Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 37 από 37

Θέμα: lowside σώνεται?

  1. #31
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.167
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
    νομίζω ότι κάποια στιγμή πρέπει να κόψεις τη νεκροφιλία! ακούς εκεί δεν κατάλαβε τίποτα!
    :rotflmao: :rotflmao: τι κουφάλα!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  2. #32
    Μοτοσυκλετιστής Το avatar του/της dimr1
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    161
    Στην πίστα: Με SS το γόνατο είναι ήδη εκεί έτοιμο αρκεί να κρατήσει κι ο αναβάτης την ψυχραιμία. Μια φορά τα έχω καταφέρει με scooter, τις υπόλοιπες ΔΕΝ! Για motαrd ένα στιγμιαίο πάτημα του ποδιού. Και πάλι χρειάζεται πολλή τύχη. Το πιο καλό νομίζω είναι ένα ελαφρύ γκάζι μετά το γέρσιμο της μοτο ώστε αν γλυστρήσει κάτι να είναι πιθανότερα ο πίσω τροχός.
    Στο δρόμο: Νομίζω είναι αποτέλεσμα μεγάλης καγκουριάς να διώξει πολύ μπροστινό.

  3. #33
    εχω γλαροοοο... Το avatar του/της jimmy10
    Εγγραφή
    13/02/2009
    Μηνύματα
    321
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    Ναι και εγω με 20km/h σε μια κατηφορα εβαλα το ποδι και το εσωσα, αλλα αυτο δεν μετραει.
    να σας δω με καμια 80αρα σε τερμα κλιση να κανει ενα "τσικ" το προστινο, να δω μετα τι θα πρωτο-μαζευεται.
    το "λοου" ειναι ξαφνικο και κυριολεκτικα "σε στελνει" (βλεπε ροσσι στο ντονικτον.)
    μονο οταν καταλαβενεις να γλυστραει λιιιιγο το προστινο ίσως να εχεις λιγες πιθανοτιτες να το σωσεις. Αμα ειναι μπαμ και κατω, εκει που πας ωραια και καλα ξινωντας αυτια και μυτες, θα βρεθεις ξαφνικα μεσα στα χορταρια κοιταζοντας τον καταγαλανο ουρανο και θα διαολογιζεσαι περι φυγοκεντρος,κεντρομολος και για το αν θα παρει ο ΠΑΟΚ φετος το πρωταθλημα...

    ολα καλα... αλλα να αναρωτιεσαι αν ο ΠΑΟΚ θα παρει το πρωταθλημα??????? Θα μας τρελανεις εντελως ρε Mc????

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fotisdragon
    Εγγραφή
    18/01/2009
    Μηνύματα
    123
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    Ναι και εγω με 20km/h σε μια κατηφορα εβαλα το ποδι και το εσωσα, αλλα αυτο δεν μετραει.
    να σας δω με καμια 80αρα σε τερμα κλιση να κανει ενα "τσικ" το προστινο, να δω μετα τι θα πρωτο-μαζευεται.
    το "λοου" ειναι ξαφνικο και κυριολεκτικα "σε στελνει" (βλεπε ροσσι στο ντονικτον.)
    μονο οταν καταλαβενεις να γλυστραει λιιιιγο το προστινο ίσως να εχεις λιγες πιθανοτιτες να το σωσεις. Αμα ειναι μπαμ και κατω, εκει που πας ωραια και καλα ξινωντας αυτια και μυτες, θα βρεθεις ξαφνικα μεσα στα χορταρια κοιταζοντας τον καταγαλανο ουρανο και θα διαολογιζεσαι περι φυγοκεντρος,κεντρομολος και για το αν θα παρει ο ΠΑΟΚ φετος το πρωταθλημα...
    Έχω την εντύπωση οτι εξαρτάται απο τι εννοούμε low-side... (γιατί και εγώ όταν λέω οτι έχασα το μπροστινό αλλά το έσωσα οι άλλοι με κοιτάνε σαν εξωγήινο)..
    Αυτό που λέει ο McTalas πιστεύω είναι αυτό που θα αντιμετωπίσουμε οι περισσότεροι (το pushing που λένε οι ΜotoGPάδες , το λιιιιιιιγο γλιστρηματάκι).
    Αν έχεις εμπειρία και είσαι συντονισμένος σώνεται. (Τώρα πως βάζετε πόδι κάτω εσείς, δε το καταλαβαίνω. Προσωπικά εγώ, πόδι κάτω ποτέ. Τα σπάς ανετότατα έτσι). Προσωπικά πάντα, εγώ με το που νοιώθω γλίστριμα, σηκώνω πιό όρθιο το μηχανάκι, πιέζοντας μαρσπιέ κ τιμόνι και φέρνοντας το σώμα πιο όρθιο.
    Άν πάλι, χάσει εντελώς πρόσφυση/επαφή ο τροχός, μάλλον είναι πάλι όπως τα λέει ο Γιώργος. Και αν το 90% των αγωνιζόμενων το χάνουν, έ, πιστεύω δεν έχουμε και πολλές πιθανότητες εμείς...
    (Σαβουρώθηκα πρόσφατα με το παπί της δουλειάς έτσι, ο αγκώνας μου ξέρει τι λέω... )
    "Πολύ συχνά αναρωτιέμαι για τους ντελιβεράδες. Είναι φανταστικοί αναβάτες. Θα σε προσπεράσουν στο βρεγμένο, στην κίνηση, στο πλακόστρωτο, τα καταφέρνουν παντού και είναι πάντα γρήγοροι. Πίστευω πως μερικοί απο αυτούς χαραμίζουν το ταλέντο τους, στη πράξη μερικοί μπορεί να είναι πιο γρήγοροι απο μένα!"
    - V. Rossi, What if I had never tried it -

    ...Φταίω εγώ μετά αν παραγγέλνουν πίτσες αλλά φτάνουν καλτσόνε???

  5. #35
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.204
    Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
    αν είσαι απο το Τέξας ναι σώνεται...

    http://www.youtube.com/watch?v=j9TxqSttQHM
    εγώ πάντως ρε παίδες δεν θεωρώ οτι σε αυτήν την σκηνή ο Collin σώνει ένα lowsidding. Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι το μηχανάκι δεν έχει χάσσει πρόσφυση πουθενά αλλά ο Collin γλίστρησε απο τον μασπιε.

  6. #36
    Το έχω σώσει με γόνατο, αλλά φόραγα ξύστρες.

    Παλιότερα ΔΕΝ το έσωσα και άλλαξα πάνες... και πέτσινα.

  7. #37
    για δειτε και λιγο αυτο,


    http://www.youtube.com/watch?v=vkYKFZEeEE4&feature=fvw


    δεν βρισκω και αλλο ενα ρε γαμωτο με ενα super duke σε εναν αγωνα που το σωνει.
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Highside - Lowside - Tankslapper κ.α.
    από menos στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2010, 14:01
  2. ΣΚΟΥΡΙΑΣΜΕΝΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΣΩΝΕΤΑΙ??
    από MG στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2008, 17:54
  3. Α αυτό είναι το lowside....
    από Ζεύκας στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2007, 23:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF