Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 57

Θέμα: F 800 Ευαισθησία Abs τέλος!!!!!!!!

  1. #1

    F 800 Ευαισθησία Abs τέλος!!!!!!!!

    Τα ABS δούλευαν και εμένα όπως και τα δικά σας σε ένα f800gs που αγόρασα πριν 2 μήνες. Έβαλα αυτό το προστατεφτικό και ξεκίνησε το ποτηράκι να κτυπάει στο πλαστικό. Έτσι έβαλα λίγα σφουγγάρια δεξιά και αριστερά για να σταματήσει να κτυπάει και ξαφνικά ανακάλυψα – κατά λάθος φυσικά όπως γίνονται και οι μεγαλύτερες ανακαλύψεις — ότι τα φρένα μου βελτιώθηκαν κατά 90% . Φυσικά αμέσως έβαλα τον σφίχτηκα που βλέπεται και δεν το πιστεύω.
    Τα ABS εργάζονται κανονικά και ενεργοποιούνται μόνο σε μπλοκάρισμα ρόδας η σε παρά πολύ δυνατό κραδασμό . φανταστικό αποτέλεσμα, απλά δοκιμάστετο.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Αντίγραφο από 23092009062.jpg 
Προβολές:	951 
Μέγεθος:	90,0 KB 
ID:	175311

  2. #2
    photo 2


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Αντίγραφο από 23092009063.jpg 
Προβολές:	943 
Μέγεθος:	94,4 KB 
ID:	175312

  3. #3
    Τόσα χρήματα ρε παιδί μου και αυτό το ματζαφλάρι το έχουν να χτυπιέται σαν τα κουκλάκια σκύλου που βεντουζώνουν στο ταμπλώ του αυτοκινήτου και κουνιέται το κεφάλι τους...

    Πάντως το παραπάνω δεν το καταλαβαίνω... Όταν κοπανιέται το κουτάκι δεν περνάνε σωστά τα υγρά φρένων προς τα κάτω;;;

    Να χαίρεσαι το εργαλείο σου πάντως... και εγώ το λιγουρεύομαι εδώ και καιρό!

  4. #4

    Re: F 800 Ευαισθησία Abs τέλος!!!!!!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sv1awi
    Τα ABS δούλευαν και εμένα όπως και τα δικά σας σε ένα f800gs που αγόρασα πριν 2 μήνες. Έβαλα αυτό το προστατεφτικό και ξεκίνησε το ποτηράκι να κτυπάει στο πλαστικό. Έτσι έβαλα λίγα σφουγγάρια δεξιά και αριστερά για να σταματήσει να κτυπάει και ξαφνικά ανακάλυψα – κατά λάθος φυσικά όπως γίνονται και οι μεγαλύτερες ανακαλύψεις — ότι τα φρένα μου βελτιώθηκαν κατά 90% . Φυσικά αμέσως έβαλα τον σφίχτηκα που βλέπεται και δεν το πιστεύω.
    Τα ABS εργάζονται κανονικά και ενεργοποιούνται μόνο σε μπλοκάρισμα ρόδας η σε παρά πολύ δυνατό κραδασμό . φανταστικό αποτέλεσμα, απλά δοκιμάστετο.
    Δεν σε κατάλαβα. Δηλαδή μέχρι να βάλεις το δεματικό, το ABS δεν λειτουργούσε κανονικά?
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #5
    ant0ine σε ευχαριστώ φίλε, αν μπορείς να την πάρεις, είναι άλλης κατηγορίας μηχανή και για αυτό το λόγο θα έπρεπε να είναι ποιο προσεχτικοί


    byron λειτουργούσαν αλλά ήταν απίστευτα ευαίσθητο το abs, αυτό για την αθήνα και τα στενά είναι μεγάλο πρόβλημα.

  6. #6

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  7. #7
    Πραγματικά, το δοχείο υγρών είναι από τα πιο κακοσχεδιασμένα όλων των εποχών...
    Λέτε να ταιριάζει αντλία από κανα γιαπωνέζικο;

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sv1awi
    byron λειτουργούσαν αλλά ήταν απίστευτα ευαίσθητο το abs, αυτό για την αθήνα και τα στενά είναι μεγάλο πρόβλημα.
    Sorry φίλε μου, αλλά κάτι δεν πάει καλά. Δεν είναι δυνατόν η σωστή λειτουργία του ΑΒS να αλλάζει με το tireup
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #9
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    re file mpas to des ayto prin meta tis teleytees broxes kai protes meta apo kairo??opoy plithikan oi dromoi k glistrane ligotero?

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    re file mpas to des ayto prin meta tis teleytees broxes kai protes meta apo kairo??opoy plithikan oi dromoi k glistrane ligotero?
    χαρακτηριστική περίπτωση που εμείς καταλάβαμε τι έγραψε ενώ εκείνος όχι...

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  11. #11
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    χαρακτηριστική περίπτωση που εμείς καταλάβαμε τι έγραψε ενώ εκείνος όχι...
    soory..
    leo prin tis broxes oi dromoi glistragan para poly logo tis skonis ktl...

    isos gia ayto na itan eyesthito toso to abs..

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Sorry φίλε μου, αλλά κάτι δεν πάει καλά. Δεν είναι δυνατόν η σωστή λειτουργία του ΑΒS να αλλάζει με το tireup
    δεν ξέρω και βαριέμαι να κάτσω να το σκεφτώ, αλλά μπορεί και να είναι δυνατόν. Δλδ άμα έχεις ένα σύστημα το οποίο όταν κοπανιέται δεν λειτουργεί (ανωμαλίες στο δρόμο, για αυτό απενεργοποιούμε το αβς στο χώμα κλπ), τότε μπορεί όταν έχεις και ένα δοχείο υγρών το οποίο παίζει κανονικά τραμπολίνο και χτυπιέται σαν φραπεδιέρα στη καλύτερη των περιπτώσεων (είναι πραγματικά ελεεινό) , το συστήμα να χάνει...

    δεν ξέρω

    θα το δοκιμάσω πάντως

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Δεν ξέρω αν η ευαισθησία του ΑΒΣ μεταβάλλεται από αυτό (μεταξύ μας δεν το πιστεύω...) αλλά πάντως πράγματι το abs του F800 είναι γελοιωδώς ευαίσθητο πίσω....

    Και επίσης πράγματι αυτό το δοχείο των υγρών σου σπάει τα αρχ@@ια έτσι όπως χορεύει συνέχεια μπρος τα μάτια σου... άσε που συνέχεια έχεις τον φόβο-αίσθηση ότι θα πετάξει.... Και μόνο για αυτό αξίζει το δέσιμό του...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    .......(ανωμαλίες στο δρόμο, για αυτό απενεργοποιούμε το αβς στο χώμα κλπ)......
    oh really ?

    Nα υπενθυμίσω επίσης -και πέραν άλλων πρακτικών λόγων- ότι το δοχείο υπάρχει ΚΥΡΙΩΣ για να αντισταθμίζει την αύξηση του όγκου του κυκλώματος φρένων λόγω της φθοράς των υλικών τριβής.....

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  15. #15
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Για να το μαζεψουμε λιγο να δω αν καταλαβα και εγω...

    το abs στο F800GS του ανθρωπου δεν δουλευε καλα, ηταν πολυ ευαισθητο και ενεργοποιουταν συχνα...οκ μεχρι εδω...

    μετα ο φιλος σταθεροποιησε το δοχειο του υγρου φρενων και βελτιωθηκε η λειτουργια του ABS;

    πως γινεται αυτο;


Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF