Σελίδα 1 από 23 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 339

Θέμα: Πανελληνιο Πρωταθλημα ταχυτητας...

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388

    Πανελληνιο Πρωταθλημα ταχυτητας...

    Δεν πουληθηκε λοιπον το r6ακι και για να μη το σκοτωσω θα τρεξω τη νεα σεζον με αυτο.
    Το μηχανακι προς το παρον ειναι ρ6 του 2003 οπως το γεννησε η μαμα yamaha, αν και μαλλον κατι βελτιωσουλες θα γινουν...
    Η κατηγορια ειναι των νεων αγωνιζομενων.
    Να πω επισης πως το μηνιαιο εισοδημα μου ειναι περι τα 1000 ευρω πανω κατω, και ολα τα εξοδα ειναι απο την τσεπη.
    Οποιαδηποτε βοηθεια ειναι δεκτη οτι και να αφορα και επισης οποιαδηποτε χορηγια.

    Η εξεληξη ολης της χρονια θα περασει μεσα απο το θρεντ αυτο.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062

    Re: Πανελληνιο Πρωταθλημα ταχυτητας...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
    Δεν πουληθηκε λοιπον το r6ακι και για να μη το σκοτωσω θα τρεξω τη νεα σεζον με αυτο.
    Το μηχανακι προς το παρον ειναι ρ6 του 2003 οπως το γεννησε η μαμα yamaha, αν και μαλλον κατι βελτιωσουλες θα γινουν...
    Η κατηγορια ειναι των νεων αγωνιζομενων.
    Να πω επισης πως το μηνιαιο εισοδημα μου ειναι περι τα 1000 ευρω πανω κατω, και ολα τα εξοδα ειναι απο την τσεπη.
    Οποιαδηποτε βοηθεια ειναι δεκτη οτι και να αφορα και επισης οποιαδηποτε χορηγια.

    Η εξεληξη ολης της χρονια θα περασει μεσα απο το θρεντ αυτο.

    Με το καλό!

  3. #3
    Να σε περιμένουμε στο Τυμπάκι προς τα τέλη Οκτώβρη λοιπόν;;

    Μ'αρέσει η απόφαση Μενέλαε, τα καλύτερα εύχομαι!

  4. #4
    starship crew member
    Εγγραφή
    28/06/2009
    Μηνύματα
    174
    Πολυ γενναια αποφαση, ευχομε οτι καλυτερο!!!οταν θα τρεχεις στις σερρες θα χαρω να βοηθησω

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisdani750
    Εγγραφή
    26/06/2006
    Μηνύματα
    192
    αντε καλη συνεχεια σε αυτο που ξεκινας και να βλεπουμε την προοδο σου απο εδω μεσα και να σε δουμε και στην πιστα!
    εγινα suzukakios

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Αποκτηθηκαν πλεον τα περισσοτερα πραγματα που θα φορεθουν στο μηχανακι και ειναι τα παρακατω (κι επειδη τα νουμερα μετρανε)

    Σολινακια υψηλης 85 ευρω (καινουργια χεχεχε)
    Πολυεστερικο κοστουμι 100 ευρω (μεταχειρισμενο)
    Αναρτηση πισω 500 ευρω (μεταχειρισμενη)
    Γραναζια 50 ευρω (μεταχειρισμενα 7 αν θυμαμαι καλα διαφορα νουμερα)
    Ταπα ρεζερβουαρ 30 ευρω (σαν καινουργια)

    Μενει να φτιαξω μονο το μπροστινο ενα καλο σερβις κι ελατηρια κι ειμαστε ετοιμοι.

    Επομενη προπονηση αν το επιτρεψει ο καιρος θα ειναι 17 οκτωβρη στα μεγαρα οποιος γουσταρει προπονησουλα θα χαρω να τον δω.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Πρωτη προπονηση μετα απο πολυ καιρο και διαπιστωσα μερικα πραγματα πιθανον να ενδιαφερουν καποιους.
    -Ποσο σημαντικο ρολο παιζει η φυσικη κατασταση και η γυμναστικη που εκανα τοσο καιρο.Γυρνουσα σε ιδιους χρονους με περισσοτερη διαρκει και ροη.
    -Ποσο οικονομικη βελτιωση ειναι τα ελατηρια μπροστινου και το να δουλευει καλα το μπροστινο συστημα, προτιμησα wp ελατηρια περισσοτερο στην τυχη.Το μηχανακι εστριβε πολυ πιο ευκολα και πολυ καλυτερη πληροφορηση και σιγουρια. Το προτεινω σε οσους ασχολουνται.
    -Αντιθετως η μεταχειρισμενη πισω αναρτηση με προβληματισε και δε μου εδινε σιγουρια.Δε πιστευω να ηταν απλως ιδεα μου η αβεβαιοτητα μου, μαλλον θελει σερβις.Συμβουλη λοιπον αν παρετε μεταχειρισμενη αναρτηση σερβις και μετα πανω στο μηχανακι.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
    Πρωτη προπονηση μετα απο πολυ καιρο και διαπιστωσα μερικα πραγματα πιθανον να ενδιαφερουν καποιους.
    -Ποσο σημαντικο ρολο παιζει η φυσικη κατασταση και η γυμναστικη που εκανα τοσο καιρο.Γυρνουσα σε ιδιους χρονους με περισσοτερη διαρκει και ροη.
    -Ποσο οικονομικη βελτιωση ειναι τα ελατηρια μπροστινου και το να δουλευει καλα το μπροστινο συστημα, προτιμησα wp ελατηρια περισσοτερο στην τυχη.Το μηχανακι εστριβε πολυ πιο ευκολα και πολυ καλυτερη πληροφορηση και σιγουρια. Το προτεινω σε οσους ασχολουνται.
    -Αντιθετως η μεταχειρισμενη πισω αναρτηση με προβληματισε και δε μου εδινε σιγουρια.Δε πιστευω να ηταν απλως ιδεα μου η αβεβαιοτητα μου, μαλλον θελει σερβις.Συμβουλη λοιπον αν παρετε μεταχειρισμενη αναρτηση σερβις και μετα πανω στο μηχανακι.
    Σιγουρα σερβις στις αναρτησεις.Κ αφου την πισω την πηρες κ στο χερι ευκαιρια ηταν να την κανεις πριν την βαλεις...
    Κανε το σερβις της με φρεσκα λαδακια κλπ κ θα δεις...Τι μαρκα ειναι???


    Καλη επιτυχια στους στοχους σου...

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Το μηχανακι βρισκεται για σερβις (λαδια κλπ) καθως και η πισω αναρτηση το ιδιο...
    Ο καιρος πλησιαζει και εχει δημιουργηθει ενας προβληματισμος καθως οικονομικα υπαρχει δυνατοτητα μονο για τρεις αγωνες...
    Να δηλωσω Τριπολη η να περιμενω για Σερρες.
    Απο Τριπολη καμια εμπειρια, για πρωτο αγωνα και με το αγχος πως θα ειναι???
    Με ανησυχει και το γεγονος πως ειναι αεροδρομιο... γραμμες κλπ...
    Εσεις τι λετε???


    Κατα τα αλλα εχω ξεχασει κι αυτα που ηξερα.... (χρειαζεται παντα προπονηση...)

  10. #10
    ____________________ Το avatar του/της G M
    Εγγραφή
    06/05/2006
    Μηνύματα
    206
    Εαν τρεξεις στους νεους καλυτερα Τριπολη για 2 λογους :

    Χαμηλοτερο κοστος
    Εχεις περισσοτερες πιθανοτητες για μια καλη εμφανιση (εφοσον την Τριπολη δεν την γνωριζει κανείς νέος)

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Τελικα παμε για Τριπολη εκτος απροοπτου...
    Πολυ τρεξιμο... στα οικονομικα εχουμε ανοιχτει λιγο (ηταν αναμενομενο)...
    Κανονισμοι ασφαλειας, μοτοσυκλετας, αγωνα, ...εχω ζαλιστει....
    Αντε να δουμε που θα καταληξουμε...
    Μια προπονηση ολο κι ολο φετος εχω ξεχασει κι αυτα που ηξερα!
    Αγωνια στο φουλ... Αν ολα πανε καλα θα γραψω εντυπωσεις μετα τον αγωνα.
    Αρχικος στοχος ειναι να μη πεσω (ουστ..) και να βρω εναν αξιοπρεπη ρυθμο...



    Υ.Γ. Αν μπορει καποιος να βοηθησει με τον κανονισμο σχετικα με τη μοτοσυκλετα, συρματασφαλειες κλπ...??? Δε μπορω να τον βρω βρισκω εναν του 2007 στην ΕΛΠΑ ισχυει ακομη????

  12. #12
    ____________________ Το avatar του/της G M
    Εγγραφή
    06/05/2006
    Μηνύματα
    206
    συρματασφαλιση χρειαζεσαι μονο στις ταπες λαδιου (πανω & κατω)
    τα υπολοιπα του 2007 ειναι σχεδον τα ιδια - αλλωστε δεν εχεις χρονο για αλλαγες.
    Εαν εχεις καποιο carbon εξαρτημα καλυτερα να το αφαιρεσεις oπως και φιμε ζελατινα στο κουστουμι ενω χτυπημενα κρανη και σκισμενες φορμες δεν μπορουν να περασουν τεχνικο ελεγχο.

    Εννοειται χρειαζεσαι κλειστη καρινα και τυχον σπασμενα τμηματα στο πολυεστερικο δεν τα πανε καλα με τον τεχνικο ελεγχο.

    μαλλον εχει trackday την Παρασκευη στην Τριπολη και θα ειναι καλο να πας για την γνωριμια με την διαδρομη

    Καλη τυχη στον αγωνα...

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Τρεξαμε τελικα. Ενα εχω να πω φανταστικη εμπειρια... τρελαθηκα....
    Ευτυχως σοβαρες ατυχιες δεν ειχαμε...

    παμε ομως αρχικα στα εξοδα αγωνα...
    Λαστιχα δεν εχω ρωτησει ακομη υπολογιζω κανα 300ρι ευρα.
    Συμμετοχη 180 ευρα
    Ξενοδοχειο δυο νυχτες 90 ευρα
    Φαγητα ψιλοεξοδα μεταφορικα 40 ευρα
    Αγωνιστικη αδεια 120 ευρα (ισχυει για ολη τη σεζον)
    Βενζινες 35 ευρα

    Συνολο δηλαδη κανα 800αρι

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Και ξεκιναμε.. Παρασκευη πρωι

    Πρωτο ελευθερο.

    Μπηκα στην πιστα (χαχαχα...) και εκανα μερικες στροφες. Περιτο να πω οτι με περναγαν ολοι μα ολοι οσοι ηταν μεσα. Ισως τη στιγμη εκεινη να με περναγε και παπι.
    Μαλιστα στην τελευταια στροφη εκοβα σχεδον εντελως και εβλεπα τους αλλους να με περνανε και ελεγα δεν ειναι δυνατον να πρεπει να πλαγιασω εδω....
    Φουλ λακουβες και ανωμαλιες.... Για μια στιγμη σκεφτηκα οτι πηρα λαθος δρομο...
    Η πιστα ειχε μεσα γραμμες, λακουβες, μπαλωματα, και τσιμεντοπλακες...
    Πανικος. βγηκα εξω και ειπα δε γινεται να τρεξω εδω δεν παιζει.....

    Αργοτερα βλεποντας τις υπολοιπες κατηγοριες παλι πανικος...
    Πως πανε ετσι οι χαζοι. Τα μηχανακια να δουλευουν οι αναρτησεις υπερωριες και ταπα.

    Στο τελος της μερας βρηκα λιγο ρυθμο αλλα ο μονος που μπορεσα να ακολουθησω ηταν ο Δ.Δ. χαχαχαχα!!!!

    Απογοητευση... Χρονο δεν κρατησα ολη τη μερα αλλα δε χρειαστηκε.

    Ξενοδοχειο, απογοητευση. Σχεδιο της πιστας σε χαρτι μπυριτσα και πολυ σκεψη.
    Να τα μαζεψω και να φυγω η οχι???

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2008
    Μηνύματα
    142
    Σορρυ για το σπαμ φιλε μου.Αποτελεσματα για ολες τις κατηγοριες που μπορουμε να βρουμε?

Σελίδα 1 από 23 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. πρόγραμμα 2010 - Πανελλήνιο πρωτάθλημα ταχύτητας
    από venitof στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2010, 08:34
  2. 4ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταχύτητας
    από venitof στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2009, 15:40
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2008, 12:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF