Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 80

Θέμα: Hornet 600 ή Shiver 750.....;

  1. #46
    Αχ βρε Βύρωνα,πάνω που πήγαινα να γράψω καλή κουβέντα για το Shiver πετάγεσαι και λες τα δικά σου για τα Suzuki.Τέλοσπαντων,δε θα πτοηθώ.Θα προσπαθήσω να βοηθήσω το παιδί.Δε θα σου κρύψω ότι το γλυκοκοιτούσα το Shiver,θέλεις λίγο το διαφορετικό του λουκ,θέλεις το μοτεράκι του το δικύλινδρο με τη χορταστική ροπή και τα άλογα,θέλεις ότι είναι πανέμορφο με φοβερά περιφερειακά;Τελικά κατέληξε να είναι η 3η επιλογή μου λόγω τιμής και λόγω φόβου για παιδικές ασθένειες.Η δεύτερη επιλογή μου ήταν το Triple,πολύ όμορφο,με διαμάντι μοτέρ,ανάποδο πιρούνι και διαφορετικό από τα γιαπωνέζικα,δεν το πήρα γιατί έκανε 8.500? και η τιμή εκτός του ότι δεν περιελάμβανε ABS,δεν περιελάμβανε ούτε τα βασικά όπως λασπωτήρα πίσω και immobilizer...Πολλά λεφτά για ένα fun bike με ανύπαρκτο εξοπλισμό.Τελικά κατέληξα στο GSR,μπορεί να μην είναι τόσο όμορφο όσο το Ιταλικό ή το Αγγλικό,αλλά έχει μια κακία (ειδικά στο μαύρο που διάλεξα εγω),μια αγριάδα,χωρις περιττές φανφάρες.Κοστίζει 6.900 με το ABS,έχει αλεξίσφαιρο μοτέρ (από GSXR 600 Κ5),έχει το καλύτερο ψαλίδι της κατηγορίας μακράν και έχει φοβερή ποιότητα πλαστικών.Πιο τίμια πρόταση στην κατηγορία δεν θα βρεις πιστεύω...
    Fortis Fortuna Adiuvat

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    Πολύ ωραίο φίλε μου το Triumph!! Αλλά 1) δεν έχω βρει κανένα μεταχειρισμένο σε "καλή" τιμή και σε κανένα μαγαζί και 2) θέλω να πηγαίνει και κανένα ταξιδάκι.... Δεν λέω ότι δεν πάει.... Αλλά με 2 άτομα και κανένα μπαγκάζι.....

  3. #48
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    Όσο για το gsr ναι, είναι μία τίμια μαγαζί.... Απλά κάτι με χαλάει.... Όπως και στο fazer κτλ κτλ..

  4. #49
    Banned Το avatar του/της Nazgul
    Εγγραφή
    11/11/2008
    Μηνύματα
    215
    θα πω και εγω το δικο μου οπως ολοι...sv650

  5. #50
    Αρχικά δημιουργήθηκε από madlef
    Πολύ ωραίο φίλε μου το Triumph!! Αλλά 1) δεν έχω βρει κανένα μεταχειρισμένο σε "καλή" τιμή και σε κανένα μαγαζί και 2) θέλω να πηγαίνει και κανένα ταξιδάκι.... Δεν λέω ότι δεν πάει.... Αλλά με 2 άτομα και κανένα μπαγκάζι.....


    Σε ταξίδι πιστεύω θα σε βολέψει καλύτερα κάποιο 4κύλινδρο λόγω απουσίας κραδασμών,το Triumph είναι το καλύτερο σε στροφιλίκι ή στην πόλη αλλά εκτός πόλης πάσχει σε θέμα σταθερότητας...
    Fortis Fortuna Adiuvat

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    Ακριβώς..... Γι αυτό κοιτάω για κανένα VFR...........

  7. #52
    Αρχικά δημιουργήθηκε από madlef
    Ακριβώς..... Γι αυτό κοιτάω για κανένα VFR...........

    Εγώ νόμιζα θέλεις γυμνό.Το VFR είναι κλάσεις ανώτερο σε θέμα ταξιδιού,δεν το συζητάμε..
    Fortis Fortuna Adiuvat

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    319
    Βασικά..... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!!! Τώρα πάντως η ερώτηση είναι πιο πολύ hornet 2007 ή vfr 2004 ; Όλο αυτό σκέφτομαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. #54
    Ignorance is bliss Το avatar του/της apatewnas
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    πάσχει σε θέμα σταθερότητας...
    ε ?
    All waves,become my shield! All lightning,become my blade! Sougyo no Kotowari!

  10. #55
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
    ε ?

    Κοντύτερο μετατρόχιο + γρήγορη γεωμετρία + χαμηλό βάρος = μικρότερη σταθερότητα στην εθνική
    Fortis Fortuna Adiuvat

  11. #56
    Ignorance is bliss Το avatar του/της apatewnas
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    81
    Εγώ 235 σταθερά τα πήγαινα Τωρα μηχανολογικά δεν γνωρίζω και πολλα πράγματα αλλά είμαι πιο πολύ της εφαρμογής
    All waves,become my shield! All lightning,become my blade! Sougyo no Kotowari!

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
    Εγώ 235 σταθερά τα πήγαινα Τωρα μηχανολογικά δεν γνωρίζω και πολλα πράγματα αλλά είμαι πιο πολύ της εφαρμογής

    Πήγαινε με 235 με ένα GSR ή ένα Hornet και θα καταλάβεις τη διαφορά...






    Υ.Γ Μέχρι 235 μόνο πάει το κουβαδάκι σου; :rotflmao: :rotflmao:
    Fortis Fortuna Adiuvat

  13. #58
    Ignorance is bliss Το avatar του/της apatewnas
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Υ.Γ Μέχρι 235 μόνο πάει το κουβαδάκι σου; :rotflmao: :rotflmao:
    Ναι σε ανηφόρα..πακέτο ε ?
    All waves,become my shield! All lightning,become my blade! Sougyo no Kotowari!

  14. #59
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apatewnas
    Ναι σε ανηφόρα..πακέτο ε ?


    Α ναι,ξέχασα ότι μαζεύεις φόρα στις ανηφόρες μην σου μείνει και σπρώχνεις...:rotflmao: :rotflmao:
    Fortis Fortuna Adiuvat

  15. #60
    Ignorance is bliss Το avatar του/της apatewnas
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    81
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Α ναι,ξέχασα ότι μαζεύεις φόρα στις ανηφόρες μην σου μείνει και σπρώχνεις...:rotflmao: :rotflmao:
    Οι 3 κυλινδροι φροντίζουν να μην γίνει , μην ανυσηχεις.Το 4κδρο θα ήθελες λίγο φορα να ανεβάσεις καμια στροφη στο κοντεράκι. :rotflmao:
    All waves,become my shield! All lightning,become my blade! Sougyo no Kotowari!

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Z 750 vs Hornet 600
    από Panopticon7 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2010, 19:48
  2. Πώληση HORNET 600 (01)
    από gispy στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2005, 15:57
  3. service manuals fazer 600 2004 και hornet 600 2003
    από lousou76 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2005, 10:15
  4. new HORNET 600
    από liospi στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2005, 12:46
  5. fazer 600 vs Z 750
    από lhasa2015 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2004, 09:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF