Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: Hornet Vs Er6n

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    δε βλεπω τιποτα παραξενο σε οσα εγραψε ο συμφορουμιτης, το er6 ειναι και πιο δυνατο και πιο ροπατο απο το hornet στις χαμηλομεσαιες και επισης "κοντα" γραναζομενο απο το εργοστασιο (υπερβολικα κοντογραναζομενο κατα την αποψη μου ειναι οπως το λεω εγω Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ΤΗΣ ΣΟΥΖΑΣ !!!! ).

    ειναι οι 2 κυλινδροι του κινητηρα και τα +50cc που κανουν τη διαφορα (για να μη πω και το εργοστασιο του Akashi και τα παρει ο Αρης )

    το hornet600 δεν εχει καμια ελπιδα στiς ΡΕΠΡΙΖ οταν κοντραρει ενα er6, ειτε το καβαλα ο "Μητσος ο Σουγιας" ειτε ο Ροσσι ο ιδιος..... ειτε κανει 3 κατεβάσματα ειτε 24...

    απο σταση μονο μετα τα 150-180 χλμ θα το μαζεψει και θα το προσπερασει

    οποιος εχει καποια αμφιβολια για τα παραπανω ... απλα δεν εχει καβαλησει er6..... σσ. το συγκεκριμενο δεν ειναι βαρυ οσο το Ζ750....

    φυσικα και το hornet ειναι πιο γρηγορο μηχανακι σε απόλυτες τιμες (4 κυλινδροι...) αλλα οχι παντου και παντα!!!
    den yparxei ayto pou les oute sta paramy8ia,to giati mporeis na to deis pio pano

  2. #17
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    το μονο που δεν υπαρχει ειναι εσυ να δοκιμασες ενα er6 για να εχουμε μετρο συγκρισης

    εγω και honret εχω δοκιμασει και er6

    οπως ειπα πιο πανω το hornet εναι πιο γρηγορο μηχανάκι σε απόλυτες τιμες.αυτο δε παει να πει οτι ειναι παντου και παντα πιο γρηγορο... αν δε μπορεις να καταλαβεις τη διαφορα οκ δε θα μαλωσουμε...

  3. #18
    Ο idi τα είπε όλα, ίσως τα νούμερα να αλλάζουν λίγο αλλά σε γενικές γραμμές κάπως έτσι είναι κι ας έχει αρκετή ροπή το Hornetάκι από χαμηλά, πάντα σε σύγκριση με Fazer, Ζ, κλπ κλπ


  4. #19
    Και ομως πιστευω οτι ο φιλος idi εχει απολυτο δικιο!Ειχα και τα 2 μηχανακια και το er χαμηλα ειναι αλλου!!Εχει τεραστια ροπη πραγμα που το hornet εχει μετα τις 10000!Μεχρι αυτες τις στροφες το er6 κανει πλακα!!Το ειδα στην πραξη και τρελαθηκα!Και δεν ειναι θεμα οδηγου γιατι με τον κολλητο μου οταν ειχα το er πηγαιναμε μαζι...Απλα δεν πιστευα να ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα...Και δεν το πιστευα γιατι σε 0-100 το hornet το δινουν τα περιοδικα και πιο γρηγορο!!Ασχετα που αυτο στην πραξη δεν γινεται!

  5. #20
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgefr
    Και ομως πιστευω οτι ο φιλος idi εχει απολυτο δικιο!Ειχα και τα 2 μηχανακια και το er χαμηλα ειναι αλλου!!Εχει τεραστια ροπη πραγμα που το hornet εχει μετα τις 10000!Μεχρι αυτες τις στροφες το er6 κανει πλακα!!Το ειδα στην πραξη και τρελαθηκα!Και δεν ειναι θεμα οδηγου γιατι με τον κολλητο μου οταν ειχα το er πηγαιναμε μαζι...Απλα δεν πιστευα να ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα...Και δεν το πιστευα γιατι σε 0-100 το hornet το δινουν τα περιοδικα και πιο γρηγορο!!Ασχετα που αυτο στην πραξη δεν γινεται!
    πλακα κανεις????υπαρχει πιο γρηγορο μηχανακι απο το χορνετ?





    σοβαρα τωρα

    ολες οι μοτοσυκλετες πια ειναι καλες και γρηγορες σε σχεση με παλιωτερα που ηταν ηρωες αυτοι που οδηγουσαν 2κυκλο
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    το μονο που δεν υπαρχει ειναι εσυ να δοκιμασες ενα er6 για να εχουμε μετρο συγκρισης

    εγω και honret εχω δοκιμασει και er6

    οπως ειπα πιο πανω το hornet εναι πιο γρηγορο μηχανάκι σε απόλυτες τιμες.αυτο δε παει να πει οτι ειναι παντου και παντα πιο γρηγορο... αν δε μπορεις να καταλαβεις τη διαφορα οκ δε θα μαλωσουμε...
    den to exo odigisei to er6 alla opos leei o sapila racing to 4kylindro 8elei allo tropo odigisis,an to ma8ei to palikari den 8a to ksanapa8ei ayto.

    anyway 8aymaste http://www.youtube.com/watch?v=zv-aWsEAYvE

  7. #22

  8. #23
    Επειδή λοιπόν τα 4κύλινδρα είναι "κούφια" χαμηλά και τα 2κύλινδρα "κούφια" ψηλά, η λύση είναι το 3κύλινδρο που τα κάνει όλα και συμφέρει...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. CB600F Hornet Vs CB400
    από Megaz77 στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/02/2008, 16:45
  2. hornet vs fazer vs bandit
    από iosif στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 21/08/2007, 08:33
  3. hornet VS fazer
    από hornetmania στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 209
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 19:41
  4. Hornet Vs Z750
    από PPPPPAV στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 247
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 18:25
  5. Kawasaki Z750 Vs Hornet Vs Fazer
    από Dean στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2004, 15:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF