Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 97

Θέμα: σερβις για Honda Fmx 650 (με λάδια, ξύδια κλπ φαιδρά...)

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Μας έφτιαξες τη μέρα!
    Για μενα το motul 5100 που βαζω αναγκαστικα ειναι μετρια λαδια για μετριες καταστασεις οδηγησης.Αμα πηγαινεις τη μηχανη ταπα η εχεις κανα κτμ που οι κινητηρες τους ειναι φτιαγμενοι κοντα στο οριο τοτε ναι , τα μοτυλ 5100 δεν ειναι τοσο καλα.
    love will save the planet,hate is a good start.

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
    ρε γκατζολε,ακριβως επειδη ειναι αεροψυκτο της πλειστοκαινου κι ανεβαζει θερμοκρασιες κολασης,θελει συχνα...



    υ.γ.παρεμπιπτοντως,η συγκριση σου με το crf ητο on the spot...
    Να με συγχωράΕΙ η χάρη σου, αλλά το εκ Κρητιδικής ορμώμενο μοτερ ΧΤ, κάθε 5.000 έλεγε και άντε και τα αλλάζαμε στα 3.500. Αλλά ξέχασα οτι μιλάμε για αξιοπιστία Χουντάϊ. :rotflmao:

    ΥΓ: Δεν περίμενα να εκτιμήσεις το λεπτό χιούμορ μου λαδωμένε ποντικαρά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #33
    Παιδια η χρηση της μηχανης ειναι σπιτι-γυμναστηριο και αντε σπιτι-καμια τραπεζα.
    το λεω αυτο για να το λαβετε υποψιν για τα λαδια.

    σκεφτομουν για μοτουλ 5100

  4. #34
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
    Να το νομίζεις ! Αντί να τρώγονται τα τακάκια τρώγεται ο δίσκος!


    επειδη τα εχω δοκιμασει, θα το ξαναπω οτι δε το νομιζω...


    μα καλα, θα δωσεις 70? για τα τακακια στο σαρακακη?
    και καινουριος δισκος ποσο κανει δηλαδη?


  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hamurabi

    σκεφτομουν για μοτουλ 5100


    καποιοι ειστε αξιοι της μοιρας σας τελικα...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  6. #36
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ρε ρεινμαστερ...νταξ...τηγανολαδα τα ανεβαζεις, τηγανολαδα τα κατεβαζεις...αλλα δε λες το λογο...


    εγω 40.000χλμ στο ΧΤ αυτα χρησιμοποιουσα με αλλαγμα καθε 3000+χλμ και το μοτερ ουτε κιχ δε κανει και δε καιει και σταγονα λαδια...

    επισης τοσος κοσμος τα χρησιμοποιει χωρις κανενα προβλημα...

    επισης, προβλημα στον κινητηρα δεν εχω ακουσει απο κανεναν..


    οκ για το σουπερντουπερ μπουσα σου μπορει να μην κανουν, για κανονικες μοτο γιατι να μην κανουν δλδ?προς τι τοσο θαψιμο?

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisvolos
    Εγγραφή
    08/07/2007
    Μηνύματα
    879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    επειδη τα εχω δοκιμασει, θα το ξαναπω οτι δε το νομιζω...


    μα καλα, θα δωσεις 70? για τα τακακια στο σαρακακη?
    και καινουριος δισκος ποσο κανει δηλαδη?

    Καλά ρε τι δεν καταλαβαίνεις δεν είπα για τα γνήσια που κάνουν 45? στο σαρακακη και όχι 70 όπως λες
    αλλά λέω για τακάκια των 20 με 30? όπως λέει ο rain!
    Να είναι κάτι το λίγο αξιόπιστο και να φρενάρουν τσι προκοπής!

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisvolos
    Εγγραφή
    08/07/2007
    Μηνύματα
    879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister


    καποιοι ειστε αξιοι της μοιρας σας τελικα...
    Κάτσε ρε φίλε motul 5100 15W-50 έβαλα στις τρεις πρώτες αλλαγές και μετά συνέχισα με το
    7100 20W-50 100% συνθετικό και ποτέ δεν μου έκανε το παραμικρό πρόβλημα ως τώρα και
    όταν βγαίνω εθνική (αρκετά συχνά) το πάω συνεχώς κοντά στην τελική του 140kmh στο ψηφιακό
    το κοντεράκι με το δικό του να δείχνει κοντά στα 150 !

    Γιατί τι έπαθες εσύ με τα motul και τα κατακρίνεις τόσο!

  9. #39
    τα χω πει ρπμ ενα μυριο φορες αλλα δεν παιρνετε χαμπαρι...

    τελευταια κι οποιος θελει ας καταλαβει...

    το μοτουλ το 5100 που βαζετε ολοι ειναι ενα ορυκτελαιο της πλακας και ως εκ τουτου ,δουλευει ως τετοιο...εχει δυο προσθετα του κωλου,αλλα αυτα δεν το κανουν semi...δεν θα παθετε ζημια χρησιμοποιωντας το αλλα θα δινετε σαν χαζοι 10-12 ευρω το λιτρο για ενα λαδι εφαμιλλο οποιουδηποτε ορυκτελαιου αξιας 5 ευρω...

    ειναι τοσο χαλια λαδι που τα περισσοτερα συνεργεια χρησιμοποιουν τα μπουκαλια του ,βαζοντας μεσα ορυκτελαια απλα και τσεπωνουν την διαφορα,ξεροντας οτι δουλευει ακριβως το ιδιο και ο πελατης δεν θα καταλαβει διαφορα...

    το κανουν αυτο επειδη οι περισσοτεροι απο σας τρωτε την διαφημιση αμασητη και το αγοραζετε σαν προβατα...

    μην μου λετε παπαριες του στυλ "εγω το εβαζα και ολα καλα" διοτι εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο...αν εχεις μαθει μια ζωη σε φιατ και δεν εχεις οδηγησει πορσε ,μια χαρα θα σου φαινεται το ρημαδι σου,μεχρι να οδηγησεις πορσε...

    θελετε να τα σκατε? be my guest...

    επισης για τελευταια φορα...ρΑινμΑΪστερ ειναι το γαμωνικ μου...οχι ρεινμαστερ μαμω τα πρωτοβροχια μου μαμω...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  10. #40
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    emeis pou to pernoume 7e to litro metrame sth maza me ta koroida?

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisvolos
    Εγγραφή
    08/07/2007
    Μηνύματα
    879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister

    το μοτουλ το 5100 που βαζετε ολοι ειναι ενα ορυκτελαιο της πλακας και ως εκ τουτου ,δουλευει ως τετοιο...εχει δυο προσθετα του κωλου,αλλα αυτα δεν το κανουν semi...δεν θα παθετε ζημια χρησιμοποιωντας το αλλα θα δινετε σαν χαζοι 10-12 ευρω το λιτρο για ενα λαδι εφαμιλλο οποιουδηποτε ορυκτελαιου αξιας 5 ευρω...

    Εντάξει να δεχτώ ότι το 5100 δεν είναι καλό και τα συνθετικά της μάπα είναι ???

  12. #42
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    και να εισαι λιγο πιο ευγενικος, με ατομα που δεν ξερεις...οπως λες τον μπαιρον τον λες καραφλα γιατι τον ξερεις 20 χρονια...


    ομως δε με ξερεις και γι αυτο δε θα με λες κοροιδο και προβατο, τους φιλους σου πες τους οπως θες...

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    και να εισαι λιγο πιο ευγενικος, με ατομα που δεν ξερεις...οπως λες τον μπαιρον τον λες καραφλα γιατι τον ξερεις 20 χρονια...


    ομως δε με ξερεις και γι αυτο δε θα με λες κοροιδο και προβατο, τους φιλους σου πες τους οπως θες...
    Επρεπε να το ξεκαθαρίσεις από πριν, ότι την απάντηση που ζήταγες την ήθελες ευγενική.
    Το ότι εσύ μπορεί να τα παίρνεις και τσάμπα, δεν σημαίνει ότι δεν τα πουλάνε τόσο στους άλλους.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #44
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Επρεπε να το ξεκαθαρίσεις από πριν, ότι την απάντηση που ζήταγες την ήθελες ευγενική.
    Το ότι εσύ μπορεί να τα παίρνεις και τσάμπα, δεν σημαίνει ότι δεν τα πουλάνε τόσο στους άλλους.

    δηλαδη εγω τωρα μπορω να σε βρισω επειδη δε μου εχεις πει να σου μιλησω με ευγενεια?







    οσο για το αν τα παιρνω τσαμπα η οχι, εχω κανει την ερευνα αγορας μου οπως κανω οταν αγορασω οτιδηποτε...

    για τα λεφτα τον αλλων δε με νοιαζει καθολου, μονο η δικη μου τσεπη με απασχολει...

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    για τα λεφτα τον αλλων δε με νοιαζει καθολου, μονο η δικη μου τσεπη με απασχολει...
    Ακριβώς το αντίθετο τον rein...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Honda FMX 650
    από deus_cide στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2008, 13:15
  2. Βελτίωση Honda FMX 650
    από dim_melis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2008, 21:55
  3. Honda FMX 650 με δίπλωμα Α1
    από nmk_extreme στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 19:25
  4. αξεσουαρ για honda transhalp 650
    από giannis.s στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2005, 08:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF