Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: (f800s Vs F800r) Vs Er-6f Vs Shiver 750 Gt

  1. #1

    (f800s Vs F800r) Vs Er-6f Vs Shiver 750 Gt

    Καλησπέρα, και όμως είμαι τοσο Noobas, που δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι η καλυτερη....
    Τα φωτα σας, σας παρακαλω, γιατι και απειρος ειμαι, και τα euro 1 1 τα μαζεψα με πονο ψυχης....
    δεν θα ειναι βασικο μεσο μετακινισης, υπαρχει ενα Micra , απλα στα γεραματα (30) ξαναξυπνισε το μικροβιο της μοτοσυκλετας.
    Σας ευχαριστω εκ των προτερων

  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Καλωσήρθες.



    Από τα παραπάνω αμέσως απέκλεισε το Aprilia. Έχει ήδη βγάλει πολλά προβλήματα.
    Από εκεί και πέρα, τι χρήση θες να κάνει στη μοτοσυκλέτα? Επίσης νομίζω καταλαβαίνεις τη διαφορά μεταξύ "γυμνού" & "ντυμένου".



  3. #3
    Για ντυμενο ενδιαφερομαι περισσοτερο, για αυτο δεν εχω καταληξει σε ποιο απο τα 2 BMW....
    Δεν τη θελω τοσο χρηση μεσα στη πολη ,η δουλεια μου ειναι εκτος κεντρου και εχω εταιρικο αυτοκ.
    και το Micra παντα θα υπαρχει.
    Για ξεγνοιαστες προβλεψιμες βολτες τη θελω, αντε και κανα ταξιδακι του σαββατοκυριακου....
    Καλως σε βρηκα!

  4. #4
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Οπότε αφού προσδιορίζεις μόνος ότι περισσότερο σε ενδιαφέρει το ντυμένο μένει το F800S και το ER6F.

    Σαφώς η διαφορά στη τιμή είναι σημαντική. Θα σου πω όμως κάτι, το κινητάρακι της BMW είναι όλα τα λεφτά.
    Θα σου έλεγα να κάνεις ένα test ride και τα 2, να δεις τα οικονομικά σου & να αποφασίσεις.


    Αν και το 800R είναι υπέρτατη κ@βλ@ νομίζω.....






    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bmw-f800r-1-1.jpg 
Προβολές:	729 
Μέγεθος:	59,9 KB 
ID:	179404

  5. #5
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    για το ξανθό ψηλό λες ε?
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  6. #6
    εδω σε θελω............. εκει που ετοιμαζομουν για f800s, er6-f , και shiver gt με πηρε τηλ. ο dealer της BMW για να δω ενα R που το εκανε παραδοση...... καμια σχεση με οτιδηποτε κυκλοφορει........
    Τα αξιζουν τα λεφτα τους τα BMW?
    οικονομικα για ολα θα ματωσω, για αυτο θελω να παρω το καλυτερο στα λεφτα του.
    Προσεξε για μενα καλυτερο ειναι το πιο ευκολοοδηγητο, και το πιο ασφαλες, δεν με απασχολουν καθολου οι επιδοσεις

  7. #7
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Όπως έγραψα και αρχικά, το Aprilia ξέχασε το!

    Τώρα, και τα BMW και το Kawasaki είναι αρκετά ευκολοδήγητα με normal γκάζι, χωρίς να φοβίζουν. Τα BMW υπερτερούν όσον αφορά την οδηγική συμπεριφορά, όχι ότι το Kawasaki δεν είναι αξιοπρεπές.
    Τώρα, αν αξίζουν τα λεφτά τους.. Χμ.. Σίγουρα τα BMW κοστίζουν τόσο λόγο και του ονόματος. Προβληματάκια πλέον αυτοί οι κινητήρες δεν έχουν, όπως ούτε το Kawasaki έχει. Επίσης η BMW υπερτερεί σαφώς όσον αφορά τη ποιότητα.

    Δε ξέρω όμως, αν αξίζει να δώσεις τόσα χρήματα για το R κυρίως, αφού λες ότι θα ματώσεις αλλά και ότι δεν είναι το κύριο σου μέσο μεταφοράς.

    Στη θέση σου θα κοιτούσα για κάποιο μεταχειρισμένο 800S μοντέλο 08 και μετά.


  8. #8
    Τα ματια μου εφαγαν 800s, σε καμια περιπτωση λογο ονοματος , αλλα σαν σουλουπι θες, σαν κατι μεταξυ μοντερνου και κλασικου εκει επεσαν τα ματια μου.....
    Ως τεχνικος (δουλευω στην αντιπροσωπεια της HITACHI) θαυμαζω την Ιαπωνικη τεχνολογια και αξιοπιστια, και ποσο μαλλον απο μια εταιρεια που φτιαχνει μονο μηχανες οπως η KAWASAKI...
    Οσα για μεταχειρισμενα, δεν υπαρχουν πολλα, και οσα υπαρχουν ειναι του 07 και πριν με κατα μεσο ορο 8000.... ε δεν παιρνω του κουτιου με 10000 και καλη χρηματοδοτηση?

  9. #9
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Οπότε άκυρο το μεταχειρισμένο...
    Κάνε test ride και τα 3, δες τα από κοντά, δες τι σηκώνει η τσέπη σου και τσίμπα το!

    Επίσης υπολόγισε και χρήματα για εξοπλισμό, κράνος, γάντια, μπουφάν οπωσδήποτε.



  10. #10
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Full Noob

    Ως τεχνικος (δουλευω στην αντιπροσωπεια της HITACHI) θαυμαζω την Ιαπωνικη τεχνολογια και αξιοπιστια, και ποσο μαλλον απο μια εταιρεια που φτιαχνει μονο μηχανες οπως η KAWASAKI...



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kawasaki.jpg 
Προβολές:	702 
Μέγεθος:	14,6 KB 
ID:	179409
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



  11. #11
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    λοιπον, οδηγησα το f800s...


    το μηχανακι ειναι φοβερο και πανευκολο...στις στροφες ειναι λεπιδα...εχει φρεναρες, συνδιασμενες με ενα μαλακισμενο abs ομως...

    απο σχεδιο, ειδικα σε κοκκινο, ειναι απλα απιστευτο...το μονομπρατσο πισω ειναι κοσμημα, κριμα που εχει τοσο μεγαλο προστατευτικο ιμαντα και δε φαινεται τοσο καθαρα...


    θεση οδηγησης, στριτ, χωρις να ειναι πολυ σκυφτη...και με πολυ απλα...εγω ειμαι 1.90 και η θεση οδηγησης μου αρεσε παρα πολυ, χωρις να στριμωχτω καθολου...



    τωρα παμε στο μοτερ...το μονο πραγμα που δε με ενθουσιασε στο μηχανακι...η αληθεια ειναι οτι απο δικυλινδρο 800 κυβικα περιμενα περισσοτερα...ειδικα με ολα αυτα που διαβαζα οτι ειναι θαυμα, οτι ξεχυλιζει απο ροπη κλπ...ειχα την αισθηση οτι οδηγουσα 600 δικυλινδρο να σου πω την αληθεια...

    παντως τα 200 τα επιανε σχετικα ευκολα και πηγαινε και τρενο σε αυτη την ταχυτητα

    το r μου φαινεται πολυ ασχημο διπλα στο s, αλλα εχει σωστους διακοπτες οπως ολες οι κανονικες μηχανες(η bmw καταλαβε τη μαλακια που εκανε τοσα χρονια με τους διακοπτες και αποφασισε να βαλει οτι βαζουν ολοι σε ολα της τα μοντελα πλεον απ οτι ειδα)
    για τα αλλα 2 δε ξερω να σου πω


    πηγαινε κανε το ενα test ride να βγαλεις την αποφαση σου...


    το μηχανακι ειναι πολυ καλο, και εμενα μου φαινεται πανεμορφο...

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/06/2003
    Μηνύματα
    105
    Μηπως ηταν αστρωτο το μοτερ?

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από guzzistas
    http://www.naxtermotors.gr/images/up...09_GREEN_2.jpg



    Βασικα η Kawasaki Heavy Industries κατασκευαζει πολλα πραγματα...
    Αλλα αυτο δεν την κανει "ανειδικευτη στις μηχανες". Ισα ισα που εχει μεγαλυτερη γνωσιακή βάση ασχολούμενη σε τοσες πολλες κατασκευές.

  14. #14
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GATOYLHS
    Μηπως ηταν αστρωτο το μοτερ?

    20.000 xlm eixe...


    και το πηρα απο τη bmw


    νταξ, δε λεω οτι ηταν εντελως ψοφιο, αλλα απο δικυλινδρο 800 κε περιμενα πιο πολλα...

Παρόμοια θέματα

  1. SV vs Raptor vs ER 6N vs Versys
    από Dant3 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 101
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2012, 16:00
  2. Reinmeister vs all vol 2 (rossi vs stoner)
    από reinmeister στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 03/03/2012, 15:04
  3. Yamaha XJ6 vs Kawasaki ER-6F
    από theodore_tsi στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2008, 21:29
  4. er-6f abs vs gsf 650s abs
    από sxizomatis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2008, 15:54
  5. kawasaki er-6f vs honda cbf600s
    από WILDCAT_mmm στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2006, 08:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF