Σελίδα 12 από 27 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 180 από 403

Θέμα: πόσο αδιάβροχο τελικά πρέπει να είναι ένα dainese

  1. #166


    Είναι όντως κορυφαίο θρεντ :wacko:

    Αγαπητέ rizlaaa, αφού πρώτα δώσω τα εύσημα στον PanVas για το ποστ του, συμφωνώντας 100% με όσα γράφει, έχω να πω το εξής.

    Κατανοώ το πρόβλημά σου, αλλα μου δίνεις την εντύπωση οτι δεν ακους/δεν διαβάζεις τι σου γράφουμε εδώ μεσα...

    Έχεις πάρει εναν εξοπλισμό, θεωρείς οτι σου βγήκε σκάρτος και αναλίσκεσαι σε μάταιες αναζητήσεις...

    Εν τάχει μερικά πράγματα (αν και με κάλυψαν οι προηγούμενοι)

    1. 101% αδιάβροχος εξοπλισμός δεν υπάρχει για τη χρήση που θες εσύ: Σε πόλη όλη τη μέρα. Εαν κινείσαι με μικρές ταχύτητες και βρέχει πολύ, ΟΛΑ θα μουσκέψουν, λίγο ή πολύ. Μονη λύση είναι τα ξεχωριστά αδιάβροχα. Ναι, δε βολεύουν, δεν ειναι ωραία, αλλα έτσι είναι.

    2. Τα περισσότερα προϊόντα πλέον (ειδικά τα επώνυμα) φτιάχνονται σε Κίνα, Ταϊλάνδη, Βιετνάμ κλπ. Βασικά εάν δεις Dainese Made in Italy ειναι μάλλον μαϊμού
    Μου κάνει εντύπωση που το αγνοείς.

    3. Όλοι μας την έχουμε "πάθει" με διάφορα σημεία του εξοπλισμού μας. Απο γάντια ίσως οι πιο πολλοι μια και αυτά λόγω θέσης και ραφών τρώνε την πολύ βροχα. Αλλά και απο μπουφάν, παντελόνια, ειδικά σε φερμουάρ κ ραφές. Συμβαίνει, κινείσαι έξω και βρέχει, δεν γίνεται να έχεις κάτι που να είναι γερό, άνετο, "κομψό" και ταυτόχρονα να μην περάσει σταγόνα. Ειδικά η πουτ@να η βροχή έχει μια φοβερή διεισδυτικότητα. Θυμάμαι παλιά πλέναμε σκάφη να τα πάρουν πελατες και δεν έμπαινε σταγόνα. Επιανε μια βροχή και τους γ@μουσε τα μαξιλάρια

    4. Όπως προείπαν πολλοι, όταν βρέχει και έχει αυξημένη υγρασία, αυτή μένει πάνω μας. Το θυμάμαι καλά το 2006 οδηγώντας στη Γερμανία με βροχή, άρχισα να βρίζω οτι το παντελόνι ειναι δια τον πέοντα μια και ένιωθα τον πεοντα μουσκεμα, τελικά ήταν απλά υγρασία.

    5. Εάν μπει λιγο βροχή απο τα μανίκια θα ποτίσει μέχρι πάνω. Είναι σαν το χαρτάκι που μετράει το ζάχαρο, το βουτάς στα ούρα στην άκρη και ποτίζει όλο...

    6. Το τεστ ήταν επειικώς άχρηστο



    αυτά

    (εν τάχει )
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #167
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    137
    Ουδέποτε κατάλαβα απο πότε η "υγρασία" όπως την κατανοούμε όλοι, σου κάνει το μανίκι του πουκαμίσου μούσκεμα.....:smilea:

    Πώς γίνεται να υπάχουν απαντήσεις που να λένε τα παιδιά ότι δεν έχει βάλει σταγόνα το μπουφάν τους, και απο την άλλη να λέτε ότι δεν υπάρχει 100% αδιάβροχο....

    Αnyway, καταλαβαίνω ότι σας έχω κουράσει, αλλά ξέρετε πώς πάνε αυτά... Λίγο θα πεί ό ένας λίγο ό αλλος.....και πάει.

    Με τα κινέζικα σαφώς και δεν έχω κανένα πρόβλημα, αρκεί να πληρούν τις προδιαγραφές της εκάστοτε εταιρείας...

    Το ότι με έχετε πάρει στο "ψιλό" δεν με πειράζει, γιατί κατανοώ ότι δεν μπορώ να σας εξηγήσω αυτό που συμβαίνει. Παρόλα αυτά, έχετε κατανόηση και υπομονή και σας ευχαριστώ.

    i will be back.......

  3. #168
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.983
    Αδερφέ "χαρτάκι για στριφτάάάάά" τον καπετάν Αλεξιβρόχιο από πάνω να τον ακούς.

    Είναι ειδικός στις βροχές και επίσημος δοκιμαστής όλων των μεγάλων εταιρειών μιας και δε χρειάζεται να του στείλουν τα προϊόντα τους και να περιμένουν να βρέξει....

    ...πάει αυτός από εκεί και φέρνει τη βροχή μαζί του.

  4. #169
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rizlaaa
    Ουδέποτε κατάλαβα απο πότε η "υγρασία" όπως την κατανοούμε όλοι, σου κάνει το μανίκι του πουκαμίσου μούσκεμα.....:smilea:

    Σου ανέφερα το παράδειγμα με το χαρτάκι. Άλλο παράδειγμα: Φίλος οδήγησε σε άσχημες συνθήκες και φορουσε τη μπλούζα απ' έξω απο το παντΑλόνι. Βράχηκε λίγο κάτω και πότισε μέχρι τα βυΖα του

    Κάτι παρόμοιο μπορεί να γίνει και με τα μανίκια της μπλουζας. Εαν είναι μακριά και βραχούν λιγο στην ακρη θα ποτίσουν ως τους αγκώνες. Δεν έχει να κάνει με το μπουφάν.


    Αρχικά δημιουργήθηκε από rizlaaa
    Πώς γίνεται να υπάχουν απαντήσεις που να λένε τα παιδιά ότι δεν έχει βάλει σταγόνα το μπουφάν τους, και απο την άλλη να λέτε ότι δεν υπάρχει 100% αδιάβροχο....
    Είναι θέμα συνθηκών. Ούτε εμένα έχει βάλει κανενα μπουφάν μου, αλλα εάν είχα να κινηθώ 3-4 ώρες σε συνθήκες πόλης με τη βροχή που έριξε τότε που ποσταρες, πιθανον να έβαζε.




    Για να βεβαιωθείς για ό,τι λέω διάβασε αυτό :wacko:

    Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
    Αδερφέ "χαρτάκι για στριφτάάάάά" τον καπετάν Αλεξιβρόχιο από πάνω να τον ακούς.
    Είναι ειδικός στις βροχές και επίσημος δοκιμαστής όλων των μεγάλων εταιρειών μιας και δε χρειάζεται να του στείλουν τα προϊόντα τους και να περιμένουν να βρέξει....
    ...πάει αυτός από εκεί και φέρνει τη βροχή μαζί του.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  5. #170
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.983
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ξύδι...

  6. #171
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Αγαπητέ rizlaaa,

    ....


    Κατανοώ το πρόβλημά σου, αλλα μου δίνεις την εντύπωση οτι δεν ακους/δεν διαβάζεις τι σου γράφουμε εδώ μεσα...
    α γειά σου, και έλεγα να το γράψω αλλά θα φανώ κακός ...


    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Το τεστ ήταν επειικώς άχρηστο
    + όσα

  7. #172
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Παντως το μπουφαν σου θα με επειθε κ εμενα οτι ειναι αδιαβροχο καλο.
    Το γαντακι ομως δεν με πειθει.Το κοβω κοντο για πολυ βροχη κ το υφασμα του το κοβω καπως......Μπορει απο εκει να ξεκινησε η ζημια....
    love will save the planet,hate is a good start.

  8. #173
    Παλαιό Μέλος ??? Το avatar του/της harisvfr
    Εγγραφή
    02/06/2009
    Μηνύματα
    63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rizlaaa
    Ουδέποτε κατάλαβα απο πότε η "υγρασία" όπως την κατανοούμε όλοι, σου κάνει το μανίκι του πουκαμίσου μούσκεμα.....:smilea:

    Πώς γίνεται να υπάχουν απαντήσεις που να λένε τα παιδιά ότι δεν έχει βάλει σταγόνα το μπουφάν τους, και απο την άλλη να λέτε ότι δεν υπάρχει 100% αδιάβροχο....

    Δεν έχει βάλει σταγόνα όταν είσαι στο δρόμο και φας βροχή εν ώρα ταξιδιού με αρκετή ταχύτητα (προϋπόθεση να έχει φορεθεί σωστά ο εξοπλισμός) και πάλι όχι για ώρες συνεχόμενης βροχής.

    Ομιλώ καλώς ?
    Ααααατσα

  9. #174
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	legend.jpg 
Προβολές:	261 
Μέγεθος:	31,6 KB 
ID:	178878

  10. #175
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Απο μεσα απτο μπουφαν να σηκωνεις τα μανικια πιο ψηλα.
    love will save the planet,hate is a good start.

  11. #176
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
    Καταρχήν ξεκινάμε με το ρητό ότι κανένας τεχνικός εξοπλισμός δεν είναι 100% αδιάβροχος!!



    Φίλε rizlaaр θα σε στεναχωρήσω, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν βλέπω κανένα ελάττωμα στον εξοπλισμό που σου πούλησαν.

    Μάλλον παρασύρθηκες και έκανες λάθος αγορές. Αυτό που προφανώς χρειαζόσουν ήταν ένα καλό σετ αδιάβροχα και όταν λέμε καλό, εννοούμε αυτά με το διχτάκι από μέσα, με μαλακό ύφασμα, με σύγχρονο και όμορφο ντιζάιν κτλ… Και συνεχίζεις να το σκέφτεσαι εντελώς λάθος το όλο θέμα. Το σπέσιαλ τζινάκι που αναφέρεις δεν έχει καμία σχέση με αυτό που ονειρεύεσαι… Σκέψου το πιο απλό. Στην απίθανη περίπτωση που είναι 100% αδιάβροχο, όλο το νερό από τα πατζάκια που θα καταλήγει; Θα είναι αρκετά φαρδύ κάτω και μακρύ ώστε να αγκαλιάζει την μπότα/μποτάκι και τα νερά να κυλάνε έξω από αυτήν; Ορίμασε λίγο σαν καταναλωτής. Σκέψου, συμβουλέψου.

    Ο εξοπλισμός για οδήγηση στην πόλη υπό βροχή έχει πολύ μεγαλύτερες απαιτήσεις από ότι σε ανοιχτό δρόμο. Σημαντικό ρόλο παίζουν και οι προστασίες που σου προσφέρει η μοτοσικλέτα σου. Ανεμοθώρακας, χούφτες κτλ. Όσο πιο πολύ ταχύτητα αναπτύσσεις, τόσο πιο λίγο βρέχεσαι σε μία μηχανή με προστασίες. Σε ένα σταματημένο φανάρι, όλοι οι σχεδιασμοί και τα ντιζάινγκς καταρρέουν… Καλύτερα να ανοίξεις ομπρέλα…


    Το μπουφάν σου, είναι 100% αδιάβροχο. Για να το διαπιστώσεις, αν θες, φόρα το κράνος σου, το μπουφάν σου και ένα αδιάβροχο παντελόνι (μέσα από το μπουφάν) και βαλε κάποιον με το λάστιχο να σε καταβρέχει για μία ώρα. Μην φορέσεις γάντια. Κράτα τα χέρια σου προς τα κάτω. Φρόντισε η εσωτερική επένδυση των μανικιών να μην εξέχει από τα μανίκια. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ αυτό. Άσε τα χέρια σου ελεύθερα προς τα κάτω να δεις πως θα τρέχει όλο αυτό το νερό. Οι παλάμες σου θα βραχούν. Σκέψου τι γάντια θα έπρεπε να έχεις για να καταφέρουν να κοντρολάρουν όλο αυτό το νερό… Νομίζω ότι κανένα γάντι δεν θα μπορούσε να ανταπεξέλθει… Μόνο της καθαρίστριας θα κράταγε στεγνά τα χέρια σου… Ας είμαστε λίγο λογικοί.
    Θα μπορούσες να αγοράσεις πάμφθηνο αδιάβροχο γάντι, αλλά όταν θα τα έβγαζες τα χέρια σου θα είχαν μουλιάσει σαν να ήσουν ναυαγός τον τελευταίο μήνα…

    Εξυπνάδες του τύπου χειρουργικό γάντι από μέσα ξέχνα τα! Αυτά τα προτείνουν άσχετοι… Το χειρουργικό γάντι σε τέτοιες συνθήκες το μόνο που θα καταφέρει είναι να σε βοηθήσει να κολλήσεις πίσω από κανα αυτοκίνητο… Ο Ιδρώτας που θα εγκλωβιστεί μέσα στο νάιλον, θα παγώσει και θα μουδιάσουν τα δάχτυλά σου με αποτέλεσμα να μην τα ελέγχεις καθόλου….

    Ο εξοπλισμός που αγόρασες, είναι τεχνικός εξοπλισμός και έτσι θα πρέπει να τον αντιμετωπίσεις.

    Πάμε στο τελείωμα του μπουφάν. Όπως είσαι με το λάστιχο, δες πίσω στον πισινό σου. Δες το σημείο που τελειώνει το μπουφάν, τι ωραία τσουλάει όοολο το νερό από το μπουφάν στο αδιάβροχο… Τίποτα δεν είναι τυχαίο. Το γεγονός οτι δεν έχει αδιαβροχοποίηση στο συγκεκριμένο σημείο, είναι απλά γιατί δεν χρειάζεται. Ένα σωστό μοτοσυκλετιστικό παντελόνι θα έπρεπε να καλύπτει ακόμα και καθιστός, μέχρι το πάνω μέρος της μέσης σου. Αν παρατηρήσεις και οι επενδύσεις των μπουφάν εκεί τελειώνουν… Γιατί; Γιατί εκεί αναλαμβάνει το παντελόνι και ίσως η ζώνη μέσης…
    Επίσης, με δεδομένο ότι κάθεσαι, αν υπήρχε υλικό αδιαβροχοποίησης θα το κατέστρεφες. Και μετά το σχίσιμο της μεμβράνης θα προχώραγε προς τα πάνω και θα χανόταν η αδιαβροχοποίηση και στο υπόλοιπο μπουφάν.

    Εδώ κολλάει η ερώτηση… Το μπουφάν σου είναι στιλ τούρινγκ, ή κοντό; Γιατί αν είναι κοντό, καλά να πάθεις… Πως θες προστασία από όλους τους καιρούς αλλά και ντιζάιν..;

    Επίσης. Όσο και κουφό αν ακούγεται, πολλές φορές αυτό που νομίζουμε ότι είναι νερό, είναι ο ίδιος μας ο ιδρώτας και η υγρασία. Δύσκολο να το χωνέψουμε αλλά ναι μετά από και μισή ώρα οδήγησης σε τέτοιες συνθήκες μπορεί και να στύβουμε το βρακί μας.

    Γι’ αυτό και πολλοί αγοράζουν ισοθερμικά και μετά παραπονιούνται ότι τα χρυσοπλήρωσαν και ότι δεν είναι καλά… Δεν είναι αρκετά ζεστά λένε. Μπάζουν… Απλά δεν ξέρουν τι ψώνισαν και ποιος ο λόγος ύπαρξής τους… Ένα ισοθερμικό έχει διαφορετικές χρήσεις, για άθληση, για ορειβασία, για οδήγηση μοτοσικλέτας, για για για για…. Είναι ολόκληρη επιστήμη. Το πρώην αλάνι που έκανε την καλύτερη σούζα στην γειτονία και τώρα έγινε πωλητής προφανώς δεν το ξέρει, αλλά και να το ήξερε δύσκολο να χάσει χρόνο να στο εξηγήσει…

    Τέλος, αν θεωρητικά ας πούμε, σταματούσε η βροχή και συνέχιζες να οδηγάς με μεγάλη ταχύτητα για κάμποση ώρα, θα έβλεπες ότι όλα θα στέγνωναν, ότι θα ήσουν στεγνός παντού και φρέσκος χωρίς κανένα πρόβλημα. Και αυτό είναι που πληρώνεις. Τεχνολογίες γκόρετξ, ντι-ντράι, Η2Ο άουτ κτλ από διάφορες εταιρείες, αυτό που θέλουν είναι να προσφέρουν άνεση (κόμφορτ). Και αυτό είναι δύσκολο να το καταλάβεις μέσα στην πόλη. Ένα πολυήμερο ταξίδι θα σου έδειχνε ξεκάθαρα τι έχεις πληρώσει.

    Το γεγονός ότι έχω παντελόνι και μπουφάν της συγκεκριμένης μάρκας, πίστεψέ με δεν επηρεάζει την κρίση μου. Από κάπου ξεκίνησα και κάπου κατέληξα σε εξοπλισμό. Το μπουφάν το πήρα από Ιταλία το 2004 σε ένα από τα ταξίδια μου. Μέχρι τώρα δεν έχει μπάσει σταγόνα. Η χρήση του είναι χειμώνα καλοκαίρι και πραγματικά δεν θα ήθελες να ξέρεις τι έχει περάσει. Έχει πλυθεί πάνω από 10 φορές, ενώ είναι το μοναδικό μπουφάν που έχω για χρήση σε μηχανή.


    Όλα τα παραπάνω τα γράφω μετά από 12 χρόνια οδήγησης μοτό, πάνω από 150 12ωρα/ 16ωρα ή και 20ωρα συνεχόμενης οδήγησης στις πιο απίθανες καιρικές συνθήκες. Πάνω από 100κ κμ αποκλειστικά σε ταξίδια.
    Όλα τα παραπάνω όποιος παρακολουθεί το φόρουμ μπορεί να τα επιβεβαιώσει μέσα από τα γραφόμενα μου κατά καιρούς στα ταξιδιωτικά τα τελευταία 3 χρόνια και όχι από την εμπειρία μου σε κάποια καφετέρια της Πάτρας.


    Εν ολίγοις, καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση σου για την άτυχη αγορά. Παρ’ όλα αυτά, κάνε όποια προσπάθεια μπορείς να κάνεις μέσω του καταστήματος και πίεσε να πάρεις ένα σετ αδιάβροχα σε καλύτερη τιμή ή ακόμα και δώρο. (πολύ χλωμό για Ελλάδα... ) Αν ήμασταν σε άλλη χώρα ίσως με το μπουφάν και μόνο θα είχες δώρο ένα πανέμορφο σετάκι αδιάβροχα και την προειδοποίηση ότι μόνο με αυτά θα κάνεις την δουλειά σου… Το παραπάνω το αναφέρω μιας και σε παραγγελία μέσω ίντερνετ για φίλη, με το κράνος αποσπάσαμε απίθανο σετ αδιάβροχα της Γκλόβερ και με τις μπότες ένα ζευγάρι γκόρετεξ γάντια…

    Κλείνοντας να σου θυμίσω πάλι την ωμή αλήθεια. Μόνο με σετ αδιάβροχα ( κατά προτίμηση ολόσωμο) και δεύτερο ζευγάρι γάντια μπορείς να μείνεις στεγνός και αυτό με δυσκολίες. Αυτό λέει η πείρα, αυτό λένε όλοι οι αναβάτες σε όλο τον κόσμο αλλά και όλα τα σχετικά βιβλία για προετοιμασία εξοπλισμού.


    Πάντα φιλικά.
    Παναγιώτης.
    Τα ειπες ολα απλα και κατανοητα...

    Ας τα διαβασουν οσοι εχουν αποριες και μετα νομιζω θα εχουν μια αρκετα ξεκαθαρη εικονα...

    Για το παλικαρι τωρα...το μπουφανακι μου φαινεται μια χαρα και για βροχη αλλα αλλο η πολη αλλο το ταξιδι...ενω το γαντακι ειναι μαλλον "λιγο" ....οχι μονο για βροχη αλλα και για κρυο νομιζω...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  12. #177
    τα γαντια αυτα δεν κανουν για την βροχη! τελος!
    οσο και αδιαβροχα να ειναι δεν κανουν!!

    αλλαξε γαντια, εγω εχω κατι της ixs με μια μεβρανη HIPORA ή κατι τετοιο και δεν εχουν βαλει σταγονα 4 χρονια τωρα.
    αφου, λοιπον, εχεις αλλαξει τα γαντια σε καποια χειμωνιατικα, θα δεις ως δια μαγειας πως το πανακριβο σου μπουφαν ΔΕΝ θα βαζει ουτε μια σταγονα.

    και τελικως παραδεξου πως εισαι ενα ακομα θυμα του μαρκεντινγκ !!!
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  13. #178
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    137
    Καλησπέρα.... Λοιπόν σήμερα πήγα στην dainese στην Μιχαλακοπούλου.

    Αφού τα είπαμε, βγάζω το μπουφάν, το ρίχνει πάνω στον πάγκο, κοιτάει σε κάτι περίεργα σημεία κοιτάει απο δώ κοιτάει απο κεί, το φέρνει τούμπα, κοιτάει τις προστασίες κοιτάει κάτι γαζιά κάτι σούπα κάτι μούπες, και το πόρισμα του καταστήματος είναι οτι το μπουφανάκι είναι γνήσιο 100%...

    Ωραία του λέω μέχρι εδώ. Γιατί όμως γράφει made in china..... Oπότε μου φέρνει ένα ίδιο σαν το δικό μου, το ρίχνει πάνω στον πάγκο, βγάζει λίγο την επένδυση, και τι να δώ....... made in china..:hypnotize Μου έκοψε όλη τη φόρα.......γαμώτο.. Aυτά τα μέχρι τώρα πορίσματα..

    Για γαντάκια πήγα σήμερα σε μερικά καταστήματα, και μπάνισα κάνα δύο.
    Από βδομάδα που θα πέσει το χρήμα, θα χτυπήσω ένα ζευγαράκι.

    Α.........και σημειωτέον είναι αδιάβροχα...

    Τά "παπανικολής" θα τα πάω πίσω και θα πάρω κανένα καλοκαιρινό...
    Δέν θέλει κόπο, θέλει τρόπο... Αντε τα λέμε παιδιά.

    Α.........και ναί, παραδέχομαι ότι έπεσα θύμα marketing... πρωτάρης βλέπετε...

  14. #179
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.970
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από rizlaaa
    [B]Καλησπέρα.... Λοιπόν σήμερα πήγα στην dainese στην Μιχαλακοπούλου.

    Αφού τα είπαμε, βγάζω το μπουφάν, το ρίχνει πάνω στον πάγκο, κοιτάει σε κάτι περίεργα σημεία κοιτάει απο δώ κοιτάει απο κεί, το φέρνει τούμπα, κοιτάει τις προστασίες κοιτάει κάτι γαζιά κάτι σούπα κάτι μούπες, και το πόρισμα του καταστήματος είναι οτι το μπουφανάκι είναι γνήσιο 100%...

    Ωραία του λέω μέχρι εδώ. Γιατί όμως γράφει made in china..... Oπότε μου φέρνει ένα ίδιο σαν το δικό μου, το ρίχνει πάνω στον πάγκο, βγάζει λίγο την επένδυση, και τι να δώ....... made in china..:hypnotize Μου έκοψε όλη τη φόρα.......γαμώτο.. Aυτά τα μέχρι τώρα πορίσματα..

    Συγγνώμη, στο είπαν και παραπάνω αλλά δεν ακούς...ο άλλος στο είπε ξεκάθαρα,αν έγραφε made in italy τότε να ανησυχούσες!!!! Τί περίμενες, ότι τα δέρματα τα έφτιαχνε ο Lino Dainese και τα έραβαν παρθένες από την Vincenza???

  15. #180
    εμενα παντως γραφει τυνισια, πρεπει να ειναι απο τα τελευταια, μετα τραβηξαν προς απω ανατολη!
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

Σελίδα 12 από 27 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112131415161722 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρέπει να είναι παράνομο το να μη φοράς κράνος ?
    από micmic στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2005, 16:59
  2. πως πρεπει να ειναι μια μηχανη τουρισμου
    από xifias στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 12:14
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 13:19
  4. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF