Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: την εμπειρια σας παρακαλω...:) (bros)

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/07/2009
    Μηνύματα
    112

    την εμπειρια σας παρακαλω...:) (bros)

    Γεια χαρα παιδια... Η ιστορια μου εχει ως εξης....
    ψαχνομαι το τελευταιο τριμηνο για αγορα μηχανης και μια λεω το ενα μια το αλλο...μια υπαρχουν χρηματα μια οχι....μια λεω να δωσω παραπανω για κατι καλυτερο και παει λεγοντας.....

    επειδη χρηματα πολλα δεν μπορω να διαθεσω τελικα τουλαχιστον οχι πριν απο το προσεχες καλοκαιρι σκεφτηκα να αγορασω ενα Brosaki που το βρισκεις πλεον πολυ οικονομικα ....
    η ερωτηση μου ισως ακουστει καπως γενικη αλλα δεν ξερω τι να προσεξω στην αγορα της....
    προφανως θα το παω σε μηχανικο αλλα επειδη δεν μπορω καθε μηχανη που βλεπω να την τρεχω στο συνεργειο....θελω καποια πραγματακια να τα τσεκαρω μονος μου....ας ειναι και αναλωσιμα διοτι και αυτα μεταφραζονται σε ευρα μετα την αγορα

    τι να (πρωτο)κοιταξω σε μια μηχανη ωστε να περασει το τεστ??? εσεις δηλαδη με μια 700-800euros και για το συγκεκριμενο μηχανακι τι θα θελατε να ΜΗΝ χρειαζεται αλλαγη.... ??ειναι παλιο μηχανακι και δεν μπορω να εχω υπερβολικες απαιτησεις απλα φοβαμαι μην πεσω στην παγιδα και παρω σαραβαλο εντελως.....

    επισης σε οσους την εχουν οδηγησει τη μηχανη.... εχει καποιο προβλημα στην οδηγηση απο πλευρας ασφαλειας ας πουμε??

    και κατι τελευταιο.... οχι οτι το θεωρω προβλημα.... το λογικο ειναι να το κρατησω ιδιο αλλα γινεται αλλαγη στο τιμονι ¨να μην ειναι ετσι τριγωνικο καπως?? αν και ειναι street Και εχει το στυλ του:rotflmao:

    αυτα παιδια ξερω οτι κανω thread για "μικρη" αγορα αλλα αυτα εχω και θελω να παρω το καλυτερο για την τσεπη μου και το...κεφαλι μου:rotflmao:

  2. #2
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Εδώ θα βρεις τα πάντα: http://www.clarity.net/~adam/buying-bike.html



    (α και πρόσεξε να είναι σε καλή κατάσταση ο έκκεντρος ρυθμιστής της αλυσίδας στο ψαλίδι)
    Give me fuel, Give me fire

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/07/2009
    Μηνύματα
    112
    αααα ο έκκεντρος ρυθμιστής της αλυσίδας στο ψαλίδι....... :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    τι ειναι ?????

  4. #4
    BMW R 1200 GS Adventure. Το avatar του/της felter
    Εγγραφή
    21/03/2007
    Μηνύματα
    309



    Ρεγουλατορος αλυσίδας
    Shoei X-Spirit
    r1200gs@hotmail.gr

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/07/2009
    Μηνύματα
    112
    πειτε μια κουβεντα παραπανω ρε χριστιανοιοιιοιοιιοι.............. επειδη ακουω ολους με Bros να γκρινιαζουν οτι τους τσιμπαει λαδακι... ειναι κατι που διορθωνεται αυτο???η οκ δεν χρειαζεται απλα εχεις το νου σου να συμπληρωνεις???

  6. #6
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651
    Εεεεεεεπ!BROS ? εδώ είμαι!
    φίλε μου καλημέρα!είναι η πιο αξιόπιστη επιλογή που μπορείς να κάνεις από τα διάφορα μεταχειρισμένα.Το μόνο που θα προσέξεις να είναι όσο το δυνατόν "μαμα"και τα αναλώσιμα να είναι αλλαγμένα...εννοείται σημάδια στο πλαίσιο/επεμβάσεις κλπ,μακρυάααα!!! (εκτός κι αν η τιμή είναι ανήθικα χαμηλά πχ 250? οπότε το κάνεις ανταλλακτικά,χεχε ) Επίσης σημαντικό να έχει ρυθμικό και χαμηλό ρελαντί,να μπαίνουν οι ταχύτητες "βούτυρο"να μην ακούγονται μηχανικοί θόρυβοι και γενικά το μηχανάκι να ακούγεται "υγιές"...τώρα από πλευράς ασφάλειας είναι ένα μοτόρι με απίστευτα φρένα ακόμα και για τη σημερινή εποχή... φρενάρει,στρίβει και γενικά είναι μιας πρώτης τάξης σχολείο αλλά και μια μοτο να της έχεις για πάντα! Όσο για ανταλλακτικά ταιριάζουν μηχανικά από το Τράνσαλπ και υπάρχουν πολλά άφτερ μάρκετ αναλώσιμα (μανέτες τιμόνια μαρσπιέ κλπ)

    καλή αγορά!!

    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/07/2009
    Μηνύματα
    112
    να σαι καλα φιλε!!!! με αφτιαξες ειναι η αληθεια....μ αρεσει το Brosaki......αυτο που λενε για το λαδι που καιει παραπανω εως...πολυ παραπανω το ελεγχει ο μηχανικος???? ειναι λογος να μην προσωρησω στην αγορα του????

    ευχαριστω και παλι φιλαρακι!!!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    19/01/2003
    Μηνύματα
    113
    Βγάλε το καπάκι που καλύπτει το μικρό γρανάζι της αλυσίδας και έλεξε αν ο πύρρος είναι εντάξει και δεν έχει φαγωθεί. Αν έχει φαγωθεί και θέλει άλλαγμα η τιμή είναι 500+

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/07/2009
    Μηνύματα
    112
    ευχαριστω jp....καταλαβες ακριβως αυτα που θελω να ξερω

  10. #10

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/07/2009
    Μηνύματα
    112
    το εχω διαβασει λεξη λεξη πιστεψε με

    απλα με τη διμιουργια νεων θεματων ολο και "kati" περισσοτερο λεγεται...

    φιλε Anritsu ευχαριστημενος απο το μοτορι????

  12. #12
    Καλησπερα φίλε μου, άργησα λόγο να δω το θέμα σου....
    Τελικά τι έγινε,το πήρες το ΒΡΟΣακι??
    Είμαι κι εγω κάτοχος εδώ και 2 χρόνια,δεν έχω κανένα παράπονο,λαδάκι δεν εκαψε ούτε μισό ml,οικονομικό ειναι και σε κυκλοφορία και σε συντήρηση,2 χρονια τα μόνα που χρειαστηκε να αλλαξω-εκτος απο λαδια φιλτρα τακακια κτλ- ήταν μια μπουζοπιπα που εχανε ρεύμα(κοστος ούτε 10Ε) και αλυσίδα γρανάζια(κόστος που ουτως η αλλως επρεπε να γινει 130Ε με εργατικα)!!!
    ΑΑΑΑΑ και μια ασφαλεια του βεντιλατερ,τσαμπα...
    Χωρις πλακα ότι ειπε και ο νασος πιο πανω ισχύει,αρκει να μη πετυχεις σε κανα σκισμενο,παρατημενο κτλ...
    Όσο για αλλο τιμονι γίνεται,ευκολα και φτηνα κιολας...

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/07/2009
    Μηνύματα
    112
    ευχαριστω πολυ φιλε μου!!! μολις χθες πηρα το cb 500 tou2001!!!!! να σαι καλα παντως

  14. #14
    ninja 636 !!!!!!!!!!!!!!
    Εγγραφή
    01/11/2008
    Μηνύματα
    202

    !

    πολυ καλη επιλογη!!!!!!!!!!!!!!!!φτηνο,αξιοπιστο,ξεκουραστο και για ολες τις χρησεις

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cachilleas
    ευχαριστω πολυ φιλε μου!!! μολις χθες πηρα το cb 500 tou2001!!!!! να σαι καλα παντως

    Καλοταξιδο φίλε μου!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Την γνώμη σας παρακαλώ
    από The_TROOPER στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2007, 16:34
  2. Την προσοχή σας παρακαλώ!!
    από costas81 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2007, 17:28
  3. την βοηθεια σας παρακαλω!
    από sanguini στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2006, 21:22
  4. Την γνώμη σας παρακαλω , για θεμα ασφάλειας οδηγου.
    από rc31 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2006, 03:43
  5. Την γνώμη σας παρακαλώ
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2004, 12:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF