Σελίδα 4 από 27 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 403

Θέμα: πόσο αδιάβροχο τελικά πρέπει να είναι ένα dainese

  1. #46
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    137
    Λοιπόν.........πάμε.

    Φίλε MAG/FMX, δεν σκάω. Το σίγουρο είναι, ότι δεν θα βγώ εγώ χαμένος.

    Φίλε Gandalf dr685sm, δεν διαφωνώ για την cordura, ότι ίσως να μην αντέχει σε πολύωρη βροχόπτωση, αλλά ας το διευκρινίζουν πρίν τους χώσουμε το χρήμα, και όχι μετά. (γιατί το έζησα και αυτό)...

    Επίσης για το ύψος που είναι οι αγκώνες σε σχέση με το τιμόνι, δεν μπορώ να πώ ακριβώς.
    Βάλε με το μυαλό σου, πώς είναι να οδηγάς scootet. Ούτε ψηλά ούτε χαμηλά.

    Δέν μιλάμε απλά για υγρασία...... το μπουφάν έχει ποτίσει κανονικά στα σημεια που έχω περιγράψει, με όλη την σημασία της λέξης.

    Οχι.........στην εταιρεία που εργάζομαι δεν έχω πιέσεις σόνυ και καλά να πάω εχθές για την είσπραξη.

    Ομως ξεκίνησα με σχετικά ευνοϊκές συνθήκες, και μόλις βγήκα περιφερειακό, άρχισε να ρίχνει.
    Είχα δει και το meteo, που έλεγε και αύριο ο καιρός χάλια, οπότε το ξεκίνησα.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Ρε τι χιουμορ ,σου λεω το μπουφανακι με κανει κ γλυστραω μες τον αερα κ δε νιωθω πιεση στο στηθως κ τα χερια.Τουλαχιστον 7 αλογα τροχο κ +15κλμ στην τελικη. :rotflmao:
    κ το θεμα ειναι οτι το εννοω πλακα πλακα λες να μου φανηκε ????
    love will save the planet,hate is a good start.

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Μην το ψαχνεις αλλο,ειπαμε τι θα κανεις...

    Αρχικα,θα κανεις μια νειξη στον πωλητη για αλλαγη.αν σου πει "μα και μου" κρατα το μπουφανακι που θα ειναι οτι πρεπει για πιο μετα και παρε ενα σετακι αδιαβροχα να κανεις την δουλεια σου...

    Κ βαζε τα γαντια απο πανω για να μην σουρωνουν τα νερα μεσα στο μανικι...



  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    137
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    τελικα , αυτη η αμοιρη η εταιρεια δεχεται απο παντου χτυπηματα...δεν την αφηνουν ησυχη....

    μια για τις μα'ι'μουδες, μετα για τα φερμουαρ, τωρα οτι μπαζουν.... θα μας πουν οπου να'ναι κι οτι ειναι ακριβα και δεν αξιζουν..... ΕΛΕΟΣ!ΗμΑρΤΟΝ!!!!
    Δέν μπήκα στο forum, με κακή πρόθεση να κατηγορήσω κανένα επαγγελματία και καμία φίρμα. Μπήκα απλά να ρωτήσω, αν ισχύουν τα όσα περιγράφω.

    Ψάχνω απλά να βρώ, άν πιάστηκα κορόιδο ή όχι.

    Για ότι λέω, έχω αποδείξεις, και δεν μιλάω στον βρόντο. Αν το φαινόμενο είναι γενικό, και ισχύει για όλα τα μπουφάν της εν' λόγω εταιρείας, είμαστε ο.κ. Εχει μιά πολιτική και καλά κάνει.

    Αν όχι, δεν υπάρχει λόγος να την πατήσει και ο επόμενος.....

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Παντως τα μπουφαν λενε ποσο βροχη αντεχουν, δεθυμαμαι καλα πως την μετρανε{ κατι με τον ογκο της σταγονας κ την ταχυτητα}Αλλο βροχη κ αλλο καταιγιδες αλλο gortura k allo nailon....
    To μπουφαν σου λεει πουθενα GORTEX???????
    love will save the planet,hate is a good start.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    Ρε τι χιουμορ ,σου λεω το μπουφανακι με κανει κ γλυστραω μες τον αερα κ δε νιωθω πιεση στο στηθως κ τα χερια.Τουλαχιστον 7 αλογα τροχο κ +15κλμ στην τελικη. :rotflmao:
    κ το θεμα ειναι οτι το εννοω πλακα πλακα λες να μου φανηκε ????
    Ολα παιζουν ρολο στις υψηλες ταχυτητες...
    Κ ειδικα να μπουφαν(και οχι μονο) που επηρεαζουν την ευσταθεια και την αεροδυναμικη...

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rizlaaa
    Δέν μπήκα στο forum, με κακή πρόθεση να κατηγορήσω κανένα επαγγελματία και καμία φίρμα. Μπήκα απλά να ρωτήσω, αν ισχύουν τα όσα περιγράφω.

    Ψάχνω απλά να βρώ, άν πιάστηκα κορόιδο ή όχι.

    Για ότι λέω, έχω αποδείξεις, και δεν μιλάω στον βρόντο. Αν το φαινόμενο είναι γενικό, και ισχύει για όλα τα μπουφάν της εν' λόγω εταιρείας, είμαστε ο.κ. Εχει μιά πολιτική και καλά κάνει.

    Αν όχι, δεν υπάρχει λόγος να την πατήσει και ο επόμενος.....
    Νομιζω οτι και ο φιλος SVX εννοει οτι τα dainese ειναι υπερτιμημενα...

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Μπες ρε φιλε στο dainese.com k βρες ποιο μοντελο πηρες...Εδω εγω εχω dainese κ περνω 10 αλογα στροφαλο.Η αποδειξη σου τι λεει????
    love will save the planet,hate is a good start.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    εχω dainese κ περνω 10 αλογα στροφαλο.
    Ααααααααα...
    Θα το παρω κ εγω ,δε γινεται

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Παρτο με τα 1000+. Εγω το πηρα κ στενο/εφαρμοστο κ εδωσα τοσο φταλε που δεν προκειται να ξαναπαχυνο ποτε.Α κ οσοι φαγαν τουμπα στο εξωτερικο , απολυτα ευχαριστημενοι
    love will save the planet,hate is a good start.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    Παρτο με τα 1000+. Εγω το πηρα κ στενο/εφαρμοστο κ εδωσα τοσο φταλε που δεν προκειται να ξαναπαχυνο ποτε.Α κ οσοι φαγαν τουμπα στο εξωτερικο , απολυτα ευχαριστημενοι
    Ποσο το πηρες καινουργιο???
    Γτ το ειδα προσφορα απο 600ε σε 400ε...

  12. #57
    rizlaa το καλύτερο αδιαβροχο συνθετικό μπουφάν του κόσμου να παρεις, αν δεν το φορέσεις σωστά σε 10' θα γίνεις μούσκεμα.. ..

    πολλά μπορούν να παίζουν, απο το να πήρες απλά ενα ελατωματικό κομμάτι, μέχρι να έφαγες παραπάνω βροχή που μπορεί να αντέξει η - πιθανόν - αδιάβροχη μεμβράνη του μπουφάν σου.

    τέλος, λίγη κοινή λογική: ακόμα και η dainese έχει στη γκάμα της αδιάβροχα (τα κλασσικά) γιατί πολύ απλά κάποια στιγμή όλα τα μπουφάν θα μπάσουν ... είναι πολές οι παράμετροι

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Μη μου πληγωθεις ομως οκ..... Το πηρε ενας ξαδερφος κ ντρεποταν να το φοραει , επειδη εχει καμπουρα κ του το ανταλαξα με κατι ρουχα για snowboard. To ειχε παρει απο καλιροης κ ειχε κ δικο του σακο φαντασου , γυρω στα 600ε με πλατη κ ηταν το καινουργιο με δερμα καγκουρο { pelle B } poy einai pio μαλακο/βολικο απτο παλιο σαντα μονικα.
    love will save the planet,hate is a good start.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
    Μη μου πληγωθεις ομως οκ..... Το πηρε ενας ξαδερφος κ ντρεποταν να το φοραει , επειδη εχει καμπουρα κ του το ανταλαξα με κατι ρουχα για snowboard. To ειχε παρει απο καλιροης κ ειχε κ δικο του σακο φαντασου , γυρω στα 600ε με πλατη κ ηταν το καινουργιο με δερμα καγκουρο { pelle B } poy einai pio μαλακο/βολικο απτο παλιο σαντα μονικα.


    Το θελωωωωωωωωωωωω....

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Ενα θα σου πω ....... απλα εβαλα τα αλλα μου μπουφαν στη ντουλαπα να μην τα βλεπω.......
    400ε τα αξιζει γιατι κραταει χρονια αυτη η κολονια.Τωρα στην ηλιουποληη 470ε μου ειπε η 370ε{χλωμο} . Κανα 50αρι κ η πλατη.Το revit TT poso τοχεις βρει , φενεσαι ψαγμενος... Ποσα κιλα εισαι???
    love will save the planet,hate is a good start.

Σελίδα 4 από 27 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρέπει να είναι παράνομο το να μη φοράς κράνος ?
    από micmic στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2005, 16:59
  2. πως πρεπει να ειναι μια μηχανη τουρισμου
    από xifias στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 12:14
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 13:19
  4. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF