Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 147

Θέμα: Θανατηφόρο Τροχαίο

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2005
    Μηνύματα
    6

    Θανατηφόρο Τροχαίο

    Την Δευτέρα 28 Μαρτίου 2005, περίπου στις 11:00 το πρωί, στην Λεωφόρο Κηφισίας, στην άνοδο προς Κηφισιά, στην είσοδο του προαστιακού, συνέβη ένα τροχαίο θανατηφόρο ατύχημα, με θύμα έναν 29χρονο οδηγό μηχανής.
    Η μηχανή ήταν μάρκας SUZUKI Vstrom DL650, ασημί χρώματος, με αρ. κυκλοφορίας ΒΙΜ 333.
    Η μηχανή συγκρούστηκε κάτω από αδιευκρίνιστες συνθήκες με διερχόμενο φορτηγό της Δημοτικής Επιχείρησης Αμαρουσίου το οποίο ήταν φορτωμένο με σίδερα και μπάζα. Ο οδηγός του φορτηγού, αφού έμαθε, ότι το παιδί ήταν νεκρό, έδωσε την μαρτυρία που τον συνέφερε.
    Η οικογένειά του παρακαλεί, αν υπάρχει κάποιος μάρτυρας, που γνωρίζει οτιδήποτε για τις συνθήκες του ατυχήματος να απευθυνθεί στα τηλέφωνα 210-2136182, 6977-780050, 6977-446556 ή στο Τμήμα Τροχαίας Κηφισιάς.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	makis.jpg 
Προβολές:	2557 
Μέγεθος:	75,3 KB 
ID:	14360

  2. #2
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.333

    Re: Θανατηφόρο Τροχαίο

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gema22


    Ναι, κρίμα. Το είχαμε μάθει.
    Να είσαι σίγουρη πως αν ήξερε κάποιος άπο δω μέσα
    οτιδήποτε θα το είχε πει.

    Ποτέ δε ξέρεις όμως
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  3. #3
    Τι γίνετε ρε γαμώτο ?!
    Μακάρι ….τι να πω,………..κρίμα το παλικάρι
    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.


    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ


  4. #4
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΤΙ ΔΙΑΟΛΟ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΙΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.
    ΦΟΡΤΗΓΑΚΙ ΧΤΥΠΑΕΙ ΘΥΜΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.
    ΟΙ ΤΥΦΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΟΛΟΙ Η ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ

  5. #5
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    ειναι το ιδιο με τα αλλα ρε σταυρε,χτες το εσβυσα αλλα σημερα ο φιλος το ξαναβαλε και λεω αστο για να επιμενει κατι θα ξερει...απλα θελω να μου πει εαν εχει συγγενικη σχεση με την οικογενεια η εστω φιλικη!


    Υπαρχει και εδω

  6. #6
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Ολη τη δυναμη σε συγγενεις και φιλους...Να ειναι καλα το παιδι εκει ψηλα....


    Ρε γαμωτο καλοκαιριασε και δεν φοραει κανεις κρανος(δεν μιλαω για το παιδι ) Βλεπω στο κεντρο τα μηχανακια και 2 στα 3 ειναι ακρανοτοι....Σκατα εχουν στο μυαλο τους??? Οταν γυρναγαμε τη Κυριακη ειδα και 2 στην Εθνικη οδο χωρις κρανος....Τι να πω ...
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  7. #7
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Auto me to kalokairi kai to kranos... ma kala, den einai kalutera me to kranos, afou de se varaei o hlios katakoutela?

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    Auto me to kalokairi kai to kranos... ma kala, den einai kalutera me to kranos, afou de se varaei o hlios katakoutela?
    Ο Ηλιος απεχει μερικα εκατομυρια χιλιομετρα,ενω η ασφαλτος 1 μετρα

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2005
    Μηνύματα
    6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    ειναι το ιδιο με τα αλλα ρε σταυρε,χτες το εσβυσα αλλα σημερα ο φιλος το ξαναβαλε και λεω αστο για να επιμενει κατι θα ξερει...απλα θελω να μου πει εαν εχει συγγενικη σχεση με την οικογενεια η εστω φιλικη!


    Υπαρχει και εδω
    Δεν είμαι φίλη του παιδιού, αλλά η γυναίκα του...
    Στην φωτογραφία είναι ο Μάκης...
    Συγνώμη που ξαναέβαλα την έκκληση, αλλά δεν ήξερα ότι υπάρχει.
    Την έβαλα γιατί με πήρε τηλέφωνο κάποιος που ήταν την ώρα του ατυχήματος εκεί και μάλιστα με μηχανή. Είδε πως έγινε το ατύχημα και μου το είπε. Δεν θέλησε όμως να καταθέσει επώνυμα την μαρτυρία του, γι' αυτό ψάχνω ακόμη. Μήπως και αλλάξει γνώμη και αποφασίσει να μιλήσει, έστω και τώρα.
    Τον παρακαλώ πολύ να το αποφασίσει.
    Ο Μάκης ήταν μόνο 29 χρονών και ήμασταν μόνο 11 μήνες παντρεμένοι.
    Ήταν επαγγελματίας οδηγός (δάσκαλος οδήγησης) και γι’ αυτό ξέρω, ότι η μαρτυρία που έδωσε ο οδηγός του φορτηγού δεν ισχύει...

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/05/2005
    Μηνύματα
    6
    Στις προηγούμενες καταχωρήσεις βρήκα και αυτό..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από koutsikos
    Καλημερα οσο καλη μπορει να ειναι σε ολους.
    Εχτες το απογευμα στην καφετερια που πινουμε καφε επηδη ειναι γνωστως ο μπαρμαν μας ανοιξε κουβεντα και μας ειπε για το ιδιο γεγονος.Ο οδηγος ειναι ο ξαδελφος της γυναικας του.
    Αυτα που μας ειπε για το ατυχημα ειναι οτι δεν φοραγε κρανος, οτι ειχε φρενα περιπου 40 μετρα και το πιο συμαντικο οτι το κοντερ ειχε κολλησει στα 180!!!!!!!!
    Επισης μου ειπε οτι ελειπε ενα κομματι απο την πισω ζαντα και ειχε πανω κιτρινο χρωμα;;;
    Να επισημανω οτι απο παπι και χωρις αλλη εμπειρια ειχε παρει εδω και λιγο καιρο το v-strom.
    Να ειναι καλα εκει ψηλα το παλικαρι, και ευχομαι δυναμη ψυχικη σε οσους αφησε πισω.
    --------------------------------------------------------------------------------



    Ο μπάρμαν θα έπρεπε να ξέρει ότι το παιδί φόραγε κράνος που έφυγε με την σύγκρουση. Στο κράνος υπάρχει αίμα και σημάδια από το φορτηγό.
    Ότι υπήρχαν 42 μέτρα φρενάρισμα από αριστερά προς τα δεξιά.
    Ότι στο σημείο του ατυχήματος υπάρχει απότομη μετακίνηση του φορτηγού από την αριστερή στην δεξιά λωρίδα.
    Ότι το παιδί ήταν δάσκαλος οδήγησης και παρόλο που δεν είχε μεγάλη μηχανή, οδηγούσε 6 χρόνια παπί.
    Ότι το κοντέρ είναι ψηφιακό και με το βραχυκύκλωμα και την σύγκρουση το κοντέρ τερμάτισε.
    Ας μας εξηγήσει ο μπάρμαν ή ο οδηγός (αφού είναι και επαγγελματίας) πως είναι δυνατόν το κοντέρ της μηχανής να φτάνει μέχρι 200 και μετά από 42 μέτρα φρενάρισμα, να γίνεται σύγκρουση με 180.
    Ακόμη, ας μας πει για την ρεζέρβα που του έπεσε και το 2ο άτομο που ήταν στο φορτηγό και μετά την σύγκρουση, πήρε την ρεζέρβα και έφυγε....

  11. #11
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Keep on rocking in a free world !!!

  12. #12
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    Καλή δύναμη Gema22. Λυπάμαι πάρα πολύ.
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  13. #13
    ireneepi
    Κριμα...

  14. #14
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Νομιζω οτι πρεπει σε τετοιες περιπτωσεις να προσεχουμε παρα πολυ τι λεμε οσο αφορα τα περιστατικα...Κοριτσι μου πραγματικα συλληπιτιρια και οτι χρειαστεις ειμαι σιγουρος οτι θα υπαρχουν πολυ εδω οπως κι εγω να σε βοηθησουν.Μακαρι να ξεραμε περισσοτερα... Και παλι να ειναι καλα εκει που ειναι...
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  15. #15
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    οκ θα το βαλω gema σαν "κολλημενο" για ενα χρονικο διαστημα.Παντως ειναι το μοναδικο ατυχημα που ειναι τοσο πολυ διαδεδομενο στα στοματα ολων...μακαρι να αποφασισει να μιλησει καποιος και να αποδωθει δικαιοσυνη...τα ειλικρινη μου συλλυπητηρια και καλη δυναμη στη συνεχεια!!

Σελίδα 1 από 10 123456 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θανατηφόρο τροχαίο με μηχανή
    από emihanovios1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2008, 13:56
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2005, 22:40
  3. θανατηφορο τροχαιο
    από dimitris74 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2005, 23:57

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF