Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Ταξίδι throu Valkania...

  1. #1

    Ταξίδι throu Valkania...

    Λοιπόν,

    Κάνει σκατόκαιρο και ο μόνος τρόπος να ανταπεξέλθω είναι οργανώνομαι για... την ’νοιξη!!

    Το ερώτημα έχει να κάνει με ταξίδι στον βορά μέσω Γιοτγκοσλαβίας ή Βουλγαρίας. Έχει περάσει κανένας προσφάτος? Τα μόνα πράγματα που ακούω είναι ιστορίες για αγρίους με αλκοολικούς μπάτσους και ροζ κροκόδηλους...
    Todos los Dias con Magia

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/08/2002
    Μηνύματα
    23

    lagel

    καλημερα,ο προορισμος σου ποιος θα ειναι και γιατι θελεις να περασεις απο εκει?νομιζω θα ειναι καλυτερα να πας απο βουλγαρια γιατι και πολλοι μπατσοι μεχρι τα Σοφια ξερουν και λιγα ελληνικα.απο γιουγκο μην πας καθολου!θα μας φανε εκει.και στη βουλ. δεν ειναι και ευκολα αν θα κανεις και διανυκτερευση

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της asmar
    Εγγραφή
    27/02/2003
    Μηνύματα
    108

    Ο kosdros έχει εμπειρία

    Ο Κώστας (kosdros) γνωρίζει αρκετά για Γιουγκοσλαβία απο μια συζήτηση που είχαμε στο παρελθόν, ξέρει αυτός
    Που σε ρε Κώστα;
    Για ρίξε τα φώτα σου.

    Για Βουλγαρία δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα....
    Εγω ήταν να πάω πριν 2 χρόνια αλλά τελικά κατέληξα Τουρκία.

  4. #4
    Το ταξίδι θα είναι μέχρι την Γερμανία.

    Φυσικά θα γίνει αργά την ’νοιξη. Έχω κατεβάσει road book για την διαδρομή μέσω Ιταλίας. Ήθελα όμως να διερευνήσω το ενδεχόμενο να ανέβω μέσω Βαλκανίων... Πάνω κάτω αυτές τις απαντήσεις περίμενα αλλά για να κλείσει το θέμα... Αξίζει το ρίσκο η περιπέτια του ταξιδιού μέσω Βαλκανίων ή... ας περιμένουμε μερικά χρόνια...

    thanx!

    p.s. να υποθέσω πως μοναχικό ταξίδι σε αυτά τα μέρη είναι... εκτός θέματος
    Todos los Dias con Magia

  5. #5

    ΔΕΝ

    υπάρχει κανένα πρόβλημα πιστεύω! Το πρόβλημα είναι στο κεφάλι μας! Ξεκίνα και πήγαινε από όπου θες.

    Ήμουν Γιουγκοσλαβία μετά τον βομβαρδισμό (Οκτώβριο-Δεκέμβριο 99) και οι Γιουγκοσλάβοι ήταν μια χαρά παιδιά. Το άσχημο τότε ήταν ότι τα καύσιμα πωλούνταν μόνο στην μαύρη αγορά, αλλά δεν ήταν και σπάνια. Τώρα όμως δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα με ανεφοδιασμό.

    Πάσχα θα πάω και εγώ Γερμανία να χτυπήσω μοτό και θα γυρίσω από Αυστρία - Τύρολο - Σλοβενία - δαλματικές ακτές
    Ο Δρ. Δρακατώρ!

    Δεν πίνω γιατί οδηγώ!

  6. #6
    ..ο Μάγος.. Το avatar του/της wizard
    Εγγραφή
    06/06/2003
    Μηνύματα
    70
    kosdros, τα παίρνω όλα πίσω - είσαι το καλύτερο παιδί ρε!..


    Πάμε παρέα Γερμανία; Για τον ίδιο σκοπό βεβαίως-βεβαίως.. Έμαθες τι παίζεται με τους δασμούς από 1-1-2004 ; (υποτίθεται καταργούνται).


    Για πε...
    .."νάφε και μέμνασ' απιστείν.. Άρθρα ταύτα φρενών"..

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2003
    Μηνύματα
    29
    ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΚΩΣΤΑΣ!!

    Η ΒΟΛΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ!

    ΠΑΝΤΩΣ ΕΑΝ ΠΑΣ ΑΠΟ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ΚΡΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΤΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ!ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΑΖΑΡΙΑ !ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΝΤΑ 1 ΠΑΚΕΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!!
    MSF

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/01/2004
    Μηνύματα
    7
    Απο μια μικρη και ψιλοπικρη εμπειρια απο Βουλγαρια εχω να πω τα εξης:

    Οι μπατοι οντως θελουν λαδωμα
    σε σταματουν για τρελλες παραβασεις και θελουν λεφτα και λιγοτερο τσιγαρα

    Οι κατοικοι δεν ειναι και τοσο πολυ προθυμοι να ε εξυπηρετησουν και αν ρωτησεις κατι μονο αν ξερεις βουλγαρικα ή Γερμανικα θα συννενοηθεις, μερικοι, ισως αρκετοι ξερουν και Ελληνικα

    Ειναι πολυ αδιακριτοι, θα σε κοιτανε σαν να εισαι UFO ή χειροτερα θα περιεργαζονται το ΜΟΤΟ σου λες και ειναι δικο τους

    Μην το αφησεις στιγμη απο τα ματια σου ή καλυτερα απο τα χερια σου, παει εκανε φτερα

    Πολλοι ειναι προθυμοι αν τους ακολουθησεις να σε πανε εκει που θες ή καλυτερα εκει που θελουν αυτοι

    Μην διανυκτερευσεις πουθενα, αν χρειαστει μεινε σε ενα βενζιναδικο αλλα ξύπνιος

    οι πινακιδες με εξαιρεση αυτη που λεει SOFIA, ειναι ολες τα βουλγαρικα

    Αν μεινεις, χτυπα ξυλο, καπου την Γ@ΜΗΣΕΣ

    και κατι αρκετα χρησιμο :KULATA ειναι τα συνορα με την ΕΛΛΑΔΑ

    υπαρχουν παντου τετοιες πινακιδες και αν δεν ξερεις τι σημαινουν μαλλον θα δυσκολευτεις να γυρισεις πισω

    Υπ'οψιν το ταξιδι εγινε χειμωνα με ολο το τοπιο ασπρο και ιδιο παντου αλλα φανταζομαι οτι γενικα καπως ετσι ειναι ολη η χωρα

    Ενα ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    . Με τον καλο λογο στο στομα ειμαι για τους γειτονες ε?

  9. #9

    χμμμ...

    ναι! δεν λεω!! οχι οτι δηλαδη!!!

    ε να! αυτα μου κανετε και αντε να βγαλω ακρη!!!

    και δηλαδη για να εχουμε καλο ρωτημα, πσο χλμ ειναι η Βουλγαρια απο ακρη εις ακρου?? για να ξερω τι βενζινη και χρονο θα χρειστω...
    Todos los Dias con Magia

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2004, 16:42
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2004, 09:59
  3. Μεγάλο Ταξίδι (Όχι το κακό): HELP!
    από jtoros στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 11:03
  4. Το ταξίδι του μέλιτος...
    από Wizard13 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/02/2004, 10:10
  5. Παρέα για καλοκαιρινό ταξίδι
    από panosram στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2004, 13:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF