Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 48

Θέμα: Ducati Hypermotard 796

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Tα ιδια ελεγα κ εγω κ μετα τεσταρα το 1000 κ το γκαζι του εχει αλλη γλυκα τοσο καλητερη που παρασυρεσαι κ μετα αναγκαζεσαι να παρεις σκουτερ για την πολη.Βασικα μιλαω για street 1000ares enanti street 600aria.Eγω ψαχνω για ενα φαν εργαλειο αλλα να μπορω να κανω τουρινκ με κανα κλαμπ ,μεχρι τη λιμνη πλαστηρα πχ.
    love will save the planet,hate is a good start.

  2. #32
    Νέο μέλος Το avatar του/της Isaac
    Εγγραφή
    29/11/2006
    Μηνύματα
    16
    Φανταστικό το εργαλείο! Άραγε ξέρει κανείς το κόστος των σέρβις για τα Ducati γιατί δεν έχω ιδέα;
    IR

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από billk
    επομένως, βγάζουμε συμπέρασμα να πάρουμε όλοι ένα 1000άρι, για να έχουμε μέγιστη οδηγική απόλαυση + να γλυτώνουμε από εικόνες όπως αυτή που παράθεσες , μιας και θα πηγαίνουμε + 80 χλμ από τα διπλανά αυτοκίνητα.
    και μέσα στην πόλη τι γίνεται;; θα παίρνουμε τσιμπ@κι@ από τα αμάξια να κάνουν λίγο δεξιά για να χωρέσουμε να περάσουμε με το τερατώδης 1000άρι και το βράδυ θα το περνάμε με έμπλαστρα για να επανέλθει η μέση στην πρώιμη κατάσταση της από την απαράδεκτη θέση οδήγησης;;;;;
    χιχιχιχιχχι

    σόρρυ για το σπαμάρισμα, άλλα δεν είχα κάτι καλύτερο να απαντήσω.χααχαχα
    γνώμη μου πάντως για να αφήσουμε λίγο την πλάκα, πως είναι η καλύτερη λύση για να συνδυάσουμε πόλη και μικρά ταξιδάκια, αρκετά πιο οικονομικό απο το 1100 και αρκετά fun to drive.
    φιλαρακι αυτο δεν ηταν σπαμαρισμα..
    ενας ακομα απλος ορνιθογαμικος κυνισμος επιβεβαιωσης ηταν..
    νιαου

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Το 800 με 8000ε κ ξερο ψωμι.
    love will save the planet,hate is a good start.

  5. #35
    το σχόλιο "ορνιθογαμικος κυνισμος επιβεβαιωσης" ειλικρινά δεν το πιάνω, όσο και αν αναλύω ετυμολογικά την λέξη ορνιθογαμικός. τέλος πάντων, ο μόνος λόγος για το σχόλιο μου ήταν πως τέτοια απάντηση, μου θύμισε γνωστούς μου που θεωρούν πως ο όρος μηχανή θα πρέπει απαραιτήτως να συμπεριλαμβάνει 1000 κυβικά και τελική άνω των 240.
    εννοείται πως δεν είναι προσωπικό σχόλιο, αλλά μια αφορμή. πως θα μπορούσε κιόλας να ήταν, αφού δεν σε γνωρίζω προσωπικά. :smilea:


    το θέμα είναι πως το thread αυτό έχει φτάσει τις 3 σελίδες, χωρίς να έχει εκφραστεί κάποια γνώμη αναλυτική σχετικά με το μηχανάκι, ειδικά από κατόχους hyper.
    Θεωρώ πως η γνώμη τους θα είναι καταλυτική για κάποιον που ενδιαφέρεται για το εν λόγω μηχανάκι. Έκανα μια αρχή αναλύοντας κάποια απο τα χαρακτηριστικά του 690, που σίγουρα αποτελεί ένα εκ των αντιπάλων μαζί με το dorsoduro.
    προσωπικά θα ήθελα να ακούσω σχόλια σχετικά με τον κινητήρα, μιας και δικύλινδρος και αερόψυκτος. και τι επίπτωση έχει και στα service, όπως πολύ σωστά κάποιος ρώτησε.
    -πόσο βοηθάει ο δικύλινδρος κινητήρας στην ανάπτυξη πιο μεγάλης μέσης ωριαίας ταχύτητας σε σχέση με τα μονοκύλινδρα motard σε κάποιο ταξιδάκι.
    -τελική τιμή έχουμε κάποια ενημέρωση από την ελληνική αντιπροσωπεία;
    -και τέλος αν έχει παρουσιάσει κάποιο συγκεκριμμένο πρόβλημα το hyper, που θα ήταν καλό να το γνωρίζει κάποιος επίδοξος αγοραστής.

    αυτά τα ολίγα που μου έρχονται στο μυαλό, θα ήταν κάποια πράγματα που θα με ενδιέφεραν να δςθούν κάποιες γνώμες, μήπως και αλλαξοπιστήσουμε



  6. #36
    σε πειραζω ρε μπιλ μη κολλας.
    απλα οποιος ψαχνεται για καγκουρομοταρντ φασεις μαλλον δεν τον ενδιαφερει η τλκη κ η
    μεση ωριαια στα ταξιδια.
    ψαχνει παραλληλους δρομους προορισμου που να μην ειναι ευθειες.
    οπερ κ θελω να πιστευω οτι ολοι οι κατοχοι μοταρντ εχουν πρπ την ιδια γνωμη.
    αλλιως VFR..
    νιαου

  7. #37
    Το μαύρο και το λευκό-μάυρο το δίνει 9480 και το κόκκινο 9980.Στην πρώτη σελίδα μόλις φορτώσει η σελίδα του hllinmoto.gr.Είναι πολλά ή μου φαίνεται?

    Γιατι δε διατηρεί τη χαμηλή τιμή για πάντα αλλά ισχύει για προπαραγγελία?

    Μετά παραπονιούνται οτι δεν πουλάνε
    As soon you touch this limit something happens and somebody can go a little bit further.With your mind power your determination your instict and the experience as well you can fly very high

    AYRTON SENNA

  8. #38
    nai siga pou paraponiounte....

    mia xara m@l@kes eimaste....

  9. #39
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aitherobamwn

    Μετά παραπονιούνται οτι δεν πουλάνε

    το Dorsoduro ομως δεν εχει παραπονο....γιατι βλεπω πολλους υποψηφιους "επενδυτες" του μικρου ακριβου....να αλλαζουν κατευθυνση
    Accipere quam facere praestat injuriam

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Εχει κανεις το συγκρητικο αρθρο 690 - 750 - 796 να το ρηξει , γιατι μου τελειωσαν τα ψιλα.......... :wacko:
    love will save the planet,hate is a good start.

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro


    edit: Ειχα διαβασει οτι το μοτερ ηταν νεο αλλα ακυρο τελικα.Μολις διαβασα οτι ειναι υπερκυβιμενο 696 στα 802 κ.εκ. με την Ducati να ανακοινώνει 81 ίππους και 7,7 kg-m ροπής.
    αν βγαλει πανω απο 70 αλογα και οχι σε δυναμομετρηση περιοδικου , θα κατσω να με φτυσετε ...

    αν το εβγαζε προ πενταετιας ισως να στεκοταν με αξιωσεις ... τωρα ειναι ενα απλα πολυ ομορφο μηχανακι , με καλο στησηματακι ... αλλα κανει μονο για την πεντελη ...το μοτερ ειναι ο ορισμος ΤΗΣ ΒΑΡΕΜΑΡΑΣ

    ΓΝΩΣΤΟΥ το χαιπερ το 1000 με ολοσωμες και χοανες εβγαλε στο δυναμομετρο 87 αλογα

    γελαγανε μεχρι και οι πατουσες μας ...και απο οδηγηση ειναι ωραιουλικο με καλη κλωτσια στις χαμηλομεσαιες ...αρκετα διασκεδαστικο στην οδηγηση , αλλα οταν ζητας το κατι παραπανω το μοτερ σε κρεμαει ...οποτε μονο να φανταστω ποσο πιο ξενερωτω θα ειναι αυατο
    PROzacRIDER

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Δηλαδη το Dorso ποσα αλογα να ειναι αληθινα τροχο ............ ?
    love will save the planet,hate is a good start.

  13. #43
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos force
    αν βγαλει πανω απο 70 αλογα και οχι σε δυναμομετρηση περιοδικου , θα κατσω να με φτυσετε ...

    αν το εβγαζε προ πενταετιας ισως να στεκοταν με αξιωσεις ... τωρα ειναι ενα απλα πολυ ομορφο μηχανακι , με καλο στησηματακι ... αλλα κανει μονο για την πεντελη ...το μοτερ ειναι ο ορισμος ΤΗΣ ΒΑΡΕΜΑΡΑΣ

    ΓΝΩΣΤΟΥ το χαιπερ το 1000 με ολοσωμες και χοανες εβγαλε στο δυναμομετρο 87 αλογα

    γελαγανε μεχρι και οι πατουσες μας ...και απο οδηγηση ειναι ωραιουλικο με καλη κλωτσια στις χαμηλομεσαιες ...αρκετα διασκεδαστικο στην οδηγηση , αλλα οταν ζητας το κατι παραπανω το μοτερ σε κρεμαει ...οποτε μονο να φανταστω ποσο πιο ξενερωτω θα ειναι αυατο
    +1

  14. #44
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    Εχει κανεις το συγκρητικο αρθρο 690 - 750 - 796 να το ρηξει , γιατι μου τελειωσαν τα ψιλα.......... :wacko:
    sygritiko monokylindro 654 kybika ..vs dykilindra...apo 700 k pano..



    kai ante leo ego ok..alla pare to duke TO R ..poy exei 690 kybika..na doyme gelia.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Εχω ενα δυλημα μεσα στο αλαλιασμενο μου μυαλο......... Duke 690 = πολυ καλο ......... αλλα DUKE 690 R πολυ καλητερο .......... μηπως ομως ειναι τοσο τουμπανο που παραλληλα το κανει πιο ζημιαρικο απο το απλο 690................

    Λογικα ενα 690 με εξατμιση , φιλτρο κ boy { πως το λενε } δεν εχει ιδια αλογα με το R.......? :wacko:


    ps δεν μιλαω για διαφορες σε στησιμο..........
    love will save the planet,hate is a good start.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Nέο Ducati Hypermotard 796 για το 2010
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2009, 11:21
  2. Ducati Hypermotard video
    από ruyjin στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2007, 15:23
  3. DUCATI Hypermotard
    από tifoefs στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2007, 15:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF