Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: Εχω μερικές ερωτήσεις...

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Εχω μερικές ερωτήσεις...

    ...Μπορείτε να μου πείτε πώς ακριβώς τα καταφέραμε και γίναμε ετσι??

    ..Μπορείτε να μου πείτε γιατι οταν ξοδεύεις 2 με 6 χρόνια της ζωής σου σε σπουδές και τίτλους δεν μπορείς να βρεις δουλεια?

    ...Μπορείτε να μου πείτε οταν και αμα βρεις μια δουλεια και δώσεις τον καλύτερό σου-εργασιομανή-ευατό σε εκμεταλλεύονται και αρκούνται σε δηλώσεις του τύπου "καλός ειναι μωρε ο ..... " αντί να σου κάνουν καμια αύξηση για τις ατελείωτες ώρες που χεις κατσει, για το ατελείωτο τρεξιμο που χεις ρίξει, για..για..για....

    ..Μπορείτε να μου πείτε γιατί και πώς καταργήθηκαν οι απειλές του τύπου "εγω αμα δεν πληρώνομαι φεύγω" και τώρα πριν το πεις το σκέφτεσαι γιατι ξερεις οτι ειναι π.δύσκολο να βρεις κατι αναλογο -και πολυ σπανια-καλύτερο...??

    ...Μπορείτε να μου πείτε γιατί υπαρχει κορεσμός και ανεργία?

    ...Μπορείτε να μου πείτε η λεξεις "αξιοκρατία" κ "αξιοπιστία" "αξιο.." "άξιο..."εχουν χασει πλεον το νόημά τους και τώρα δουλεια βρίσκει αυτός που εχει το θειο του μεσα στα υπουργεια και ειναι φιλος κολλητος με τον ταδε υπουργο....κλπ κλπ...

    ...Μπορείτε να μου πείτε για τον πλανήτη K-PAX πού μπορώ να περιμένω???


    Ουφ! Τα πα και ηρέμισα!!

  2. #2
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    καλώς ήρθες στην πραγματικότητα

    έλειπες;

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Γιατί όταν υπάρχουν μερικοί εργασιομανείς χαμηλόμισθοι μπορεί άνετα να συντηρηθούν τα άχρηστα τεμπελόσκυλα, και οι γλυφτορουφιάνοι.
    Οσο για σπουδές και όλα αυτά πάνε οι εποχές που χρειάζονταν πτυχεία.Τώρα όλοι έχουμε απο ένα τουλάχιστον.
    Και βέβαια το κακό είναι οτι θέλουμε να δουλεύουμε σε σχετική δουλειά με το πτυχίο μας.

  4. #4

    Γιατι πλεον

    ολοι κοιταζουν πως θα εκμεταλευτουν τον υπαλληλο (πολυ δουλια και λιγα λεφτα ειναι το σλογκαν ) σε ολες τις θεσεις εργασιας και ολους τους οργανισμους. Και αυτο γιατι.......αν δεν σου αρεσει θα βρουν αλλον αμμέσως...

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/06/2003
    Μηνύματα
    121
    Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΥΤΑΝΑ, ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΝΤΑΒΑΤΖΗΣ ΤΗΣ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΛΑ.

  6. #6
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701
    κοίτα για τις περισσότερες ερωτήσεις σου δεν έχω απάντηση

    αλλά θα σου απαντήσω το πιο σημαντικό


    Λοιπόν άκου (ή μάλλον διάβαζε)

    Σήμερα το απόγευμα (κατά προτίμησης γύρω στις 5:18΄47΄΄
    (τα 47 δεύτερα είναι πολύ σημαντικά)
    φεύγοντας από τη δουλειά (σήμερα να μην αργήσεις)
    με το που βγαίνεις λοιπόν
    πας όόόοόλο ευθεία
    στο τρίτο στενό αριστερά
    μετά πάλι όόόόλο ευθεία
    στο δεύτερο στενό δεξιά
    πάλι όόόόλο ευθεία
    στο τέταρτο στενό πάνω
    ναι ναι πάνω καλά διάβασες
    αν φύγεις από τη δουλειά στις 5:18΄47΄΄ μόλις φτάσεις στο σημείο αυτό θα πας πάνω
    θα ανέβεις περίπου 18 ορόφους (έξω από το κτίριο) κάθετα (δηλαδή με πλάτη στο δρόμο) και μόλις ποιάσεις ταβάνι θα έρεθεις παράλληλα με το δρόμο

    εκεί λοιπόν

    κάτσε να πιω λίγο νερό δίψασα

    .
    .
    .
    .
    τι λέγαμε
    (ουφ ξεδίψασα)
    α ναι

    εκεί λοιπόν θα βρεις ένα πράσινο ανθρωπάκι πάνω σε μια serrow
    (ναι ναι τη δικιά σου serrow)
    αφού σε χαιρετήσει θα σε ανεβάσει στη serrow (πίσω) θα οδηγήσει και θα σε πάει επιτέλους στον πλανήτη K-PAX (ε τι θες τώρα να οδηγήσεις αφού δεν ξέρεις το δρόμο)

  7. #7
    Ο Πεφωτισμένος Το avatar του/της illuminatios
    Εγγραφή
    05/06/2003
    Μηνύματα
    247
    Αφιερωνω το 'MONEY' των Pink Floyd!
    Εχει δοκιμασει κανεις να κυκλοφορει με ενα γιαουρτι στην τσεπη??
    Ετοιμος και αποφασισμενος να το αμολησει οταν χρειαστει??Οσο κι αν στοιχησει μια τετοια κινηση??(χαιρετισμους στην προισταμενη του ΤΕΒΕ Νικαιας Βοσπορου 4)
    Always made to mean nothing

  8. #8

    Mπορώ να σου πω

    Καλως ήρθες στην Ελλάδα...

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Χαχαχα!!!! Εισαι πολύ ωραίος!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
    κοίτα για τις περισσότερες ερωτήσεις σου δεν έχω απάντηση

    αλλά θα σου απαντήσω το πιο σημαντικό


    Λοιπόν άκου (ή μάλλον διάβαζε)

    Σήμερα το απόγευμα (κατά προτίμησης γύρω στις 5:18΄47΄΄
    (τα 47 δεύτερα είναι πολύ σημαντικά)
    φεύγοντας από τη δουλειά (σήμερα να μην αργήσεις)
    με το που βγαίνεις λοιπόν
    πας όόόοόλο ευθεία
    στο τρίτο στενό αριστερά
    μετά πάλι όόόόλο ευθεία
    στο δεύτερο στενό δεξιά
    πάλι όόόόλο ευθεία
    στο τέταρτο στενό πάνω
    ναι ναι πάνω καλά διάβασες
    αν φύγεις από τη δουλειά στις 5:18΄47΄΄ μόλις φτάσεις στο σημείο αυτό θα πας πάνω
    θα ανέβεις περίπου 18 ορόφους (έξω από το κτίριο) κάθετα (δηλαδή με πλάτη στο δρόμο) και μόλις ποιάσεις ταβάνι θα έρεθεις παράλληλα με το δρόμο

    εκεί λοιπόν

    κάτσε να πιω λίγο νερό δίψασα

    τι λέγαμε
    (ουφ ξεδίψασα)
    α ναι

    εκεί λοιπόν θα βρεις ένα πράσινο ανθρωπάκι πάνω σε μια serrow
    (ναι ναι τη δικιά σου serrow)
    αφού σε χαιρετήσει θα σε ανεβάσει στη serrow (πίσω) θα οδηγήσει και θα σε πάει επιτέλους στον πλανήτη K-PAX (ε τι θες τώρα να οδηγήσεις αφού δεν ξέρεις το δρόμο)


    Αλλα για πες μου εσύ πού τον ξερεις? Εχεις ξαναπαει στον Κ-ΡΑΧ??

  10. #10
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701

    Re: Χαχαχα!!!! Εισαι πολύ ωραίος!!!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
    Αλλα για πες μου εσύ πού τον ξερεις? Εχεις ξαναπαει στον Κ-ΡΑΧ??
    άσε εγώ την πάτησα εκείνη την ημέρα έφυγα από το γραφείο στις 5:18΄54΄΄ και είδα το πράσινο ανθρωπάκι να φεύγει (ευτυχώς δεν πήρε τη μηχανή μαζί του)

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Πωπω...ατυχία...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
    άσε εγώ την πάτησα εκείνη την ημέρα έφυγα από το γραφείο στις 5:18΄54΄΄ και είδα το πράσινο ανθρωπάκι να φεύγει (ευτυχώς δεν πήρε τη μηχανή μαζί του)

    Εννοια σου και αμα το προλαβω σήμερα θα κανω ζωντανή αναμεταδωση και μολις με το καλο φτασω σε (κατσε να υπολογίσω...) 1 μήνα, 3 μερες, και 22 ώρες θα φροντίσω να έχουμε απ'ευθείας ανταποκριση με τον πλανήτη να σου πω πως τα περναω!!!

    Θα σου στειλω και ευχαρηστήρια κάρτα!!!







    Μα να μένει τόοσο λίγο αυτο το ανθρωπάκι...

  12. #12
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.701

    Re: Πωπω...ατυχία...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera


    Θα σου στειλω και ευχαρηστήρια κάρτα!!!

    άμα είναι καλά να μου στείλεις το ανθρωπάκι με σαφή εντολή να μην φύγει χωρίς εμένα

  13. #13
    Madness? THIS IS SPARTA!! Το avatar του/της Wizard13
    Εγγραφή
    23/11/2003
    Μηνύματα
    374
    Απλά γιατί ξεκινάμε λάθος...
    Robert Kiyosaki - Rich Dad, Poor Dad

    Στα ελληνικά από εκδόσεις Κλειδάριθμος.
    Διάβασέ το και ας το θεωρείς μαλακία, απλά για να σου λύσει τις 99/100 απορίες που έχεις και θα έχεις γι'αυτά τα θέματα...
    Wizard! "Έν οίδα, ότι ουδέν οίδα" - Σωκράτης (469πΧ - 399πΧ)
    [font=Geneva]Το να είσαι το παράδειγμα δεν είναι ο κατάλληλος τρόπος να φτάσεις ψηλά, είναι ο μόνος τρόπος - Albert Einstein (1879-1955)[/font]

  14. #14
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: Εχω μερικές ερωτήσεις...

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
    [B]...Μπορείτε να μου πείτε πώς ακριβώς τα καταφέραμε και γίναμε ετσι??

    Α
    Γιατί αναρωτιέσαι, που ζεις εσύ?
    Λοιπόν κοιτά πως έχουν τα πράγματα
    Μερικοί έστειλαν τα παιδιά τους για σπουδές στο εξωτερικό και ήταν τόσο μεγάλο το ποσοστό αυτόν που πήγαιναν έξω για σπουδές που άνοιξαν πολλά ξένα πανεπιστήμια στην Ελλάδα . οι γονείς ξόδευαν πολλά εκατομμύρια δραχμές για την καριέρα του παιδιού τους (σημείωσε την λέξη καριέρα) και από πολύ νωρίς τα γαλουχιζαν με αυτήν τη λέξη (καριέρα) και αυτά πίστευαν ότι αυτό πρέπει να ακολουθήσουν στην ζωή την καριέρα τους. Από την άλλη ήρθαν και μερικές ξένες εταιρίες στην Ελλάδα και αμέσως προώθησαν αυτό το νόημα για πρώτη φορά στην Ελλάδα, ελατέ σε εμάς για μια πλούσια καριέρα και έτσι δημιουργήθηκε ο έλληνας καριερίστας και ένα καινούριο ειδώς άνθρωπο εργάτη ο γιάπης. Το μήνυμα καριέρα πέρασε πολύ γρήγορα σε όλους τους μοντέρνους νέους και έτσι έτρεξαν όλοι από πίσω της σε σημείο να πεθάνει το rock, να ελαττωθούν δραματικά οι ναρκομανείς, το περιθώριο να ενταχθεί κοινωνικά και γενικά ότι διποτε αντιδραστικό να αφομοιωθεί στη νέα τάξη πραγμάτων της καριέρας. Όσοι είχαν ενταχθεί βαθιά μέσα στα γρανάζια της καριέρας απόκτησαν μια αυτοπεποίθηση επιχειρηματία, δεν ξεχώριζες αν είναι υπάλληλος σε ένα γραφειάκι η του άνηκε η εταιρία.. Αυτό δημιούργησε καινούρια δεδομένα γιατί η άνεση σήμαινε λεφτά που όλοι θέλουν, δηλαδή καριέρα εκτός τον άλλων = χρήμα και όπως λεει και η παροιμία, η μανά για τα λεφτά και πόρνη γίνετε (άσχετο αλά μου άρεσε) το δεδομένο όμως καριέρα =λεφτά μόνο στης ξένες εταιρίες συμβαίνει, οι έξυπνοι έλληνες επιχειρηματίες χρησιμοποίησαν την καριέρα σαν το καρότο μπροστά από την μούρη του γαϊδάρου ούτω σωστέ να τρέχεις και να μην το φτάνεις ποτέ και μπορεί να έρχονται να σε χτυπάνε στην πλάτη συγκαταβατικά και να σε ενθαρρύνουν με λόγια, αλά λεφτά, ούτε της νόμιμες αυξήσεις δεν σου δίνουν. Λιπών για όλα φτενέ οι καριερίστες που πίστεψαν ότι πρέπει να τρέξουν για την καριέρα τους και ξέχασαν να αντιμιλάνε, να διεκδικούν και ξέχασαν ωράριο, διασκέδαση, θυσίασαν τα πάντα για την καριέρα.
    Ένας λόγος που λενε ότι δεν υπάρχουν άνδρες πια είναι γιατί οι καριερίστες δουλεύοντας όλη μέρα που να βρούνε δύναμη και όρεξη για έρωτες.
    Πιστεύω να κατάλαβες αυτόν τον τομέα.
    Ανεργία δεν υπάρχει, αν δεν έχεις κάποιο χαρτί από πανεπιστήμιο βρίσκεις ότι δουλεία θες, ανεργία υπάρχει μόνο σε αυτούς που έχουν δίπλωμα σε κάποια ειδίκευση. Αν θες ας πούμε να βγάλεις και πιο πολλά φράγκα από τους διπλωματούχους δουλεύεις πίτσα ντελιβερι που αυτοί καθαρίζουν 1000 εύρο και παρά πανο το μήνα ενώ με το δίπλωμα σου αν μπεις πίσω από ένα γραφειάκι σε μια εταιρία το πολύ 800 εύρο να βγάζεις. Αλά θα μου πεις και ποτέ θα κάνω καριέρα αν δουλέψω ντελιβερι. Επίσης κοινωνικά μετράς αλλιώς αν δουλεύεις στο γραφειάκι μιας εταιρίας ......
    Τώρα για το θέμα της αξιοκρατίας φαίνεται ότι το παπαγαλίζεις γιατί το άκουγες άπω τους γονείς σου, αλά περίπου έτσι είναι αλά μπορεί και να μην είναι
    Είπαμε δεν χρειάζονται χαρτιά και μέσον για να δουλέψεις ντελιβερι. Οπ, συγγνώμη, ξέχασα η καριέρα σου?.......
    Για αυτό σε σπούδαζαν τόσα χρόνια οι γονείς σου.... και πως θα φαίνεσαι κοινωνικά, τι θα πι ο κόσμος και τι θα λενε οι γονείς σου στην γειτονία.......
    Ένα περίεργο πράγμα όμως ρε παιδί μου οι περισσότεροι σταρ παγκοσμίως από ντελιβερι ξεκίνησαν και πλύσιμο πιάτων

    Αλά ναι την ελληνική μιζέρια και ματαιοδοξία δεν την νικάει τίποτα
    Γιατί τι έχει ο έλληνας για να αισθάνεται περήφανος και σημαντικός, ένα αμάξι έχει και Κανά κουστουμάκι ακριβό και ότι παρελκυόμενο, γκόμενες (υπέροχες του κιλού όλες ίδιες συνήθως μοστράρει με την μις κυτταρίτιδα και ραγάδες της τελευταίας χρονιάς η την μις ξεκολοπιγενεμεναχορεψοπανο στοτραπεζημπαςκαιμαςπαρηκανενακαναλη) κοσμήματα κλπ για να κάνη το κομμάτι του στην κοινωνία

    Τώρα να γυρνάς στους δρόμους με το κασόνι στο παπί είναι ότι χειρότερο
    Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα


    Και για να μην λες.......
    Μιας και συνεργαζόμαστε με εταιρίες
    Πες μας τι ψάχνεις μπας και βρούμε Κανά γραφειάκι και για σένα
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  15. #15

    afro.....

    μπράβο κουράγιο!!!!!!

    Μέχρι να διαβάσω την απάντηση σου έφαγα ένα σακουλάκι πασατέμπο!

    Να σου πώ ’ρτεμις....έχεις δοκιμάσει να ανοίξεις το γκάζι στο ΧΧ???Θα διακτινιστείς λέμε και θα ξεχάσεις τους προβληματισμούς....(σλουρπ!)γιατί τέτοιο μηχάνημα όπως το cbr1100, το τόσο υπέροχο δείγμα ακαταμάχητης γοητείας (σλουρπππ!!!)μπορεί να σου προσφέρει την μοναδική αίσθηση (σλουρπππ) της γρήγορης οδήγησης (σλουρρρρρπς!!! - μου τελείωσε το σάλιο)

    Να σου πώ ρε Μιχαλάκη....εκείνη την βόλτα με το ΧΧ την θυμάσαι ή τσάμπα σε γλύφω???

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2010, 04:58
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2009, 12:02
  3. εχω 3 ερωτησεις σε ενα θρεντ.
    από urban στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2008, 16:47
  4. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2007, 12:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF