Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: POIO mhxanaki?

  1. #1

    POIO mhxanaki?

    Geia se oloys...tha ithela na sas rwthsw mias kai exw xronia na kabalhsw mhxanh.
    Doyleyw sto benizelos kai moy exei roufhksei h attikh odos kai oi benzines ta lefta.AN lew AN agoraza ena innova tha hmoyn efxaristhmenos?phgainei kathe mera h tha dialythei??

    Eyxaristw

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    οχι !

    ενα παπι ειναι "λιγο" για να περνας ολοκληρη Αττικη Οδο καθε μερα....

    κοιτα κατι σε 250+ cc

    τι λες για ενα ER-6n ???

  3. #3
    Αν έλεγες και που μένεις θα βοηθούσε λίγο. Αλλο να μένεις στην Ελευσίνα, και άλλο στα Σπάτα...........
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.969
    Ένα Varaderάκι 125cc;;;

    Πάει αποδεδειγμένα κάθε μέρα...


  5. #5
    nai swsta alla ntaksei den thellw na trexw kai kommatia gia na ftasw...einai megalo ksezoumisma h attikh odo kai oi benzines me car.
    menw dytika xaidari

  6. #6
    φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ Το avatar του/της tati
    Εγγραφή
    11/04/2006
    Μηνύματα
    725
    Και εγώ σίγουρα οχι θα σου΄λεγα για παπί για Αττική. Φυσικά όπως είπαν και προηγουμένως εξαρτάται απο το που μένεις. Ταλαιπωρία...Αχ, αυτή η Αττική Οδός έχει καταστρέψει κόσμο...Τσέπες δηλαδή

  7. #7
    Βασικα ειναι 45 χιλιομετρα διαδρομη Χ 2 πηγενε-ελα.τα παπακια δεν ζητανε και τπτ....και δεν θελω να δωσω και πολλα λεφτα.τηα μοθ κανει ανετα αποσβεση ενα innova για παραδειγμα.

  8. #8
    Θυμαμαι παλια τρεχαμε πιτσιρικαδεσ με τα παπακια χιλιομετρα πολλα καλοκαιρακια γαι μπανιο απο εδω εκει...δεν παθανε ποτε τπτ.Ενα αλλο που δεω θελω ειναι να κολλησς παλι το μικροβιο της μοτο...ειχα Lc4 enduro πολλα κμ χωμα και ασφαλτο μεχρι και σε trail ride..
    Αν ειναι να με παρει ο αερας ομως μπορς να πας και απο βαρης χεχε

  9. #9
    Δεν είναι θέμα απόσβεσης φίλε μου. Θέμα (ενεργητικής) ασφάλειας είναι.....
    Το παπί είναι λίγο για Αττική Οδό. Πρέπει να υπάρχει ένα απόθεμα ισχύος του κινητήρα για προσπεράσματα κλπ.
    Ο Mc με το 125, θα ξέρει καλύτερα. Εγώ με ένα 200 που περνάω μερικές φορές, είμαι λίγο στην τσίτα μην με πατήσει κανένας γρήγορος....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #10
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Για παπι μην το συζητας. Ειναι λαθος και επικυνδινο. Για αυτη την διαδρομη πρεπει να εχεις τουλαχιστον 120 χλμ/ω 'ταχυτητα ταξιδιου' και τουλαχιστον 150χλμ ανα πασα στιγμη.

    Εαν παλι θελεις ντε και καλα παπι, οχι Innova.


    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  11. #11
    Ας υποθεσουμε πως παω ρε παιδι μου απο βαρης μια και το να παω προς τα εκει ειναι σχετικα ευκολο με 2τροχο σε χρονο εννοω-κινηση.ειναι ελαχιστα παραπανω κατα 5χιλ/τρα.εκει που οι ταχυτητες ταη ιεναι σχετικα μικρες νομιζω ειναι καλυτερα,γλιτωνω και το 1.3 ευρο των διοδιων.Γιατι οχι innova?? στα 2.000 ευρο πιο ειναι καλυτερο?

  12. #12
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Yamaha Crypton, Modenas κτλ.
    Τα Innova σε αντιθεση με τα προηγουμενα παπια της honda, βγαζουν προβλημα στο μοτερ (μπιελα)

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rataplanakos
    στα 2.000 ευρο πιο ειναι καλυτερο?
    Μια μεταχειρισμένη μοτοσυκλέττα.
    Όσο για το μικρόβιο που λές, sorry αλλά μόνο τον εαυτό σου πείθεις. Αν βλέπεις την μοτοσυκλέττα μόνο ως μεταφορικό μέσο, και CBR να πάρεις, πάλι με τον ίδιο τρόπο θα το κοιτάς....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #14
    φρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ Το avatar του/της tati
    Εγγραφή
    11/04/2006
    Μηνύματα
    725
    Μην συγκρίνεις τα πολλά χιλιόμετρα που έκανες με την παρέα σου με τα χιλιόμετρα που θα κάνεις για τη δουλειά σου. Εντελώς διαφορετικά πράγματα-διαφορετική ψυχολογία..Όσο για το μικρόβιο, δεν νομίζω οτι φεύγει και οτι και να καβαλάς θα το κουβαλάς μαζί σου! Μόνο και μόνο απο θέμα ασφάλειας το παπί δεν ενδύκνεται για αυτή τη διαδρομή

  15. #15
    Απλά τη γνώμη μου...

    Το παπί, ό,τι κι αν είναι, παραμένει εργαλείο πόλης.

    Για 90+ χλμ την ημέρα, είτε από Αττική Οδό, είτε από Λ. Λαυρίου, για μένα καλύτερα να έχεις "κανονικό" μηχανάκι. Κατ' ελάχιστο 250 cc, όχι οτι δεν πας με 125, μια χαρά πας, αλλά είναι καλύτερα.

    Καλύτερη προστασια, μεγαλύτερη ασφάλεια, λιγότερη κούραση.

    Δε θα διαλυθεί τόσο αυτό, όσο εσύ. Και μιλάμε για κούραση και καταπόνηση σωματική που δεν φαίνεται άμεσα αλλά με τον καιρό.





    Υ.Γ. Υπάρχει κάποιο ελάχιστο όριο κυβικών στην Αττική Οδό νομίζω (αν θυμάμαι καλά)
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. kai loipon....poios einai chat?
    από PALADIN στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2004, 15:56
  2. Eyboia x8es? Poios?
    από darkCount στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2004, 09:22
  3. poio einai to rekor me ta pinguinia??
    από anisoropos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2004, 16:26
  4. poio einai to palikari me to portokali mavro sakidio moto?
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 18:55
  5. Epesa kai poios tha me sikwsei...Odiki Voitheia??
    από Traveller στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2003, 13:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF