Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Arai απο USA

  1. #16
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    3 καλουπια ναι,ολα τα αλλα ιδια.
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  2. #17
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    137
    Οπως γνωρίζετε, εισαγωγή απο Ε.Ε, δεν έχει τελωνείο, ακόμα και άν φέρετε ολόκληρη μοτοσυκλέτα.

    Απο το ebay χρειάζεται κάποια προσοχή, ειδικά όταν μιλάμε για ακριβά προιόντα. Εχω ψωνίσει αρκετές φορές χωρίς πρόβλημα, αλλά μικρό-ποσά. Τουλάχιστον με paybal είσαι σίγουρος.

    Oσο αφορά το τελωνείο, μάλλον παίζει σε ποιά βάρδια θα πέσεις... Δέν ελέγχονται τα πάντα και δεν ανοίγονται τα πάντα. Καλό είναι να επιλέγεται την αργή παράδοση και όχι την γρήγορη. Περνάει πιο απαρατήρητα.

    Εχουμε φέρει τεράστια κουτιά με μοντέλα, και οι περιπτώσεις του τελωνείου είναι μικρές. Εννοείται ότι θα ζητήσετε υποτιμολόγηση, (άν κάνει το κατάστημα) αλλιώς μην το φέρετε καθόλου.... (βέβαια μιλάω συνήθως για Κίνα- ταιβάν κ.λ.π).

    Στο τελωνείο ότι θέλουν κοπανάνε άν σε πιάσουν, και μάλλον οφείλεται στο ότι δέν μπορούν να ξέρουν πόσο έχει επίσημα στην Ελλάδα. Επίσης ξέρω ότι απο Αμερική, υπάρχουν ακριβά μεταφορικά... Απο Αγγλία τα μεταφορικά είναι πάμφθηνα.

  3. #18
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    αναλογικα,τα "κρατικα" ας πουμε ταχυδρομεια,και απο αγγλια και απο αμερικη εχουν ιδιο κοστος.αναλογικα,δλδ αλλο τα 2000 χλμ αλλο τα 8,000 χλμ...αλλα το δολλαριο ειναι φθηνοτερο οποτε παιζει κι εκει η καλυτερη τιμη...στο τελωνειο τωρα θεωρητικα υπαρχει συγκεκριμενος φορος βαση τιμολογιου...υποτιμηση μονο η σημειωση σαν μεταχειρισμενο,ιδανικα και τα 2...
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    το Arai που εχω ηδη, απο Αμερικη και αυτο σταλμενο, ειναι ακριβως στο κεφαλι μου!

    Μην ειστε απολυτοι με τα κελυφη!


  5. #20
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    το Arai που εχω ηδη, απο Αμερικη και αυτο σταλμενο, ειναι ακριβως στο κεφαλι μου!

    Μην ειστε απολυτοι με τα κελυφη!

    τα κελυφη ειναι σιγουρα διαφορετικα,αυτο σημαινει πως δεν μας καθονται σωστα ομως!!ειναι αναλογως το κεφαλι
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  6. #21
    εγώ απλά σας λέω τις διαφορές. Τώρα αν εσείς επιμένετε να βγάζετε σωστά τα κράνη που έχουν κατασκευαστεί για την αμερικάνικη αγορά, οκ. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα και αν σας κάνει το κράνος, οκ. Δεν ξέρω όμως τι συμβαίνει με την ασφάλεια, με ένα κράνος που δεν αγκαλιάζει σφιχτά το κρανίο όπως θα έπρεπε

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tman
    εγώ απλά σας λέω τις διαφορές. Τώρα αν εσείς επιμένετε να βγάζετε σωστά τα κράνη που έχουν κατασκευαστεί για την αμερικάνικη αγορά, οκ. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα και αν σας κάνει το κράνος, οκ. Δεν ξέρω όμως τι συμβαίνει με την ασφάλεια, με ένα κράνος που δεν αγκαλιάζει σφιχτά το κρανίο όπως θα έπρεπε

    Λες να μην μου καθεται καλα και να επιμενω να το φοραω?

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tman
    εγώ απλά σας λέω τις διαφορές. Τώρα αν εσείς επιμένετε να βγάζετε σωστά τα κράνη που έχουν κατασκευαστεί για την αμερικάνικη αγορά, οκ. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα και αν σας κάνει το κράνος, οκ. Δεν ξέρω όμως τι συμβαίνει με την ασφάλεια, με ένα κράνος που δεν αγκαλιάζει σφιχτά το κρανίο όπως θα έπρεπε
    Οι διαφορές στα Αμερικάνικα-Ευρωπαϊκά είναι πάρα πολύ μικρές (στο σχήμα του καλουπιού). Το αν σου κάθεται ή όχι έχει να κάνει με το κεφάλι σου και σε ποιό καλούπι ταιριάζει καλύτερα.
    Προσωπικά έχω Japan και μου κάθεται κουτί.
    Εννοείται ότι αν δεν αγκαλιάζει σωστά δεν σου κάνει το κράνος. Αυτό μπορεί κάλλιστα να συμβεί και στο Ευρωπαικό καλούπι όμως.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #24

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    το Arai που εχω ηδη, απο Αμερικη και αυτο σταλμενο, ειναι ακριβως στο κεφαλι μου!

    Μην ειστε απολυτοι με τα κελυφη!

    Είμαστε απόλυτοι. Το ότι τα κέλυφη είναι διαφορετικά ισχύει, τέλος. Το έχουμε γράψει πολλές φορές. Το ότι σου κάθεται έχει να κάνει με το σχήμα του δικού σου κεφαλιού, απλά σου έκατσε

  11. #26
    voodoo practitioner Το avatar του/της mikros boudas
    Εγγραφή
    12/02/2008
    Μηνύματα
    453
    πχ εμενα αραη ιαπωνικο δεν μου καθεται καλα ενω αραη αμερικανικο το ιδιο νουμερο και κρανος μου καθεται κι εμενα κουτι
    The sickness

    A good rider has balance, judgment, and good timing. So does a good lover.


  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    Είμαστε απόλυτοι. Το ότι τα κέλυφη είναι διαφορετικά ισχύει, τέλος. Το έχουμε γράψει πολλές φορές. Το ότι σου κάθεται έχει να κάνει με το σχήμα του δικού σου κεφαλιού, απλά σου έκατσε

    να μην ειμαστε απολυτοι για το αν μας κανουν ή οχι εννοω!
    Δεν αμφισβητω (το γνωριζω κι εγω αλλωστε) οτι υπαρχουν 3 διαφορετικα!!!


Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Κρανος απο Usa
    από Systematic στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/07/2008, 09:56
  2. Kranos Arai Apo Usa
    από alexioannides στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2008, 15:12
  3. Arai από Ιαπωνία, μικρό μήπως ?
    από Shinji στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2006, 21:14
  4. Arai απο Γαλλια
    από stavrogin στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 07:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF