Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 32

Θέμα: Piaggio Beverly 300i

  1. #16
    Και μετά το ευχάριστο break πάμε στα δύσκολα..

    Έριξα αρκετό διάβασμα χτες στο scooter club για τα Beverly και τ'αποτελέσμα είναι κάπως απογοητευτικά..

    Στροφάλοι, αντλίες νερού, γενικότερο θέμα με το παραφλού.. ένα παλικάρι που ρώτησα χτες έχει τραβήξει τα πάνδεινα με το 250άρι του αφού μετά από θέμα με τον στρόφαλο και 4 ανοίγματα του μοτέρ, προχώρησαν τελικά σε αντικατάστασή του.. κι όλα αυτά πριν τα 4000 πρώτα του χιλιόμετρα... δέχομαι εύκολα την αστοχία υλικού, με την ταλαιπωρία δεν τα πάω όμως καλά..

    "Σε μπελάδες πας να μπεις" μου λένε...

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Δεν θα ορκιζωμουν κιολας γι'αυτο
    http://www.youtube.com/watch?v=QoF0gvh4_38
    Πρεπει να το εχω βαλει 500 φορες το ιδιο βιντεο :rotflmao: :rotflmao:
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :a51:

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
    Υ.Γ. Αφού σου αρέσει τί το σκέφτεσαι;; Πάρτο
    Θέλω λίγο χρόνο ακόμα Σέργιε να μαζέψω αρκετές απόψεις, και απ'το φόρουμ αλλά και απ'έξω. Έχω φίλο που δουλεύει στο εξουσιοδοτημένο της Piaggio στα Χανιά και περιμένω να τον συναντήσω να δω τι θα μου πει. Μου φαίνεται λίγο περίεργο αυτή τη στιγμή να ακούω και να διαβάζω μόνο αρνητικά για ένα μηχανάκι που γέμισε την Ελλάδα και όχι μόνο. Θα είναι και κρίμα να το αδικήσω όταν πιστεύω μέσα μου ότι θα υπάρχουν και υπερευχαριστημένοι κάτοχοι που θα ξέρουν κάποια "μικροπονάκια" του να με κατατοπίσουν έστω.. για να δούμε.


  4. #19
    Έχω το bv 300 κανά δίμηνο.

    Σαν σκούτερ είναι το πρώτο, γιαυτό δε μπορώ να κάνω σύγκριση.

    Μέσα στην κίνηση δεν παίζετε, έχει μεγάλο άνοιγμα το τιμόνι και περνάει από παντού.

    Άνετο, αν και επειδή πάντα είχα μηχανές μου πήρε ένα μήνα να συνηθίσω τη θέση οδήγησης. Λογικά πρέπει να είναι και ο συνοδηγός γιατί δε μου έχει γκρινιάξει ακόμα η γυναίκα

    Στις λακκούβες σιχτιρίζω λιγάκι, αλλά προέρχομαι και από Άφρικα


    Ο βασικός λόγος που πήρα το 300 είναι η μεταπώληση, γιατί ξέρω ότι δε θα αντέξω πολύ με το σκούτερ. Και σε αυτό δεν υπάρχει κανένα άλλο να το ανταγωνιστεί.


    Τώρα για τα προβλήματα μην τα πολυακούς, γνώμη μου. Για όλα τα σκούτερ όλο και κάτι θα βρούν να πούνε, εκτός από το sh, άλλα είναι πιο ακριβό και πολύ άσχημο.
    ---Dum spiro, spero---

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Bρε μήπως να τα πουλήσω και τα δυο να πά'να πάρω το υβριδικό να τελειώνω;


    α γι' αυτό το γλυκοκοίταζες τον Αύγουστο ....

    βρε μήπως να κάνω ένα test ride το CBF

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
    Τώρα για τα προβλήματα μην τα πολυακούς, γνώμη μου. Για όλα τα σκούτερ όλο και κάτι θα βρούν να πούνε, εκτός από το sh, άλλα είναι πιο ακριβό και πολύ άσχημο.
    Ευχαριστώ για όλα Σπύρο! Τώρα ετοιμάζομαι να περάσω από την Piaggio να το δω καλύτερα μαζί με την κοπελιά και βλέπουμε, καλές βόλτες να έχεις!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
    α γι' αυτό το γλυκοκοίταζες τον Αύγουστο ....
    βρε μήπως να κάνω ένα test ride το CBF
    Ότι έχεις σκοπό να κάνεις κάντο σύντομα μόνο γιατί άκουσες που πάω σε λίγο...και ξέρεις τι λένε για μετά την απομάκρυνση απ'το ταμείο ε;

  7. #22
    Χτες πήγα και είδα και το Beverly 300 αλλά και το SH-300 το οποίο από ποιότητα πλαστικών φεύγει χιλιόμετρα μπροστά, αυτό δικαιολογεί κάπως την τιμή του αν και συνολικά είναι "άδειο" δίπλα στο Beverly ρε γαμώτο..

    Αφού πήγα στην Piaggio είπα να περάσω κι απ'το συνεργείο να μιλήσω λίγο με τον γνωστό μου (μηχανικός είναι) κι όλως τυχαίως είχε στη ράμπα του ένα Beverly 300 καινούργιο σχεδόν και σε κατάσταση "αποσύνθεσης" κοιτώντας το σύνολο κινητήρα-κιβώτιο-τροχό!
    "Τι έγινε εδώ ρε Χ;"
    "Μπήκε άτσαλα στη λακούβα και συνουσιάστηκαν τα γρανάζια των σχέσεων..."
    Μόνο τα αυλάκια πάνω στα δόντια να βλέπατε...

    Είχα όλη την καλή διάθεση να του αφιερώσω τον χρόνο που του -όπως μαρτυρούν οι πωλήσεις του τουλάχιστον- αξίζει, όμως όλα μου έρχονται αρνητικά απέναντί του. Ακόμα και την ψυχολογία μου να πιέσω για αποδεχτώ ότι όλα αυτά είναι τυχαία, είμαι βέβαιος σχεδόν ότι αν καταλήξω να το πάρω θα το αδικήσω πριν καν μου ξεδιπλώσει τις χάρες του.. κρίμα θα είναι οπότε μάλλον δεν.

    Θα δώσω χρόνο στον εαυτό μου να κοιτάξω όλα όσα scooter μ'ενδιαφέρουν, Yamaha, Aprilia, Sym, Kymco, Honda (για ακόμα περισσότερες ματιές - θα δω και το SH-150) και βλέπουμε..

    Nα είστε όλοι καλά!

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    ...
    να σου στείλω το Vstrom να τελειώνουμε

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
    να σου στείλω το Vstrom να τελειώνουμε
    Ε να σου στείλω κι εγώ μωρέ ένα CBF νά'χεις να κυκλοφορείς..!

  10. #25
    Μάκη , αν σε βοηθάει αυτό , φίλος που έχει δυο χρόνια το SYM HD 200 evo II και το έχει ΞΕΠΑΤΩΣΕΙ (δουλεύει όλη μέρα με αυτό σε διανομές …μιλάμε για ΠΟΛΛΑ χλμ) , είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ευχαριστημένος …δεν του έχει βγάλει τίποτα …μόνο την τακτική συντήρηση.

    Η τιμή του ειναι κατω απο 3000€ και η συντήρηση φτηνή...
    απο ομορφια , μοιαζει πολυ με το SH..

    Τώρα , βέβαια, τυχερά είναι αυτά ….




  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
    Μάκη , αν σε βοηθάει αυτό , φίλος που έχει δυο χρόνια το SYM HD 200 evo II...
    Μου έχει κάνει εντύπωση κι εμένα το γεγονός ότι ένα μπούγιο από γνωστές μορφές του μοτοσυκλετισμού στα Χανιά πήγαν και πήρα το συγκεκριμένο Sym αντικαθιστώντας το με το παπί που είχαν για την πόλη!

    Πραγματικά ενώ δεν τα είχαμε δει καθόλου εδώ, ξαφνικά γέμισε ο κόσμος από δαύτο σε άσπρο χρώμα

    Εννοείται ότι έχει μπει στα υπ'όψιν και αυτό!

  12. #27
    Σε 300αρι υπαρχει και το SYM 300 citycom.Δες εδω
    http://www.justgottascoot.com/citycom.htm και το 250 GTS εδω
    http://www.justgottascoot.com/symrv250.htm


    Επισης σ αυτο το site μπορεις να δεις και αλλα σκουτερ σε τεστ:wacko: :wacko:

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panavour
    Σε 300αρι υπαρχει και το SYM 300 citycom.
    Το έχω αφήσει στην άκρη το θέμα μιας και χειμώνιασε απότομα και λέω να μην κάνω κάποια βιαστική κίνηση μέχρι να αποφασίσω τι θέλω να κάνω πραγματικά, αφού και η γυναίκα ξεκαθαρίζει ότι μακρυνές αποστάσεις με μηχανάκι δεν, μάλλον άχρηστο θα μου είναι το σκούτερ τελικά..
    Ίσως προχωρήσω σε κανένα εντουράκι για καθημερινή χρήση και για χωμάτινες διαδρομές τώρα που τα βουνά μας είναι ομορφότερα από ποτέ, ίσως να κρατήσω το παπί και βλέπουμε..ακόμα δεν ξέρω.

    Όπως και νά'χει το thread μπορεί να συνεχίσει γι'αυτούς που πιθανόν ενδιαφέρονται για κάτι τέτοιο η τώρα ή στο μέλλον, εγώ από μεριά μου σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας κι αν δεν χρειάστηκε σ'εμένα, σίγουρα σε κάποιους θα χρειαστεί κάποια στιγμή.

    Να είστε καλά!

  14. #29
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Μάκη, έχε υπόψιν σου ότι τα SYM είναι ουσιαστικά Honda & το αντίστροφο.
    H SYM είναι θυγατρική της Honda.


  15. #30
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Μάκη, έχε υπόψιν σου ότι τα SYM είναι ουσιαστικά Honda & το αντίστροφο.
    H SYM είναι θυγατρική της Honda.
    To έμαθα Mάικ, αν τελικά αποφασίσω να πάω σε σκούτερ μάλλον κάτι τέτοιο θα κοιτάξω. Τα παιδιά που έχω ρωτήσει εδώ στα Χανιά λένε πολύ καλά λόγια και πρόκειται για άτομα που ξέρουν από μοτοσυκλέτες κι όχι για ανθρώπους που πήραν ένα σκούτερ απλά και μόνο για να χρησιμοποιούν λιγότερο το αυτοκίνητο


Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF