Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: cbr125 or crypton x 135 or cbf 125 ???? sos

  1. #1

    Exclamation cbr125 or crypton x 135 or cbf 125 ???? sos

    Παιδια μολις εγινα μελος!!!! χαιρομαι που σας βρησκω
    Οπου ναναι ξεκιναω μαθήματα για διπλωμα και η μηχανή που θέλω ειναι η νίντζα 250r!!!Ειμαι ερωτευμενος μ αυτη τη μηχανη Αλλα επειδη έχς ενα θεμα με την φορολογια και πρεπει να περιμενς μεχρι τον ιουνιο για να την παρω χρειαζομαι ενα μικρο για να μπορω να κινουμε γιατι κανω απιστευτα δρομολογια!!!
    Ετσι ειμαι αναμεσα σαυτες τισ 3 παραπανω!!!
    Θελω την συμβουλη οσο περισσοτερων γινεται για να βγαλω μια γνωμη....
    Αυτα που ζηταω απο το μοτορι ειναι τα εξεις:
    1)Μεγάλη τελική οσο γίνετε χωρις να βαραει διαλυση
    2)Να ειναι αρκετα οικονομικο απο πλευρας αυτονομιας
    3)Να μην μ βγάζει καθολου προβληματα
    4)Να μπορει να κανει οσο το δυνατον πιο ανετα ενα ταξιδι 200χιλιομετρων(ειναι λιγο μακρια η κοπελα μ
    )
    Ειμαι αναμεσα στα τρια που εχω αναφερει και θελω την γνωμη σας!!!
    Σας ευχαριστω εκ των προταιρων για τις απαντησεις σας!!

  2. #2
    Όσο διάβαζα ήμουν σίγουρος ότι θα καταλήξω να σου προτείνω το Χ135 που θα το προτιμούσα για δύο λόγους. Πρώτον, αφού θα το αλλάξεις του χρόνου είναι το πιο φθηνό απ'τα τρία κι είναι κρίμα να πετάξεις παραπάνω λεφτά για κάτι που θα κρατήσεις τόσο λίγο και δεύτερον, όταν θελήσεις να το πουλήσεις το πιθανότερο είναι ότι θα φύγει πιο γρήγορα από τ'άλλα δύο.
    Αυτό με την κοπέλα σου όμως αμέσως με πήγε στο CBFάκι. Ξεκούραστο, οικονομικότατο με μεγάλη αυτονομία αλλά και με μια υποτυπώδη κάλυψη απ'τον αέρα, κάτι που θα σου φανεί ιδιαίτερα χρήσιμο ακόμα και στις ταχύτητες που θα κινείσαι. Κι όλα αυτά με ελάχιστη οικονομική διαφορά απ'το Yamaha.

    Με το καλό σε ότι κι αν αποφασίσεις

  3. #3
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    Θα περίμενα να αναφέρεις και το ZX-130.

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimr1
    Θα περίμενα να αναφέρεις και το ZX-130.
    Θα το έκανα σίγουρα αν κατέληγα στο Χ135 για τον φίλο αν και, μάλλον θα ήταν καλύτερο γι'αυτόν το υδρόψυκτο


  5. #5
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Θα το έκανα σίγουρα αν κατέληγα στο Χ135 για τον φίλο αν και, μάλλον θα ήταν καλύτερο γι'αυτόν το υδρόψυκτο

    Μάκη στο φίλο αναφερόμουνα, καθώς οι ένθερμοι υποστηρικτές της συγκεκριμένης εταιρίας είναι οι πιο τελειωμένοι απ'όλους.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimr1
    Μάκη στο φίλο αναφερόμουνα, καθώς οι ένθερμοι υποστηρικτές της συγκεκριμένης εταιρίας είναι οι πιο τελειωμένοι απ'όλους.
    Αμάααν, σε κάτοχο ΖΧ-130 έπεσες γι'αυτό και το μπέρδεμα Δημητρό


  7. #7
    :rotflmao:
    Παιδιά θα το ανέφερα το zx-130 και μαλιστα το θέλω και περισσοτερο αλλα ξεχασα να πω πωσ ψαχνω μεταχειρισμένο και μεχρι 1600 και zx-130 δεν βρισκω και εγω προς crypton kai cbfaki γερνω δειξει...ευχαριστω παιδια και αλλεσ γνωμεσ δεκτες

  8. #8
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NinjaLover
    :rotflmao:
    Παιδιά θα το ανέφερα το zx-130 και μαλιστα το θέλω και περισσοτερο αλλα ξεχασα να πω πωσ ψαχνω μεταχειρισμένο και μεχρι 1600 και zx-130 δεν βρισκω και εγω προς crypton kai cbfaki γερνω δειξει...ευχαριστω παιδια και αλλεσ γνωμεσ δεκτες
    το ybr υπάρχει στην εξίσωση ή πολύ ρετρό?
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  9. #9
    Σαν να αργησα λιγο να απαντησω Πολλές ατυχίες και αναγκαστικά εξοδα και μ αφλησαν λιγο πίσω στο θέμα!Τελικα ζχ130 θα πάρω είτε μεταχειρισμένο είτε καινουργιο!
    :smilea: Αν καπιος πουλάει το δικο του σε καλη κατασταση χωρις προβληματα μπορει να μ γραψει εδώ! Ευχαριστω για τις συμβουλές παιδια παντα ορθιοι

  10. #10
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Πρεπει να πουλαει ο μακις το δικο του ,νομιζω καπου ειχε γραψει οτι εχει 6 χλμ.

    :rotflmao:

  11. #11
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NinjaLover
    Σαν να αργησα λιγο να απαντησω Πολλές ατυχίες και αναγκαστικά εξοδα και μ αφλησαν λιγο πίσω στο θέμα!Τελικα ζχ130 θα πάρω είτε μεταχειρισμένο είτε καινουργιο!
    :smilea: Αν καπιος πουλάει το δικο του σε καλη κατασταση χωρις προβληματα μπορει να μ γραψει εδώ! Ευχαριστω για τις συμβουλές παιδια παντα ορθιοι
    Το καλύτερο παπί κατά τη γνώμη μου.. αλλά το cbf 125 θα σε βόλευε σαφώς πολύ καλύτερα και με καλύτερη συμπεριφορά..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  12. #12
    ninja 636 !!!!!!!!!!!!!!
    Εγγραφή
    01/11/2008
    Μηνύματα
    202

    !

    φιλε ninjalover οτι και να παρεις απο τα 3 που λες ειναι εξαιρετικα μηχανακια.τελεια οδικη συμπεριφορα,πολυ καλο στησιμο και πολυ αξιοπιστα.για αυτο που τα θες κανουν και τα 3.ομως για ταξιδι 200km δεν ειναι κανενα απο αυτα.""αποσταση 200km με 125??????"""δεν θα το εκανα ποτε,οχι μονο γιατι θα πιαστεις....θα κουραστεις ...αλλα ειναι και πολυ επικυνδινο.ειχα innova 125,που ειναι πολυ ανετο μηχανακι αλλα πιο αργο απο τα δικα σου που λες,αλλα πολυ ανετο και ξεκουραστο.φιλε δεν παιζει να κανω τετοια δρομολογια.αν το κανεις να προσεχεις.και για μενα ....μην το κανεις.για 125 κυβικα πολυ μεγαλη αποσταση

  13. #13
    ninja 636 !!!!!!!!!!!!!!
    Εγγραφή
    01/11/2008
    Μηνύματα
    202

    !

    παντως για αποστασεις 200km δεν κανει ουτε το παπι ουτε το supersport125 ειναι πολυ κουραστικα.εδω εγω πιανομαι με το 636 που πηγαινω με 250km/h. θα πρωτεινα κανενα σκουτερακι.250κ.εκ.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Πρεπει να πουλαει ο μακις το δικο του ,νομιζω καπου ειχε γραψει οτι εχει 6 χλμ.
    :rotflmao:
    Πριτς! Τώρα που βρήκα αυτό που έψαχνα καιρό...!

    (6300κάτι έχει.. )


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00642.jpg 
Προβολές:	1586 
Μέγεθος:	68,6 KB 
ID:	181020

  15. #15
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.877
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Πριτς! Τώρα που βρήκα αυτό που έψαχνα καιρό...!

    (6300κάτι έχει.. )
    Πισω ρε με τα τερατα, ο σπατερμαν(απ'τα Σπατα)τα εχει τα τερατα για πρωινο,το μεσημερι τρωει τσουρεκια. :a17:

    16.000 χλμ. :a36:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsci0143 (600 x 450).jpg 
Προβολές:	1508 
Μέγεθος:	35,0 KB 
ID:	182008

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. xcity 125 ή crypton x 135
    από antouan 81 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2010, 12:13
  2. Crypton x 135 or YBR 250 ?
    από lunapop1235 στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2009, 20:10
  3. cbr125 vs crypton x
    από darkrider στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2007, 20:33
  4. INNOVA or CRYPTON
    από jiko_21 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2006, 16:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF