Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 53

Θέμα: Gsr 600 gia arxario!!!

  1. #1

    Gsr 600 gia arxario!!!

    Γεια σας! Μολις εκλεισα τα 21 και πηρα το διπλωμα για απεριοριστο και ψαχνω για μηχανη.
    Δεν εχω εμπειρια στο δρομο πολυ απο μηχανες, εχω οδηγησει παπακια και scooter αλλα οχι
    κανονικα στο δρομο, βεβαια οδηγαω αμαξι απο τα 18 μου.
    Εχω καταληξει στην gsr600 λογω χαμηλης τιμης και abs απλα φοβαμαι μηπως ειναι πολυ μεγαλη
    η πολυ γρηγορη για πρωτη μηχανη. Αν μπορειτε να μου πειτε και εσεις τη γνωμη σας θα με βοηθουσε πολυ.


    ps. Σας παρακαλω μονο μην μου προτεινετε να αρχισω με παπια η scooter για να μαθω γιατι τα σιχαινομαι, γι αυτο περιμενα να παω 21 για να αποφυγω να παρω κατι τετοιο.

    Ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Η πρωτη μου μηχανη ηταν το gsr

    Εχει αρκετο γκαζι για αρχαριο αλλα αν εισαι λογικος στο δεξι χερι μπορεις να μαθεις πανω σε gsr...

  3. #3
    Ευχαριστω για την απαντηση, αλλα ρε παιδια βοηθηστε με και μερικοι ακομα με την αποψη σας.
    Θα την καταφερω την μηχανη χωρις καθολου εμπειρια(βεβαια το δεξι χερακι θα το ελεγχω) η θα τα βρω σκουρα?

  4. #4
    ~
    Εγγραφή
    07/12/2005
    Μηνύματα
    272
    Kawasaki Ninja 250R

    diaforetika

    Suzuki GSR 600

    vs

    Suzuki Gladius 650

    Yamaha XJ6 Diversion

    Kawasaki ER6 F



    des k to arthro tou 0-300 gia ta mesaia.. [sel. 10]

    http://issuu.com/0300/docs/0300_210_...owFlipBtn=true

    apo eksoplismo pos pame????


  5. #5
    mi masas.. kai egw 21 eimai kai h prwth mou mixani einai fzx! to gsr to exw odigisei kai einai yperoxo.. exei poly kali esthish tou dromou kai einai kai aneto kai exei kai gazaki gia olla ta goysta!

  6. #6
    Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια. Δεν το πολυ βλεπω για το ninja δεν ειμαι πολυ φαν των supersport. Μαλλον για Gsr με κοβω τελικα, α και απο εξοπλισμο μην φοβασαι ειμαι κυριος σ'αυτα, ενα χιλιαρικο περιπου το κραταω για εκει.

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Το έχει φίλος και το οδηγάω και γω που και που. Πάρα πολύ καλές εντυπώσεις απο την οδική του συμπεριφορά και τις επιδόσεις του.

    Για πρώτη μηχανή δεν θα έλεγα όχι.Θα σε βοηθήσει να μάθεις. Τετρακύλινδρο είναι , χαμηλά είναι ήρεμο για τις πρώτες σου αναγνωριστικές βόλτες. Επίσης τετρακύλινδρο είναι και ψηλά "λυσσάει" για να ξεχαρμανιάζεις που και που.

    Βάλε του οπωσδήποτε κάγκελα(κόστος περίπου 100?)!Επένδυση που θα σου βγάλει τα λεφτά της στην πρώτη χαζοπτώση (ακόμη και σταματημένος...είναι βαρύ)

    Καλές βόλτες.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Εεε οχι και καγκελα ρε παιχτη.....

    Αισχος θα γινει με καγκελα

    Ενα σετακι μανιταρια φτανουν για τις χαζοπτωσεις.

  9. #9
    Φαγατε την απαντηση μου επειδη προσπαθω να βαλω μυαλο σε καποιον που πηρε 1η μοτο με 100αλογα!!!

    Εξαιρετικο...

    Θα προτεινο Κ8 με 170 για την πολη να μπω στο κλιμα!!!

    Οτι να'ναι...

  10. #10
    Kazolinos δεν σε καταλαβα ρε φιλε , ποιος σου εφαγε την απαντηση?
    Aπ'οτι καταλαβα εσυ πιστευεις οτι δεν καλη ιδεα η πρωτη μου μηχανη να εχει τοσα αλογα?

  11. #11
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    μια χαρά μηχανάκι ειναι...

    και (λογικες) μ@λ@κιες συγχωρει, και φιλικό ειναι...

    αυτο εχω
    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  12. #12
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kazolinos
    Φαγατε την απαντηση μου επειδη προσπαθω να βαλω μυαλο σε καποιον που πηρε 1η μοτο με 100αλογα!!!

    Εξαιρετικο...

    Θα προτεινο Κ8 με 170 για την πολη να μπω στο κλιμα!!!

    Οτι να'ναι...
    Δεν είχα ποτέ μου ούτε παπί. Το πρώτο μου μηχανάκι ήταν ένα Hornet 600. 12 μήνες μετά πήρα το RR. Σταματήστε να τρομοκρατείτε τον κόσμο. Δεν είναι όλοι ηλίθιοι. Αν έχεις μυαλό και σέβεσαι αυτό που έχεις, μπορείς να ξεκινήσεις και με αεροπλάνο. Αν όχι, θα το πληρώσεις με τον χειρότερο τρόπο. Απλά.
    Life begins at 45°.

  13. #13
    Πάρε το, πάρε το με ABS, το δίνουν και φτηνότερα από το Gladius πλέον (το οποίο Gladius είναι απίστευτα εύκολο και χαβαλεδιάρικο) και καλές βόλτες.... Μην φοβάσαι τα κυβικά και τα άλογα. Απλά, μην νομίσεις ότι επειδή το πήγες μιά βόλτα ή και δύο έγινες θεός της ασφάλτου, θα φας βρόντο που θα είναι όλος δικός σου. Σεβασμό, κάνε κάποιο σχολείο (fast&safe, 0-300 riding school κλπ) και σιγά σιγά θα το στίψεις κιόλας.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tRElOs_18
    Kazolinos δεν σε καταλαβα ρε φιλε , ποιος σου εφαγε την απαντηση?
    Aπ'οτι καταλαβα εσυ πιστευεις οτι δεν καλη ιδεα η πρωτη μου μηχανη να εχει τοσα αλογα?
    Καλη ερωτηση....καποιος μοντ...αλλα κανει τον κινεζο...

    Το γιατι φυσικα παραμενει αγνωστο...

    βεβαια σε αλλο θρεντ- καποιοι τα εχουν σκισει ολα, θεματα, προσβολες κλπ...αλλα εκει...

    μουγκα....


    Blitzer....

    το οτι εκανες το λαθος και την γλιτωσες....δεν σημαινει τιποτε...και αλλοι τρακαρανε με λεωφορειο και εζησαν...δεν σημαινει κατι αυτο...

    Το σωστο ειναι να ξεκινας απο πιο χαμηλα στα αλογα...και σιγα σιγα να ανεβαινεις....


    (ελα σβηστο παλι...αυτο ειχα γραψει και χτες.....)

  15. #15
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.107
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kazolinos
    Blitzer....

    το οτι εκανες το λαθος και την γλιτωσες....δεν σημαινει τιποτε...
    Ούτε λάθος έκανα, ούτε "τη γλίτωσα" και σίγουρα σημαίνει πολλά (για μένα). Αλλά μπορείς να συνεχίσεις να πιστεύεις ότι θες. Κακό πράγμα να είσαι απόλυτος και ξερόλας, όμως.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kazolinos
    και αλλοι τρακαρανε με λεωφορειο και εζησαν...δεν σημαινει κατι αυτο...
    Το παράδειγμά σου είναι πιο άκυρο κι από προπέρσινο δελτίο λόττο.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kazolinos
    Το σωστο ειναι να ξεκινας απο πιο χαμηλα στα αλογα...και σιγα σιγα να ανεβαινεις....
    Εντάξει !!!11112

    Πληροφοριακά, δε συνιστώ σε όλους να ξεκινήσουν με 1000, σαφώς. Αλλά με λίγη σύνεση, τα πάντα είναι δυνατά. Ένα γυμνό 600ρι νομίζω είναι ότι πρέπει για κάποιον αρχάριο που έχει λίγο μυαλό παραπάνω και θέλει ένα μηχανάκι που θα κρατήσει αρκετό καιρό.
    Life begins at 45°.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. LED ΠΙΣΩ ΦΑΝΑΡΙ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΟΜΕΝΑ ΦΛΑΣ gia gsr 600
    από Giannis24 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2008, 13:25
  2. Gsr 600 ΝΕΟ ΑΛΛΑ..........
    από jinks στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 01:17
  3. Suzuki Gsr 600
    από gavos στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 11:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF