Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 32

Θέμα: to ksekinima apo mikro einai anageo??

  1. #16
    σ'ευχαριστω φιλαρακι, και εγω ελπιζω να ειμαι απο αυτους...

  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    113
    όπως λένε υπάρχουν δύο ειδών μηχανόβιοι... αυτοί που έχουν πέσει και αυτοί που θα πέσουν. Οταν είσαι νέος είναι σίγουρο οτι θα έχει 2 με 3 μαλακισμένα πεσίματα. Τα περισότερα θα είναι σχεδόν σε στάση. Το θέμα δεν είναι να πάρεις σαν πρώτη μηχανή αυτό που γουστάρεις γιατι θα είναι δύσκολο στην οδήγηση αλλά γιατι θα πέσεις και θα πληρώνεις μετά. Πρώτη μηχανή μου ήταν ένα Honda bross 400 με αυτό το είχα 8 μήνες και είχα πέσει 3 φορές χωρίς να πάθω τίποτα ούτε εγώ ούτε η μηχανή. μετά απο 8 μήνες πήρα ενα z750 και όταν μου το έριξαν πλήρωσα 1500ευρώ. Δηλαδή όχι εγώ αλλά η ασφαλιστική.

    Είναι θέμα τι ζημιές θέλεις να γλυτώσεις απο την μηχανή που γουστάρεις. Αυτός είναι ο λόγος για να μην πάρεις κατευθίαν την μηχανή που γουστάρεις αλλά κάποια μικρότερη

  3. #18
    auto skeftome kai ego kai ksero oti tha peso, den iparxei kapios pou na min exei pesei esto mia fora...alla edaksei den tha doso kai 5000-10000 xiliarika, sta 2500 xiliarika paei to monsteraki pou thelo, to cb 400 sf paei sta 2000xil kai to bros 1000-1500 den einai megali i diafora...gi'auto apofasisa na paro to monster, pou eida oti exei poli kalitera frena, poli pio stathero kai logo tis V 120moiron den tremei kan...edaskei einai 600ari, akougete kapos gia proti mixani alla exei sxedon ta idia aloga me ena cb 400 i me ena bandit 400

  4. #19
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    Το monster είναι μια μηχανή φιλική στον αναβάτη με άνετη θέση οδήγησης, χαμηλή σέλα, μικρά έξοδα συντήρησης. Από μηχανή θα είσαι καλά (hardware). Από εμπειρία μηδέν (software). Σεβάσου λοιπόν τους λίγους όπως σου φαίνονται ίππους και αν σε περνάει και κανένα παλιομηχανάκι στο δρόμο παίζε το κινέζος. Αλλιώς θα κινδυνεύεις, και θα σαι και αργός.

  5. #20
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: etsi

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GiannisMonster
    Πρωτη φορα που ανεβηκα σε μεγαλη μηχανη σαν δευτερο ατομο σε ενα Κ5 600αρι και πιασαμε 230 σε 6-7δευτερολεπτα


    Σε βρίσκω λίιιιιγο υπερβολικό




    Πέρα από την πλάκα θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με κάτι μικρότερο και πιο φτηνό να το φτιάξεις σε περίπτωσεις χαζοπτώσεων.Να ξεκινήσεις ένα μηχανάκι,να αλλάζεις ταχύτητες και να φρενάρεις σε μια αλάνα είμαι σίγουρος οτι το μπορείς,κινούμενος όμως σε κίνηση,σε δημόσιο δρόμο με όλες τις παγίδες που αυτός κρύβει θα διαπιστώσεις ότι χρειάζονται και άλλα πράγματα να ξέρεις τα οποία δεν στα μαθαίνει κανείς,είναι θέματα εμπειριών που αποκτούνται με χρόνο και χιλιόμετρα
    Fortis Fortuna Adiuvat

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2009
    Μηνύματα
    1
    Αυτό που ξεχνάμε όλοι είναι ότι στην ηλικία του GiannisMonster όλοι θέλαμε να πάρουμε ένα αντίστηχο μόνστερ αλλά δεν μπορούσαμε γι'αυτό δεν το πείραμε. Και όχι γιατί πρέπει να ξεκινάμε απο μικρή μηχανή, που είναι πέρα για πέρα σωστό.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ermisVFR
    Εγγραφή
    25/08/2006
    Μηνύματα
    728
    Εγώ πήρα στα 40 μου μια VFR. Πριν δεν είχα ξανανεβεί σε μηχανή. Έχω κάνει 60.000χλμ σε λιγότερο από τρία χρόνια με τρεις φορες εξωτερικό.

    Θα σου συνιστούσα κάτι ασφαλές, καινούργιο και με ABS. Mετά από λιγους μήνες CSS. Και καλή παρέα για βόλτες. Να πηγαίνεις όσο αισθάνεσαι άνετος ότι και να σου λένε οι όποιοι άλλοι.
    Wo Es war, soll Ich werden

  9. #24
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    αναγκαιο οχι αλλα σαφως βοηθαει.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #25
    project.breeze ηταν κατηφορικα και παιζει να κανω και λαθος...και οσο για το monster το πηρα και ειναι πολυ πιο ευκολο στην οδηγηση απο οτι περιμενα, αν και το παω σαν κοτα...αλλα σιγα-σιγα το μαθαινω...thanks παντως σε ολα τα παιδια που απαντησαν, και αν και δεν εχω μετρο συγκρησεις ειναι φοβερο να καβαλας ενα monster

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Καλοτάξιδο και πάντα όρθιος.


    Εμένα πάντως δεν με αιφνιδίασες

  12. #27
    Μου αρέσει που τον ενθαρρύνετε να σκοτωθεί.



    Πήγαινε σε κάνα CSS αγόρι μου πριν σε κάνει χαλκομανία κανένα φορτηγό.

  13. #28
    καμμένος.. Το avatar του/της ronin1
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    567
    αυτο που ειπες φιλε μου για το Κ5 οτι πιασατε 230χλμ/ωρα κ οτι ετσι σου εφυγαν πολλες φοβιες για τη μηχανη...

    επρεπε να συμβει ακριβως το αντιθετο..να γεμισεις φοβιες..230 χλμ..πιστεψε με ειναι πολλα..ΠΑΡΑ πολλα..

  14. #29
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ronin1
    αυτο που ειπες φιλε μου για το Κ5 οτι πιασατε 230χλμ/ωρα κ οτι ετσι σου εφυγαν πολλες φοβιες για τη μηχανη...

    επρεπε να συμβει ακριβως το αντιθετο..να γεμισεις φοβιες..230 χλμ..πιστεψε με ειναι πολλα..ΠΑΡΑ πολλα..
    και απίστευτη ανευθυνότητα με 2ο άτομο...
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VALES
    Εγγραφή
    16/02/2009
    Μηνύματα
    1.059
    Σιγά τ΄αβγά ρε παιδιά.Εδώ ο άνθρωπος μεταπήδησε από ''παπί'' σε monster (και με την συγκατάθεση πολλών από ΄δω μέσα), τα 230 θα τον φοβίσουν?
    Να δείτε που σε 6 μήνες το πολύ, θα είναι έτοιμος για κανένα Κ7 ...BUSSA...

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 97
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2009, 04:56
  2. To phra to e3atmisoni...to lene termignoni kai einai kanoni...(gia XT500/600E))
    από Pardalotzatziki στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2006, 23:05
  3. Apo mikros....
    από PPPPPAV στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2005, 22:25
  4. TO GROYP TWN ATROMHTWN!!! (einai xioymor Mr MOD)
    από KaTaNaS στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 68
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2005, 12:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF