Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 59 από 59

Θέμα: Αγορα Scooter

  1. #46
    Ναι ρε συ !
    Έχεις δίκιο.Για να είμαι ειλικρινής ούτε το πρόσεξα.Το μάτι μου έπεσε μόνο στη vespa.Όρε στραβομάρα !!!!!!

  2. #47
    προφανως θα ειναι αυτοματη..
    παντως στη φωτο φαινεται πολυ ομορφη

    εχει 4000 και 4500 με ABS (οι τιμες στο περιπου)

    αλλα κλασικη ομορφια και ρετρο διαθεση, οπως παντα
    Όταν η πόλη κοιμάται.......

  3. #48
    Νομίζω ότι η εποχή των ταχυτήτων έχει περάσει ανεπιστρεπτί.Και καλά κάνει.Για να βάλεις εκείνη την τετάρτη έρπεπε να σου σπάσει ο καρπός...

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ixnilatis
    Εγγραφή
    07/09/2004
    Μηνύματα
    199
    Η Piaggio τη μοναδική Vespa που βγάζει ακόμα με ταχύτητες,συμπλέκτη και εφεδρικό τροχό είναι η PX200 και θυμηθείτε ότι θα την βγάζει για πάντα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	xcal_jun_63_large.jpg 
Προβολές:	795 
Μέγεθος:	74,8 KB 
ID:	16574

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ixnilatis
    Εγγραφή
    07/09/2004
    Μηνύματα
    199
    και άλλη μία γιατί οι παλιές αγάπες πάνε στον Παράδεισο και δεν τις ξεχνάς ΠΟΤέ





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	resize of pp2.jpg 
Προβολές:	786 
Μέγεθος:	37,5 KB 
ID:	16575

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Αγορασε φιλε οτι θελεις αλλα προσοχη μην αγορασεις Yamaha Aerox Rossi Replica 50cc.

    Αγορασε φιλε οτι θελεις αλλα προσοχη μην αγορασεις Yamaha Aerox Rossi Replica 50cc.

    Την αγορασα πριν απο 10 μηνες περιπου και την εχω παει 4 φορες τουλαχιστον στο σερβις για το ιδιο προβλημα και ανα 2 μηνες περιπου και πληρωνοντας απο πανω.

    Δηλαδη αν πεσεις σε ελατωματικο μηχανακι και σε καποιους αντιπροσωπους ή τεχνικους με μυαλο "Περιορισμενης ευθυνης" μην περιμενεις να βγαλεις ακρη.

    Εγω λιγο ακομη και θα ξερασω με αυτην την αηδιαστικη κατασταση που επικρατει.

    Ειναι η κλασικη πολιτικη του εμποριου να σου αρπαξω τα λεφτα και απο εκει και περα ουτε σε ξερω ουτε με ξερεις.

    Με τα απο ολα αυτα σου το προτεινω ακομη και οταν ξα το εχεις ψαξει και κατασταλαξη ξανα κανε εναν τυπικο ελγχο μηπως σου ξεφυγε τιποτα που δεν το ειχες σκεφτει ή δεν το ειχες ρωτησει γιατι μετα σιγουρα θα ειναι αργα και θα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο οπως κανω και εγω.

    Καλες Αγορες.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	yamahaaeorxvalentino-f.jpg 
Προβολές:	776 
Μέγεθος:	36,3 KB 
ID:	17153

  7. #52
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Φιλε esquire84, στην Ζαλυνθο τα μηχανακια οι πιτσιρικαδες συνηθηζεται να τα ξεκολιαζουν, ειδικα κατι σαν αυτο ποε λες, 50cc, με μετατροπη σε 80cc, βρωμαει απο μακρια!

    Ακομα το νησι ειναι γεματο λακουβες, και τα μονα μηχανακια που αξιζει να εχεις εκει ειναι τιποτα XT.

    Ολα τα αλλα σπανε!

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Thumbs up Αγαπητοι φιλοι.

    Αγαπητοι φιλοι.

    Επιτελους το πηγα και τελικα εγινε σαν καινουργιο.

    Πληρωσα φυσικα 50 ευρουλακια αλλα αξιζε τον κοπο μιας και το πηγα πρωι 08:30 και το πηρα στις 16:30.

    Ενω σε ολους τους αλλους μεχρι τωρα τους το αφηνα για τουλαχιστον μια εβδομαδα και ουτε καν το βλεπανε.

    Επιτελους μπορω και το πηγαινω ευχαριστα χωρις κανενα προβλημα.

    Τωρα αυτο που θελω ειναι να το κανω καμια βελτιωση - μετατροπη για να γινει ποιο γρηγορο.

    Ξερετε κανα καλο μαγαζι ή καμια ιστοσελιδα ή κανενας απο εσας εχει καμια προσοπικη εμπειρια για να μου προτεινει κατι ή να μου μεταφερει της γνωσεις του?

    Καλες διαδρομες.

  9. #54
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/01/2006
    Μηνύματα
    103
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΠΑΡΕ ΤΟ HONDA TO SH150.
    17΄ ΤΡΟΧΟΙ, TUBELESS ΛΑΣΤΙΧΑ, ΧΩΡΟΣ ΠΟΛΥΣ ΓΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
    INJECTION.
    ΕΧΕΙ 100-200 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ HONDA ΡΕ ΦΙΛΕ ΔΕΝ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ.
    ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΑ ΑΝ ΤΥΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ
    ΠΧ. ΠΛΑΙΝΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΑΤΙ ΦΤΕΡΟΥ 50ε.
    ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΣ, HONDA ΟΛΟ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

    ακριβως,ειναι honda δεν ειναι μαρκα καινουρια!Την ξερουμε χρονια τωρα!Επισης ξερουμε παρα πολυ καλα και την περιφημη αντιπροσωπεια του Σαρακακη.Δε θα ξεχασω ποτε στη ζωη μου οταν πηγα να αγορασω εναν δεξι καθρεπτη για transalp 600 και περιμενα 200 ωρες μεχρι να βρουνε εναν καθρεπτη.
    Εγω αγορασα το SYM HD 200 το καινουριο με τα 2 δισκοφρενα.
    Το μηχανακι απαιχτο και αντιπροσωπειαρα...!After sale υπηρεσιες με ολη τη σημασια της λεξης.Το σλογκαν ''honda ολο προσοντα'' ανηκει σε κατι CIVIC του 1982.Πλεον υπαρχουν κι αλου πορτοκαλιες που κανουν καλυτερα και πιο φτηνα πορτοκαλια.

    Φιλικα παντα!

  10. #55
    Τελικά παιδιά με την Aprilia τι γίνεται? Εχω ακούσει και εγώ διάφορα για την ποιότητα υπηρεσιών της αντιπροσωπείας.

    Μου αρέσει πολύ τελευταία το καινούριο Scarabeo 500 αλλά διστάζω λόγω αυτών που ακούω για αντιπροσωπεία - συνεργεία.

    Επειδή είναι πολύ καινούριο μοντέλο δεν περιμένω να έχει κανείς άποψη για το άν είναι καλό η όχι ή αν έχει προβλήματα αλλά θα ήθελα αν ξέρει κανείς από πρώτο χέρι για την κατάσταση που θα αντιμετωπίσω αν το πάρω τελικά και κάτι χρειαστεί πέρα από τα συνηθισμένα... (χτύπα ξύλο!)

    Και κάτι τελευταίο... αφού την έχει εξαγορασει η Piaggio, γιατί δεν διαθέτει τα μηχανάκια της Aprilia μέσα από το δικό της δίκτυο διανομής ?

    Ευχαριστώ.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fz6man
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    357
    καλησπερα και απο μενα θελει ο πατερας μου να αγορασει ενα scooter και θελω να τον βοηθισω λοιπον , θελω κατι μαζεμενο σχετικα να μπορει εχει καλη καλυψη απο αέρα (αξεσουαρ κανονικα) να μην χρειαζεται καθε 3 και λιγο ιμαντες κτλ και να μπορει να κανει ανετα ταξιδακια 500 χμ μαξ μου αρεσε αρκετα το honda sh-150 η κανενα beverly 250 , θα ηθελα και την γνωμη σας
    το καλυτερο ταξιδι ειναι αυτο που δεν καναμε ακόμα!

  12. #57
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/07/2018
    Μηνύματα
    1
    Μπορώ να φορέσω 125 μοτέρ σε 50αρι;

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.252
    Μπορείς να φορέσεις ότι θέλεις ,λίγα μαγαζιά έχουν πια face control (καταραμένη κρίση)

  14. #59
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2017
    Μηνύματα
    22

    scooter....

    Aprilia όμορφα αλλά μη αξιόπιστα !
    Paggio το ίδιο μιας και ανήκουν στο ίδιο γκρουπ .
    SYM , Φτηνό σχετικά αξιόπιστα ,αλλα με παρωχημένη τεχνολογία , και πιο χαμηλή ποιότητα σε σχέση με τα Ιαπωνικά !
    Kymko τα ίδια ακριβώς με την SYM...
    YAMAHA -HONDA - SUZUKI..
    Η κορυφαία ποιότητα τεχνολογία και αξιοπιστία ανηκει στην Honda ... για αυτό και πιο ακριβή..σε βάθος χρονου όμως αποζημιώνει τον κατοχο με αραιά σέρβις ,και ασυναγώνιστη ποιότητα σε όλα τα μέρη του scooter.
    Με δεύτερη την Yamaha η οποία είναι καλή σχεδόν ισάξια , αλλά σε λίγα μοντέλα φτάνει την Honda. Και πιο περιορισμένη γκάμα σε abs κτλπ . Επίσης ακριβή...
    Suzuki καλή ποιότητα τρίτη στην σειρά japan..και ακριβά ανταλλακτικά και σέρβις.
    Αυτά τα ολίγα από μένα ,μετα από 10/15 αλλαγές (έχω χάσει το λογαριασμο) scooter..
    Τελευταία τροποποίηση από jim; 06/07/2018 στις 07:34.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορα scooter λογω κλοπης του παλιου
    από james9 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2009, 11:36
  2. Αγορά Scooter για φόρτωμα!!!
    από POEXANIA στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2009, 13:40
  3. Αγορά scooter
    από erefer στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2008, 17:19
  4. Αγορά scooter
    από daisy στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2007, 14:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF