Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 49

Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΜΕΛΙΣΣΕΣ

  1. #1
    Ta panta ola(cb 1000r) Το avatar του/της greeknikola
    Εγγραφή
    09/07/2009
    Μηνύματα
    12

    Unhappy ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΜΕΛΙΣΣΕΣ

    Την προηγουμενη εβδομαδα,100 μετρα περιπου πριν απο τον προορισμο μου ανοιγω το τζαμι απο το κρανος και.......με τσιμπαει ρε παιδια μια μελισσα....φορουσα και γυαλια ηλιου.Δεν ειμαι αλλεργικος αλλα μεσα σε δυο ωρες το ματι μου εγινε τουμπανο..εκλεισε..πηγα και στο κεντρο υγειας...επεσαν οι ενεσεις...Μετα απο 4ημερες παρακαλω το ματι μου ανοιξε....Ηθικο διδαγμα το τζαμι το ανοιγουμε οταν ειμαστε σταματημενοι..αλλιως....
    greeknikola

  2. #2
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    αυτα να τα πεις σε κατι ηλιθιους που οταν τα λεγαμε μας κοροιδευαν για ζουζουνια τερατα και γελαγαν

    περαστικα φιλε δυστηχος κανεις δεν την παλευει με την ζελατινα κλειστη σε χαμηλες ταχυτητες το καλοκαιρι για πολυ ωρα (απορω παντως για αυτους στην εθνικη :hypnotize )
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  3. #3
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    Περαστικά φιλαράκι,
    παρομοιο περιστατικό πριν 2 χρονια,
    αλλα ευτυχώς εμένα δεν με τσιμπισε έκατσε αναμεσα στο μαξιλαρακι και
    το μαγουλο μου και θρονιαστηκε εκει,
    σταματησα αργα αργα, εβγαλα το κράνος με τα ματια κλειστα
    πολυ πολυ αργα και σηκώθηκε και εφυγε μόνη της



    ευχομαι γρηγορα τα μάτια σου να
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  4. #4
    Προστασία όσο το δυνατόν περισσότερο γίνεται, ζελατίνα εννοείται κλειστή, κουμπωμένα τα μανίκια στο μπουφάν και τα γάντια να "καβαλάνε" από πάνω. Κουμπωμένο στο λαιμό και για ακόμα μεγαλύτερη ασφάλεια μπαντάνα ή μακρυά κουκούλα (μπαλακλάβα) να μην αφήνει εκτεθειμένο το γυμνό σημείο μέχρι εκεί που ξεκινά η προστασία του κράνους, άσε που μπορεί να αποφευχθεί και η εισαγωγή του εντόμου μέσα στο μπουφάν (ναι μου έχει τύχει κι αυτό αν και στάθηκα τυχερός αφού επρόκειτο απλά για ένα μυγάκι).

    Με τους αεραγωγούς του κράνους την πατάω συχνά, το X-Spirit μαζεύει ότι βρεθεί στο διάβα του απ'τον αεραγωγό που βρίσκεται στο ψηλότερο σημείο..πάλι σε κουνουπομυγάκια πέφτω συνήθως αλλά και το μελισσόπουλο δεν θά'λεγε όχι πιστεύω..

    Περισσότερη προσοχή την άνοιξη και είσαι κομπλέ, ποτέ ξανά!

  5. #5
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Προστασία όσο το δυνατόν περισσότερο γίνεται, ζελατίνα εννοείται κλειστή, κουμπωμένα τα μανίκια στο μπουφάν και τα γάντια να "καβαλάνε" από πάνω. Κουμπωμένο στο λαιμό και για ακόμα μεγαλύτερη ασφάλεια μπαντάνα ή μακρυά κουκούλα (μπαλακλάβα) να μην αφήνει εκτεθειμένο το γυμνό σημείο μέχρι εκεί που ξεκινά η προστασία του κράνους, άσε που μπορεί να αποφευχθεί και η εισαγωγή του εντόμου μέσα στο μπουφάν (ναι μου έχει τύχει κι αυτό αν και στάθηκα τυχερός αφού επρόκειτο απλά για ένα μυγάκι).
    Η ακόμη καλύτερα φοράμε μια κατάλληλη προστατευτική στολή, σαν την εικονιζόμενη (πάνω από τα μοτσυκλετιστικά προστατευτικά---εννοείται), και είμαστε κομπλέ και πάντα μέσα στη μόδα!




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	noddy_suit.jpg 
Προβολές:	1308 
Μέγεθος:	54,3 KB 
ID:	172993

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Η ακόμη καλύτερα φοράμε μια κατάλληλη προστατευτική στολή, σαν την εικονιζόμενη (πάνω από τα μοτσυκλετιστικά προστατευτικά---εννοείται), και είμαστε κομπλέ και πάντα μέσα στη μόδα!
    Μ'αυτό δεν γλυτώνεις την καζούρα όμως που μπορεί να μην πρήζει μάτια άλλα πρήζει άλλα πράγματα :rotflmao:

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Η ακόμη καλύτερα φοράμε μια κατάλληλη προστατευτική στολή, σαν την εικονιζόμενη (πάνω από τα μοτσυκλετιστικά προστατευτικά---εννοείται), και είμαστε κομπλέ και πάντα μέσα στη μόδα!



    Πάντως , επιδη σχεδόν πάντα το καλοκαίρι θα έχεις κάποια στιγμή την ζελατίνα ανοικτή ή τα μανίκια του μπουφάν ανοικτα ή θα έχεις ξεπεζέψει σε καμια παραλια και θα σε πετυχει η μέλισσα όταν φοράς μόνο το μαγιό , είναι ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΟ να έχουμε μαζί μας ΠΑΝΤΑ ένα μικρο φαρμακείο που μέσα να έχει μια αντισταμινικη αλοιφή …..ή κάτι τετοιο….


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	smoker.jpg 
Προβολές:	1294 
Μέγεθος:	27,2 KB 
ID:	172995

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs

    Πάντως , επιδη σχεδόν πάντα το καλοκαίρι θα έχεις κάποια στιγμή την ζελατίνα ανοικτή ή τα μανίκια του μπουφάν ανοικτα ή θα έχεις ξεπεζέψει σε καμια παραλια και θα σε πετυχει η μέλισσα όταν φοράς μόνο το μαγιό , είναι ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΟ να έχουμε μαζί μας ΠΑΝΤΑ ένα μικρο φαρμακείο που μέσα να έχει μια αντισταμινικη αλοιφή …..ή κάτι τετοιο….
    Ή κάναν τέτοιο κροκόδειλο στην πλάτη να τις απασχολεί για λίγο...

    :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	1287 
Μέγεθος:	34,3 KB 
ID:	172996

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Ή κάναν τέτοιο κροκόδειλο στην πλάτη να τις απασχολεί για λίγο...

    :rotflmao:

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    ρε συντεκνε...:rotflmao: :rotflmao:

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
    ρε συντεκνε...:rotflmao: :rotflmao:
    Ο χρόνος απ'το "μαμούνισμα" μέχρι την αφαίρεση του εξοπλισμού είναι υπερπολύτιμος σου λέω, κάθε δευτερόλεπτο κυλάει μαρτυρικά.. προσέχουμε για να έχουμε, ένα κεντρί λιγότερο


  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Ή κάναν τέτοιο κροκόδειλο στην πλάτη να τις απασχολεί για λίγο...

    :rotflmao:





    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DeusEx
    Εγγραφή
    26/05/2009
    Μηνύματα
    702
    κεφαλονια ... ανοιξα ζελατινα καλοκαιριατικα σκαει σφιγγα , με τσιμπαει στο μαγουλο

    κορινθου πατρων ... βερμουδιτσα , με τσιμπαει μελισσα στο γονατο

    κορινθου πατρων περασμενη δευτερα ... βερμουδιτσα, δεν ειδα τι ζουζουνι ηταν αλλα μπηκε μεσα απο το κενο της βερμουδας κ εφτασε μεχρι τον μηρο, οπου με τσιμπησε 7 - 10 φορες τουλαχιστον

    ακομα ποναω , κ με φαγουριζει

    Παντα, ΠΑΝΤΑ, μακρυ παντελονι στην μοτο στα ταξιδια ...

  13. #13
    Η κηροζίνη συμφέρει Το avatar του/της objecto
    Εγγραφή
    22/07/2009
    Μηνύματα
    40
    Νομιζω με τον νεο ΚΟΚ η κατεβασμενη ζελατινα ή προστατευτικα γυαλια, οταν φοραμε παντα κρανος νομιζω προβλεπονται. Κανω λαθος?

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
    ΄..... δεν ειδα τι ζουζουνι ηταν αλλα μπηκε μεσα απο το κενο της βερμουδας κ εφτασε μεχρι τον μηρο...........


  15. #15
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    13 τσιμπήματα απο σφήγγα , μέσα απο γιλέκο και πουκάμισο στην άνοδο της Κηφησίας , ενώ είμαι στην αριστερή λωρίδα... μέχρι να την σκοτώσω και να κάνω στην άκρη , μιλάμε για τρελό σαδομαζοχιστικό περιστατικό.

    Αποκορύφωμα ,.... επειδή πήγαινα στο Ιασώ, δεν είχαν στους ορόφους κορτιζονούχα αλοιφή (fenistil) και έπρεπε να πάω στις αποθήκες τους και να το χρεωθώ στο δωμάτιο της νεογέννητης κόρης μου...

    Λες και είχα εξογκωμένη σπονδυλική στήλη ήμουν με τις τσιμπιές κατά μήκος της.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2004, 19:10
  2. ΠροσοΧη ΠροσοΧη!!!!!!!!
    από DIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 20:32
  3. Νεοσ Ιοσ!!προσοΧη!!!
    από XTMPAM στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2003, 18:17
  4. ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 08:39
  5. Νεοσ Ιοσ - Διαβαστε Με ΠροσοΧη
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2003, 15:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF