Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 147

Θέμα: Θανατηφόρο Τροχαίο

  1. #121
    Ευχομαι στα δυο κοριτσια ο χρονος να ειναι ο καλυτερος γιατρος για τις πληγες τους αλλα και οσους/ες αντιμετωπιζουνε παρομοια περιστατικα!
    Οσο για koytsiko & dim--- ουτε φουστανια ουτε παντελονια πρεπει να φορανε....μαλλον κουδουνια στο συνταγμα πρεπει να τους φορεσουμε...γιατι τα ρουχα ειναι υψηλη ραπτικη και δεν τα αγοραζουμε ετσι με φτηνες δηθεν απαντησεις
    Μην υπογραφετε εκει μπορει να χαθει....εδω υπογραψτε στο μπλουζακι μου...θα κανετε φρρρρρρρ να σας ακουσω..φανταστικε τροχονομε.....

  2. #122

    Συλληπητήρια...

    Gema σου εύχομαι αυτές οι άγιες μέρες να πάρουν μακρυά όλο τον πόνο σου. Ο Μάκης σου σίγουρα θα υπάρχει στην καρδιά σου πάντα όμως η ζωή θέλει δύναμη και κουράγιο για να συνεχίσεις. Εδώ μέσα θα βρεις πάνω από 10000 άτομα να σε στηρίξουν και εύχομαι άλλα τόσα να βρεις και στην καθημερινή σου ζωή. Να σαι πάντα καλά και πάντα δυνατή κοπέλα μου. Καλή χρονιά!.
    Το λαμπαντέρ..... Το λα-μπα-ντέρ... Το φως!

  3. #123
    DIMI1979
    kalimera se olous elpizo na eiste oloi kala kai esi gema!!

  4. #124

    ΄
    Έλπίζω τουλάχιστον να βρεθεί η απάντηση.
    CALCULATOR ISLAND

  5. #125
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    κοιτατε και λιγο τις ημερομηνιες ρε παιδια απαντησατε μετα απο ενα χρονο σχεδον

  6. #126
    DIMI1979
    GEMA ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ. ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΟΛΑ ΚΑΛΑ??
    ΒΓΑΛΑΤΕ ΑΚΡΗ?

  7. #127
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2005
    Μηνύματα
    6
    Και αν επιτρέπεται, που έμαθες εσύ για το δικαστήριο?

  8. #128
    νιανιαρο μελος.. Το avatar του/της loufas
    Εγγραφή
    11/07/2005
    Μηνύματα
    16

    hmm..

    σωστον.. τι κανει ο κουτσικος; μιλησατε ολα οκ; τα ειπατε; α ρε κρεμασμα στην πλατεια και λιθοβολισμο που θελετε.. εγληματιες, ανανδροι. ουστ..
    gema αν και ενας χρονος μετα, λυπαμαι για ολα. ευχομαι να πανε ολα καλα..
    παντα ορθιοι!!

    www.loufas.9f.com

    www.apriliabikers.gr

  9. #129
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    205
    Για να ρωτήσω κάτι ξεκάθαρο:

    Διαβάζοντας όλο το thread παρατηρώ ότι υπάρχουν άνθρωποι που έχουν πληροφορίες σχετικές με το δυστύχημα, αλλά δεν τις λένε. Αυτό συμβαίνει;

    Ή μήπως, προσπαθώντας να τραβήξουν την προσοχή, λένε πίπες και μετά λένε άλλες πίπες για να καλύψουν το παιχνίδι τους, χωρίς φυσικά να έχουν την παραμικρή σχέση με το δυστύχημα; (αυτό μπορεί κανείς να το αποκλείσει αν διαβάσει το thread)

  10. #130
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DIMI1979
    GEMA ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ. ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΟΛΑ ΚΑΛΑ??
    ΒΓΑΛΑΤΕ ΑΚΡΗ?
    Διάβαζα το forum πολύ πριν κάνω registration. Εχω παρακολουθήσει από την αρχή το thread...

    Ελπίζω να μη μου τύχει ποτέ κάτι τέτοιο μόνο και μόνο για μη ταλαιπωρήσω τους οικείους μου με τη νοοτροπία και την ελληνική αντίληψη και τάξη πραγμάτων.


    Είχα κάποτε τον πατέρα μου 10 μέρες στην εντατική και 6 μήνες κλινήρη μετά από σύγκρουσή του GL500 με ένα cinquecento σε μια διασταύρωση...

    10 το πρωί. Πίσω ακριβώς από τη μηχανή ήταν με 0 χλμ. ένα αμάξι με ένα ζευγάρι. Αυτόπτες μάρτυρες τόσο της θέσης των εμπλεκόμενων οχημάτων όσο και άψογοι εκτιμητές της ταχύτητας (>100χλμ. σε στενά του Χαλανδρίου) του cinquecento.

    Ο άνδρας του ζευγαριού ήταν γιατρός και έσωσε κυριολεκτικά τη ζωή του πατέρα μου προσφέροντας άμεσα τις ιατρικές του γνώσεις (πολύ περισσότερα από πρώτες βοήθειες).

    Για την ιστορία το κράνος (fullface) ήταν δεμένο και από την σφοδρότητα της σύγκρουσης κόπηκε το λουράκι από τη βάση του κράνους! 250 κιλά η μηχανή στα 30 μέτρα, 110 κιλά ο πατέρας μου στα 20 μέτρα μετά από αναπήδηση στο αμάξι.

    Από τα χαρτιά που είχε ο πατέρας μου μας ειδοποίησαν αυτοί οι άνθρωποι και αφού ήρθε το ασθενοφόρο και τον πήρε έφυγαν χωρίς να αφήσουν τα στοιχεία τους.

    Το παλικαράκι-οδηγός του αυτοκινήτου (και μόνος επιβάτης), φοιτητής έμενε 6-7 στενά πιο κάτω. Είχε αργήσει να φύγει για το ΤΕΙ του και είχε τελικιάσει το cinquecento μέσα σε δρόμο με ανώτατη ταχύτητα 50χλμ. Μετά το ατύχημα ειδοποίησε τους δικούς του και πλάκωσαν 10 συγγενείς του που δήλωσαν όλοι (?) αυτόπτες μάρτυρες και μάλιστα δύο εξ' αυτών επιβαίνοντες στο αμάξι!

    Μετά από 2 μέρες μας πήρε τηλέφωνο (δεν είχαμε αναγώριση κλήσεων) η σύζυγος του γιατρού και μας ρώτησε με ειλικρινές ενδιαφέρον τι απέγινε ο πατέρας μου (στο θέμα υγείας μόνο). Μας εξιστόρησε και την πλήρη αλήθεια ενός αντικειμενικού ανιδιοτελούς αυτόπτη μάρτυρα. Δυστυχώς όμως δεν ήθελε, όχι μόνο να καταθέσει αλλά ούτε καν μας έδωσε το όνομά της. Χρυσή την κάναμε (με ευγενικό και παρακλητικό φυσικά τρόπο) αλλά αποτέλεσμα ουδέν...

    Τα δικαστήρια γίνανε με μονομερή θέση απόψεων όπως καταλαβαίνετε....


    Γιατί τα λέω όλα αυτά ?

    Μετά το τηλεφώνημα της κυρίας αυτής προσπάθησα μέσω ΟΤΕ και δικαστικής εντολής να μάθω το τηλέφωνό της και εν συνεχεία τα στοιχεία της. Ο ΟΤΕ δεν είχε τέτοια στοιχεία από αναλογικά κέντρα...

    Αν είχα όμως μιλήσει μαζί της (ή μαζί με κάποιον άλλο μάρτυρα ή εμπλεκόμενο) μέσω internet θα μπορούσα να τα βρω τα στοιχεία της και νόμιμα και άμεσα...

    ειδικά αν με ξαναέπαιρνε η κυρία αυτή αμέσως μετά την δικαστική εξέλιξη....






    ΥΓ: Παρόλο που οι μάρτυρες στην δική μου περίπτωση απόφυγαν να βοηθήσουν νομικά πάντα θα ευγνωμονώ τον σύζυγό της και γιατρό που βοήθησε...

  11. #131
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    205
    ειλικρινές ενδιαφέρον
    @@!

    Άμα είχε το παραμικρό ενδιαφέρον, θα έκανε το αυτονόητο!

  12. #132
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DIMI1979
    kalimera se olous elpizo na eiste oloi kala kai esi gema!!
    Εισαι ενας ξεφτιλας ρε. 18 μυνηματα ΟΛΑ σε αυτο το πονεμενο θεμα. Αι τραβα να κρυφτεις στα φουστανια της γυναικας σου,που θες να λεγεσαι και αντρας. Ηλιθιε. Μετα απο 9 μηνες σε πηρε ο πονος να μαθεις? Και που ξερεις το τι μεσολαβησε ολο αυτο το διαστημα? Μαλακισμενο. Με κατι ζωα σαν και σενα ξενερωνω.
    Το 3ο μου ποστ το χαριζω σε σενα. Ζωο. Γιατι ειμαι σιγουρος οτι εισαι εσυ. Οπως και ολοι οι αλλοι.

    Κοπελια... Ολοι οσοι ειναι ΑΝΘΡΩΠΟΙ ειμαστε μαζι σου. Οσο για το ζωο, δες που υπηρετησε για να καταλαβεις...
    http://www.moto.gr/forums/showthread...&threadid=7288 (προτελευταιο ποστ)

  13. #133
    Γράφτηκα στο φόρουμ τον Μάρτιο φέτος και το ποστ αυτό, το διάβασα για πρώτη φορά σήμερα.

    Έχω τρελαθεί από το πρωί. Είναι η πρώτη φορά στα σχεδόν 40 μου χρόνια που βλέπω κάτι τέτοιο. Στον χειρότερό μου εχθρό δεν θα ευχόμουν να συμβεί κάτι τέτοιο.

    Gema, Lina και σε όποιον άλλο περνάει μια τέτοια τραγωδία: Κουράγιο και πίστη στο ότι οι πλειονότητα των ανθρώπων είναι ακριβώς αυτό, άνθρωποι και όχι ζώα όπως οι αυτοί δύο .

    Koutsike, αν ποτέ ξανά διαβάσεις το ποστ αυτό, μια ευχή σου δίνω: να μην σου συμβεί να χρειαστείς την βοήθεια συνανθρώπου όπως η Gema. Η ζωή είναι όπως η Γη. Στρογγυλή, και γυρίζει.

    Για σένα DIMI1979, το μόνο που έχω να πω είναι Αϊ Στο Διάβολο. Είναι ξεκάθαρο ότι κάτι παραπάνω γνωρίζεις. Έναν ανθρώπο έχω μισήσει στην ζωή μου. Τον κατέστρεψα. Μόλις έγινες το νούμερο 2. Κόψε τα ποστ και εξαφανίσου. Δεν λεω τίποτα άλλο.

  14. #134
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αυτο το ποστακι μου εχει μεινει οσα και να εχω διαβασει στο μοτο....Με κανει και ποναω για αυτες τις κοπελες, και τωρα που ξανα ερχετε στην επιφανια, αηδιαζω ξανα με τα καραγκιοζακια που πεσουν με τον ανθρωπινο πονο..Τοτε το εστειλα σε πμ...Τωρα το λεω δημοσιως, αν ποτε θελετε βοηθεια να τιμωρηθουν με αλλο τροπο καποιοι, εδω ειμαστε...

    Ελπιζω ο χρονος να γιατρευει τις πληγες σας!!
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  15. #135
    καμμένος.. Το avatar του/της ronin1
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    567
    http://www.moto.gr/forums/showthread...&threadid=7288

    διάγνωση μη προσαρμοσιμος με το περιβαλλον ψυχολογικες διαταραχες''


    ΑΝΕΓΚΈΦΑΛΕ ΒΛΑΜΜΕΝΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΕ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΜΕΣΑ, ΚΑΙ ΝΑ ....





    ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΑΚΡΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ...

Σελίδα 9 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 45678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θανατηφόρο τροχαίο με μηχανή
    από emihanovios1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2008, 12:56
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2005, 21:40
  3. θανατηφορο τροχαιο
    από dimitris74 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2005, 22:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF