Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 49

Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΜΕΛΙΣΣΕΣ

  1. #31
    ...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	3379ef8be884b460c96d9c0ea3b5bcd414d77ba71b2277b82180567d1c048107.jpg 
Προβολές:	395 
Μέγεθος:	69,2 KB 
ID:	323611
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #32
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ειναι αυτες οι πουτ@νες οι σφιγγες και οι μελισσες ατιμα πραγματα. Με εχουν τσιμπισει πολλακις και στο μηχανακι και πεζο.
    Το κακο στο μηχανακι ειναι οτι δεν μπορεις να αντιδρασεις και καθεσαι και καταπινεις τον πονο σου αναγκαστικα.
    Το χειροτερο περιστατικο ηταν πανω στο μηχανακι, με κοντο παντελονι, πεφτει μια απο εκεινες τις μεγαλες, πορτοκαλι, τριχωτες, αγριες, χωριατικες μελισσες με φορα στο ποδι στο μεσα μερος του μηρου και μου παταει μια τσιμπια γμστ, και ημουν και πανω σε στροφη. Το ααααρρργκκ πρεπει να ακουστηκε σε ακτινα χιλιομετρων. Μουδιασα απο τον πονο!
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #33
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Καλοκαίρι 2009 νομίζω
    Είμαι με το Τενερε στον αλμυρό
    Ξεκινάω ένα μεσημεράκι για κοντινή ερημική παραλία για ψαροντούφεκο
    Παπούτσι, βερμούδα,κοντομανικο και το ψαροντούφεκο στην βαλίτσα
    Κάπου στην μέση τής διαδρομής μια π@@τανα Σφίγγα πάει και σφηνωνει ανάμεσα μπούτι-τεποζιτο
    Αφού με κεντησε δυο-τρεις φορές κατάφερα να την λυωσω με το πόδι, έφτασα στην παραλία αλλά λόγω τυμπανισμου, γύρισα πίσω

  4. #34
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Καλοκαίρι 2009 νομίζω
    Είμαι με το Τενερε στον αλμυρό
    Ξεκινάω ένα μεσημεράκι για κοντινή ερημική παραλία για ψαροντούφεκο
    Παπούτσι, βερμούδα,κοντομανικο και το ψαροντούφεκο στην βαλίτσα
    Κάπου στην μέση τής διαδρομής μια π@@τανα Σφίγγα πάει και σφηνωνει ανάμεσα μπούτι-τεποζιτο
    Αφού με κεντησε δυο-τρεις φορές κατάφερα να την λυωσω με το πόδι, έφτασα στην παραλία αλλά λόγω τυμπανισμου, γύρισα πίσω
    Δεν σε τσιμπησε στο σωστο σημειο..........αλλιως δεν θα γυρναγες πισω.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #35
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Για λίγο την γλίτωσε το πουλακι μου...

  6. #36
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Τον πατερα μου τσιμπισε σφηκα τις προαλες στο πουλι. Γυρναγε απο ενα μονοπατι και ειπε να κατουρησει και το μετανιωσε πικρα!
    Βαζει μια αλοιφη τωρα, travocort νομιζω ή κατι τετοιο.
    MADE IN JAPAN 日本製

  7. #37
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Μήπως fusicort?
    Τα καλά της εξοχής είναι αυτά

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ikarosk
    Εγγραφή
    22/08/2007
    Μηνύματα
    736
    Σε 'μένα με κατεβασμένη τη ζελατίνα, μπήκε μέλισσα και περπατούσε μπροστά στη μύτη μου στο αφρώδες του κράνους.(Ευτυχώς δεν έχω μεγάλη μύτη). Σταμάτησα σιγά, ανέβασα τη ζελατίνα, έφυγε, έκανα δύο τσιγάρα κι έφυγα κι εγώ....!!!!

  9. #39
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Μιας και περί ζουζουνιων ο λόγος,ηταν πριν λίγα χρόνια ανέβαινα Θεσσαλονίκη από Λαμία ερχομενος από το Acropolis
    Έχω το Τενερε, κράνος ον -οφ και στην μεγάλη ευθεία πριν τον αλμυρό τρακάρω με τεράστιο ζουζούνι, με βρίσκει στο ύψος τού σαγονιου και με γεμίζει ζουμιά,δεν ξέρω τι ήταν, μόνο ότι ήταν πολύ πικρό

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Πίπα σε ζουζούνι

  11. #41
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nicksior Προβολή μηνύματος
    Πίπα σε ζουζούνι
    :rotflmao:
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  12. #42
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nicksior Προβολή μηνύματος
    Πίπα σε ζουζούνι
    ναι ρε το γαμιδι
    τι πικριλα ηταν αυτη

  13. #43
    Νέο μέλος Το avatar του/της panosmt
    Εγγραφή
    10/07/2014
    Μηνύματα
    15
    Με κάμποσα χιλιόμετρα μου έσκασε σκουρκος στο μάτι ήταν σα να έφαγα πέτρα. Το αποτέλεσμα τραυματισμός του κερατοειδή 10μηνη ταλαιπωρία σε οφθαλμίατρους συν τον πόνο που είχα τα βράδια στον ύπνο μου αλλά και όποτε κουραζόμουν.

  14. #44
    Νέο μέλος Το avatar του/της luders
    Εγγραφή
    29/06/2015
    Μηνύματα
    10
    Εμενα ειχε μπει μεσα στο μπουφαν και με τσιμπησε οταν σταματησα και μετα....
    εκανα υπομονη μιση ωρα μεχρι να φτασω στη δουλεια και οταν εφτασα επεσε ψοφια...
    αλλα ειχα ενα σημαδι ναααααα για κανα μηνα στο σημειο αυτο

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Με ανοιχτη ζελατινα, την πατησα και 'γω, πιτσιρικας και απειρος σαν ημανε τοτε το 2006 :P
    Βολταρα ανοιξιατικη Κυριακη στα περιξ του Θεσσαλικου καμπου, για να παω να συναντησω ενα φιλο μου που ηταν στο πατρικο του.

    Η θερμοκρασια θυμαμαι ηταν ιδανικη και οι μυρωδιες απο ολα οσα ανθιζαν tres kavlotique.

    Mε τη ζελατινα σηκωμενη λοιπον, πηγαινα σταθερα με καμια 80χλμ/ω.
    Ουτε που την ειδα την Μάγια τη μελισσα.
    Μονο ενα βζβζβζβζβζζζζ ακουσα και ειχε σφηνωθει στο μαγουλο μου και στο μαξιλαρακι πολυ κοντα στο ματι μου.
    Τετοιο φρεναρισμα δεν εχω ξανακανει. Παλι καλα που δεν ηταν κανεις πισω μου!!
    Βγαζοντας το κρανος και πριν προλαβω να βαλω χερι να τη διωξω, παει και καθεται στο αυτι μου, και με τσιμπαει!
    Βαζω το δακτυλο στην αρχη απο το πτερυγιο του αυτιου ... νοιωθω το κεντρι και βλεπω και λιγο αιμα.
    WTF!!! Το ζουπαω μπας και βγει οτι βγει, ετσουζε αρκετα.
    Ηρεμω, φοραω κρανος και παω σφαιρα στον κολλητο μου!! Βαζουμε φενιστιλ, παγακια, φραπε μετριο με γαλα ενα γαλακτομπουρεκο.
    Μετα απο 2-3 ωρες αρχιζει το πρηξιμο ...
    Μετα απο 5-6 ωρες ειμαι σπιτι και σκεφτομαι ποσο χειροτερα μπορει να γινει.
    Ακομα πιο αργα, κατα το βραδακι... παιρνω τηλεφωνο το αφεντικο μου.

    -Αφεντικο, με τσιμπησε μελισσα στο αυτι, δεν γινεται να ερθω αυριο για δουλεια, φαινεται πολυ ασχημα.
    -Για καλλιστεια σε εχω εδω ρε μαλακα; Ελα και αν ποναει πολυ φυγε, σιγα το πραμα (γελαγε)

    Παω στη δουλεια (πωλητης) εκεινη τη Δευτερα. Μια φορα που με ειδε στις 08:25 και μια που σε 5 δευτερολεπτα ειχα φυγει για το σπιτι.

    -Πως εισαι ετσι, ρε θα τρομαζεις τους πελατες, χα-χα-χα, πωπωπω, καλα γιατι δε μου ειπες οτι πρηστηκε τοσο το αυτι σου, ελα οταν θα φαινεσαι φυσιολογικος ανθρωπος, με επνιξες ρε χαμενε ... κτλ το αφεντικο!

    Εγω γελαγα επισης, αφου οσοι με εβλεπαν γελαγαν και εκεινοι γιατι πραγματικα ημουν κινουμενη κωμωδια!!
    Για 3 μερες μεχρι να γινει φυσιολογικο ξανα το αυτι μου, δε με ειδε κανεις περα απο τους δικους μου... που οποτε τους το θυμιζω, ακομα τους πιανει σπαστικο γελιο! Δεν ειχα βγει απο το σπιτι σε κοινη θεα!

    Περιττο να πω πως αρκετες φορες ξεχνιεμαι και αφηνω τη ζελατινα ανοικτη οταν κινουμαι με μικρες ταχυτητες εντος πολης, αλλα κατα 99% την κλεινω "αυτοματα" αφου τα ματια μου δακρυζουν ευκολα ακομα και με τον παραμικρο αερα.

    Η δευτερη μελισσα η οτι ηταν αυτο που με τσιμπησε... βρεθηκε αναμεσα σε 'μενα και σε μια πρωην μου που ειχα για συνεπιβατη.
    Σαν θηλυκη που ειναι μια μελισσα με κεντρι ... προτιμησε το κωλαρακι μου που ηταν λιγο εκτεθειμενο μεταξυ μπουφαν και παντελονιου, απο τα μπουτια της δικιας μου που ειχα για συνεπιβατη! Νομιζα με τσιμπησε το αμορε αλλα δεν ειχα κανει καμια μαλακια...
    Σταματησα στην ακρη, ηταν εμφανες το τσιμπημα αλλα πρηξιμο δεν υπηρξε ιδιαιτερο ουτε πονος για παραπανω απο 1 μερα.



    Αυτα και απο μενα. Τα σεβη μου στο χρυσο φτυαρι!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2004, 18:10
  2. ΠροσοΧη ΠροσοΧη!!!!!!!!
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 19:32
  3. Νεοσ Ιοσ!!προσοΧη!!!
    από XTMPAM στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2003, 17:17
  4. ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 07:39
  5. Νεοσ Ιοσ - Διαβαστε Με ΠροσοΧη
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2003, 14:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF