Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 40

Θέμα: moto

  1. #1
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185

    moto

    Hello!!! Μετά απο το κράξιμο που έφαγα απο το πρώτο post μου που αναφερόμουν σε ένα nsr, έβαλα μυαλό,έπιασα δουλίτσα και τα πράγματα έχουν ως εξής. Μέχρι τα μέσα του καλοκαιριού πιστεύω οτι θα έχω συμπληρώσει 2000-2500 ευρώ τα οποία θα διαθέσω για την πρώτη μου moto!! σκεφτόμουν για streetακι και ειδικά για cbr 400 ή zxr 400. Το βασικότερο που ζητάω είναι να μην περνάω όλη την ημέρα μου στα συνεργεία. Σκεφτόμουν και το bandit, αλλά μου είπε φίλος οτι βγάζουν προβλήματα. Το superfour τι λέει; έχω ακούσει ότι είναι εισαγωγής και δεν παίζουν ανταλλακτικά. Αληθεύει; Τι προτείνετε; Τι άλλο παίζει σε αυτή την τιμή σε τετρακύλινδρο; θα πήγαινα σε cb 400, αλλά κολάω λίγο στην εμφάνιση και στο ότι είναι δικύλινδρο. (Ναι δυστυχώς έχω κολλήσει με αυτόν τον τρελό ήχο των τετρακύλινδρων...)
    Και κάτι άλλο. Επειδή μηχανή χωρίς κράνος είναι τρέλα, τι παίζει στην κατηγορία των 350-400 ευρώ (μάρκες-μοντέλα);
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

  2. #2
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    βασικα το πρωτο σκελος επρεπε να το βαλεις στα ''μοντελα'' και το αλλο σκελος στα ''προστατευτικος εξοπλισμος'' Αν ψαξεις παντως εχει πολυ πραγμα το φορουμ και για τις δυο αποριες σου!
    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

  3. #3
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    όντως θα βρεις πολύ πράμα για κράνη ειδικά.....


    Όσο για τις μοτο... άνοιξε και καμιά εφημερίδα, δες τι διαθέτεις, την προσφορά, τι σου κάνει κλικ και το συζητάμε....







    Καλή αρχή......
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  4. #4
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    όντως θα βρεις πολύ πράμα για κράνη ειδικά.....


    Όσο για τις μοτο... άνοιξε και καμιά εφημερίδα, δες τι διαθέτεις, την προσφορά, τι σου κάνει κλικ και το συζητάμε....







    Καλή αρχή......
    exw brei cbr,zxr,bandit kai superfour 400aria se times 1000 merxi 2500. 8a dia8esw opws eipa 2000-2500, alla den kserw se poio ap'ola na strafw... h seira prwtimisis einai opws ta exw grapsei.

  5. #5
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    βασικα το πρωτο σκελος επρεπε να το βαλεις στα ''μοντελα'' και το αλλο σκελος στα ''προστατευτικος εξοπλισμος'' Αν ψαξεις παντως εχει πολυ πραγμα το φορουμ και για τις δυο αποριες σου!
    gia ta kranakia epsaksa sto forum kai brika akri. gia tis moto omws... einai kai to pio duskolo kommati. 8a sunexisw tin ereuna. thx

  6. #6
    μαμα κοιτα το δελφιΝι Το avatar του/της Todi
    Εγγραφή
    21/05/2002
    Μηνύματα
    251
    παντως εγω δεν θα κοιταζα σε 400 CBR, ZXR κτλ γιατι γενικα ειναι βιασμενα συνηθως τα εχουν (η τα ειχαν μεσα στην πολυχρονη πορεια τους) καβλογκαζοι νεαροι που μαθαινουν να οδηγουν .. ο ορισμος του βιασμου δηλαδη..

    το SF ειναι κλασσικο οποιον και να ρωτησεις θα σου πει καλα λογια

    και ειδον εκ του στοματος δρακοντος και εκ του στοματος του θηριου και εκ του στοματος του αντιχριστου, πνευματα τρια, ακαθαρτα ως βατραχοι,
    πνευματα τεσσερα ακαθαρτα ως μπατσοι
    εκει που η φαντασια ξεπερναει την πραγματικοτητα

  7. #7
    Πρωτα απο ολα το cb400 ειναι τετρακυλινδρο!

    Και αν δεν θες να πηγαινεις συνεργιο παρε αυτο,και ας εχει 500€ πιο πολυ απο τα αλλα!

    Bandit μακρια,το ειχα και μου κοστισε πολλα να το κανω να δουλεψει καλα!
    Επειδη ομως κανενας μηχανικος δεν θα στο αναλαβει(τα λαμογια) καλυτερα ασ'το!

    CBR & ZXR,πολυ καλα μηχανακια,οταν βγηκανε ομως!
    Τωρα ειναι ολα παλια και βιασμενα!

    Κοιτα και για yamaha XJR-400,οποια εχω δει ειναι σε καλη κατασταση!

    Επισης δες και τα bros!
    Το 650 παει λιγο χειροτερα απο τετρακυλινδρο 400,αλλα εχει ροπη!
    Το 400 ειναι αργο,αλλα επειδη εχω εμπειρια με κακο τετρακυλινδρο,αν γυρναγα πισω θα το προτιμουσα!

    Ποσο μου την δινει να καταληγω να προτινω honda...

  8. #8
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Todi
    παντως εγω δεν θα κοιταζα σε 400 CBR, ZXR κτλ γιατι γενικα ειναι βιασμενα συνηθως τα εχουν (η τα ειχαν μεσα στην πολυχρονη πορεια τους) καβλογκαζοι νεαροι που μαθαινουν να οδηγουν .. ο ορισμος του βιασμου δηλαδη..

    το SF ειναι κλασσικο οποιον και να ρωτησεις θα σου πει καλα λογια

    ki egw autop skeftomoun. An einai na pernaw oli tin imera mou sta sunergeia kahka!! 8a mou ftasei kai o koukos ahdoni. Thanx pantws gia tin boh8eia. ap'oti katalaba diladi, gia na parw streetaki 8a prepei na ta skasw adra gia ena kainourio,e?

  9. #9
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Πρωτα απο ολα το cb400 ειναι τετρακυλινδρο!

    Και αν δεν θες να πηγαινεις συνεργιο παρε αυτο,και ας εχει 500€ πιο πολυ απο τα αλλα!

    Bandit μακρια,το ειχα και μου κοστισε πολλα να το κανω να δουλεψει καλα!
    Επειδη ομως κανενας μηχανικος δεν θα στο αναλαβει(τα λαμογια) καλυτερα ασ'το!

    CBR & ZXR,πολυ καλα μηχανακια,οταν βγηκανε ομως!
    Τωρα ειναι ολα παλια και βιασμενα!

    Κοιτα και για yamaha XJR-400,οποια εχω δει ειναι σε καλη κατασταση!

    Επισης δες και τα bros!
    Το 650 παει λιγο χειροτερα απο τετρακυλινδρο 400,αλλα εχει ροπη!
    Το 400 ειναι αργο,αλλα επειδη εχω εμπειρια με κακο τετρακυλινδρο,αν γυρναγα πισω θα το προτιμουσα!

    Ποσο μου την δινει να καταληγω να προτινω honda...
    μπορεί να είναι δικό μου το λάθος γιατί έβλεπα κάποια cb-500 τα οποία ήταν δυκύλινδρα. το ZXR έβγαινε μου φαίνεται μέχρι και το 99. Μακρυά και απο αυτό; το XJR-400 δε το ήξερα καθόλου. Το έψαξα στο net. Από εμφάνιση, μάλλον πρoτημώ το super four. όσο για τον μηχανικό, έχω έναν πολύ καλό (που πήγαινε ο πατέρας μου), αλλά και πάλι δεν είμαι διατεθημένος να του ακουμπήσω όλη μου την περιουσία για να επισκευάσω μια παλιά μηχανή και να μου στοιχίσει όσο ένα καινούριο cb-500.
    Να τα ξεχάσω δηλαδή τα streetάκια;
    thanx πάντως...

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
    αλλά και πάλι δεν είμαι διατεθημένος να του ακουμπήσω όλη μου την περιουσία για να επισκευάσω μια παλιά μηχανή και να μου στοιχίσει όσο ένα καινούριο cb-500.
    Να τα ξεχάσω δηλαδή τα streetάκια;
    thanx πάντως...
    Κυκλοφορούν πολλά S4 τα οποία δεν είναι σε κατάσταση τέτοια ώστε να χρειαστούν μια περιουσία για να φτιαχτούν. Και το μηχανάκι αυτό άπαξ και το φτιάξεις, κρατάει πολύ. Ωστόσο τα ανταλλακτικά του είναι αρκετά δυσεύρετα και συνεπώς και ακριβά.

    Πρόσφατα φίλος του φόρουμ που τον τράκαραν έψαχνε τα όργανα, και τα βρήκε μέσω εισαγωγέα για 800Ε, πράγμα που δεν τον ενοχλούσε αφού θα πλήρωνε η ασφάλεια του άλλου, αλλά αυτό δεν ισχύει πάντα...

  11. #11
    Το zxr έβγαινε μέχρι το 2002 νομίζω.
    Το θετικό σε σχέση με τα άλλα είναι το εισήγαγε επίσημα η αντιπροσωπεία οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα ανταλλακτικών αν και βρίσκεις και σε μεταχειρισμένα ότι θέλεις.

    Έγω έχω το zxr 5 χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.Συνεργείο δεν έμεινε ποτε πέρα της καθιερωμένης συντήρησης.

    Ενημερωτικά τα μοντέλα μεταγενέστερα του '94 έχουν αλουμινένιο πλαίσιο (σε χρώμα εννοώ).

    Εννοείτε ότι θα το δει έμπιστος μηχανικός σου.

  12. #12
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Κυκλοφορούν πολλά S4 τα οποία δεν είναι σε κατάσταση τέτοια ώστε να χρειαστούν μια περιουσία για να φτιαχτούν. Και το μηχανάκι αυτό άπαξ και το φτιάξεις, κρατάει πολύ. Ωστόσο τα ανταλλακτικά του είναι αρκετά δυσεύρετα και συνεπώς και ακριβά.

    Πρόσφατα φίλος του φόρουμ που τον τράκαραν έψαχνε τα όργανα, και τα βρήκε μέσω εισαγωγέα για 800Ε, πράγμα που δεν τον ενοχλούσε αφού θα πλήρωνε η ασφάλεια του άλλου, αλλά αυτό δεν ισχύει πάντα...


    eixa akousei apo enan filo pou tou klepsane kapoia organa apo ena bros kai ekane paragkeleia apo eksw. Tou stoixise gurw sta 900 eurw (tote eixame akoma draxmes). koinws 8elei prosoxi. Ki egw pou eimai mikros kai apeiros ti kanw?? opws kai na exei, toumpitses me 5xlm 8a faw...

  13. #13
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από la_villa
    Το zxr έβγαινε μέχρι το 2002 νομίζω.
    Το θετικό σε σχέση με τα άλλα είναι το εισήγαγε επίσημα η αντιπροσωπεία οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα ανταλλακτικών αν και βρίσκεις και σε μεταχειρισμένα ότι θέλεις.

    Έγω έχω το zxr 5 χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.Συνεργείο δεν έμεινε ποτε πέρα της καθιερωμένης συντήρησης.

    Ενημερωτικά τα μοντέλα μεταγενέστερα του '94 έχουν αλουμινένιο πλαίσιο (σε χρώμα εννοώ).

    Εννοείτε ότι θα το δει έμπιστος μηχανικός σου.

    8a protimousa street apo otidipote allo, omws fobamai mi mou bgalei zimies. To montelo omws tou 2000 px de 8a einai akribo? De nomizw na kanei mono 2500 eurw ektws ean einai ksepatomeno.

  14. #14
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Να ρωτήσω κάτι. Μου πρότειναν να έπαιρνα το μηχανάκι(όποιο καταλήξω μέχρι τότε) από κατάστημα μεταχειρισμένων (μάλλον το moto υφαντή) και όχι απο ιδιώτη. Τι λέτε; αξίζει; βέβαια όπως κοίταξα τιμές υπάρχει μεγάλη διαφορά, αλλά υποθέτω οτι θα τους έχουν κάνει service και θα υπάρχει κάποια τυπική εγγύηση. Γνωρίζετε τίποτα;

  15. #15
    Ωπ ,παιρνω πισω αυτο για το ZXR τοτε!
    Δεν ηξερα οτι εβγαινε μεχρι προσφατως!

    Εγω θα το προτιμουσα

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 14:48
  2. poio einai to palikari me to portokali mavro sakidio moto?
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 18:55
  3. αναρτήσεις moto
    από pit-salonika στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 02:15
  4. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:43
  5. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF