Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Συναγερμός Steelmate 886C

  1. #16
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Είναι απλό......

    Λύση για βράδυ:

    σβήνεις την μηχανή απο τον κόκκινο διακόπτη και δεν γυρνάς το κλειδι.....έτσι το ρεύμα παραμένει στο κύκλωμα και ΔΕΝ χτυπάει η προειδοποίηση....βγάζεις τα γάντια, βολεύεις την μηχανή εκεί που θές και όταν είσαι έτοιμος γυρνάς το κλειδί και πριν προλάβει να χτυπήσει τα τρία προειδοποιητικά βάζεις τον συναγερμό....το μόνο που ακούγεται είναι η ενεργοποίηση του συναγερμού.....

    Λύση για το πρωί είναι:

    πριν ακουμπήσεις την μηχανή, απο το κοντρόλ ενεργοποιείς τον αθόρυβο συναγερμό (δεν κάνει θόρυβο όταν την περνάς απο τον κανονικό με την σειρήνα στον αθόρυβο), βγάζεις τα λουκέτα σου, φοράς τα γάντια σου και μόλις είσαι έτοιμος κλείνεις τον αθόρυβο πλέον συναγερμό....εαν δώσεις ρεύμα μέσα σε 30'' η μηχανή δεν κάνει τίποτα (ούτε καν στο κοντρολ) και είσαι έτοιμος να φύγεις.....αν δεν προλάβεις (απίθανο γιατι θεωρητικά είσαι έτοιμος να φύγεις) τότε προσοχή γιατι ο αθόρυβος συναγερμός θα μπεί πάλι και μόλις πας ανέμελα να γυρίσεις τον διακόπτη θα χτυπήσει η σειρήνα (σωστά) γιατι καταλαβαίνει οτι παρότι έχεις αθόρυβο συναγερμό ενεργοποιημένο το κύκλωμα της μηχανής απέκτησε ρεύμα....

    Άρα: το βράδυ έχεις μόνο το μπιπ της ενεργοποίησης του συναγερμού και το πρωί δεν έχεις το παραμικρό μπιπ....

    Τα πνευματικά δικαιώματα τα διατηρώ εαν τα χρειαστεί η Steel Mate....:rotflmao: :rotflmao:

    Την μπύρα την κερνάς κάποια στιγμή!

  2. #17
    Επειδή κι εγώ έχω SteelMate, και τον είχα και πάνω στο ονοφάκι (!) παλιότερα, πιο πιθανή βλάβη είναι να ξεκολλήσει καμμία κόλληση στη σειρήνα (καλύπτεται από την εγγύηση) αν είσαι επιρρεπής στα βουνά και στην εκτός δρόμου οδήγηση -μη τους το πεις όμως...

    Όπως και στο ονοφάκι, έτσι και στο 750, τον έβαλα μόνος μου, που σημαίνει καλύτερη τοποθέτηση και 0 προβλήματα.

    Όντως το να πατήσεις πρώτα το αθόρυβο κουμπάκι είναι η πιο λογική λύση.



    Τί λείπει για αξιοπρεπή προστασία;

    Αλυσιδάρα ή/και λουκέτο στο δίσκο που να αντέχει ακόμα και σε υγρό άζωτο, κουκούλα, άντε και μία κολώνα για την αλυσίδα...

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
    Είναι απλό......

    Λύση για βράδυ:

    σβήνεις την μηχανή απο τον κόκκινο διακόπτη και δεν γυρνάς το κλειδι.....έτσι το ρεύμα παραμένει στο κύκλωμα και ΔΕΝ χτυπάει η προειδοποίηση....βγάζεις τα γάντια, βολεύεις την μηχανή εκεί που θές και όταν είσαι έτοιμος γυρνάς το κλειδί και πριν προλάβει να χτυπήσει τα τρία προειδοποιητικά βάζεις τον συναγερμό....το μόνο που ακούγεται είναι η ενεργοποίηση του συναγερμού.....
    Καταρχάς ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις συμβουλές.

    Το πρωί ΟΚ, όπως γράφει και ο argy_kap κάνουμε τις αλχημείες μας και δεν ακούγεται κιχ.

    Για το βράδυ όμως... δε παίζει να κλείνω τη μηχανή από τον κόκκινο διακόπτη.
    Το manual καθώς και η αντιπροσωπία τονίζει ότι αυτός ο διακόπτης είναι έκτακτης ανάγκης και δεν θα πρέπει να χρησιμοποιείται.

    Και ρε γμτ, τα 10 δευτερόλεπτα που μου δίνει δεν μου φτάνουν.
    Υποχρεωτικά το βράδυ ακούγεται μια προειδοποίηση μέχρι να βάλω τη μηχανή στη θέση της. Μετά το βάζω στο αθόρυβο για να βάλω αντικλεπτικό και τέλος τρώω άλλο ένα μπιπ όταν το βάλω στο κανονικό.

    Απαράδεκτα πράγματα, αν σκεφτείς ότι ο μαμίσιος συναγερμός δεν κάνει ούτε κιχ.

  4. #19
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    864
    Αρχικά δημιουργήθηκε από entrodus

    Για το βράδυ όμως... δε παίζει να κλείνω τη μηχανή από τον κόκκινο διακόπτη.
    Το manual καθώς και η αντιπροσωπία τονίζει ότι αυτός ο διακόπτης είναι έκτακτης ανάγκης και δεν θα πρέπει να χρησιμοποιείται.
    [/B]
    Θα διαφωνήσω....και εγώ και πολλοί άλλοι......

  5. #20
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
    Θα διαφωνήσω....και εγώ και πολλοί άλλοι......
    Το θέμα έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές. Η μηχανή κλείνει από το κλειδί και όχι από το kill switch.

  6. #21
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Το θέμα έχει συζητηθεί πάρα πολλές φορές. Η μηχανή κλείνει από το κλειδί και όχι από το kill switch.
    +100000
    Keep spamming!!!:a13:

  7. #22
    Βόρειο μέλος Το avatar του/της xtreme69
    Εγγραφή
    07/05/2004
    Μηνύματα
    45

    πολυ καλος

    Κυριοι ο STEEL MATE ειναι απο τους κορυφαιους συναγερμους και σε πολυ καλη τιμη.
    Τον εχουμε τοποθετησει σε πολλες μοτοσυκλετες χωρις προβλημα.
    Πολυ καλη αντιπροσωπεια με σωστη εξυπηρετηση.

    Warm up - Μιχαλακοπουλου 189
    210-7488811
    good days are Xtreme days.

  8. #23
    Αποσυντονισμένο Μέλος Το avatar του/της Desperado
    Εγγραφή
    07/09/2005
    Μηνύματα
    438

    Re: Re: Συναγερμός Steelmate 886C

    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk


    Εγώ πάλι, ναι μεν αμερικάνικος αλλά για ιαπωνία ήξερα!!! (άκυρο)
    Χμμ χμμ, μάλλον made in China είναι παιδιά ο συναγερμός αυτός.....
    http://www.globalsources.com/steelmate.co
    http://www.steel-mate.co.uk/
    http://www.steel-mate.com/
    το είχα ψάξει και εγώ παλιότερα....έχω την εντύπωση δε ότι πολύ συναγερμοί κατασκευάζονται κίνα από μεγάλο εργοστάσιο και μετά αγοράζονται σε μεγάλες ποσότητες από εταιρείες που τους κολλάνε την φίρμα τους....και τον πουλάνε φυσικά σε ανάλογη τιμή......

  9. #24
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591

    Re: Re: Re: Συναγερμός Steelmate 886C

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Desperado
    Χμμ χμμ, μάλλον made in China είναι παιδιά ο συναγερμός αυτός.....
    http://www.globalsources.com/steelmate.co
    http://www.steel-mate.co.uk/
    http://www.steel-mate.com/
    το είχα ψάξει και εγώ παλιότερα....έχω την εντύπωση δε ότι πολύ συναγερμοί κατασκευάζονται κίνα από μεγάλο εργοστάσιο και μετά αγοράζονται σε μεγάλες ποσότητες από εταιρείες που τους κολλάνε την φίρμα τους....και τον πουλάνε φυσικά σε ανάλογη τιμή......
    Αμερικάνικος, Γιαπωνέζικος, Κινέζικος δεν ξέρω, αυτό που ξέρω είναι ότι τον έχω 2 χρόνια πάνω στην μηχανή και δεν έχει κάνει κανένα περίεργο, λειτουργεί ΑΨΟΓΑ! Και επίσης η μηχανή και 1 μήνα να μείνει ακίνητη δεν έχει κανένα πρόβλημα με την μπαταρία, παίρνει με την μία πάντα.

    Και στην επόμενη μηχανή μου τον ίδιο θα βάλω, σιγά μην δώσω τα διπλά για να πάρω ΜΕΤΑ και άλλα γνωστά........


  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    ligo palio alla oso afora to FM...den simenei oti ekpempei stin mpanta ton fm..alla exei fm diamorfosi.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  11. #26
    Βόρειο μέλος Το avatar του/της xtreme69
    Εγγραφή
    07/05/2004
    Μηνύματα
    45
    εφ΄ορου ζωης εγγυηση.

    σοβαρο προσον.
    good days are Xtreme days.

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/03/2009
    Μηνύματα
    18
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από entrodus Προβολή μηνύματος
    Καταρχάς ευχαριστώ όλα τα παιδιά για τις συμβουλές.

    Το πρωί ΟΚ, όπως γράφει και ο argy_kap κάνουμε τις αλχημείες μας και δεν ακούγεται κιχ.

    Για το βράδυ όμως... δε παίζει να κλείνω τη μηχανή από τον κόκκινο διακόπτη.
    Το manual καθώς και η αντιπροσωπία τονίζει ότι αυτός ο διακόπτης είναι έκτακτης ανάγκης και δεν θα πρέπει να χρησιμοποιείται.

    Και ρε γμτ, τα 10 δευτερόλεπτα που μου δίνει δεν μου φτάνουν.
    Υποχρεωτικά το βράδυ ακούγεται μια προειδοποίηση μέχρι να βάλω τη μηχανή στη θέση της. Μετά το βάζω στο αθόρυβο για να βάλω αντικλεπτικό και τέλος τρώω άλλο ένα μπιπ όταν το βάλω στο κανονικό.

    Απαράδεκτα πράγματα, αν σκεφτείς ότι ο μαμίσιος συναγερμός δεν κάνει ούτε κιχ.
    Για να μην κάνει τα 3 μπιπ πατάμε το ανοικτό λουκετάκι δύο φορές.
    Όταν είμαστε έτοιμοι ενεργοποιούμε και ακούγετε το 1 μπιπ.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Eφτασε!! Νεος Συναγερμός!
    από meis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2004, 11:41
  2. Συναγερμος & Τηλε-ειδοποιηση
    από RapidShade στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2004, 10:33
  3. Λαστιχα και συναγερμος για ΧΤ
    από nikos283 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2004, 09:04
  4. Συναγερμός ΜΟΤΟ
    από smavrid στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2004, 21:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF