Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 137

Θέμα: Έχω Γιαπωνέζικο και μόλις χτες έμαθα πώς λένε τον μηχανικό της Suzuki

  1. #1

    Έχω Γιαπωνέζικο και μόλις χτες έμαθα πώς λένε τον μηχανικό της Suzuki

    Ό,τι λέει το θέμα.Δεν είχα 10αράκι κλειδί και πήγα για να σφίξω τις βίδες της πινακίδας...Πόσο κολλητοί με τους μηχανικούς είναι οι Ευρωπαίοι φίλοι;

    Σφαχτείτε
    Fortis Fortuna Adiuvat

  2. #2
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    τι σχέση έχει η καταγωγή της μοτοσυκλέτας σου, με την (προφανέσταστη) αγένεια σου να μην συστήνεσαι στο μηχανικό σου!;!;!

    το ότι δεν έχεις ούτε καν 10ράκι κλειδί και το ότι δεν μπορείς να εκτελέσεις την απλούστερη των εργασιών στην μηχανή σου, απευθυνόμενος σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο θα το αφήσω ασχολίαστο.....

    όπως και το ότι σε ιαπωνικό μηχανάκι χαλάρωσε η πινακίδα...
    τςτςτς ούτε μια βλάβη άξια αναφοράς δηλ.... :o

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
    τι σχέση έχει η καταγωγή της μοτοσυκλέτας σου, με την (προφανέσταστη) αγένεια σου να μην συστήνεσαι στο μηχανικό σου!;!;!

    το ότι δεν έχεις ούτε καν 10ράκι κλειδί και το ότι δεν μπορείς να εκτελέσεις την απλούστερη των εργασιών στην μηχανή σου, απευθυνόμενος σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο θα το αφήσω ασχολίαστο.....

    όπως και το ότι σε ιαπωνικό μηχανάκι χαλάρωσε η πινακίδα...
    τςτςτς ούτε μια βλάβη άξια αναφοράς δηλ.... :o


    1ον Φυσικά και ήξερα πώς λένε τον μηχανικό
    2ον Την εργαλειοθήκη την έχω αφήσει στο εξοχικό
    3ον Είχα βγάλει την πινακίδα στην Πάργα με το κλειδί ενός φίλου ξεχνώντας πως έχω την εργαλειοθήκη στο εξοχικό και απλά την είχα σφιγμένη με το χέρι αλλά έπαιζε...








    Υ.Γ Πολλά προβλήματα έχει βγάλει το μηχανάκι,άτιμοι γιαπωνέζοι...:rotflmao: :rotflmao:
    Fortis Fortuna Adiuvat

  4. #4
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    1ον Φυσικά και ήξερα πώς λένε τον μηχανικό
    2ον Την εργαλειοθήκη την έχω αφήσει στο εξοχικό
    3ον Είχα βγάλει την πινακίδα στην Πάργα με το κλειδί ενός φίλου ξεχνώντας πως έχω την εργαλειοθήκη στο εξοχικό και απλά την είχα σφιγμένη με το χέρι αλλά έπαιζε...

    ....
    και καλά ....γιαπωνέζικες δικαιολογίες του πιστονιού.....

    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
    και καλά ....γιαπωνέζικες δικαιολογίες του πιστονιού.....


    Υπάρχει και η άσχημη πλευρά του θέματος βέβαια.Τα γιαπωνέζικα μηχανάκια σε αποξενώνουν,σε οδηγούν στον κοινωνικό αποκλεισμό.Δεν έχω κανέναν φίλο που να είναι μηχανικός μοτοσυκλετών,δεν έχω συμμετέχει ποτέ σε group therapy με θέμα:"Έσπασε το κάρτερ μου αλλά είμαι καλά", "Καίω 1 λίτρο λάδι ανά 1000km αλλά είμαι δυνατός και θα το ξεπεράσω", "Τα ηλεκτρικά μου έχουν δικιά τους νοημοσύνη αλλά μπορώ να τα καταφέρω" , δεν έχω κάτσει ποτέ για μπύρα με κάποιον μηχανικό που να ειδικεύεται στα Ducati γιατί άλλο τα μηχανάκια και άλλο τα Ducati,δεν έχω καλέσει ποτέ οδική βοήθεια ώστε να πιάσω κουβέντα με τον οδηγό του φορτηγού για τις μεταγραφές που γίναν φέτος στο πρωτάθλημα...Αισθάνομαι μόνος,μακρυά από όλους...Πάω να χαζέψω κανένα Ευρωπαϊκό μηχανάκι στο Internet μπας και καταφέρω να αισθανθώ σαν Εκείνους...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Fortis Fortuna Adiuvat

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Ξεχάσατε να πείτε βέβαια την ημερομηνία που είδατε τελευταία φορά ευρωπαικό μηχανάκι στους καθρέφτες σας.:rotflmao:

  7. #7
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Δεν τα βλέπουμε στους καθρέπτες μας ......... αλλά στην άκρη του δρόμου και στις ράμπες του συνεργείου ..........

  8. #8
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Δεν τα βλέπουμε στους καθρέπτες μας ......... αλλά στην άκρη του δρόμου και στις ράμπες του συνεργείου ..........
    Εγω Κωστα μου τα αφηνω ολα να με περνανε.Θελω να τα εχω μπροστα να τα ελεγχω :rotflmao: :rotflmao:

    Υ.Γ Δεν σε εχω ξεχασει,ελπιζω την Τριτη να το στειλω
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    "Καίω 1 λίτρο λάδι ανά 1000km αλλά είμαι δυνατός και θα το ξεπεράσω",

    "Τα ηλεκτρικά μου έχουν δικιά τους νοημοσύνη αλλά μπορώ να τα καταφέρω"
    Συμβαίνει και στις καλύτερες των οικογενειώνΕ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Ό,τι λέει το θέμα.Δεν είχα 10αράκι κλειδί και πήγα για να σφίξω τις βίδες της πινακίδας..
    Να το προσέξεις αυτό, γιατί άκουσα ότι στα γιαπωνέζικα, αν το παρασφίξεις σπάειιιι. Αν έχεις όμως κουμπαριά με τον μηχανικο μπορεί να σου κάνει αστεράτη δουλειά...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Τα γιαπωνέζικα μηχανάκια σε αποξενώνουν,σε οδηγούν στον κοινωνικό αποκλεισμό
    Βασικά σε κοινωνικό αποκλεισμό σε οδηγεί το δίλημμα "Να πάρω συνεπιβάτη ή θα βρεθούμε να φρενάρουμε με τον
    κώλο???"

    Για τα ηλεκτρολογικά δεν το ψάχνω κάν. Όρεξη να ΄χεις να διαβάζεις :rotflmao:
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #10
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από the who
    Εγω Κωστα μου τα αφηνω ολα να με περνανε.Θελω να τα εχω μπροστα να τα ελεγχω :rotflmao: :rotflmao:

    Υ.Γ Δεν σε εχω ξεχασει,ελπιζω την Τριτη να το στειλω
    Τα ελέγχεις μεν ......... αλλά ............
    αν σκάσει κανένα κάρτερ και γεμίσουν το δρόμο λάδι ;;;
    αν τους φύγει κανένα παξιμάδι ή άλλο ανταλλακτικό και την πάθεις σαν τον Μάσσα ;;;

  11. #11
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Συμβαίνει ........

    Χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ ........................
    Η Πραπρίλια εκείνο το θεματάκι με τον διακόπτη στα Πέγκασο ........... γιατί κάνει πως δεν το βλέπει ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ μοντέλλο ;;;

  12. #12
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Τα ελέγχεις μεν ......... αλλά ............
    αν σκάσει κανένα κάρτερ και γεμίσουν το δρόμο λάδι ;;;
    αν τους φύγει κανένα παξιμάδι ή άλλο ανταλλακτικό και την πάθεις σαν τον Μάσσα ;;;
    Nτεν εκο μπουσα καρντια μου :rotflmao: :rotflmao:
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
    Χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ ........................
    Η Πραπρίλια εκείνο το θεματάκι με τον διακόπτη στα Πέγκασο ........... γιατί κάνει πως δεν το βλέπει ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ μοντέλλο ;;;
    Γιατί είναι μαλάκες προφανώς?

    Πέραν της πλάκας και του χαβαλέ, το να λες ότι έχω Japan και δεν ξέρω το όνομα του μηχανικού είναι αστείο. Το όνομα του μηχανικού ιδίως αν έχεις suzuki δεν το ξέρεις γιατί παραιτούνται και αλλάζουν απ΄την ντροπή τους με τις μαλακίες που αναγκάζονται να πουν στους πελάτες.
    Δεν έχει διαβάσει κανένας ας πούμε "ζητείται μοτέρ CBR1000, R6, ZX ? " :a13:

    ΥΓ:Μην ακούσω για τα υπερ-αιωνόβια μοτέρ στυλ trans-alp κλπ....Δικύλινδρα 650 και 700cc με 45 άλογα τροχό τι να πάθει? Μόνο να αυτοκτονήσει απ΄τη βαρεμάρα μπορεί.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    Γατάκιαααααα....... Το avatar του/της arxaios
    Εγγραφή
    18/11/2004
    Μηνύματα
    1.553
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    ..........
    ΥΓ:Μην ακούσω για τα υπερ-αιωνόβια μοτέρ στυλ trans-alp κλπ....Δικύλινδρα 650 και 700cc με 45 άλογα τροχό τι να πάθει? Μόνο να αυτοκτονήσει απ΄τη βαρεμάρα μπορεί.
    Ότι παθαίνουν οι Πήγασοι, τα Κάνυον κ.λ.π. ............. ίσως !!!

  15. #15
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098



    ΠΟΛΥ ιντελεξουαλ το θεμα.... ισως να μην μπορω να προσφερω με εποικοδομητικο τροπο στην εξελιξη , παρολα αυτα ομως θα παρακολουθησω με ενδιαφερον ....
    Accipere quam facere praestat injuriam

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πως λενε....
    από el_hymador στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2008, 13:08
  2. Μόλις το έμαθα...
    από villy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2007, 13:45
  3. Μόλις χτες... (Robert Moog)
    από Alkis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2006, 23:41
  4. Πως λένε στην Θεσσαλονίκη
    από dukeandthecity στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2006, 15:19
  5. Και μετά φταίνε που μας λένε αλήτες μηχανόβιους...
    από Wizard13 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2004, 14:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF