Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 74

Θέμα: Απίστευτοι μπάτσοι σε ατύχημα...

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/11/2009
    Μηνύματα
    61

    Απίστευτοι μπάτσοι σε ατύχημα...

    Ας γράψω και εγώ κάτι στα στραβά και ανάποδα...

    Μόλις είχα αφήσει μια παραγγελεία με το παπάκι της δουλειάς,και γυρνούσα πίσω.
    Κεντρικός δρόμος τέρμα γκάζι (60km/h) με το ζόρι.Και μου βγαίνει μια γυναίκα απο stop,κοιτώντας μονο απο δεξιά.πλακώνομαι στα φρένα και ισα που την χτυπώ στη ρόδα,παιρνώντας απο πάνω.Κατεβαίνοντας απο το αυτοκίνητο την ακούω που μιλάει στο κινητό της λέγοντας "....πήγαμε πάρα πολύ καλά (λόγω εκλογών)σε κλείνω τώρα....γειά...".Με κοιτάει και μου λέει όλα καλά?αφού δεν πάθαμε τίποτα να φεύγουμε γιατί βιάζομαι.Εγώ εκείνη την ώρα 'εβγαζα ένα πετραδάκι απο την παλάμη μου,και χωρίς να βρίσω(τις συνήθησα τις που*****)της λέω οτι 'εχω ζημιά."Εγώ όμως δεν έχω,εσύ έπεσες επάνω μου" μου λέει

    Φωνάζω που λέτε την αστυνομία,και με το που έρχετε ακούω έναν να της λέει Ωώ τι κάνουμε κυρία τάδε?πως πήγαμε...κ.τ.λ.Αφού είπαν τα περί πολιτικής μου λέει ο ένας "άδεια δίπλωμα ασφάλεια"του τα δίνω,και μου λέει "κράνος γιατί δεν φοράς?θα σε γράψω για κράνος"Εγώ κράνος φυσικά φορούσα αλλα το εβγαλα εκεί που έπεσα,χωρίς να του το πώ όμως του λέω"εντάξει αλλα θα γραψεις και αυτην για ζώνη και που μιλούσε στο κινητό"ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΜΑΘΕΙΣ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ...ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΥΤΟΠΤΕΣ ΜΑΡΤΥΡΕΣ...ΚΡΑΝΟΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΨΩ"Του δείχνω το κράνος,και αφού συμπλήρωσε το συμβάν,λέει η γυναίκα το απίστευτο.
    "Ποιός φταίει?"
    - Ελάτε κυρία μου της λέει απο εδώ ερχόσασταν?
    -ναι.
    -αυτο τι είναι?
    -stop.
    -.......
    -ναι αλλα σταμάτησα....
    Και έκανε αρνητική δήλωσει...δηλαδή ήμαρτον...
    αυτά...

  2. #2

    ωραίο κρατος..
    αφου συγρατηθηκες κιόλας.. παλι καλα.. εγω θα της ειχα βαλει το κινητο στο κ@$%
    "I feel like dining with hitchock every time that we fuck"

  3. #3
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Θες συμβουλή;... ωραία!

    Έκανε αρνητική δήλωση;... παρε φωτό με το κινητό του STOP, των θέσεων των οχημάτων και μην υπογράφεις καμία αναφορά ατυχήματος , διαφυλάττοντας τις νόμιμες επιφυλάξεις σου για το τι γράφει μιας και οι αστυνομικοί δεν είναι εκτιμητές ούτε αναλυτές. Είναι υποχρεωμένοι να πάρουν στοιχεία των ανθρώπων που ενεπλάκησαν στο ατύχημα και τις δικές τους εκδοχές ώς προς το τι έγινε.

    Σημειώνεις επίσης ονοματεπώνυμο της κυρίας , σημειώνεις οδούς και ώρα του συμβάντος και με αυτά τα στοιχεία καλείς την ασφάλεια σου.

    Οι ασφαλιστικές εταιρίες επειδή κοιτάνε κέρδη και οχι το ποιός είναι ο οδηγός και αν είναι γραμματέας σε κόμμα ή δεν ξέρω τι άλλο, πίστεψε με θα τα βρούν μεταξύ τους στο ποιός πληρώνει ποιόν.

    Όσο για τους αστυνομικούς.. βλάκες υπάρχουν παντού. Δεν ήξερα οτι πάνω απο τον νόμο είναι τα πρόσωπα. Είναι ακριβώς οι ένστολοι εκείνοι που μπήκαν στην ΕΛ.ΑΣ με ενα ντενεκέ λάδι και ενα ρουσφέτι... ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥΣ!

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  4. #4

    Re: Απίστευτοι μπάτσοι σε ατύχημα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis
    "κράνος γιατί δεν φοράς?θα σε γράψω για κράνος"Εγώ κράνος φυσικά φορούσα αλλα το εβγαλα εκεί που έπεσα,χωρίς να του το πώ όμως του λέω"εντάξει ...."


    Γιατί "εντάξει";
    safety doesn't happen by accident

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    ελληνικη αστυνομια strikes again
    διαφανεια παντου!!!
    μετα φταιμε εμεις που τους βριζουμε
    καλα ξεμπερδεματα φιλε
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  6. #6
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/11/2009
    Μηνύματα
    61
    Είπα "εντάξει"αλλά μετά του έδειξα που ήταν πεσμένο το κράνος και δεν με έγραψε...(αυτό έλειπε)

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/11/2009
    Μηνύματα
    61
    Κατέγραψαν κανονικά τι συνέβει,δεν έχει σημασία αν έκανε αρνητική δήλωσει αυτή ή όχι.

    Έχει και συνέχεια η ιστορία,για καλή μου τύχη πήγα στο νοσοκομείο,για να μου καθαρίσουν την πληγή,όπου και σκέφτηκα να κανώ και μια εισαγωγή σε περίπτωση που είχα προβλημα με δ'αυτην,ήταν οτι καλύτερο μπορούσα να κάνω.
    Όταν το είπα αυτό στον ασφαλιστή μου,πέρνει τηλέφωνω στην λεγάμενη και της λέει να ρωτήσει τον ασφαλιστή της τι σημαίνει εισαγωγή για τροχαίο ατύχημα.
    Για πότε μου τηλεφώνησαν και μου είπαν να περάσω απο το γραφείο τους δεν λέγετε.

    Το πιό απίστευτο όμως δεν μπορείτε να το φανταστείτε...
    θα σας το γραψω σε λίγο γιατί είμαι στην πιτσαρία ακόμα..........

  8. #8
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akissakis

    Το πιό απίστευτο όμως δεν μπορείτε να το φανταστείτε...
    θα σας το γραψω σε λίγο γιατί είμαι στην πιτσαρία ακόμα..........









    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  9. #9
    Ραντεβού...στα όνειρά σου Το avatar του/της ΜΟΡΦΕΑΣ
    Εγγραφή
    26/03/2009
    Μηνύματα
    139
    Κατ'αρχήν έπρεπε να δεις αν χτύπησες, όπως και αυτή όφειλε να ρωτήσει, αλλά πιθανόν έπεσες σε γυναίκα που σε έγραψε στο mN ts. Έτσι και συ την γράφεις στα αμελέτητά σου. Ενημερώνεις την ασφαλιστική σου εταιρία για το συμβάν. Αν έχεις νομική κάλυψη τότε τα αναλαμβάνει αυτή. Αλλιώς βάζεις δικηγόρο. Παίρνεις αντίγραφο συμβάντος από την τροχαία, και αν δεν έχουν γράψει αυτά που τους έχεις πει, ζητάς να κάνεις συμπληρωματική δήλωση ή ένσταση (δεν θυμάμαι καλά πως λέγεται). Κατόπιν μεσω του δικηγόρου σου ασκείς αγωγή κατά της οδηγού και της ασφαλιστικής εταιρίας, και ζητάς πάπάδες. Επίσης ρώτα τον δικηγόρο σου πόσο χρόνο έχεις διορία για να δηλώσεις τραυματισμό μετά το ατύχημα, και ζητάς και του αρχιμανδρίτες μετά . Αυτά και καλό κουράγιο.

  10. #10
    αν δεν εχεις νομικη καλυψη, γραψου στην ARAG...εστω και εκ των υστερων θα σε βοηθησει, όπως εμενα...εγγύηση

  11. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/11/2009
    Μηνύματα
    61
    Η κυρία εκτός απο σιχαμερό κομματόσκυλο που απεγθάνομαι,είχε και ασφαλιστικό γραφείο,στο οποίο υπήρχε και η δική μου ασφαλιστική εταιρεία,του αυτοκινήτου μου.
    Πάω που λέτε απο τα κεντρικά, αφού είχα πάρει την αποζημείωση,και τους λέω οτι θέλω να πάρω το αυτοκίνητο που έχω ασφαλισμένο εκεί και ο λόγος ήταν αυτή η κυρία.13 χρόνια ασφαλισμένος χωρίς ατύχημα!!!Μα γιατί κύριε μου,δεν υπάρχει λόγος να φύγετε...κ.τ.λ..Υπάρχει λογος,είναι αυτό το ζωον που έχετε για συνεργατη.

    Αυτά λοιπόν με την ιστορία μου,ελπίζω να σας κράτησε καλή παρέα και να μήν βαρεθήκατε.
    να'στε καλά,να προσέχετε,και πάντα κράνος παιδιά.

  12. #12
    Πήγαινε στο αστυνομικό τμήμα,βρες τον διοικητή,πες του να σου πει ποιός αστυνομικός ήταν αυτός και κάντου μήνυση.Να δούμε μετά...
    Fortis Fortuna Adiuvat

  13. #13
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/11/2009
    Μηνύματα
    61
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Πήγαινε στο αστυνομικό τμήμα,βρες τον διοικητή,πες του να σου πει ποιός αστυνομικός ήταν αυτός και κάντου μήνυση.Να δούμε μετά...
    Μικρή πόλη φίλε,και μήν ξεχνάς έχω πιτσαρία...καταλαβαίνεις....
    άλωστε αυτό που με ενόχλησε ήταν που πρίν ρωτήσει αν είμαι καλά,έψαχνε το κράνος...
    δηλαδή έστω και είμαι χωρίς κράνος σε ατύχημα δεν θα δεις αν χτύπησα στο κεφάλι αν ζαλίζομαι κ.τ.λ.?

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/11/2009
    Μηνύματα
    61
    Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
    Πήγαινε στο αστυνομικό τμήμα,βρες τον διοικητή,πες του να σου πει ποιός αστυνομικός ήταν αυτός και κάντου μήνυση.Να δούμε μετά...
    Αν σου πώ ότι ο αστυνομικός έρχετε και τρώει στην πιτσαρία μου.....
    αλλα δεν με θυμαται.(μικρός που είναι ο κόσμος).

  15. #15
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/11/2009
    Μηνύματα
    61
    Αμάν...ξέχασα να σας πώ το καλύτερο απ'όλα.όταν πήρα το κινητό για να καλέσω την αστυνομία,μου λέει "κοίτα επειδή βιάζομαι να σου δώσο 50 ευρώ για να φύγουμε?
    Να μήν σώσω να κάνω αλλη πίτσα ρε παιδιά έτσι μου είπε.Αυτή η γυναίκα δεν υπάρχει σας λέω.
    Σχισμένα παντελόνια αίματα σπασμένο κουτί και μου λέει πάρε 50 ευρώ....



    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΑΣ ΛΕΩ...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Όσα πρέπει να ξέρετε αν εμπλακείτε σε τροχαίο ατύχημα
    από fantacid στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2022, 16:23
  2. Πρώτες βοήθειες σε ατύχημα.
    από konsttanttinos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2010, 09:54
  3. Ατυχημα μεσα σε πλοιο
    από goumis hornet στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2010, 08:38
  4. Ατύχημα σε βιντεάκι
    από megatim στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2006, 11:04
  5. Ατυχημα σε τεραστιο γκρουπ
    από sallako στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2005, 13:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF