Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Μήπως έκανα λάθος που παράγγειλα το CBF-600 ABS;

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΨΑΡΑΚΑΣ
    Εγγραφή
    02/10/2009
    Μηνύματα
    136

    Unhappy ΜΗΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ?

    ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΝΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ [CBF 600 ABS], ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ! Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 26! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΛΟΓΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ - ΓΟΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ! ΜΗΠΩΣ Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΗΛΗ??? ΚΑΘΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ! ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΤΟ FOROUM EINAI ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!
    ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ!!!

  2. #2
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    καλωσηρθες.... η εισαγωγη στον κοσμο των 2 τροχων ΔΕΝ ειναι λαθος...


    βρες τα με τον εαυτο σου και αδειασε το μυαλο σου απο τα αλλα....

    αν οδηγεις χωρις αυτοπεποιθηση και αναρωτιεσαι σε καθε διασταυρωση "αν γινει τουτο.....αν γινει τ'αλλο....." μονο καλα αποτελεσματα δεν θα χει


    και ασε τους αλλους να κανουν κουμαντο στα δικα τους.... εσυ θα εισαι οκ οσο σεβεσαι την μηχανη και δεν την φοβασαι....


    να θυμασαι: Δεν υπάρχουν ηλίθιες ερωτήσεις , μόνο ηλίθιες απαντήσεις ... οτι χρειαστεις ειμαστε εδω....
    Accipere quam facere praestat injuriam

  3. #3

    Re: ΜΗΠΩΣ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ?

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΨΑΡΑΚΑΣ
    ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΝΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΜΗΧΑΝΗ [CBF 600 ABS], ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ! Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 26! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΛΟΓΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ - ΓΟΝΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ! ΜΗΠΩΣ Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΗΛΗ??? ΚΑΘΕ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ! ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΤΟ FOROUM EINAI ΥΠΕΡΟΧΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ!!!
    Πριν 20 μέρες πήρα την ίδια μηχανή και απλά να σου πω πως για μένα είναι καταπληκτική. Είναι η τρίτη μηχανή μου αλλά ποτέ δεν θα πω πως είμαι ο γαματος οδηγός κλπ κλπ. Φιλε μου θέλει πολύ προσοχή το δίτροχο ό,τι κι αν είναι. Απλά όσο πιο καλή μηχανή έχεις τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες έχεις να επιβιώσεις στη ζούγκλα των αμαξάδων.
    Δεν θέλω να σε τρομάξω, αλλά χθες ήταν η μέρα μου.
    Ένας παππους περνάει διασταύρωση παραβιάζοντας STOP μιλώντας στο κινητό. Του καρνάρω παρατεταμένα αλλά τελικά πέρασε χωρίς καν να με αντιληφθεί!!!! Ευτυχώς είχα ορατότητα και δεν έτρεχα οπότε σταμάτησα.
    Το βράδυ, νεαρά οδηγός μου βγαίνει σε κεντρικό δρόμο με τα χίλια και δεν μου δίνει καθόλου χώρο να την αποφύγω. Φρένα κι ο θεός βοηθός. Εδώ εκτιμάς το μηχανάκι σου. Η "καλή" μου κυριολεκτικά κοκκάλωσε και φυσικά ο γράφων δεν πήγε στα θυμαράκια.
    Με λίγα λόγια το μηχανάκι είναι καταπληκτικό με φρένα άγκυρες. Όμως φίλε μου ΠΡΟΣΟΧΗ. Αν δεν έχεις μάτια και στον κώλο, να αποκτήσεις. Α!! και μαντικές ικανότητες. Έχω γλυτώσει πολλές φορές τα χειρότερα μαντεύοντας τη μαλακία του αμαξά. Να σημειώσω πως κι εγώ έχω αυτ/το αλλά προσέχω πολύ τα μηχανάκια. Όμως η παιδεία του νεοέλληνα είναι άστα να πάνε.
    Καλορίζικι να είναι, να προσέχεις πολύ και όπως σου είπε και ο προηγούμενος να σέβεσαι τη μηχανή. Και πάντα όρθιος.

  4. #4
    Απ'τη στιγμή που θα πέσει στα χέρια σου θ'αλλάξουν όλες οι αρνητικές σκέψεις, αφού έχεις και τη συμπαράσταση της κοπέλας σου δεν το συζητάμε καν! Κάποιοι ξεκινήσαμε με παντόφλα..
    Προσεκτικά στην αρχή, αφιέρωσέ του χρόνο μέχρι να του πάρεις λίγο τον αέρα κι ετοιμάσου για όμορφα χιλιόμετρα και στιγμές! Μην ξεχνάς ποτέ τον εξοπλισμό σου, φρόντισε να προστατεύσεις σωστά και την κοπέλα σου! Ενθουσιαστείτε μαζί έχοντας πάντα στο μυαλό σας να μην το παρακάνει κι όλα θα πάνε καλά!

    Καλωσήρθες!

  5. #5
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΨΑΡΑΚΑΣ
    ....ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΛΟΓΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ - ΓΟΝΕΙΣ
    Είναι νομίζω φυσιολογικό δλδ τι περίμενες να ακούσεις ''μπράβο επιτέλους πήρες μηχανή'' ;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΨΑΡΑΚΑΣ
    ... ΜΗΠΩΣ Η ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΚΗΛΗ???
    Ποτέ δεν είναι αργά

    Να προσέχεις πολύ και οταν πιστέψεις οτι της πήρες τον αέρα να προσέχεις ακόμη περισσότερο

    Πάντα τον εξοπλισμό σου και για σένα και για την κοπέλα σου και καλές βόλτες-ταξίδια

    Καλοτάξιδο το CBF


  6. #6
    Not even a statistic Το avatar του/της javaneze
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    548
    Μαλλον εκανες λαθος.

    Οι γονεις/συγγενεις εχουν δικιο και κακως επελεξες τον κοσμο της μοτοσυκλετας χωρις να εισαι 100% σιγουρος.
    Ειναι επικινδυνος και γεματος εκπληξεις, συνηθως δυσαρεστες.
    Πρεπει να το συνειδητοποιησεις αυτο.

    Αν δεν εισαι προετοιμασμενος και αφου δεν το εχεις παρει ακομα, ακυρωσε το και παρε ενα ωραιο και ησυχο αμαξακι να κανεις την δουλεια σου με πολυ μεγαλυτερη ασφαλεια.
    ΝικόΛΑς ~ Play and enjoy, you might die tomorrow

    ~ CBF 600s ABS and past... ~ slang ~

    ~constantly talking, isn't necessarily communicating~

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΨΑΡΑΚΑΣ
    Εγγραφή
    02/10/2009
    Μηνύματα
    136

    Wink ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΟΙΟ!!!

    ΑΛΛΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΣΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΕΙΧΕΣ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΑΦΗΝΕΣ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΞΥΠΝΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΣΟΥΝ 50 ΚΑΤΑΠΟΝΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΖΩΗ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΟΣ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ΤΙ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΣΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!! {ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΤΩΝ ΠΙΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΙΛΩΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΖΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!
    ΚΑΛΙΟ ΑΡΓΑ ΠΑΡΑ ΠΟΤΕ!!!

  8. #8
    Not even a statistic Το avatar του/της javaneze
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    548
    ΝικόΛΑς ~ Play and enjoy, you might die tomorrow

    ~ CBF 600s ABS and past... ~ slang ~

    ~constantly talking, isn't necessarily communicating~

Παρόμοια θέματα

  1. Service 6000χλμ για το CBF-600;
    από yiannis600 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2011, 15:48
  2. Τα πρώτα 3500 χλμ με το CBF-600...
    από Zan_Prizol στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 18:04
  3. Απόψεις για το CBF-600S
    από axrs στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 09:49
  4. Πρώτες εντυπώσεις απ'το CBF-600
    από bsari στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 09:49
  5. Έρχεται το CBF-600 μου!
    από bsari στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 00:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF