Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Tiger 1050 Special Edition

  1. #1

    Tiger 1050 Special Edition

    ...Περιμενα βεβαια να βγει το 675 αλλα τζαμπα ο κοπος...


    τωρα σκεφτομαι πολυ σοβαρα το 1050se. Γνωριζει κανεις την τιμη του με τα κλειδια στο χερι και ποιες οι διαφορες του απο τον απλο τιγρη?

    εχω βρει τις αντιπροσωπειες στην αθηνα κ πειραια που με βολευουν αλλα ποιον μου προτεινετε εσεις απο προσωπικη εμπειρια? ποιοσ κανει καλυτερες προσφορες/δωρα? εχω ενα Fz6 του 05 με 15500χλμ που θελω να το κανω ανταλλαγη με την αντιπροσωπεια προκειμενου να παρω τον τιγρη.

    ισχυει οτι υπαρχει αντιπροσωπος και στο περιστερι?
    AD1

  2. #2
    Βασικές διαφορές ειναι το χρώμα και οι triumph πλαϊνές βαλίτσες που δίνονται μαζί. Πράγμα όχι τόσο καλό γιατι σε περιορίζει και οι συγκεκριμένες δεν είναι κι ότι καλύτερο απο πλευράς χώρου.

    Για την αντιπροσωπεία στον Πειραιά δεν έχω ακούσει καλά λόγια αλλα μπορεί να είναι απλά φήμες

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Βασικές διαφορές ειναι το χρώμα και οι triumph πλαϊνές βαλίτσες που δίνονται μαζί. Πράγμα όχι τόσο καλό γιατι σε περιορίζει και οι συγκεκριμένες δεν είναι κι ότι καλύτερο απο πλευράς χώρου.

    Για την αντιπροσωπεία στον Πειραιά δεν έχω ακούσει καλά λόγια αλλα μπορεί να είναι απλά φήμες


    γιατι με περιοριζει? οταν δεν τις θελω θα τισ βγαζω! το στροφομετρο δεν ειναι διαφορετικο?
    AD1

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adonis7387
    γιατι με περιοριζει? οταν δεν τις θελω θα τισ βγαζω! το στροφομετρο δεν ειναι διαφορετικο?
    Φυσικά και τις βγάζεις.

    Σε περιορίζει στο οτι θα έχεις μονο αυτές. Είναι ομορφες και ταιριάζουν στο μηχανάκι αλλα είναι πολύ μικρές για σοβαρό ταξίδι δύο ατόμων. Είχαν και καποια προβλήμαα αξιοπιστίας αλλα λύθηκαν. Απο εκεί κ πέρα εαν δε σε απασχολεί η χωρητικότητα (δεν πρόκειται δλδ να μας 10ημερο ταξίδι δικάβαλος), ειναι μια χαρά.

    Το καινουριο στροφόμετρο θα μπαινει στα 2010 μοντέλα. Επίσης νομιζω οτι το SE θα βγαίνει πλέον και σε πορτοκαλι....

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Φυσικά και τις βγάζεις.

    Σε περιορίζει στο οτι θα έχεις μονο αυτές. Είναι ομορφες και ταιριάζουν στο μηχανάκι αλλα είναι πολύ μικρές για σοβαρό ταξίδι δύο ατόμων. Είχαν και καποια προβλήμαα αξιοπιστίας αλλα λύθηκαν. Απο εκεί κ πέρα εαν δε σε απασχολεί η χωρητικότητα (δεν πρόκειται δλδ να μας 10ημερο ταξίδι δικάβαλος), ειναι μια χαρά.

    Το καινουριο στροφόμετρο θα μπαινει στα 2010 μοντέλα. Επίσης νομιζω οτι το SE θα βγαίνει πλέον και σε πορτοκαλι....

    Φιλε, εχω τσεκαρει οτι εισαι full "αγγλοφιλος" και θα ηθελα τα φωτα σου, please!

    i. Ξερεις ποτε θα ειναι διαθεσιμα στην ελλαδα, τα tiger του '10?
    ιι. Ποιες ειναι (αν υπαρχουν), οι διαφορες με το προηγουμενο μοντελο?

    Thanks in advance!

    ΥΓ. Τι παιζει με το καταστημα του Πειραια?
    Ρωταω γιατι εχω κανει μια επαφη με τον τυπο εκει, για την αγορα καινουργιου (τραμπα με το tdm + διαφορα) οποτε αν ειναι κατι που πρεπει να ξερω...
    money cant buy me love !!!

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace

    ΥΓ. Τι παιζει με το καταστημα του Πειραια?
    Ρωταω γιατι εχω κανει μια επαφη με τον τυπο εκει, για την αγορα καινουργιου (τραμπα με το tdm + διαφορα) οποτε αν ειναι κατι που πρεπει να ξερω...

    μα γιατι πουλατε ΟΛΟΙ τα tdm σας??

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    μα γιατι πουλατε ΟΛΟΙ τα tdm σας??
    Γιατι δεν μπορουμε τη ζωη μας να την φαμε με την ιδια γυναικα και την ιδια μηχανη...

    money cant buy me love !!!

  8. #8
    Παιδες τα φωτα σας!!! σε ποια αντιπροσωπεια να παω? ρωταω γιατι θελω να παω αυριο
    AD1

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
    Γιατι δεν μπορουμε τη ζωη μας να την φαμε με την ιδια γυναικα και την ιδια μηχανη...



    συμφωνω.

    ειδικα οταν ξερεις οτι εκει εξω υπαρχουν πολυ καλυτερες μηχανες και σαφως πολυ ομορφοτερες γυναικες.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
    Φιλε, εχω τσεκαρει οτι εισαι full "αγγλοφιλος" και θα ηθελα τα φωτα σου, please!

    i. Ξερεις ποτε θα ειναι διαθεσιμα στην ελλαδα, τα tiger του '10?
    ιι. Ποιες ειναι (αν υπαρχουν), οι διαφορες με το προηγουμενο μοντελο?

    Thanks in advance!

    ΥΓ. Τι παιζει με το καταστημα του Πειραια?
    Ρωταω γιατι εχω κανει μια επαφη με τον τυπο εκει, για την αγορα καινουργιου (τραμπα με το tdm + διαφορα) οποτε αν ειναι κατι που πρεπει να ξερω...
    τελικα φιλε εμαθες ποτε ειναι διαθεσιμα στην ελλαδα τα tiger του 2010? θα μπει τελικα καινουριο καντραν? με το καταστημα στο πειραια ολα καλα? εκανες ανταλλαγη?
    AD1

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
    Φιλε, εχω τσεκαρει οτι εισαι full "αγγλοφιλος" και θα ηθελα τα φωτα σου, please!

    i. Ξερεις ποτε θα ειναι διαθεσιμα στην ελλαδα, τα tiger του '10?
    ιι. Ποιες ειναι (αν υπαρχουν), οι διαφορες με το προηγουμενο μοντελο?

    Thanks in advance!

    ΥΓ. Τι παιζει με το καταστημα του Πειραια?
    Ρωταω γιατι εχω κανει μια επαφη με τον τυπο εκει, για την αγορα καινουργιου (τραμπα με το tdm + διαφορα) οποτε αν ειναι κατι που πρεπει να ξερω...
    Δε γνωρίζω να σου πω, τσεκαρε στο site της Triumph www.triumph.co.uk για λεπτομέρειες.

    Για το κατάστημα του Πειραιά δεν ξέρω τι παιζει, απλά έχω ακουσει παράπονα για την εξυπηρέτηση, μπορεί απλά να ηταν κ φήμες. Πηγαίνετε και μια βόλτα στην Ηλιοφιλ της Μιχαλακοπούλου, τα παιδιά (Φαίη κ Κώστας) είναι πολύ εξυπηρετικοι.

    Αυτό που ξέρω για διαφορές ειναι τα χρώματα (το απλό βγαίνει πλέον σε ασπρο κ μαύρο, το SE σε γκρι/μαύρο κ πορτοκαλί)

    Επίσης έχει κ 4 άλογα λιγότερη ιπποδύναμη

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    μα γιατι πουλατε ΟΛΟΙ τα tdm σας??
    Και γιατι όσοι τα πουλάνε παίρνουν tiger?
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adonis7387
    τελικα φιλε εμαθες ποτε ειναι διαθεσιμα στην ελλαδα τα tiger του 2010? θα μπει τελικα καινουριο καντραν? με το καταστημα στο πειραια ολα καλα? εκανες ανταλλαγη?
    Διστυχως οχι... δεν εχω καμια σχετικη πληροφορια με τα παραπανω ερωτηματα
    Αν παντως μαθω κατι, θα ποσταρω
    ... ελπιζω το ιδιο να κανεις κι εσυ, μιας και το ζητημα ειναι φλεγων

    Οσο για την ανταλαγη δεν εχω προχωρησει ακομα, μιας και δεν εχω ξεκαθαρισει αν αξιζει να παρω μοντελο '10 ή '09

    Εσυ εχεις καταληξει καπου?
    money cant buy me love !!!

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


    Επίσης έχει κ 4 άλογα λιγότερη ιπποδύναμη

    Αυτο ειναι ενα θεμα

    Μηπως γνωριζεις γιατι συμβαινει αυτο?
    Απο οσο γνωριζω ο κινητηρας παραμενει ο ιδιος... μηπως ειναι θεμα καταλητη/εξατμησεων (euro3 κτλ)?

    Thanx
    money cant buy me love !!!

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Και γιατι όσοι τα πουλάνε παίρνουν tiger?
    Γιατι ειναι η εξελιξη της κατηγοριας street/touring που ξεκινησε το tdm
    money cant buy me love !!!

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2012, 10:12
  2. Εκλαπη triumph tiger special edition
    από vitaras στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2012, 12:08
  3. Tiger 1050 special
    από DimST στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2010, 10:09
  4. R1150 GS Special Edition
    από Spike στο forum BMW
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 30/05/2005, 21:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF