Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: αγορα νεας μηχανης!

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2009
    Μηνύματα
    0

    αγορα νεας μηχανησ!

    καλησπερας σασ

    με λενε Νικο και ειμαι νεος στο forum σας.μπορω να πω οτι εχω εντυπωσιαστει πολυ
    και οτι εχω βρει πολυ χρησιμες και ενδιαφερουσες πλυροφοριες εδω μεσα !

    και τωρα ηρθε η ωρα μου να κανω και εγω ενα ποστακι για μια αρκετα πολυπλοκη για μενα απορια :-/

    απο μικροσ ειμαι φουλ τρελαμενος με τις μηχανες και παντα ονειρευομουν το ποτε θα χτυπησω τα 18 για να καταφερω να βγαλω αυτο το καταραμενο το διπλωμα

    πλεον ειμαι 19 ^^ βεβαια αυτο το ονειρο με το διπλωμα δν το εχω εκπληρωσει ακομα

    αλλαααα....ξεκιναω απο βδομαδα για το αγαπημενο μου αυτο χαρτακι

    παρολα αυτα μπορω να πω οτι ειμαι φουλ προβληματισμενος για το τι μηχανη να αγορασω...

    αρχικα να τονισω οτι το ποσο που μπορω να διαθεσω ειναι εωσ 1500 εουροσ μιασ και τα βγαζω μεσω προσωπικου κοπου και οχι βοηθειασ γονεων μιασ και ειναι τερμα αντιθετοι με την αποψη αγορας μηχανησ (οκ λογικο...)πανω στο χρηματικο βεβαια ισωσ να μπορεσω να προσθεσω κανα 600αρι αλλα αυτο 8α κανει κανα διμηνο μιασ και κανω παυση στη δουλεια μου λογω εξεταστικης και προσωπικων υποχρεωσεων οποτε αν υπαρχει κατι σε αυτα τα χρηματα θα ηταν...καλο ^^

    συνεχιζοντασ...μισω τα παπακια απλα δεν μου κανουν αισθηση.καλυτερα να καταληξω να παρω αυτο το καταραμενο αμαξι που με πριζουν οι δικοι μ παρα να παρω το παπι
    (οκ οκ ψεμματα αλλα θα ηταν η τελευταια μου επιλογη:rotflmao: )

    απο κει και περα...ηθελα να μαθω τι μηχανες ειναι βολικες και πιο ασφαλης για δρομουσ μεσα σε πολη.κατι ευχρηστο για ενα νεο οδηγο σαν εμενα.ακουω πολλα στα διαφορα φορουμ για διαφορες μηχανες και μια λενε αυτη ειναι σκοτωστρα για πολυ η αλλη ειναι ετψ αυτη εχει εκεινο το πραγμα η αλλη δεν κανει -.- ε πλεον μπερδευτικα
    να προσθεσω στην αποψη μου για τα παππια οτι λατρευω τις μηχανες φασης street και επομενη επιλογη cross.λογικα ακουγομαι σαν ενασ νεος ενθουσιασμενος οδηγος που δεν ξερει τι του γινεται και ισως να ειμαι κατι τετοιο αλλα ακριβως για αυτο ψαχνομαι το τελευταιο μηνα και προσπαθω να βρω τι μου ταιριαζει και κυριως ποια ειναι η καλυτερη αποφαση.

    οποτε βαση των δεδομενων που ανεφερα ποια θα ηταν η αποψη σας,τι μηχανη θα διαλεγατε εσεις?θα ειναι η πρωτη μοy και τονιζω ξανα το γεγονος οτι η χρηση της θα ειναι κυριως μεσα σε πολη(δεν νομιζω οτι τετοιου κυβισμου μηχανη μπορει να αντεξει και κανα τριπ,ουτε κανω αγωνες :P )


    θα ηθελα να ακουσω διαφορες αποψεις πανω στο θεματακι μου μπας και βγαλω και γω καμια ακρη.

    αααα τωρα που το θυμηθηκα ^^ ξερετε καλες σελιδες με μεταχειρισμενα εκτος του car.gr?η καποια σελιδα με μαντρεσ κλπ μπας και αυξησουμε λιγακι το ευρος των επιλογων μου :P

    αυτα απο μενα !!!

    συγνωμη για το μεγαλο μου ποστ και προκαταβολικα ευχαριστω πολυ για το χρονο που θα ξοδεψετε να το διαβασετε xD

  2. #2
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    Αντε με το καλο το διπλωμα.

    Με 2000 ευρα περνεις ενα ωραιο ninzaκι και αν δεν σε βολευει για μεσα στην πολη μην υποτιμας και

    τα scouter (2 χρονακια ειναι αυτα θα περασουν γρηγορα) αλλα να ξερεις οτι πρεπει να βαλεις και

    στον προυπολογισμο σου και τον ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΙΚΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ!!!!!!!!!!!!!!!

    Δεν υπαρχει μηχανη που σκοτωνει.........................Η λανθασμενη χρηση τους σκοτωνει και οι λαθος

    χειρισμοι.

    Παρε σβαρνα ολα τα forums που σχετιζονται με μηχανες για αγγελιες.


    Εχουν να δουν πολλα τα ματια σου!!!!!!!!!!!!

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2009
    Μηνύματα
    0
    καλα αυτο εννοειται ^^

    πιο πολλα θα σκασω στον εξοπλισμο παρα στη μηχανη:P
    θελω τα κοκκαλα μου εκει που ειναι οχι 10 μετρα μακρια απο το σωμα μου :P
    γ αυτο και να παρω τη μηχανη σε κανα μηνα δεν προκειται να τη κυκλοφορω(ισα ισα να τη μαθω) χωρις να εχω τον αναλογο εξοπλισμο.

    σκουτερακια ομολογω μου αρεσουν αν και οτι καλο εχω βρει ειναι τσιμπημενο.
    θα το τσεκαρω ^^ μιασ και δεν ξερω πολλα απο σκουτερς(στα αλλα εχω ψαχτει αρκετα μπορω να πω ^^)εχεις μερικες ιδεες να μ προτεινεις?(ο οποιοσδιποτε βασικα )

    ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση σου

  4. #4
    βουρ για το βουνο Το avatar του/της dond4le
    Εγγραφή
    16/05/2009
    Μηνύματα
    493
    κοιταξε τα πμ σου!!!!

  5. #5
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Το ybr της yamaha το έχεις δει καθόλου? Αν δεν έχεις ξαναοδηγήσει δίτροχο, και θες μικρή, φτηνή στην κτήση, πάμφθηνη στην χρήση, αξιόπιστη μοτοσυκλέτα, που δεν θα πληρώσεις και μία περιουσία στην πρώτη χαζοπτώση είναι ότι πρέπει..

    Λίγο ρετρό βέβαια, και αυτό δεν αρέσει σε πολλούς.. Καινούρια την είχα πάρει γύρω στα 2200 με το κλειδί στο χέρι τώρα νομίζω βγαίνει κανένα 50 ρικο πάνω, αλλά θα βρεις και μεταχειρισμένη περσινή με 1500..

    Δεν είναι το μοναδικό 125 ούτε το καλύτερο σε χαρακτηριστικά..Αλλά είναι μία πολύ καλή λύση για να μπεις στον κόσμο των 2 τροχών αφού το αμέσως ακριβότερο street 125 κοστίζει 3000+ ευρώ..

    http://www.youtube.com/watch?v=HXzVNLHjQ9U Εδώ ένα βιντεάκι που βρήκα στο youtube..

    Οποιαδήποτε απορία έχεις σε κάποιο μικρό μοτοσυκλετάκι εδώ είμαστε εμείς.. Καλωσόρισες!!

    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για αγορα νεας μηχανης
    από marinost στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2012, 10:15
  2. Αγορά νέας μηχανής
    από muffin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2009, 11:35
  3. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 08:19
  4. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2004, 01:45
  5. Αγορά πρώτης μηχανής
    από vayiokas στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/04/2004, 01:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF