Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Χειμερινο Μπουφαν-Ποια επιλογη?

  1. #1

    Χειμερινο Μπουφαν-Ποια επιλογη?

    Γεια σας....,μιας και τα κρυα θα αρχισουν σιγα σιγα....καιρος για αγορα χειμερινου μπουφαν!
    Μετα απο μια μικρη ερευνα αγορας,κατεληξα στο συγκεκριμενο της Colori!!!!
    Ποια η γνωμη σας για αυτο?

    STORM JACKET
    Απόλυτα εφαρμοστό και διακριτικό jacket σε γραμμή 2/3 κατασκευασμένο από Power Stretch,ύφασμα υψηλής αντοχής στη τριβή υπερελαστικό προς όλες τις κατευθύνσεις ( 4-way stretch),προσφέρει τέλεια εφαρμογή και ελευθερία κινήσεων σε χέρια και σώμα, χάρη στην ελαστικότητά του. Διαθέτει επικολλημένη ( laminate ) μεμβράνη Poro-Tex στο πίσω μέρος του υφάσματος και δεύτερη μεμβράνη επικολλημένη ( laminate ) στο πίσω μέρος της φόδρας, που το καθιστούν αδιάβροχο, επιτρέποντας παράλληλα την αναπνοή του σώματος. Αφαιρούμενη εσωτερική επένδυση Wind-tex, που σταθεροποιεί τη θερμοκρασία του σώματος ανεξάρτητα από την ταχύτητα ακόμα και στα άκρα, ενώ ταυτόχρονα αναπνέει σε συνδυασμό με πατιλέττα και διπλά εξωτερικά φερμουάρ, αποκλείουν κρύο, αέρα και βροχή. Διαθέτει 4 εξωτερικές τσέπες και αφαιρούμενες ενισχύσεις σε αγκώνες, ώμους, πλάτη (prEN 1621-2) και ανακλαστικά σημεία


    http://www.colori.net/posto/gr/detai...?ProductID=594



    Η χρηση του θα ειναι κυριως για μεσα στη πολη,θα ηθελα να ειναι αρκετα ζεστο εννοειται και το μπατζετ μου,δεν ξεπερνα τα 350 ευρω!
    Σε αυτη τη κατηγορια κοιταω σε cordura και οχι δερματινο! Υπαρχει καποιο της Dainese που θα μου προτεινατε?

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Αν κοιτάς Colori σου προτείνω το Dylan .
    Το έχω 3 χρόνια και έχει αποδειχθεί σκυλί.

    Επίσης μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στα Revit εδώ.



  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Αν κοιτάς Colori σου προτείνω το Dylan .
    Το έχω 3 χρόνια και έχει αποδειχθεί σκυλί.

    Επίσης μπορείς να ρίξεις μια ματιά και στα Revit εδώ.


    Για τα Revit μπορεις να μου δωσεις λιγες περισσοτερες πληροφοριες? Αξιζουν τα λεφτα τους? Θεωρουνται καλα μπουφαν? Και το πιο σημαντικο,υπαρχουν στα καταστηματα να το δοκιμασω,θεσσαλονικη θα ηθελα περισσοτερο γιατι για λαρισα που ειμαι εγω δυσκολα να τα βρω φανταζομαι!
    Οσο για το Dulan που μου προτεινεις το δοκιμασα,αλλα μου ηταν καπως μεγαλο,φοραω small...

  4. #4
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Τα Revit είναι πάρα πολύ καλά μπουφάν.
    Θα τα έβαζα μέσα στις 4 καλύτερες εταιρείες. Τώρα για το που θα μπορούσες να τα δοκιμάσεις στη Θεσσαλονίκη, δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω.
    Αν κάποιος άλλος φίλος ξέρει, ας απαντήσει.



  5. #5
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αθηνα Θεσσαλονικη μονο


    και FC moto ειναι λιγο "στεγνο" σε Revit... στειλε Email για να εισαι 100% σιγουρος...

    εγω την πατησα 2 φορες ετσι(περιμενα το μπουφαν και πηρα E-mail [out of STOCK]! )
    Accipere quam facere praestat injuriam

  6. #6
    Κομμένο μέλος Το avatar του/της dimokritos
    Εγγραφή
    18/05/2007
    Μηνύματα
    305
    τα revit είναι φοβερά. εγώ τα εμπιστεύομαι. τα φοράει άλλωστε και ο καταλληλότερος δοκιμαστής, ο de puniet

    για revit μπορείς να βρεις στο riders market. στον ίδιο δρόμο με την colori είναι λίγο παρακάτω στην ίδια πλευρά, ανατολικά.
    Βάλτο καλά στο κεφάλι σου.

  7. #7
    Καμια αλλη προταση βρε παιδια....? colori....revit....???

  8. #8
    Πήρα πέρυσι το prudhoe της dainese γύρω στα 350 Ευρώ!
    με κράτησε ζεστό όλο το χειμώνα πέρυσι και το δοκίμασα σε αρκετά χαμηλές θερμοκρασίες!Εχει 50% αναπνέουσα μεμβράνη αφαιρούμενη επενδυση και εξτρα θερμική επένδυση στο λαιμό! Δεν έχει προσασία πλάτης(διατίθεται ξεχωριστά όπως σε όλα τα dainese)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	346_g_prudhoedd1654561-631-wzf.jpg 
Προβολές:	1631 
Μέγεθος:	23,0 KB 
ID:	174936

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από posnightmist
    Πήρα πέρυσι το prudhoe της dainese γύρω στα 350 Ευρώ!
    με κράτησε ζεστό όλο το χειμώνα πέρυσι και το δοκίμασα σε αρκετά χαμηλές θερμοκρασίες!Εχει 50% αναπνέουσα μεμβράνη αφαιρούμενη επενδυση και εξτρα θερμική επένδυση στο λαιμό! Δεν έχει προσασία πλάτης(διατίθεται ξεχωριστά όπως σε όλα τα dainese)
    Να ρωτησω,στα χερια στο καρπο σφιγγει,εχει προστασια απο τον αερα?
    Γιατι δεν βλεπω καποιο φερμουαρ!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από angelucky
    Να ρωτησω,στα χερια στο καρπο σφιγγει,εχει προστασια απο τον αερα?
    Γιατι δεν βλεπω καποιο φερμουαρ!
    Σφιγγει με τα κουμπια που βλεπεις στο μανικι
    money cant buy me love !!!

  11. #11
    Εχει και φερμουαρ στα χέρια δες στο δεξί χέρι στη φωτό φαίνεται!

  12. #12
    Αγόρασα και είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Revit Dragon , το ίδιο και η σύζυγος, καθώς και ένα φιλικό ζευγάρι που ξετρελάθηκε όταν είδε τα δικά μας.



    Το μπουφάν περιλαμβάνει 4 αεραγωγούς μπροστά και 2 πίσω (κλείνουν με φερμουάρ) για τις ζεστές μέρες, έχει 2 αφαιρούμενες επενδύσεις (μια ισοθερμική & μια αδιάβροχη, από τις οποίες μπορείς να φοράς όποια θες ή και τις 2) και σκληρές προστασίες Knox σε αγκώνες και ώμους. Στην πλάτη έχει από εκείνα τα αφροειδή υλικά τα οποία αντικατέστησα προσωπικά σε και τα δυο μας με τις ανάλογες σκληρές προστασίες της Knox που προτείνει η Revit. Kαι το καλύτερο;

    Η τιμή αυτού: 199,95? από FC-MOTO.DE

    Πιάσε και ένα REVIEW


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	al2wsnkknn0zyon4fnjt_rev.jpg 
Προβολές:	1531 
Μέγεθος:	53,4 KB 
ID:	175084

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    25

    Lightbulb Re: Χειμερινο Μπουφαν-Ποια επιλογη?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από angelucky
    Γεια σας....,μιας ........................................................ και το μπατζετ μου,δεν ξεπερνα τα 350 ευρω!
    Σε αυτη τη κατηγορια κοιταω σε cordura και οχι δερματινο! Υπαρχει καποιο της Dainese που θα μου προτεινατε?
    Προσοχή.....

    1) Πάντα να δοκιμάζεις τα μπουφάν πάνω στη μηχανή σου. Μόνο έτσι θα δείς αν σχηματίζει σακούλες εδώ και εκεί ανάλογα με τη στάση που κάθεσαι. Μη διαλέξεις απλά κοιτώντας στον καθρέπτη του μαγαζιού όρθιος...
    Τα μπουφάν αυτά τα παίρνεις για να σε προστατεύουν και όχι για να φαίνεσαι cool και macho

    2) Ότι πάρεις να είναι τσίτα πάνω σου...(με τον καιρό θα πάρει τη φόρμα του σώματος σου - θα ανοίξει και ελάχιστα). Μόνο έτσι θα είσαι σίγουρος ότι τα προστατευτικά δεν θα φύγουν απο τη θέση του σε μια άτυχη στιγμή......

    3) Αν δεν είχες ποτέ σου ένα τέτοιο μπουφάν....πάρε ένα φτηνό και σε ένα χρόνο θα ξέρεις καλύτερα τι πραγματικά χρειάζεσαι και τι πρέπει να προσέξεις στην επόμενη αγορά σου.

    Καλές αγορές,
    ο παθών.....

  14. #14

    Re: Re: Χειμερινο Μπουφαν-Ποια επιλογη?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sakt
    Προσοχή.....

    1) Πάντα να δοκιμάζεις τα μπουφάν πάνω στη μηχανή σου. Μόνο έτσι θα δείς αν σχηματίζει σακούλες εδώ και εκεί ανάλογα με τη στάση που κάθεσαι. Μη διαλέξεις απλά κοιτώντας στον καθρέπτη του μαγαζιού όρθιος...
    Τα μπουφάν αυτά τα παίρνεις για να σε προστατεύουν και όχι για να φαίνεσαι cool και macho

    2) Ότι πάρεις να είναι τσίτα πάνω σου...(με τον καιρό θα πάρει τη φόρμα του σώματος σου - θα ανοίξει και ελάχιστα). Μόνο έτσι θα είσαι σίγουρος ότι τα προστατευτικά δεν θα φύγουν απο τη θέση του σε μια άτυχη στιγμή......

    3) Αν δεν είχες ποτέ σου ένα τέτοιο μπουφάν....πάρε ένα φτηνό και σε ένα χρόνο θα ξέρεις καλύτερα τι πραγματικά χρειάζεσαι και τι πρέπει να προσέξεις στην επόμενη αγορά σου.

    Καλές αγορές,
    ο παθών.....


    πολυ σωστος!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από posnightmist
    Πήρα πέρυσι το prudhoe της dainese γύρω στα 350 Ευρώ!
    με κράτησε ζεστό όλο το χειμώνα πέρυσι και το δοκίμασα σε αρκετά χαμηλές θερμοκρασίες!Εχει 50% αναπνέουσα μεμβράνη αφαιρούμενη επενδυση και εξτρα θερμική επένδυση στο λαιμό! Δεν έχει προσασία πλάτης(διατίθεται ξεχωριστά όπως σε όλα τα dainese)

    Φιλος για το Dainese to Tsunami ποια η γνωμη σου? Το γνωριζεις?
    Ειναι Gortex αν δεν κανω λαθος και το βρισκω στα 290ευρω....γιατι εχει μεινει ενα μονο σε 44 που ψαχνω εγω! (Τα καλα του να φορας μικρα νουμερα)!!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF