Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Θερμοκρασια κινητηρα Ζ750 ???????

  1. #1

    Question Θερμοκρασια κινητηρα Ζ750 ???????

    Ζενταδες τα σεβη μου. Μολις απεκτησα το Ζου μου στα 750 (3ων ημερων) απο καποιο μαγαζι που δινει κ αυτο πολλα δωρα.Χωρις παρεξηγηση,οποιος κνα ηταν στη θεση μου,θα τους τα φερνε στο κεφαλι.Ελα ομως που το υπευθηνο προσωπικο απαρτιζοταν απο γυναικες,εμφανισημες,οποτε εκανα τον μ..δαγκωθηκα,χαμογελασα κ την εκανα.Γιατι?Μου εδωσαν τα δωρα ολα στο χερι,οπως το μπουφαν ετσι κ το bagster στο χερι,οπως τα γαντια ετσι κ τον συναγερμο. Και οταν ρωτησα τα σχετικα τοτε η γυναικεια που τα ανια με κατελαβε κ με κατεβαλε.Τελος παντων.Εχω αλλα 2 μικροτερα που αγορασα απο διαφορετικα μαγαζια,αλλα αυτο πρωτη φορα μου συμβαινει.Ουτε να μου πουν 2 λογια για την μηχανη.
    Ρε παιδια το Ζου μου πιανει κατι θερμ/σιες 105-107 κελσ. Ειναι λογικο ή μονο σε μενα συμβαινει?ενταξει ειμαι στο στρωσιμο μεσα στην πολη,πεφτει η θερ/σια οταν το ανοιγω ,μεχρι 4 χιλ,μετα παλι ανεβαινει. Παντως ο ανεμιστηρας (βεντιλαντερ) λειτουργει.Το δικο σας τι θερμ. πιανει?Αυτα τα λιγα ηθελα να πω,κ να ρωτησω προς το παρων....!
    Τα λέμε......

  2. #2
    Ωχώχ...τα πλευρά μου Το avatar του/της bonepeeler
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    888
    Καλώς ήλθες στην παρέα μας.

    Μην ανησυχείς.
    Είναι από την καινουργίλα.
    Εγώ είχα δει μέχρι 115 σε πολύ βαρβάτη κίνηση.

    Τώρα πιά βλέπω μέχρι 105 όταν είμαι σταματημένος.
    Όταν το ξεκινώ πέφτει κάτω από 98 κατευθείαν.


    Όλες οι μνήμες είναι ίχνη δακρύων.

    Jurobei Chikanatsu


  3. #3
    ΠΙΑΣΕ ΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ... Το avatar του/της BAD BOY
    Εγγραφή
    21/01/2005
    Μηνύματα
    877
    ΚΑΛΩΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΕΛΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΔΥΝΑΜΗ.ΛΟΓΙΚΗ Η ΑΠΟΡΙΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ.Ο BONEPEELER TA ΕΙΠΕ ΣΩΣΤΑ
    Καλυτερα Τρεις Μερες λυκος παρα...μια ζωη προβατο.
    -ΚΤΜ ON HEAD-

    kawasaki street warriors


  4. #4
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ετσι ειναι. σταματημενο ανεβαζει τρελες θερμοκρασιες

    γι'αυτο παρ'το καμια βολτουλα εξω σε επαρχιακο για να στρωσει και καλα και να το μαθεις και εσυ καλυτερα

    αν δεν εχεις πολυ ωρα για καμια Αγια Αννα ας πουμε, ξεκινα βολτες κανα απογευμα/βραδακι μεχρι Σουνιο ας πουμε ή μεχρι Κορινθο/Λουτρακι απο τη παλια εθνικη

    κανε ενα τσιγαρακι και ξαναγυρνα. Zuper στρωσιμο!

    αντε καλοριζικο καλοταξιδο και μεγειες!!!

    καλως ηρθες


  5. #5
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
    Καλώς ήλθες στην παρέα μας.

    Μην ανησυχείς.
    Είναι από την καινουργίλα.
    Εγώ είχα δει μέχρι 115 σε πολύ βαρβάτη κίνηση.

    Τώρα πιά βλέπω μέχρι 105 όταν είμαι σταματημένος.
    Όταν το ξεκινώ πέφτει κάτω από 98 κατευθείαν.



    115??? Καλά θα πέθαινα!


    Μέχρι 105 είναι συνήθες φαινόμενο σε κλασική κίνηση πχ Πατησίων....



    Αλλά no problem, και όπως λέει ο IdI, απογευματάκι για να μην εχει και πολύ ζέστη.



    Καλορ΄'ιζικο και καλοτάξιδο....



    Good choise







    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  6. #6
    Kaloriziko file
    Gia pes moy plz
    plhroses ntoukou h me doseis (giati nomizo oti ta dora ta perneis mono me ntoukou)
    kai pes moy epishs an ekleises to kommati ths bitrinas h soy eipane oti tha soy feroun allo kai tha to paralabeis mazi me thn adeia??

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από emankov
    Kaloriziko file
    Gia pes moy plz
    plhroses ntoukou h me doseis (giati nomizo oti ta dora ta perneis mono me ntoukou)
    kai pes moy epishs an ekleises to kommati ths bitrinas h soy eipane oti tha soy feroun allo kai tha to paralabeis mazi me thn adeia??
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.
    ΤΟ ΖΟΥ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΙΣΑ ΜΠΡΟΣΤΑ Κ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΟΣΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΤΑ ΔΩΡΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ,ΑΦΟΥ ΤΟ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΟ ΠΟΣΟΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΟΛΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ,ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΜΕ 0% ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ. ΤΟ ΖΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΗΝ ΒΙΤΡΙΝΑ ΗΤΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥ ΧΡΩΜΑΤΟΣ,ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΕΦΕΡΑΝ ΑΛΛΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΕΡΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΟΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ,ΔΗΛ. ΣΟΥ ΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΔΩΡΑ,ΑΛΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΣΟΥ ΤΑ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ!!
    Τα λέμε......

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
    Καλώς ήλθες στην παρέα μας.

    Μην ανησυχείς.
    Είναι από την καινουργίλα.
    Εγώ είχα δει μέχρι 115 σε πολύ βαρβάτη κίνηση.

    Τώρα πιά βλέπω μέχρι 105 όταν είμαι σταματημένος.
    Όταν το ξεκινώ πέφτει κάτω από 98 κατευθείαν.


    ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ (ΕΥΤΗΧΩΣ) !!!!
    ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑΤΕ ΔΙΚΙΟ ΠΕΡΙ ΘΕΡΜ/ΣΙΑΣ. ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΡΑΦΩ ΧΙΛ. ΤΟΣΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ "ΣΥΝΕΡΧΕΤΑΙ".
    Η ΝΟΝΗ ΘΕΡΜ/ΣΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ,ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΒΑΛΤΟΥΣ ΦΕΙΖΕΡΑΔΕΣ Κ ΣΙΑ, ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΚΑΝΕ ΞΕΡΕΣ Κ ΚΑΛΑ, ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ, ΣΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ, Κ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ ΜΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΒΡΑΖΩ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ....
    ....ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ,ΘΑ ΤΟ ΣΤΡΩΣΩ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΣΤΡΩΣΩ ?!?
    Τα λέμε......

  9. #9
    Kalytera file poy soy dinoyn ta dora sto xeri
    Eidika me toys synagermoys einai kalytera na toys bazeis monos soy esy. Pantos o kindynos yparxei ego fobamai poly otan akoyo ton emporo na leei oti bazei synagermo px META kai oxi allh marka..
    Me liga logia den empisteyomai kanena emporo..pantos kai ego tha paro to Z moy (molis poylhso thn Steed moy) me ton idio tropo opos kai esy..kai mallon apo emporo ths Kallitheas...anarotiemai pos tha koubalhso ta dora..xmmmm problhma..)))

  10. #10

    welcome!!!!!!!!!!!!1

    Καλως ηλθες φίλε μου !!!!!!!!
    Τα μεταλλα κολοτριβονται τώρα να παρουνε τη μορφη τους!!!!!Εισαι το τελευταιο μαχαιρι του τορνου αυτη τη στιγμη που μιλαμε!!!το ρυθμιζεις με τον δεξι σου καρπο!Μαλακά αλλά και αγρια κάπου κάπου δινετου την τοφη με μετρο!!(το βραδάκι)με τη δροσια!!!
    Παντως τουλάχιστον μέχρι τα 9.000 θα μυρίζει καινουργίλα!!!!
    Οπως λέμε μ......ιλα!
    καλως ηρθες
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 16:32
  2. Θερμοκρασία κινητήρα CBF-600
    από vagXT στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2011, 05:48
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/06/2008, 21:31
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 21:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF