Σελίδα 27 από 27 ΠρώτοΠρώτο ... 17222324252627
Προβολή αποτελεσμάτων 391 έως 403 από 403

Θέμα: πόσο αδιάβροχο τελικά πρέπει να είναι ένα dainese

  1. #391
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    137
    Φίλε matas την καλησπέρα μου. Πές μου πότε πήγες την διαδρομή που περιγράφεις (ημέρα και ώρα) για να σου πώ τι γίνεται.

    Το δικό μου μπουφάν ήταν d-dry. Ασχετο......
    Και ναί...........πράγματι ήμουν άτυχος, γιατί τόοοοοοοοοοσες 10άδες μαγαζιά, εγώ πέτυχα τον joker.:hypnotize

    Εδώ και αρκετό καιρό, είμαι ένας ευτυχισμένος κάτοχος ενός πραγματικά αδιάβροχου μπουφάν. Ομως...........περιμένω την καταρακτώδη, την χωρίς έλεος βροχή ώστε να βγάλω το τελικό πόρισμα.

    Τώρα βέβαια θα μου πείς.......... Μα καλά, πρίν απο μία ώρα έβρεχε αρκετά καλά.... γιατί δεν πήγες για test.

    Και σου απαντώ...... δεν χρειάζεται. Ηδη έφαγα μια βροχή τις προηγούμενες μέρες, και εκτός αυτού, ήδη έχω κάνει στο σπίτι τίς ίδιες δοκιμές που είχα κάνει και με το "άλλο"...........
    Απλά, δεν υπάρχει σύγκριση....... και απλά, περιμένω τον κατακλυσμό, για την πλήρη επιβεβαίωση.

    Φυσικά ώς ευχαριστημένος πελάτης που είσαι, πές μου (μας) απο που αγόρασες το μπουφανάκι, ώστε να μήν ξαναπατήσουμε την επόμενη φορά.
    Και όμως............ έγινα αδιάβροχος....

  2. #392
    Φιλε rizlaa την μερα που βγηκα οντως εριχνε αρκετα δεν θυμαμαι ωρα και ημερομηνια ομως. Σκεψου οτι σε κατι σημεια το νερο ηταν ως τα μαρσπιε και ισως παραπανω :S
    Το μονο σημειο που βραχηκε και ενιωσα νερο ειναι οπως σου ειπα χαμηλα στα μανικια και επισης οταν καποια στιγμη εσκυψα λιγο μπροστα ενιωσα κατι σταγονες στον σβερκο μου.
    Το μπουφανακι το πηρα απο την καλλιροης στο καταστημα που ειναι διπλα απο ενα ξενοδοχειο σχεδον.

    Triumph Tiger 800!

  3. #393
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    Το θεμα ειναι οτι για να λες gortex εδωσες 350ε + οποτε δεν καταλαβαινω γιατι να νιωσεις υγρασια απο τη στιγμη που εγω με 150ε Richa δεν την νιωθω.
    Γενικα καλοριζικο κ προσεχε να μαθεις να το πλενεις για να μην σου φυγει η αδιαβροχοποιηση......
    love will save the planet,hate is a good start.

  4. #394
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Ρε... μηπως εχει λυθει το θεμα με το "Ποσο αδιαβροχο πρεπει να ειναι ενα Dainese"?


    Να ανοιξω ενα καινουριο " Ποσο αθορυβη πρεπει να ειναι μια Akrapovic" ?:wacko:
    Accipere quam facere praestat injuriam

  5. #395
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    Ρε... μηπως εχει λυθει το θεμα με το "Ποσο αδιαβροχο πρεπει να ειναι ενα Dainese"?
    Το μόνο που απομένει πια είναι να βγεί κι ο Μερσινιώτης και να ζητάει αίμα...

  6. #396
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    137
    Αρχικά δημιουργήθηκε από matas
    Το μπουφανακι το πηρα απο την καλλιροης στο καταστημα που ειναι διπλα απο ενα ξενοδοχειο σχεδον.
    [/B]
    Ωραίος.....
    Εκεί είχα παραγγείλει το παντελόνι μου και απο εκεί το πήρα την προηγούμενη εβδομάδα.
    Οπως είπα και σε άλλο πόστ, καλύτερα λίγο πιο ακριβά και απο επώνυμο μαγαζί, (επίσημο δίκτυο).. παρά απο όπου "γής και πατρίς".
    Και όμως............ έγινα αδιάβροχος....

  7. #397
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    6.968
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rizlaaa
    περιμένω τον κατακλυσμό, για την πλήρη επιβεβαίωση.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	clipboard02.jpg 
Προβολές:	249 
Μέγεθος:	95,2 KB 
ID:	186940

  8. #398
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rizlaaa
    Εδώ και αρκετό καιρό, είμαι ένας ευτυχισμένος κάτοχος ενός πραγματικά αδιάβροχου μπουφάν. Ομως...........περιμένω την καταρακτώδη, την χωρίς έλεος βροχή ώστε να βγάλω το τελικό πόρισμα.

    Τι πήρες τελικά; Ή το έγραψες και δεν το είδα;
    Give me fuel, Give me fire

  9. #399
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    137
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chr1s_86
    Τι πήρες τελικά; Ή το έγραψες και δεν το είδα;
    Οχι φίλε μου δεν το έγραψα. Αλλά μιας και ήρθε η κουβέντα.... πήρα τελικά αυτό που έπρεπε να είχα πάρει απο την αρχή, αλλά βλέπεις............. :a31:

    Και όπως λέει και το ρητό... "όσο μεγαλώνεις μαθαίνεις"..

    http://www.motodynamics-accessories....mart&Itemid=18
    Και όμως............ έγινα αδιάβροχος....

  10. #400
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rizlaaa
    Οχι φίλε μου δεν το έγραψα. Αλλά μιας και ήρθε η κουβέντα.... πήρα τελικά αυτό που έπρεπε να είχα πάρει απο την αρχή, αλλά βλέπεις............. :a31:

    Και όπως λέει και το ρητό... "όσο μεγαλώνεις μαθαίνεις"..

    http://www.motodynamics-accessories....mart&Itemid=18
    κανε ενα καλο και αλλαξε τις προστασιες...
    ps. το μπουφαν αυτο ειναι μακρι 3/4 το dainese που ειχες παρει νομιζω ηταν κοντο, ειναι ενα θεμα και αυτο ξερεις...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  11. #401
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    κανε ενα καλο και αλλαξε τις προστασιες...
    γιατι ετσι; εχει τις μαλακες;

  12. #402
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MAG/FMX
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    767
    3/4 ηταν κ το πρωτο του μπουφαν, εγω ειπα , καπου χανεις κ καπου κερδιζεις , το Richa ειναι πιο αδιαβροχο κ το Dainese αναπνει καλητερα .Απο προστασιες φενεται να χει καλητερες το dainese αλλα αυτο θες τεστ να το αποδειξεις κ οχι με το ματι, εννοειται οτι το Richa εχει τη μιση τιμη......
    love will save the planet,hate is a good start.

  13. #403
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    137
    Νά πω κάτι... Προσωπικά δεν μπορώ να γνωρίζω πόσο καλύτερα "αναπνέει" το ένα μπουφάν απο το άλλο... Οταν είχα το dainese, ο καιρός ήταν καλός χωρίς παγωνιές κ.λ.π, οπότε το είχα χωρίς την επένδυση.

    Το richa το φοράω συνέχεια με την επένδυση λόγω του καιρού... Ομως ποτέ δεν έχω αισθανθεί δυσφορία η ζέστη στο σώμα μου, σε σημείο που να "ενοχλεί", όταν είμαι σε κλειστούς χώρους...

    Αυτό που σίγουρα γνωρίζω, είναι ότι το (δικό μου dainese) εκτός ισως απο "διαπνέον" σίγουρα ήταν και "εισπνέον"....... Ρουφάει την βροχή σαν σφουγάρι...

    Βέβαια.... εγώ βρήκα τον λόγο που τα μανίκια του (δικού μου dainese), γίνονταν παπάρα μετά απο βροχή, αλλά ποτέ δεν το πόσταρα γιατί μάλλον θα βγαίναν πάλι φωτό με ποτιστήρια - συντριβάνια - στολές δυτών κ.λ.π..

    Ενα άλλο που με εξέπληξε θα έλεγα με το richa (και πιστεύω ότι πρέπει να συμβαίνει σέ όλα τα μπουφάν), είναι το γεγονός ότι τις προάλλες που έφαγα την "πρώτη" καλή βροχή, γυρνώντας στην εταιρεία το έβγαλα και το άφησα στη καρέκλα να στραγγίξει, όπως άλλωστε έκανα και με το άλλο....

    Οπως ήταν λογικό, αφού ήταν η πρώτη φορά που έφαγε βροχή, πήγα μετά απο καμιά ώρα χονδρικά να δώ "άν" είχε παπαριάσει και αυτό όπως το άλλο...., καί όχι μόνο δεν είχε παπαριάσει αλλά είχε στεγνώσει κιόλας...

    Το άλλο στέγνωνε την επόμενη.... μέρα εννοώ..

    Και για μην παρεξηγηθώ.. επανά-διευκρινίζω.
    Αναφερόμαι στο "δικό μου" μπουφάν.... και στη "δική μου" εμπειρία....
    Και όμως............ έγινα αδιάβροχος....

Σελίδα 27 από 27 ΠρώτοΠρώτο ... 17222324252627

Παρόμοια θέματα

  1. Πρέπει να είναι παράνομο το να μη φοράς κράνος ?
    από micmic στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2005, 16:59
  2. πως πρεπει να ειναι μια μηχανη τουρισμου
    από xifias στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 12:14
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 13:19
  4. Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2003, 13:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF