Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: Piaggio Beverly 300i

  1. #1

    Question Piaggio Beverly 300i

    Kατ'αρχήν είμαι απ'αυτούς που πιστεύουν ότι τα scooter είναι μοτοσυκλέτες...

    Σκέφτομαι να αντικαταστήσω το παπί (ΖΧ-130) με ένα Beverly 300 και ο λόγος είναι ότι θέλω να κάνω βολτίτσες με την κοπελιά σε κανένα επαρχιακό χωριό στα Χανιά ενώ ταυτόχρονα να έχω και πάλι στα χέρια μου ένα όχημα πόλης.. στο CBF δεν κάθεται, μετά από 3,5 χρόνια επιτέλους το κατάλαβα..
    Είναι κι απ'τα οχήματα που θα κάθεται πάνω βασίλισσα οπότε δεν θα παραπονιέται κιόλας (εκτός κι αν η ανάρτηση της κάνει τη μέση πατσά)..

    Χοντρά χοντρά.. τι έχετε ακούσει για τα συγκεκριμένα; Κυκλοφορούν πάρα πολλά αλλά οι περισσότεροι εδώ μιλούν για προβληματάκια σε αντλίες νερού, τσιμπηματάκια στο λάδι και κάτι άλλα τέτοια περίεργα.
    Το ότι η συντήρησή του θα ξεφύγει, μπορεί περισσότερο κι απ'το CBF (πάντα συγκριτικά με τα χιλιόμετρα που θα μαζεύει κάθε χρόνο) το ξέρω.. το ότι άλλο έχει να μου προσφέρει από χώρους και άνεση επίσης (την πίσω ανάρτηση εξακολουθώ να την φοβάμαι στον τομέα αυτό).. κατά τ'άλλα; Καλά;

    Μήπως να κοιτάξω για κανένα Japan;;


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	300.jpg 
Προβολές:	1309 
Μέγεθος:	32,0 KB 
ID:	176374

  2. #2
    Λοιπόν εγώ λέω να πάω να το πάρω!

  3. #3
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    κανε μια δοκιμη και στο cbf αλλα το μικρουλι (250)

    Εξισου βασιλικα θα καθετε...

    Και απο θεμα σερβις ειναι τζαμπα

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    κανε μια δοκιμη και στο cbf αλλα το μικρουλι (250)
    Εξισου βασιλικα θα καθετε...
    Και απο θεμα σερβις ειναι τζαμπα
    Το σκέφτηκα κι αυτό το ενδεχόμενο αλλά πάλι μου αρέσει ο χώρος κάτω απ'τη σέλα και το ντουλαπάκι στην ποδιά, άνετα πράγματα και χωρίς συμπλέκτες και τέτοια.. η ζελατίνα απ'την άλλη.. το εύκολο ανέβα κατέβα.. πράγματα που για ένα δεύτερο μηχανάκι πόλης αν και όχι απαραίτητα, είναι σίγουρα καλοδεχούμενα.

    Αν ήταν να κατέληγα σε κάτι τέτοιο μάλλον θα προτιμούσα το VTR-250 παρ'όλη τη διαφορά τιμής, 5-6 δόσεις παραπάνω είναι δε βαριέσαι.. τα ρημάδια τα σκούτερ είναι άλλο πράγμα στην άνεση όμως, ειδικά για την κοπελιά που στη θέα της σέλας και μόνο πείθεται πανεύκολα..

    Νά'σαι καλά πάντως!

  5. #5
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Παντως βολταρα με ενα SH150 τη προηγουμενη βδομαδα..

    Επαθα πλακα με τα φρενα του

    Και εστριβε και πολυ καλα


    Βεβαια αυτα δεν ειναι κριτηρια επολογης 2ης μηχανης αλλα καντο μια βολτα και αυτο...

    Το 300αρι βεβαια

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
    Βεβαια αυτα δεν ειναι κριτηρια επολογης 2ης μηχανης αλλα καντο μια βολτα και αυτο...
    Το 300αρι βεβαια
    Αν υπήρχε μεγαλύτερο οικονομικό περιθώριο θα ήταν η πρώτη μου επιλογή, αυτό όμως πάει πολύ ψηλά κι είναι κι εντελώς άδειο ρε γμτ του..

    Σκέφτομαι να πάω σε κανένα Ιαπωνικό 250άρι, Χ-Max ή X-City με 5-6 κατοστάρικα παραπάνω απ'ότι το Beverly αλλά μήπως το Beverly αξίζει παραπάνω απ'ότι πιστεύω εγώ και τα πετάξω άδικα;

    Υπάρχουν και οι οικονομικότερες λύσεις των Κymco και Sym που συνοδεύονται από θετικά σχόλια γενικότερα όμως εδώ στην επαρχία δυσκολεύομαι να πειστώ ότι θα βρω την υποστήριξη που πιθανόν θα χρειαστώ στο μέλλον, άβυσσος η ψυχή των scooter κι η δική μου αβυσσότερη..

  7. #7
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    μπορεις βεβαια να κοιταξεις και κανα 250αρι μεταχειρισμενο...μπορεις να το βρεις σε πολυ καλη τιμη...


    το μηχανακι το εχω οδηγησει και ειναι παρα πολυ ωραιο...δε θα το μετανιωσεις αμα το παρεις


  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    μπορεις βεβαια να κοιταξεις και κανα 250αρι μεταχειρισμενο...μπορεις να το βρεις σε πολυ καλη τιμη...
    το μηχανακι το εχω οδηγησει και ειναι παρα πολυ ωραιο...δε θα το μετανιωσεις αμα το παρεις
    Το έχω οδηγήσει κι εγώ αρκετά Πάνο, και το 250 και το 400 και καναδυό-τρεις φορές και το 500άρι. Γενικά σαν σκούτερ με καλύπτει αν εξαιρέσει κανείς την άθλια κατά τη γνώμη μου πίσω ανάρτηση, βασικό πρόβλημα των περισσότερων σκούτερ βέβαια ειδικά όταν μεταφέρουν δύο άτομα.

    Ξέρω ότι θα με βολέψει αρκετά και τα περισσότερα κυβικά του απ'το παπί θα είναι μια αφορμή να του κάνω περισσότερα χιλιόμετρα και μάλιστα βρέχει χιονίσει, αυτό που δεν ξέρω είναι το κατά πόσο θα μου το επιτρέψει αν ένα μεγάλο μέρος της ζωής του το περνάει στο συνεργείο (λίγο βαριά το είπα, το ξέρω).. δεν είμαι αρνητικός απέναντί του, αντιθέτως με έχει σχεδόν πείσει. Τόσες χιλιάδες κυκλοφορούν εξάλλου κι αν ήταν κάτι το εντελώς άθλιο σίγουρα θα είχε ακουστεί αρκετά στα τόσα χρόνια της εμπορικής του και πολύ επιτυχημένης μάλιστα πορείας. Αυτό όμως που με κάνει να αναρρωτιέμαι είναι μήπως με αυτά τα δυο τρία άσχημα που ακούστηκαν υπάρχει και κάτι άλλο από πίσω που μου διαφεύγει εντελώς..


  9. #9

    Re: Piaggio Beverly 300i

    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    ... στο CBF δεν κάθεται, μετά από 3,5 χρόνια επιτέλους το κατάλαβα..
    ....


    το πουλας, τσιμπας ένα μονοσελο για παρτη σου και παιρνεις κι ενα σκουτερ ότι να' ναι φτανει να χει μεγαλη σελα. Τέλεια!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filipp0s

    το πουλας, τσιμπας ένα μονοσελο για παρτη σου και παιρνεις κι ενα σκουτερ ότι να' ναι φτανει να χει μεγαλη σελα. Τέλεια!
    Bρε μήπως να τα πουλήσω και τα δυο να πά'να πάρω το υβριδικό να τελειώνω;





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2.jpg 
Προβολές:	1261 
Μέγεθος:	80,1 KB 
ID:	176481

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2009
    Μηνύματα
    148
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Bρε μήπως να τα πουλήσω και τα δυο να πά'να πάρω το υβριδικό να τελειώνω;


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #12
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Bρε μήπως να τα πουλήσω και τα δυο να πά'να πάρω το υβριδικό να τελειώνω;


    Βρε Μάκη μου δεν τά'χουμε πει;Σιγά σιγά αλλάζουμε κατηγορίες.Όχι κατευθείαν στα βαθειά!
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
    Βρε Μάκη μου δεν τά'χουμε πει;Σιγά σιγά αλλάζουμε κατηγορίες.Όχι κατευθείαν στα βαθειά!
    Το βάθος είναι αδιάφορο για κάτι που επιπλέει...! :rotflmao:

  14. #14
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Το βάθος είναι αδιάφορο για κάτι που επιπλέει...! :rotflmao:


    ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ




    Υ.Γ. Αφού σου αρέσει τί το σκέφτεσαι;; Πάρτο

  15. #15
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Το βάθος είναι αδιάφορο για κάτι που επιπλέει...! :rotflmao:
    Δεν θα ορκιζωμουν κιολας γι'αυτο

    http://www.youtube.com/watch?v=QoF0gvh4_38

    Πρεπει να το εχω βαλει 500 φορες το ιδιο βιντεο :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF