευρώ. Απλά δεν έχει ABS (όχι ότι με ενδιέφερε ιδιαίτερα).
    Κάνε την σύγκρισή σου και αποφάσισε μόνος σου. Πάντως να ξέρεις υπάρχουν πολλές μεταχειρισμένες v-strom. Μην βιαστείς να αγοράσεις. Κάνε πρώτα μία έρευνα αγοράς και μετά αποφασίζεις.
    Πώς γίνεται του 07 να μην έχει ΑΒΣ?
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tazakos
    το πουλάνε αυτοί που δεν τους μάγεψε, ή δεν το χρειαζόντουσαν πραγματικά, ή είναι τουρίστες στο άθλημα, εγώ σε ένα χρόνο έχω 17000χλμ και δεν μου περνάει από το μυαλό να την πουλήσω,
    +650
    & εγώ την έχω 2 χρόνια σχεδόν & δεν σκέφτομαι να την αλλάξω μέχρι να τα παίξει τελείως!!!
    δηαλαδή θα την έχω για περίπου 20 χρόνια περίπου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    V-baby

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2007
    Μηνύματα
    352
    να πω και εγω οτι πραγματικα δεν θελω να βρισκομαι μακρυα της.2.5 ακριβως χρονια την εχω κ εχω ξεπερασει τα 53.000 χιλιομετρα χωρις κανενα προβλημα κ χωρις να εχει πεσει χερι μαστορα πανω της.οπως ειχα πει κ σε αλλη απαντηση ολα τα κανω μονος.(λαδια, φιλτρα, μπουζι, τακακια, τεντωματα αλυσιδας,.....)

  15. #15
    Απο Μηχανής Θεός Το avatar του/της zeremefico
    Εγγραφή
    11/03/2006
    Μηνύματα
    55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
    Πώς γίνεται του 07 να μην έχει ΑΒΣ?
    Ο Σφακιανάκης επέλεξε να φέρνει στην Ελλάδα μόνο v-strom με abs.
    Η Suzuki το βγάζει και χωρίς.
    Οταν στρίβω, ξύνω σαγιονάρα...

    Το έχετε δοκιμάσει;;;

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά μεταχειρισμένης μηχανής από μαγαζί.
    από gerodim στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2007, 12:29
  2. Αγορά Μεταχειρισμένης Εξάτμισης για Zx-12r
    από Kosovaros στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2007, 21:12
  3. Για αγορά μεταχειρισμένης 125-250cc
    από RideFree στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2007, 16:10
  4. Αγορα μεταχειρισμενης vespa 50
    από kos_78T στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2007, 19:51
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 06/03/2006, 21:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF